Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χελοουυυ!! τι κανετε?? ομορφα νεακια διαβαζω!! πολυ ωραια κοριτσια!! ετσι!! να ειναι ολα καλα, να ακουμε τα μπεμπακια μας και να περναει ο καιρος!!! εμεις καλα.. λογικα καμπυλη ζαχαρου εχω τον αλλο μηνα.. τωρα εγω ειμαι στον εκτο ή μπα?? 22η εβδομαδα.. ουτε που τα ξερω.. ο μικρος ειναι κινητικοτατος, λιγακι ανεπτυγμενος οπως μας ειπε η γιατρος, 380 γρ στην 20η εβδομαδα.. να δω που θελω και φ.τ. απο που θα βγει.. με κοβω παλι για καισαρικη.. αχ.. τεσπα.. εχω μεγαλυτερη κοιλια απο τον πρωτο.. ελπιζω να μη χρειαστω και αλλα ρουχα.. πολυ ζεστη και το κλιματιστικο μας θελει μαστορα.. το αναβουμε αλλα μονο σαλονι δροσιζει.. αφηστε.. για να περσει στους 28 μεσα στο σπιτι πρεπει ν καιει συνεχεια..ν δω τη δεη ποσο θ μας ερθει.. ο μικρος δεν μπορει ν κοιμηθει με ζεστη.. οποτε την βγαζουμε σαλονι ολοι μαζι μια παρεα.. :D  το αλλο μεσα κλωτσαει ασταματητα και με δυναμη τοσο π λεω θ με σπασει κανενα σακο και θ τρεχουμε... υπαρχει τετοιος κινδυνος?? ομως με τον μικρο κουραζομαι και εχω και συσπασουλες και πονακια.. αλλα δε γινεται ν καθομαι.. δυστυχως.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

αχ τι ωραια νεακια <3 τον φαγαμε τον γαιδαρο κοριτσια μου!! και καλοκαιριατικα κιολας χαχαχα :P:D ΝΑΙ @annour moy  ΜΠΑΙΝΩ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΑ σε λιγες μερες....!!!! δεν το πιστευω ακομα!!!! :)  @Linaki2012 etsi ακριβως προσπαθω να την χαρω την σκατουλα μου γιατι προβλεπω οταν ερθει ο μπεμπης να γινεται ενας πανικος εδω μεσα...!!!!!!!!!! @Myrtoulita τι καλα !! τα κοριτσακια ειναι απλα υπεροχα ...ναζιαρες... και ολα τα λεφτα !!!!!!!!!!!!!!!!!  @oneira_glyka αφου θες φυσιολογικο σου ευχομαι να εχεις εναν φυσιολογικο και τελειο τοκετο... μην απογοητευεσαι!!! κι εμενα η κοιλια εχει μεγαλωσει περισσοτερο αποτι στην ειρηνη μας... ειναι και φαγανος ο μπεμπης απο κοιλιας.... εχω κατι λιγουυυρες και κατι ορεξεις ωωωφου παναγια μου!!!!! :P:D αχ τι μου εκανε η μικρη και με τρελαινει ...χαιδευει την κοιλιτσα και της δινει νερακι να πιει ο μπεμπης !! ολα τα λεφτα ..μ εκανε να λιωνω!!!!!!!!!!!!!!!!! αντε κοριτσακια λιγο εμεινε ακομα..απλα θα μας φανει περισσοτερο λογω της ζεστης και του καλοκαιριου!!

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μέλλουσες μανουλιτσες! ! Τι κάνουν οι κοιλιτσες σας; ;; εύχομαι να χορεύουν! !!! Χαχα! Λοιπόν κάναμε και τη β επιπέδου κ δόξα τω  Θεω όλα βαίνουν καλώς με τη μπεμπουλα μας! Η οποία ήδη είναι 490 γραμμάρια στην 22 εβδομάδα! Κορίτσια μου θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι. Πριν την εγκυμοσύνη  (βασικά λίγο πριν ) είχα ξεκινήσει λέιζερ προσώπου. Τώρα στην εγκυμοσύνη παρατηρησα ότι η τριχοφυια έχει αυξηθεί πολύ! Ειδικά στο πιγούνι κ στις παρειες! Τι να κάνω ρε κορίτσια τρελαίνομαι με αυτό. .η γιατρός μου είπε ότι εφόσον πλέον έχει ολοκληρωθεί η οργανογεννεση μπορώ να κάνω στο πρόσωπο όμως όχι κάπου αλλού. Την εμπιστεύομαι η αλήθεια είναι αλλά πείτε κ τη δική σας άποψη αν γνωρίζετε ή αν κάνετε κτλ. .. Ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2017 at 10:57 ΜΜ, @annour είπε:

Γειά σας μέλλουσες μανουλιτσες! ! Τι κάνουν οι κοιλιτσες σας; ;; εύχομαι να χορεύουν! !!! Χαχα! Λοιπόν κάναμε και τη β επιπέδου κ δόξα τω  Θεω όλα βαίνουν καλώς με τη μπεμπουλα μας! Η οποία ήδη είναι 490 γραμμάρια στην 22 εβδομάδα! Κορίτσια μου θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι. Πριν την εγκυμοσύνη  (βασικά λίγο πριν ) είχα ξεκινήσει λέιζερ προσώπου. Τώρα στην εγκυμοσύνη παρατηρησα ότι η τριχοφυια έχει αυξηθεί πολύ! Ειδικά στο πιγούνι κ στις παρειες! Τι να κάνω ρε κορίτσια τρελαίνομαι με αυτό. .η γιατρός μου είπε ότι εφόσον πλέον έχει ολοκληρωθεί η οργανογεννεση μπορώ να κάνω στο πρόσωπο όμως όχι κάπου αλλού. Την εμπιστεύομαι η αλήθεια είναι αλλά πείτε κ τη δική σας άποψη αν γνωρίζετε ή αν κάνετε κτλ. .. Ευχαριστώ! 

Η αλήθεια είναι ότι και Εγώ σκέφτομαι πηγούνι οπωσδήποτε..Κ με προβληματίζει το ίδιο..Αν κ Ακόμα δεν αξιώθηκα ν ρωτήσω τη γιατρό.. ολο άσχετα ρωτάω..Αν το θυμηθώ αυτή τη φορά..Αν ξέρει όμως κάποια κοπέλα..

Εμένα μ συμβαίνει το εξής..λίγο πιο πάνω από την τομή Της καισαρικής που Κ που αισθάνομαι ένα κάψιμο-τσούξιμο.. αρκετά ενοχλητικό Θ έλεγα..Στο ίδιο σημείο κάθε φορά.. τι μπορεί να είναι? Επίσης Κ σε αυτή την εγκυμοσύνη με επισκέφθηκε το σύνδρομο Καρπιαίου σωλήνα... από εδώ και στο εξής τέλος στην απόλαυση του βραδινου ύπνου..(όσον ευχαριστιομουν από αυτόν που με άφηνε το μπομπιρακι μ) ν δω ποτε θ ξεκουραστω..:blink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

τι ακριβως ειναι αυτο δηλ ονειρα γλυκα;; και για ποιο λογο σε πιανει;; ειναι απο την εγκυμοσυνη;;

Μουδιαζουν τα χέρια μ από τον καρπό και κάτω Ενώ κοιμάμαι συνήθως Αλλά Κ μέσα στη μέρα αν κάνω καμία κίνηση Κ τα ζορισω..Η γιατρός μ είχε πει ότι μέχρι Κ.πράγματα μπορεί ν Μ πέφτουν από τα χχέρια Αλλά δόξα τω Θεώ δεν έφτασα σε τέτοιο σημείο.. απλά ξυπνάς συχνά γτ Δεν τα αισθάνεσαι..Είναι λες κ ΚοιμΆσαι πάνω τους Κ Δεν τα νιώθεις... Ναι αρκετές κοπέλες το.εμφανίζουν στην εγκυμοσύνη..μετα τη γέννα άλλος άνθρωπος.. ευτυχώς...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Μουδιαζουν τα χέρια μ από τον καρπό και κάτω Ενώ κοιμάμαι συνήθως Αλλά Κ μέσα στη μέρα αν κάνω καμία κίνηση Κ τα ζορισω..Η γιατρός μ είχε πει ότι μέχρι Κ.πράγματα μπορεί ν Μ πέφτουν από τα χχέρια Αλλά δόξα τω Θεώ δεν έφτασα σε τέτοιο σημείο.. απλά ξυπνάς συχνά γτ Δεν τα αισθάνεσαι..Είναι λες κ ΚοιμΆσαι πάνω τους Κ Δεν τα νιώθεις... Ναι αρκετές κοπέλες το.εμφανίζουν στην εγκυμοσύνη..μετα τη γέννα άλλος άνθρωπος.. ευτυχώς...

Γεια σας κοριτσια το εχω κ γω αυτο με το μουδιασμα..Ειναι κατι ανησυχιτικο θελει παρακαλουθηση;Δεν ηξερα οτι υπαρχει κατι τετοιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , tinkerbell1991 είπε:

Γεια σας κοριτσια το εχω κ γω αυτο με το μουδιασμα..Ειναι κατι ανησυχιτικο θελει παρακαλουθηση;Δεν ηξερα οτι υπαρχει κατι τετοιο..

Όχι είναι παρενέργεια της εγκυμοσύνης.. Κ με το Που γέννας εξαφάνιζεται.. Όμως Θ πρέπει ν ενημερώσεις τη γιατρό σ αν εμφανίστηκε στην εγκυμοσύνη για ν ξέρει..εμένα μ είπε δεν είναι τίποτα είναι από την εγκυμοσύνη Αλλά μ είπε ν με δει Κ ορθοπεδικός για ν είναι καλυμμένη..  Η ορθοπεδικός μ είπε για ν ανακουφιστω μπορώ ν δένω τους καρπούς μέχρι ένα σημείο στο χέρι με επίδεσμο ώστε το βράδυ ν κοιμάμαι καλύτερα..ν σ πω δε μπήκα στο κόπο ν το κάνω πράξη..κακώς Αλλά τ αμελησα.. πάντως ανησυχητικό δεν είναι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Όχι είναι παρενέργεια της εγκυμοσύνης.. Κ με το Που γέννας εξαφάνιζεται.. Όμως Θ πρέπει ν ενημερώσεις τη γιατρό σ αν εμφανίστηκε στην εγκυμοσύνη για ν ξέρει..εμένα μ είπε δεν είναι τίποτα είναι από την εγκυμοσύνη Αλλά μ είπε ν με δει Κ ορθοπεδικός για ν είναι καλυμμένη..  Η ορθοπεδικός μ είπε για ν ανακουφιστω μπορώ ν δένω τους καρπούς μέχρι ένα σημείο στο χέρι με επίδεσμο ώστε το βράδυ ν κοιμάμαι καλύτερα..ν σ πω δε μπήκα στο κόπο ν το κάνω πράξη..κακώς Αλλά τ αμελησα.. πάντως ανησυχητικό δεν είναι..

Εγω νομιζα οτι ειναι επειδη εχω αλλαξει σταση υπνου κ κοιμαμαι πανω στα χερια μου..Γιατι μια με ποναει το ενα κ μια το αλλο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Εγω νομιζα οτι ειναι επειδη εχω αλλαξει σταση υπνου κ κοιμαμαι πανω στα χερια μου..Γιατι μια με ποναει το ενα κ μια το αλλο .

Στην αρχή Κ Εγώ αυτό νόμιζα Αλλά μετα συνειδητοποίησα ότι έτσι κοιμομουν ανέκαθεν.. οπότε κατάλαβα.. μη στεναχωριέσαι πάντως..Αλλά πες τ στο γιατρό σ..

Εγώ συσπασουλες εχω με το παραμικρό..βέβαια μ έδωσε τροφοκαρντ η γιατρός Αλλά είναι μεγάλα τ χάπια μωρέ..Κ δεν τ παίρνω εντατικά.. οπότε δεν μπορώ ν πω ότι έχω δει τρομερή διαφορά..από δικό μ λαθος.. Τον αλλο μήνα θ, τ πω ν μ γράψει τ ποσιμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!Μεγαλωνουν οι κοιλίτσες και χορευουν χαχα. Κι εμενα ειναι κινητικος και χαιρομαι!!Τεταρτη έχω για β επιπεδου!!το πεθυμησα θελω να το δω!!

oneira_glyka αυτο το καψιμο στην τομή κοντα το νιωθω κι εγω καποτε. Αν δεν ξεχασω θα ρωτησω τον γιατρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? εγω εδω κλεισμενη στο κλιματιστικο!! Αχ δεν παλευεται η ζεστη! 

Την Τρίτη έχω και εγώ Β-Επιπέδου ελπιζω να ειναι όλα καλά. Ωρες ώρες απο τη κουραση αισθανομαι συσπασεις και τρομάζω λιγο αλλα ευτυχως η μικρή κινητικοτατη. Την πρώτη της δυνατη κλωτσια την έδωσε προχθες στον αδερφό της τον μεγάλο και χάρηκε πολύ το ζουζουνι μου, συνέχεια αγκαλιάζει τη κοιλιά μου και της λέει "σ' αγαπώ αδερφούλα" <3 Αυτό με το μούδιασμα των χεριών εγώ το είχα πολύ οταν γέννησα το πρωτο μου αγοράκι απο το βάρος που κραταγα όλη μέρα, στο δευτερο φόραγα ρινγκ σλινγκ και με καταβολεψε επίσης δεν έπαθα τενοντιτιδα ευτυχως. Όντως βοηθάει να το δένεις στον καρπό! 

 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Linaki2012 είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? εγω εδω κλεισμενη στο κλιματιστικο!! Αχ δεν παλευεται η ζεστη! 

Την Τρίτη έχω και εγώ Β-Επιπέδου ελπιζω να ειναι όλα καλά. Ωρες ώρες απο τη κουραση αισθανομαι συσπασεις και τρομάζω λιγο αλλα ευτυχως η μικρή κινητικοτατη. Την πρώτη της δυνατη κλωτσια την έδωσε προχθες στον αδερφό της τον μεγάλο και χάρηκε πολύ το ζουζουνι μου, συνέχεια αγκαλιάζει τη κοιλιά μου και της λέει "σ' αγαπώ αδερφούλα" <3 Αυτό με το μούδιασμα των χεριών εγώ το είχα πολύ οταν γέννησα το πρωτο μου αγοράκι απο το βάρος που κραταγα όλη μέρα, στο δευτερο φόραγα ρινγκ σλινγκ και με καταβολεψε επίσης δεν έπαθα τενοντιτιδα ευτυχως. Όντως βοηθάει να το δένεις στον καρπό! 

 

Παίρνεις τπτ για τις συσπάσεις?Κ Εγώ είχα καθημερινά Κ με δυσκολευαν γτ Όταν με έπιαναν έπρεπε ν κάτσω Κ μ έδωσε τροφοκαρντ για αρχή γτ είχα Κ επώδυνες κράμπες για αρκετή ώρα.. Τώρα έστρωσα κάπως.. τουλάχιστον περιποιουμαι τον μικρό με άνεση..γτ είναι κ γκρινιάρης Κ ζωηρός Κ σε δύσκολη ηλικία..Τον κυνηγάω παντού.. νωρίς δεν είναι για συσπάσεις? Ή άδικα αγχώθηκα Κ Εγώ.. Αχ Κ Όσο μας λένε όσο μπορείτε ν ξεκουραζεστε...λες κ είναι εύκολο μ παιδιά Κ ένα νοικοκυριό..Τέσπα.. με το καλό η β επιπέδου κορίτσια!!περιμένουμε νέα!! 

Από κοιλίτσα Πως πατέ?Εγώ την κοιλιά Π έχω τώρα την είχα στο γιο μ στον όγδοο μήνα... δεν μπορώ ν φανταστώ πως θ Είμαι στον όγδοο σε αυτόν... ήδη έχω βαρύνει Κ δεν μπορώ ν σκύψω.. το σουτιέν με ενοχλεί απίστευτα! Κουράζομαι Κ μονο Π Θ παω από τη μια μεριά τ σπιτιού στην άλλη γρήγορα ν προλάβω Κάτι...Αφήστε... Μας έπιασε μέσα στο καλοκαίρι πάλι.. παρηγοριεμαι Κ λέω τουλάχιστον έμεινε ο Αύγουστος μετα κάπως θ είναι νορμάλ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου κι απο μενα!! Καλα για σουτιεν δεν το συζητω αγορασα καινουργια χωρις μπανελα κτλ πρωτων γτ δεν μου εκαναν τα παλια και δευτερον γιατι με ενοχλουσαν οι μπανελες!! ρε κοριτσια επειδη εμενα ειναι το πρωτο μου παιδακι και δεν εχω ιδεα...πως ειναι οι συσπασεις;; ειναι ανησυχητικο αν καποια τις εχει απο τωρα;; ρωταω γιατι δουλευω και κουραζομαι η αληθεια ειναι και θα σταματησω τον αλλο μηνα πρωτα ο θεος!!  να επισημανω οτι παιρνω κι εγω τροφοκαρντ!! οσον αφορα την κοιλιτσα μου ειναι νορμαλ προς μικρουλα...ολοι νομιζουν οτι επειδη ειναι μικρη θα εχω αγορι αλλα οχιιιι χαχαχχα ειναι κοριτσι!!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...