Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλή μέρα! Στην Αθήνα επέστρεψε ο καύσωνας νομίζω κ ειμαι Στα όρια μου, Θέλω να φυγωωωω. Άλλο λίγο υπομονή κάνουμε. Τα όνειρα νομίζω είναι καθαρά ψυχολογικό, από το άγχος που έχουμε. Εγώ προσπαθώ να το παίζω δυνατή κ όσοι με ρωτάνε πως πάει η εγκυμοσύνη λέω καλά. Αλλά εμείς κ η ψυχούλα μας το ξέρει πόσο ψυχοφθόρο είναι όλο αυτό σε όλους τους τομείς. Κ ειδικά από δω κ Μέχρι να μπούμε κ στον 9ο θέλει από όλες μας προσοχή να ξεκουραζομαστε αρκετά μην τύχει τίποτα κ τρέχουμε. 

Ναι Ιωαννα μου τεραστιο αγχος οπως τα λες. Με ρωτανε πως ειμαι και φοβαμαι να πω καλα γιατι δεν ξερω τι γινεται μεσα στην κοιλιτσα. Εγω νομιζα πως το πιο επικινδυνο σταδιο ειναι αυτο που περασαμε οχι;

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ναι Ιωαννα μου τεραστιο αγχος οπως τα λες. Με ρωτανε πως ειμαι και φοβαμαι να πω καλα γιατι δεν ξερω τι γινεται μεσα στην κοιλιτσα. Εγω νομιζα πως το πιο επικινδυνο σταδιο ειναι αυτο που περασαμε οχι;

Κάθε στάδιο έχει τις δικές του δυσκολίες θεωρώ. Το πρώτο τρίμηνο είναι σίγουρα πολύ κρίσιμο γιατί τότε γίνονται οι περισσότερες αποβολές κ είναι Κ η οργανογεννεση,ο οργανισμος μας δουλεύει ασταμάτητα. Μετά τον 5ο όμως είναι το στάδιο που το μωρό πλέον είναι σχηματισμενο κ όσο περνάει ο καιρός θα μας πιέζει η κοιλιά κ προφανώς όλες θέλουμε να μείνουνε μέσα όσο το δυνατόν πιο πολύ! Θα κουραζομαστε εύκολα σωματικά κ θέλει ξεκούραση όλο αυτό, ειδικά όσες έχουν κ ιστορικό πρόωρου τοκετού. Γενικά δεν ξέρω αν υπάρχει στάδιο που να λες "τώρα δεν αγχώνομαι" αλλά καλό είναι να προσέχουμε για να εχουμε. 

Εγώ κάθε άλλο από ιστορικό πρόωρου τοκετού έχω, αλλά παρ όλα αυτά γιατί κουράζομαι αρκετά με την κόρη μου τρέμω στην ιδέα μην μου σπάσουν τα νερά στον 7ο μήνα πχ. Ας πάω στον 9ο κ ας μπω κ πάλι με πρόκληση, τουλάχιστον θα ξέρω ότι έμεινε μέσα κ με το παραπάνω κ έγινε γερό κ δυνατό! 

Ουφ ελπίζω να μην σας αγχωσα, με καλή πρόθεση τα λέω όλα! Εύχομαι όλες να φτάσουμε κ να ξεπεράσουμε τον 9ο!!

  • Μου αρέσει 4

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβλεπα πολλούς εφιαλτες.

Παιδιά δεν ξέρω αν ισχύει για το μαγνήσιο που λένε αλλα 4 μέρες που το πίνω πριν τον ύπνο κοιμάμαι σαν πουλάκι .μόνο που ξυπνάω με ξέρω στόμα.δεν ξέρω αν είναι από το φάρμακο ή άσχετο.θα διαβάσω και τις παρενέργειες γιατί δεν το κοίταξα καθόλου.πίνεις εσυ μαγνήσιο? @Maria D τι κάνεις?Όλα Καλά?

Οχι δεν μπυ εχει δωσει ο γυναικολογος..δεν ξερω αν θα μου δωσει πιο μετα..Λες να του το ζητησω;

1 ώρα πρίν, Αναστασία33 είπε:

Ναι Ιωαννα μου τεραστιο αγχος οπως τα λες. Με ρωτανε πως ειμαι και φοβαμαι να πω καλα γιατι δεν ξερω τι γινεται μεσα στην κοιλιτσα. Εγω νομιζα πως το πιο επικινδυνο σταδιο ειναι αυτο που περασαμε οχι;

Και γω καπως ετσι σκεφτομαι ..χαχα

 

1 hour ago, IoannaMas είπε:

Κάθε στάδιο έχει τις δικές του δυσκολίες θεωρώ. Το πρώτο τρίμηνο είναι σίγουρα πολύ κρίσιμο γιατί τότε γίνονται οι περισσότερες αποβολές κ είναι Κ η οργανογεννεση,ο οργανισμος μας δουλεύει ασταμάτητα. Μετά τον 5ο όμως είναι το στάδιο που το μωρό πλέον είναι σχηματισμενο κ όσο περνάει ο καιρός θα μας πιέζει η κοιλιά κ προφανώς όλες θέλουμε να μείνουνε μέσα όσο το δυνατόν πιο πολύ! Θα κουραζομαστε εύκολα σωματικά κ θέλει ξεκούραση όλο αυτό, ειδικά όσες έχουν κ ιστορικό πρόωρου τοκετού. Γενικά δεν ξέρω αν υπάρχει στάδιο που να λες "τώρα δεν αγχώνομαι" αλλά καλό είναι να προσέχουμε για να εχουμε. 

Εγώ κάθε άλλο από ιστορικό πρόωρου τοκετού έχω, αλλά παρ όλα αυτά γιατί κουράζομαι αρκετά με την κόρη μου τρέμω στην ιδέα μην μου σπάσουν τα νερά στον 7ο μήνα πχ. Ας πάω στον 9ο κ ας μπω κ πάλι με πρόκληση, τουλάχιστον θα ξέρω ότι έμεινε μέσα κ με το παραπάνω κ έγινε γερό κ δυνατό! 

Ουφ ελπίζω να μην σας αγχωσα, με καλή πρόθεση τα λέω όλα! Εύχομαι όλες να φτάσουμε κ να ξεπεράσουμε τον 9ο!!

Γεννησες προωρα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη...;

Γενικα ακουτε τα μωρακια σας.;Εγω οχι πολυ συχνα..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Οχι δεν μπυ εχει δωσει ο γυναικολογος..δεν ξερω αν θα μου δωσει πιο μετα..Λες να του το ζητησω;

Και γω καπως ετσι σκεφτομαι ..χαχα

 

Γεννησες προωρα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη...;

Γενικα ακουτε τα μωρακια σας.;Εγω οχι πολυ συχνα..

 

Οχι, μόνο πρόωρα δεν το λες 42 εβδομάδων. Εξαντλησα Όλα τα χρονικά περιθώρια, είχα διαστολή αλλά ο τοκετός δεν ξεκινουσε, ούτε είχαν σπάσει τα νερά. Έτσι μπήκα με πρόκληση, η γιατρός δεν με άφηνε άλλο παρ όλο που εγώ θα περίμενα κ αλλο χαχαχα. Κ η μητέρα μου 2 παιδιά με πρόκληση Κ τα 2. 

Αλλά έχει διάφορα ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκουραζομουν πολύ ενώ τώρα έχω ένα ακόμα μωρό να φροντίσω κ η κούραση είναι υπερδιπλάσια.

Το μωρό αυτό το νιώθω πολύ συχνά ενώ την κόρη μου δεν την ένιωθα συχνά. Κάθε μωρό είναι διαφορετικό πιστεύω.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σταματήσουν οι εφιάλτες με το μαγνήσιο ! Πήγαμε και θάλασσα σήμερα αλλά δεν μπήκα γιατί είχε πολύ ήλιο και δεν ήθελα . Χαίρομαι που είστε όλες καλά,  42 εβδομαδες @IoannaMas είχε βολεύει πολύ καλά μου φαίνεται ! Εγώ τη νιώθω πολύ και μάλιστα μπόρεσε να την καταλάβει και ο μπαμπάς της χτες πολύ χάρηκα !! Εγώ δεν μοιράζομαι την ανησυχία μου και κανέναν πέραν του συζύγου και λέω σε όλους μια χαρά για να μην ρωτάνε πολύ και με αγχωνουν περισσότερο . Μόνο με μια φίλη συζητάω που μόλις γέννησε τα παιδάκια της και με καταλαβαίνει . Μπορεί από εδώ και πέρα να είναι πιο δύσκολα σωματικά αλλά τουλάχιστον ποσοστιαία οι αποβολές είναι λίγες και φτου φτου μακριά από μας !! :cool: 

  • Μου αρέσει 2

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και μενα με προβληματίζει το θεμα κούρασης...ναι μεν το πρώτο καιρο ειναι πιο επικίνδυνο για να συμβεί κατι ασχημο.απο την αλλη τωρα την νιώθω την μπέμπα σαν ειναι ετοιμη να βγει εξω με βαρενει πως να το πω...εγω εχω 40λεπτά λεωφορείο και μετρο να παω δουλειά 5 λεπτά περπάτημα που εκει παθαινω και ταχυκαρδία μιας κ ειναι ανηφόρα και πιανω δουλειά μανικιούρ πεντικιούρ...αρα σκυβω κιολας...η γιατρός μ χει πει δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια...μετα ξανα γυρναω και φτανω στην κυριολεξία ετοιμη να καταρευσω γυρω στις εξι ξεκουραζομαι και μετα πρέπει να μαγειρέψω και να κανω κ καμιά δουλειά αλλη κ σίγουρα να πλυνω τα πιατα πριν κοιμηθώ...ο μελων άντρας γυρνάει βράδυ κ τον λυπάμαι να τον βαλω να κάνει δουλειες ...το θέμα ειναι πως νιώθω πως ο οργανισμός μ μου λεει πως δεν με περνει αλλο να μεγαλώνει ολόκληρη μπέμπα κ να κανω κ ολα αυτα...μήπως παλι γινομαι υπερβολική?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια και μενα με προβληματίζει το θεμα κούρασης...ναι μεν το πρώτο καιρο ειναι πιο επικίνδυνο για να συμβεί κατι ασχημο.απο την αλλη τωρα την νιώθω την μπέμπα σαν ειναι ετοιμη να βγει εξω με βαρενει πως να το πω...εγω εχω 40λεπτά λεωφορείο και μετρο να παω δουλειά 5 λεπτά περπάτημα που εκει παθαινω και ταχυκαρδία μιας κ ειναι ανηφόρα και πιανω δουλειά μανικιούρ πεντικιούρ...αρα σκυβω κιολας...η γιατρός μ χει πει δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια...μετα ξανα γυρναω και φτανω στην κυριολεξία ετοιμη να καταρευσω γυρω στις εξι ξεκουραζομαι και μετα πρέπει να μαγειρέψω και να κανω κ καμιά δουλειά αλλη κ σίγουρα να πλυνω τα πιατα πριν κοιμηθώ...ο μελων άντρας γυρνάει βράδυ κ τον λυπάμαι να τον βαλω να κάνει δουλειες ...το θέμα ειναι πως νιώθω πως ο οργανισμός μ μου λεει πως δεν με περνει αλλο να μεγαλώνει ολόκληρη μπέμπα κ να κανω κ ολα αυτα...μήπως παλι γινομαι υπερβολική?

Ευτυχία μου ξέρεις ότι στο παρελθόν σε έχω πει λιγάκι υπερβολική σε άλλα θέματα αλλά στο συγκεκριμένο δεν σε βρίσκω καθόλου υπερβολική. Μου ακούγεται εξαιρετικά κουραστικό κ ιδιαίτερα η δουλειά αυτή είναι πολύ κουραστική με σκυψιματα όπως είπες. Κ με τις μυρωδιές από βερνίκια αντέχεις; μέχρι πότε δουλεύεις;; για όσο καιρό μένει να δουλέψεις ακόμα δεν γίνεται να σε πετάει ο άντρας σου ή κάποιος άλλος στη δουλειά; τα λεωφορεία το καλοκαίρι είναι σκότωμα χωρίς να είσαι έγκυος, όταν είσαι κιόλας είναι υπέρβαση που μπαίνεις. Τουλάχιστον σηκώνεται κανείς να κάτσεις ή όρθια τη βγάζεις κ εκεί; Δυστυχώς υπάρχει πολύ γαιδουρια Στον τομέα αυτόν! 

Μια φορά ήμουν 8 μηνών στο μετρό με μια φιλη είχε σπάσει το πόδι της ήταν με πατεριτσες. Δεν σηκώθηκε κανείς για καμία από τις 2 μας. Τι άλλο να πεις! Υπομονή , το καλό που είσαι νέα έχεις αντοχές...

Και αυτό που λες ότι νιώθεις το μωρό να σε βαραίνει σορυ που θα το πω για τις πρωτομανουλες αλλά δεν έχετε δει τίποτα ακόμα! Ρωτήστε κ εμένα που έφτασα 42 εβδ ή καλύτερα καμία κοπέλα με δίδυμα! Βοήθεια μας!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια και μενα με προβληματίζει το θεμα κούρασης...ναι μεν το πρώτο καιρο ειναι πιο επικίνδυνο για να συμβεί κατι ασχημο.απο την αλλη τωρα την νιώθω την μπέμπα σαν ειναι ετοιμη να βγει εξω με βαρενει πως να το πω...εγω εχω 40λεπτά λεωφορείο και μετρο να παω δουλειά 5 λεπτά περπάτημα που εκει παθαινω και ταχυκαρδία μιας κ ειναι ανηφόρα και πιανω δουλειά μανικιούρ πεντικιούρ...αρα σκυβω κιολας...η γιατρός μ χει πει δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια...μετα ξανα γυρναω και φτανω στην κυριολεξία ετοιμη να καταρευσω γυρω στις εξι ξεκουραζομαι και μετα πρέπει να μαγειρέψω και να κανω κ καμιά δουλειά αλλη κ σίγουρα να πλυνω τα πιατα πριν κοιμηθώ...ο μελων άντρας γυρνάει βράδυ κ τον λυπάμαι να τον βαλω να κάνει δουλειες ...το θέμα ειναι πως νιώθω πως ο οργανισμός μ μου λεει πως δεν με περνει αλλο να μεγαλώνει ολόκληρη μπέμπα κ να κανω κ ολα αυτα...μήπως παλι γινομαι υπερβολική?

Κοριτσακι μου πρεπει να ακούμε τον οργανισμό μας. Αν μπορεις να κόψεις κατι ή να ρυθμιστεί κάπως διαφορετικά κατι αλλο. Άδεια κύησης δεν δικαιούσε; το 6μηνο του ΟΑΕΔ; η δουλεια σου ειναι πολυ απαιτητική. οσο μπορεις να ξεκουράζεσαι κοριτσι μου. Τα μωράκια μας ειναι πολύτιμα. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια και μενα με προβληματίζει το θεμα κούρασης...ναι μεν το πρώτο καιρο ειναι πιο επικίνδυνο για να συμβεί κατι ασχημο.απο την αλλη τωρα την νιώθω την μπέμπα σαν ειναι ετοιμη να βγει εξω με βαρενει πως να το πω...εγω εχω 40λεπτά λεωφορείο και μετρο να παω δουλειά 5 λεπτά περπάτημα που εκει παθαινω και ταχυκαρδία μιας κ ειναι ανηφόρα και πιανω δουλειά μανικιούρ πεντικιούρ...αρα σκυβω κιολας...η γιατρός μ χει πει δεν υπάρχει πρόβλημα βέβαια...μετα ξανα γυρναω και φτανω στην κυριολεξία ετοιμη να καταρευσω γυρω στις εξι ξεκουραζομαι και μετα πρέπει να μαγειρέψω και να κανω κ καμιά δουλειά αλλη κ σίγουρα να πλυνω τα πιατα πριν κοιμηθώ...ο μελων άντρας γυρνάει βράδυ κ τον λυπάμαι να τον βαλω να κάνει δουλειες ...το θέμα ειναι πως νιώθω πως ο οργανισμός μ μου λεει πως δεν με περνει αλλο να μεγαλώνει ολόκληρη μπέμπα κ να κανω κ ολα αυτα...μήπως παλι γινομαι υπερβολική?

Αχ ποσο σε καταλαβαινω εχουμε ακριβως την ιδια μερα. Και εγω χρειαζεται να σκυψω στη δουλεια , σχολαω στις 6 και μετα μαγειρεμα, πιατα, πλυντηριο, ρουχα και αλλα πολλα αστα. Και στο τελος το βραδυ νυσταζω τοοοσο πολυ και εχω παραξενια σαν μικρο παιδι. Ευτυχως ο αντρας μου εχει αναλαβει να βαλει το μικρο για υπνο γιατι παντα αποκοιμιεμαι. Αλλα μαλλον εγω θα σταματησω να δουλευω γιατι απο την ορθοστασια μου πεταχτηκε εξω μια μεγαλη φλεβα πισω στο ποδι και εχει κανει και μπαλακια. 

Link to comment
Share on other sites

Η άδεια ισχυει δυο μήνες πριν γεννήσεις και δυο μήνες αφου απο το ικα που ειναι ξεφτίλα 300ευρώ το μηνα και μετα ενα εξάμηνο απο οαεδ ο κατώτατος μισθός ...οσο για το αν γίνεται να με παει καποιος οχι δεν γίνεται...αν σηκώνεται κανείς να κάτσω τωρα πια συνήθως ναι...αλλα οχι παντα...

Από οτι φαίνεται μονο την καθαριότητα μπορώ να παραλείψω...αν κ οσες φορές δεν είμαι καλα κ τα αφηνω ολα ετσι μετα εχω νεύρα που είμαστε μες την ακαταστασία...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Η άδεια ισχυει δυο μήνες πριν γεννήσεις και δυο μήνες αφου απο το ικα που ειναι ξεφτίλα 300ευρώ το μηνα και μετα ενα εξάμηνο απο οαεδ ο κατώτατος μισθός ...οσο για το αν γίνεται να με παει καποιος οχι δεν γίνεται...αν σηκώνεται κανείς να κάτσω τωρα πια συνήθως ναι...αλλα οχι παντα...

Από οτι φαίνεται μονο την καθαριότητα μπορώ να παραλείψω...αν κ οσες φορές δεν είμαι καλα κ τα αφηνω ολα ετσι μετα εχω νεύρα που είμαστε μες την ακαταστασία...

Δηλαδη θα κανεις αυτη τη δουλεια μεχρι 7 μηνων;Εγω παντως που εκανα πεντικιουρ τα σταματησα γτ δεν μπορουσα να σκυβω..Πραγματικα κουραζεσαι παρα πολυ..Για τις δουλειες δεν εχεις καμμια βοηθεια τα κανεις ολα μονη σου;0

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Η άδεια ισχυει δυο μήνες πριν γεννήσεις και δυο μήνες αφου απο το ικα που ειναι ξεφτίλα 300ευρώ το μηνα και μετα ενα εξάμηνο απο οαεδ ο κατώτατος μισθός ...οσο για το αν γίνεται να με παει καποιος οχι δεν γίνεται...αν σηκώνεται κανείς να κάτσω τωρα πια συνήθως ναι...αλλα οχι παντα...

Το εξάμηνο μετά θα σου πρότεινα να το πάρεις ειδικά αν θέλεις να θηλάσεις θα το χρειαστεις. Αλλά για τώρα το πριν έχεις περίπου 3 μήνες μέχρι να σταματήσεις, σωστά; έστω Βοήθεια στο σπίτι δεν έχεις; για δουλειές μαγείρεμα, κάτι είναι κ αυτό. Τώρα κ η ζέστη δεν βοηθάει ρε γαμωτο, χίλιες φορές ο χειμώνας φοράς ένα μπουφάν κ ντάξει. Αν δεν σε ενοχλούν κ οι μυρωδιές καλά είναι, εμένα με ενοχλούν αρκετά οι μυρωδιές από βερνίκια κ βαφές. Υπομονη, τι άλλο να πούμε...

πρίν από 17 λεπτά , tina26 είπε:

Αχ ποσο σε καταλαβαινω εχουμε ακριβως την ιδια μερα. Και εγω χρειαζεται να σκυψω στη δουλεια , σχολαω στις 6 και μετα μαγειρεμα, πιατα, πλυντηριο, ρουχα και αλλα πολλα αστα. Και στο τελος το βραδυ νυσταζω τοοοσο πολυ και εχω παραξενια σαν μικρο παιδι. Ευτυχως ο αντρας μου εχει αναλαβει να βαλει το μικρο για υπνο γιατι παντα αποκοιμιεμαι. Αλλα μαλλον εγω θα σταματησω να δουλευω γιατι απο την ορθοστασια μου πεταχτηκε εξω μια μεγαλη φλεβα πισω στο ποδι και εχει κανει και μπαλακια. 

Ορθοστασία;; πωπω άλλο σκότωμα! Ηρωίδες είστε μερικές πραγματικά! Κ έχεις κ αλλο παιδάκι ε; αν μπορείτε να σταματήσετε κορίτσια Κάντε το πρώτα η υγεία μας ειναι. Κ εμείς είμαστε πολύ σφιχτά οικονομικα αλλα Την βγάζουμε με λίγα, λέω αφού είμαστε καλά αυτό μετράει.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , IoannaMas είπε:

Το εξάμηνο μετά θα σου πρότεινα να το πάρεις ειδικά αν θέλεις να θηλάσεις θα το χρειαστεις. Αλλά για τώρα το πριν έχεις περίπου 3 μήνες μέχρι να σταματήσεις, σωστά; έστω Βοήθεια στο σπίτι δεν έχεις; για δουλειές μαγείρεμα, κάτι είναι κ αυτό. Τώρα κ η ζέστη δεν βοηθάει ρε γαμωτο, χίλιες φορές ο χειμώνας φοράς ένα μπουφάν κ ντάξει. Αν δεν σε ενοχλούν κ οι μυρωδιές καλά είναι, εμένα με ενοχλούν αρκετά οι μυρωδιές από βερνίκια κ βαφές. Υπομονη, τι άλλο να πούμε...

Ορθοστασία;; πωπω άλλο σκότωμα! Ηρωίδες είστε μερικές πραγματικά! Κ έχεις κ αλλο παιδάκι ε; αν μπορείτε να σταματήσετε κορίτσια Κάντε το πρώτα η υγεία μας ειναι. Κ εμείς είμαστε πολύ σφιχτά οικονομικα αλλα Την βγάζουμε με λίγα, λέω αφού είμαστε καλά αυτό μετράει.

Ορθοστασια δεν λες τπτ. Δουλευω σε μπαρ ξενοδοχειου και σημερα να φανταστεις ηταν η πιο δυσκολη μερα τρελαθηκα. Ηταν 600 ατομα γυρω μου να σερβιρω να καθαριζω τραπεζια και να μαζευω και τα σκουπιδια απο κατω. Η διευθυνση μου εχει πει μην σκυβεις αλλα εγω ντρεπομαι να μην μαζεψω το σκουπιδι απο κατω και να με κοιταει ο αλλος.Αστα δυσκολα θα κανω υπομονη γιατι μου λειπει αλλος ενας μηνας ενσημα. Αν δω ομως οτι δεν παει αλλο εφυγα και τους το εχω πει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Οι μυρωδιές δεν με ενοχλούν οχι ουτε μπορώ να σταματήσω πριν παω 7 μηνων...μετα ναι εννοείται πως δεκα μήνες θα κάθομαι...

Τότε κάνε υπομονή κ να σκέφτεσαι το μετα να παίρνεις δύναμη. Έστω μια αδειουλα για καλοκαίρι δεν παίζει;;

 

πρίν από 9 λεπτά , tina26 είπε:

Ορθοστασια δεν λες τπτ. Δουλευω σε μπαρ ξενοδοχειου και σημερα να φανταστεις ηταν η πιο δυσκολη μερα τρελαθηκα. Ηταν 600 ατομα γυρω μου να σερβιρω να καθαριζω τραπεζια και να μαζευω και τα σκουπιδια απο κατω. Η διευθυνση μου εχει πει μην σκυβεις αλλα εγω ντρεπομαι να μην μαζεψω το σκουπιδι απο κατω και να με κοιταει ο αλλος.Αστα δυσκολα θα κανω υπομονη γιατι μου λειπει αλλος ενας μηνας ενσημα. Αν δω ομως οτι δεν παει αλλο εφυγα και τους το εχω πει. 

Πωπω χαράς το κουράγιο σου! Κ Εγώ παραπονιέμαι που όλο σκύβω για τα παιχνίδια της κόρης μου, το δικό σου ακούγεται πολύ χειρότερο.

Ελπίζω τουλάχιστον να σας μεταχειριζονται ανθρώπινα στη δουλειά, μην τα ακούτε κ από πάνω...

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...