Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Ναι κ σε υπερεμεση ισχυει.οπως μαμα με δυδιμα που ειχε χασει 6κιλα σε 4μηνες

Καμια σας να μη χρειαστει κοριτσια.με το καλο τα χριστουγεννιατικα μωρακια σας!

Δικιο εχει η ιωαννα.η αιμοσφαιρινη εχει σημασια.μιλαμε να πεσει στα ταρταρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , IoannaMas είπε:

2 φορές τη βδομάδα κανείς εξετάσεις αίματος;;

Ναι, έρχονται στο σπίτι. 

πρίν από 4 λεπτά , vikib είπε:

Ναι κ σε υπερεμεση ισχυει.οπως μαμα με δυδιμα που ειχε χασει 6κιλα σε 4μηνες

Καμια σας να μη χρειαστει κοριτσια.με το καλο τα χριστουγεννιατικα μωρακια σας!

Δικιο εχει η ιωαννα.η αιμοσφαιρινη εχει σημασια.μιλαμε να πεσει στα ταρταρα

Ναι ειναι μεγαλη ταλαιπωρία. Η φίλη μου αν θυμαμαι καλα καθε 2 βδομαδα νοσηλευόταν. Τοσο για την υπερεμεση οσο κ για το σίδηρο. 

Δοξα το θεο αιμοσφαιρίνη εχω 13.1 και αιματοκρίτη 38. Με την τόση ταλαιπωρία μου κ την αναφαγια μου εχω υψηλό. Αυτο ομως ειναι κληρονομικό. Ειμαστε οικογενεια με παράδοση κ παντα ολοι ειμαστε αιμοδότες. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Κ εμενα φίλη μου εκανε μετάγγιση. Ειχε υπερεμεση κ αναγκαστικά την εκαναν μετάγγιση. Ολα καλα ομως με το κοριτσακι της. Τωρα θα γινει 3. 

Κοριτσια εχω 3 μερες που τρωω ελιές Καλαμών - Χαλκιδικής (παραγωγής μας) κ πινω κ το ξυδάκι με λαδι που εχουν για να συντηρούνται. Πως το βλέπετε; γενικα δεν εχω καποια αλλαη ορεξη μονο αυτές. 

Μονο μην ειναι πολυ αλατισμενες και κανεις κατακρατηση. Κι εγω πηρα απ' το σουπερ αλλα χωρις αλατι.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Μονο μην ειναι πολυ αλατισμενες και κανεις κατακρατηση. Κι εγω πηρα απ' το σουπερ αλλα χωρις αλατι.

Οχι δεν ειναι, τις κανει ο μπαμπάς μου ξιδάτες πολυ. Κοιτά μια κατακράτηση τις κανουν οι ελιές αλλα ρε αδερφέ ας ευχαριστηθώ κατι. Άλλωστε με τόση ακινησία εχω πλαδαρεψει τοσο πολυ Αναστασία μου. Ασε... δεν πειραζει χαλάλι. Μονο γερη να γεννηθεί κ στην ωρα της!! 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 και γω εχω παθει τρελά με τις ελιές και την φετα που πριν ετρωγα σπάνια...εγω νομίζω οτι υπάρχει λόγος δλδ τα ζητα ο οργανισμός...ακόμη κ τα πατατάκια κατι έχουν μεσα που το χρειάζεται ...την αλλη φορα δεν μπορούσα να κοιμηθώ γτ σκεφτόμουν χορτα εεε την αλλη μερα εφαγα ενα καζανι τωρα ουτε να τα ξανα δω

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Dwroulita85 2 φορές τη βδομάδα να σε τσιμπάνε για αίμα πωπω ηρωίδα είσαι! Βέβαια αφού έτσι πρέπει, τι επιλογές έχεις..

@Eutuxia25 αν ζητάς πατατάκια ή γενικά πολύ αλμυρά φαγητά τσέκαρε μήπως σου πέφτει η πίεση. Εγώ αγόρασα κ πιεσόμετρο είμαι πιο οργανωμένη αυτή τη φορα! Εχω κ εγώ ένα θεματάκι με χαμηλή πίεση κ νομίζω έχει να κάνει με το σίδηρο Κ αυτό.(εκτός αν τα χω μπερδέψει)

Αλλά αυτό με τα φαγητά, πάω σούπερ παίρνω διάφορα που μου αρέσουν εκείνη την ώρα κ τελικά τα αφήνω στο ψυγείο ανεγγιχτα. Ο άντρας μου φωνάζει "τι τα παίρνεις αφού δεν τα τρως" κ του λέω "τελικά δεν με εμπνέει να το φάω". Τι ακούνε Κ αυτοί!!

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, IoannaMas είπε:

@Dwroulita85 2 φορές τη βδομάδα να σε τσιμπάνε για αίμα πωπω ηρωίδα είσαι! Βέβαια αφού έτσι πρέπει, τι επιλογές έχεις..

@Eutuxia25 αν ζητάς πατατάκια ή γενικά πολύ αλμυρά φαγητά τσέκαρε μήπως σου πέφτει η πίεση. Εγώ αγόρασα κ πιεσόμετρο είμαι πιο οργανωμένη αυτή τη φορα! Εχω κ εγώ ένα θεματάκι με χαμηλή πίεση κ νομίζω έχει να κάνει με το σίδηρο Κ αυτό.(εκτός αν τα χω μπερδέψει)

Αλλά αυτό με τα φαγητά, πάω σούπερ παίρνω διάφορα που μου αρέσουν εκείνη την ώρα κ τελικά τα αφήνω στο ψυγείο ανεγγιχτα. Ο άντρας μου φωνάζει "τι τα παίρνεις αφού δεν τα τρως" κ του λέω "τελικά δεν με εμπνέει να το φάω". Τι ακούνε Κ αυτοί!!

Κ καθε μερα 2 ενεσουλες στην κοιλια. Αλλα τρύπημα αλλο τοσο.

Στο νοσοκομείο τα ειχα δει ολα γιατι στο ενα χερι με ειχαν τον όρο κ απο το αλλο καθε μερα έπαιρναν αιμα. Καποια στιγμη πρηστηκε το αριστερό που ηταν ο όρος κ εκει να δεις πόνο. Τον όρο τον εβαλα στο δεξί στο ύψος του καρπού γιατι πιο πανω κ πιο κατω με ειχαν τρυπήσει για αιμα. Μετα για αιμα μου έπαιρναν απο το αριστερό κ με πεταλούδα οπως τα μωρά γιατι δεν ειχα αλλες φλέβες.... αναισθησιολογος ερχόταν... 

ας το Ιωάννα μου. Οταν τελειωσω κ γεννήσω με το καλο την μικρούλα μου θα γραψω την ιστορία μου εδω. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αιμοσφαιρίνη και ο Αιματοκρίτης είναι λίγο πολύ το ίδιο απλά ο Αιματοκρίτης είναι =αιμοσφαιρίνη*3 το 10 που λέτε αντιστοιχεί σε 30 αιματοκρίτη . 2 χάπια σιδήρου τη μέρα παίρνω. Ότι μπορώ θα κάνω , δεν έχω στίγμα αλλά την κούραση την νιώθω έντονα. Τραβιέται το αλμυρό το άτιμο!! Πατατάκια δεν τρώω αλλά κάτι παστά μου " μυρίζουν " και ελιές - φέτα - ντομάτα - ψωμί έχει γίνει το αγαπημένο μου σνακ.

  • Μου αρέσει 4

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Alzira είπε:

Η αιμοσφαιρίνη και ο Αιματοκρίτης είναι λίγο πολύ το ίδιο απλά ο Αιματοκρίτης είναι =αιμοσφαιρίνη*3 το 10 που λέτε αντιστοιχεί σε 30 αιματοκρίτη . 2 χάπια σιδήρου τη μέρα παίρνω. Ότι μπορώ θα κάνω , δεν έχω στίγμα αλλά την κούραση την νιώθω έντονα. Τραβιέται το αλμυρό το άτιμο!! Πατατάκια δεν τρώω αλλά κάτι παστά μου " μυρίζουν " και ελιές - φέτα - ντομάτα - ψωμί έχει γίνει το αγαπημένο μου σνακ.

Τα ιδια! Πωωωωω κ τοσο καιρο έτρωγα ανάλατα κ μετα το φαγητο πινω μισο λίτρο νερο! Αχαχχα 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Κ καθε μερα 2 ενεσουλες στην κοιλια. Αλλα τρύπημα αλλο τοσο.

Στο νοσοκομείο τα ειχα δει ολα γιατι στο ενα χερι με ειχαν τον όρο κ απο το αλλο καθε μερα έπαιρναν αιμα. Καποια στιγμη πρηστηκε το αριστερό που ηταν ο όρος κ εκει να δεις πόνο. Τον όρο τον εβαλα στο δεξί στο ύψος του καρπού γιατι πιο πανω κ πιο κατω με ειχαν τρυπήσει για αιμα. Μετα για αιμα μου έπαιρναν απο το αριστερό κ με πεταλούδα οπως τα μωρά γιατι δεν ειχα αλλες φλέβες.... αναισθησιολογος ερχόταν... 

ας το Ιωάννα μου. Οταν τελειωσω κ γεννήσω με το καλο την μικρούλα μου θα γραψω την ιστορία μου εδω. 

Πάλι καλά που έχεις πολύ αίμα αφού είσαι κ αιμοδοτρια, εμένα δεν θα μου είχε μείνει σταγόνα!

Πήρε ο άντρας μου λίγο τη μικρή να την πάει στις κούνιες μια ωρίτσα δεν άντεχα άλλο μου είχε εξαντλήσει την υπομονή μου. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αφού εγώ ένα παιδί κ δεν μπορώ να διαχειριστώ, στα 2 τι θα κάνω;  βέβαια δεν ξέρω τι είναι χειρότερο, ένα μωρό κ έγκυος ή 2 μωρά κ όχι έγκυος;; ιδού η απορία!

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , IoannaMas είπε:

Πάλι καλά που έχεις πολύ αίμα αφού είσαι κ αιμοδοτρια, εμένα δεν θα μου είχε μείνει σταγόνα!

Πήρε ο άντρας μου λίγο τη μικρή να την πάει στις κούνιες μια ωρίτσα δεν άντεχα άλλο μου είχε εξαντλήσει την υπομονή μου. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αφού εγώ ένα παιδί κ δεν μπορώ να διαχειριστώ, στα 2 τι θα κάνω;  βέβαια δεν ξέρω τι είναι χειρότερο, ένα μωρό κ έγκυος ή 2 μωρά κ όχι έγκυος;; ιδού η απορία!

Νομιζω οτι θα ειναι καλυτερα μετα ,δυο και οχι έγκυος.τουλαχιστον να μην εχεις αγχος του μην τρεξεις ,μην σηκώσεις να προσεχεις γενικα οπου  θα εχεις και εναν ανθρωπο να σε βοηθησει εαν ειναι αναγκη .ασε που θα τα βρισκουν μεταξυ τους τα μικρα καο μην σου πω οτι θα ειναι καλυτερα τα δυο

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

Νομιζω οτι θα ειναι καλυτερα μετα ,δυο και οχι έγκυος.τουλαχιστον να μην εχεις αγχος του μην τρεξεις ,μην σηκώσεις να προσεχεις γενικα οπου  θα εχεις και εναν ανθρωπο να σε βοηθησει εαν ειναι αναγκη .ασε που θα τα βρισκουν μεταξυ τους τα μικρα καο μην σου πω οτι θα ειναι καλυτερα τα δυο

Ρεεε και τέσσερα παρα εγκυος

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Κ καθε μερα 2 ενεσουλες στην κοιλια. Αλλα τρύπημα αλλο τοσο.

Στο νοσοκομείο τα ειχα δει ολα γιατι στο ενα χερι με ειχαν τον όρο κ απο το αλλο καθε μερα έπαιρναν αιμα. Καποια στιγμη πρηστηκε το αριστερό που ηταν ο όρος κ εκει να δεις πόνο. Τον όρο τον εβαλα στο δεξί στο ύψος του καρπού γιατι πιο πανω κ πιο κατω με ειχαν τρυπήσει για αιμα. Μετα για αιμα μου έπαιρναν απο το αριστερό κ με πεταλούδα οπως τα μωρά γιατι δεν ειχα αλλες φλέβες.... αναισθησιολογος ερχόταν... 

ας το Ιωάννα μου. Οταν τελειωσω κ γεννήσω με το καλο την μικρούλα μου θα γραψω την ιστορία μου εδω. 

Οταν με το καλο παρεις στα χερια σου το μωρουλι σου θα γραψεις σε ολους οτι θα πρεπει να στεκονται "κλαρινο" που λενε και να σου κανουν τεμεναδες

πρίν από 4 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ρεεε και τέσσερα παρα εγκυος

Αχαχα ε οχι και ετσι  εκτος αν τα κανεις σε βαθος χρονου οπως εγω,ανα 8 ετια :) .


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι δικοί μου λένε το ένα ισον κανένα δεν σε κουράζει κ 2 μαζί είναι πέντε φορές πιο δύσκολα, όχι απλά δύο φορές πιο δύσκολα! Τέτοια ακούω κ λέω ας μείνω λίγο παραπάνω έγκυος αν είναι... Απ τη μια θα μεγαλώσουν μαζί κ θα παίζουν μαζί αλλά ρε παιδί μου ακούραστα είναι. Βάζω ρούχα στα συρτάρια κ έρχεται από πίσω μου να τ ανοίξει να αρχίσει να βγάζει. Σφουγγαριζω απ τη μια, κ απ την άλλη τρίβει ψίχουλα παντού, ούτε για 5 λεπτά δεν μένει το πάτωμα αστραφτερό κ γυαλιστερο. Πολυ δύσκολα αφήστε τα!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , IoannaMas είπε:

Εμένα οι δικοί μου λένε το ένα ισον κανένα δεν σε κουράζει κ 2 μαζί είναι πέντε φορές πιο δύσκολα, όχι απλά δύο φορές πιο δύσκολα! Τέτοια ακούω κ λέω ας μείνω λίγο παραπάνω έγκυος αν είναι... Απ τη μια θα μεγαλώσουν μαζί κ θα παίζουν μαζί αλλά ρε παιδί μου ακούραστα είναι. Βάζω ρούχα στα συρτάρια κ έρχεται από πίσω μου να τ ανοίξει να αρχίσει να βγάζει. Σφουγγαριζω απ τη μια, κ απ την άλλη τρίβει ψίχουλα παντού, ούτε για 5 λεπτά δεν μένει το πάτωμα αστραφτερό κ γυαλιστερο. Πολυ δύσκολα αφήστε τα!

Xexexe θα γεννήσω πρώτη, και εδώ θα είμαστε και θα σας πω τι θα γίνεται με... Οχι 2 αλλά 3 μωρά στο σπίτι!!!! 

Σοβαρά με πιάνει πανικός ώρα ωρα. Μονο με την σκέψη. Απο την άλλη λεω, ο Θεός σου τα έστειλε, άρα θα σου δώσει και την δύναμη να τα μεγαλώσεις. 

Αααααα τώρα το είδα!!!! 20 εβδομάδες!!! Πήραμε το πρώτο μαξιλαράκι!!!! Δωρουλιτα τι σου έλεγα μικρους μικρούς στοχους!!! Θα τα καταφέρουμε! Παμε στο επόμενο!!! 26 εβδομάδες!!! 

Πάντα ξεχναω κπαντα λεω να ρωτήσω! Ειρήνη μου, βγήκαν τα αποτελέσματα της Αμνιοπαρακεντησης ή ακόμη,? 

 

  • Μου αρέσει 4

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...