Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

 

πρίν από 7 λεπτά , Alzira είπε:

@Eutuxia25 όπως μου είχαν πει τα κορίτσια εδώ και παρατήρησα και εγώ το άγχος σε κάνει χειρότερα .. γιατί δεν πας σε ένα γιατρό να σε δει κι όλας για να μη περνας την ταλαιπωρία μόνη σου. Να σου μετρήσει και τον τράχηλο. 

Νόμιζα η καμπύλη είναι στη μέση του 7 μήνα, άντε να πηγαίνουμε μια μια για β επιπέδου να χαρούμε λιγάκι και να ηρεμήσουμε .

Μόλις ξεκίνησα το σίδηρο τα είδα όλα έκανα 11 μέρες να επισκεφτώ το μπάνιο μετά αρχίσαμε ένα τσάι γιατί δεν γινόταν . 

Τι λες πωπω?εντεκα μερες δεν ποναγες ?δεν ειχε πρηστει η κοιλια σου?

πρίν από 13 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Γαμωτοοο εφτασα τις τέσσερις συσπάσεις ηδη..αρα μέχρι το απόγευμα θα χω περάσει τις δεκα..τι να κανω ?    Διαβασα για Ουρολοίμωξη η καποιο μικροβιο κολπικο που μπορεί να κανει συσπάσεις...δεν εχω συμπτώματα ομως ...εσεις τι λετε? Σας εχω πρήξει αλλα μονο εσας εχω

Ευτυχια μου μην διαβαζεις .καλυτερα να πας να σε δει ενας γυναικολογος για να σου.πει.τι γινεται και να μην νιωθεις φοβο.ισως ειναι και φυσιολογικο.σιγουρα οτι και να λεμε μπορει να ισχυει μπορει κσι οχι.εχεις καποιον που μπορει να ερθει και αν χρειαστει να πας να σε δει καποιος γιατρος.για να μην ταλαιπωρεισαι ψυχολογικα  μικρη μου.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , ERIANTON είπε:

 

Τι λες πωπω?εντεκα μερες δεν ποναγες ?δεν ειχε πρηστει η κοιλια σου?

Είχα πρηστεί αλλά όχι τόσο όσο περιμένεις όταν ακούς 11 μέρες , δεν ποναγα ιδιαίτερα και μου έκανε εντύπωση αυτό και αισθανομουν ότι δεν είχα κάτι να με πιέζει να πάω , το έντερο έχει βγει εκτός λειτουργίας μετά μου έδωσε φύλλα σιναμικης και τα παίρνω κάθε μέρα και πάω μια στις 2 η 3 αλλά παίρνω και 2 σιδηρους 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ναι 0' 60' 120'

3 μετρησεις εχεις.

πρίν από 1 λεπτό , Alzira είπε:

Είχα πρηστεί αλλά όχι τόσο όσο περιμένεις όταν ακούς 11 μέρες , δεν ποναγα ιδιαίτερα και μου έκανε εντύπωση αυτό και αισθανομουν ότι δεν είχα κάτι να με πιέζει να πάω , το έντερο έχει βγει εκτός λειτουργίας μετά μου έδωσε φύλλα σιναμικης και τα παίρνω κάθε μέρα και πάω μια στις 2 η 3 αλλά παίρνω και 2 σιδηρους 

Αυτα ειναι πολυ δυνατα,κανει?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON εχω φτάσει στις πεντε θα περιμένω μέχρι το απόγευμα που θα έρθει ο μπαμπάς μας ειπε οσο πιο νωρίς μπορεί και θα παω ...το θεμα ειναι που? Η γιατρός μ χτες απαντησε αμεσως σημερα ομως δεν μ απάντησε ουτε εφημερεύει το αττικό ...το ελενα εφημερεύει...Εκτός κ αν κανει απόγευματινο ιατρειο η δικια μ κ παω ετσι...θα της στειλω παλι και αν δεν απαντησει μάλλον με βλέπω για ελενα...και μολις εγιναν εξι οι συσπάσεις

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

@ERIANTON εχω φτάσει στις πεντε θα περιμένω μέχρι το απόγευμα που θα έρθει ο μπαμπάς μας ειπε οσο πιο νωρίς μπορεί και θα παω ...το θεμα ειναι που? Η γιατρός μ χτες απαντησε αμεσως σημερα ομως δεν μ απάντησε ουτε εφημερεύει το αττικό ...το ελενα εφημερεύει...Εκτός κ αν κανει απόγευματινο ιατρειο η δικια μ κ παω ετσι...θα της στειλω παλι και αν δεν απαντησει μάλλον με βλέπω για ελενα...και μολις εγιναν εξι οι συσπάσεις

Ειναι έντονες; πετρώνει ολη η κοιλια; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

@ERIANTON εχω φτάσει στις πεντε θα περιμένω μέχρι το απόγευμα που θα έρθει ο μπαμπάς μας ειπε οσο πιο νωρίς μπορεί και θα παω ...το θεμα ειναι που? Η γιατρός μ χτες απαντησε αμεσως σημερα ομως δεν μ απάντησε ουτε εφημερεύει το αττικό ...το ελενα εφημερεύει...Εκτός κ αν κανει απόγευματινο ιατρειο η δικια μ κ παω ετσι...θα της στειλω παλι και αν δεν απαντησει μάλλον με βλέπω για ελενα...και μολις εγιναν εξι οι συσπάσεις

Να πας οπου σου πει Ευτυχακι μου. Αλλιως θα αγχωνεσαι και ειναι χειροτερο. Καλα αυτη η γιατρος δεν απανταει αν την παρεις τηλεφωνο; Μαγνησιο επαιρνες πριν;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ERIANTON είπε:

 

Αυτα ειναι πολυ δυνατα,κανει?

Μου είπε ότι προτιμά να παίρνω αυτά και όχι άλλα φάρμακα.

Αν δεν βρεις τον γιατρό σου όπου και να πας δεν νομίζω να σου πουν κάτι λάθος .


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολη η κοιλιά πετρωνει εκτός απο σίδηρο και φυλικο τπτ .. αν δεν  βγαλω ακρη θα παω Έλενα..δεν την κατηγορω γτ εχω κΑταλΆβει πως τρεχει ολη μερα καθε μερα ...οπότε παω σε ραντεβού γίνεται χαμός απ εξω ολες γι αυτήν έρχονται ειναι κατα της καισαρικής δεν ζητα φακελακι οτι της δωσεις γι αυτο και στις εφημερίες ειναι στο χειρουργείο πρέπει να ναι καλη στη δουλειά της αρα...η αλήθεια είναι πως μαζι μ δεν ασχολείται πότε γτ ως τωρα τουλάχιστον ήταν ολα καλα...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ναι ολη η κοιλιά πετρωνει εκτός απο σίδηρο και φυλικο τπτ .. αν δεν  βγαλω ακρη θα παω Έλενα..δεν την κατηγορω γτ εχω κΑταλΆβει πως τρεχει ολη μερα καθε μερα ...οπότε παω σε ραντεβού γίνεται χαμός απ εξω ολες γι αυτήν έρχονται ειναι κατα της καισαρικής δεν ζητα φακελακι οτι της δωσεις γι αυτο και στις εφημερίες ειναι στο χειρουργείο πρέπει να ναι καλη στη δουλειά της αρα...η αλήθεια είναι πως μαζι μ δεν ασχολείται πότε γτ ως τωρα τουλάχιστον ήταν ολα καλα...

Πάντως σημερα να πας. Να δουν κ τον τραχηλο σου. Μην ξεχασεις να το ζητήσεις καλα;; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ναι τα χω μαθει Δυστυχώς απο σενα ...

Εγω εχω μεγαλη ιστορία κ δύσκολη κ ολα αυτα συνδέονται. Αλλα εσυ ευτυχία μου φύλαγε τα ρουχα σου. Οι συσπάσεις μπορει να μην ειναι τιποτα μπορει ομως να προειδοποιούν για κατι μπορει και να ναι η ιδέα σου κ να ειναι κατι μυικό. Μην ξέχασες να ζητήσεις να σε δουν τον τραχηλο. Δεν ειναι ωραια αίσθηση η εξεταση τραχήλου αλλα ειπαμε φύλαγε τα ρουχα σου. Άντε κοριτσακι μου κ μην αγχώσει καθολου. Άκου μουσικούλα κ χαλαρωσε ναι; κ το αγχος δεν βοηθά καθολου. 

Η μαμά μου ειχε συνεχεια συσπάσεις στον μικρο μου αδερφο. Κ ειχε εμενα 12 χρόνων κ τον αλλο 7 κ η ιδια δικηγοροσ με πολλες υποθέσεις κ εκκρεμότητες κ καθε μερα να την έπρηζαν. Οπως αυτη εκει, ηρεμη, χαλαρή. Τους 2 τελευταίους μήνες ετσι τους περασε. Ξαπλα, χαπάκια κ ηρεμη. Πολλες το περνανε. Ειναι κατι που Ξεπερνιέται. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eutuxia25 είπε:

@ERIANTON εχω φτάσει στις πεντε θα περιμένω μέχρι το απόγευμα που θα έρθει ο μπαμπάς μας ειπε οσο πιο νωρίς μπορεί και θα παω ...το θεμα ειναι που? Η γιατρός μ χτες απαντησε αμεσως σημερα ομως δεν μ απάντησε ουτε εφημερεύει το αττικό ...το ελενα εφημερεύει...Εκτός κ αν κανει απόγευματινο ιατρειο η δικια μ κ παω ετσι...θα της στειλω παλι και αν δεν απαντησει μάλλον με βλέπω για ελενα...και μολις εγιναν εξι οι συσπάσεις

Δεν ειναι κακο να πας στο ελενα ειναι μακρια?.θα σου κανουν οτι πρεπει.πες τους οτι η γιατρος σου απανταει και εσυ εχεις τρομοκρατηθει.γιατι δεν της τηλεφωνεις ρε συ?

Δεν ειμαι γιατρος αλλα μου κανει εντυπωση που δεν σου δινει μαγνησιο

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ERIANTON είπε:

Δεν ειναι κακο να πας στο ελενα ειναι μακρια?.θα σου κανουν οτι πρεπει.πες τους οτι η γιατρος σου απανταει και εσυ εχεις τρομοκρατηθει.γιατι δεν της τηλεφωνεις ρε συ?

Μενω περιστέρι αλλα δεν με πειράζει το μακριά θα παω θα ρωτήσω αν ειναι εκει κ ο γιατρός σ μου χεις στειλει παλιότερα το όνομά τ...μακάρι να ναι ...δεν θα δεχτω απλα να μ δώσουν τπτ φάρμακα απλα να δω αν ολα ειναι καλα θελω...απ οτι καταλαβαίνω αν ο τράχηλος ειναι οκ και η μπέμπα δεν δυσφορει δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eutuxia25 είπε:

Μενω περιστέρι αλλα δεν με πειράζει το μακριά θα παω θα ρωτήσω αν ειναι εκει κ ο γιατρός σ μου χεις στειλει παλιότερα το όνομά τ...μακάρι να ναι ...δεν θα δεχτω απλα να μ δώσουν τπτ φάρμακα απλα να δω αν ολα ειναι καλα θελω...απ οτι καταλαβαίνω αν ο τράχηλος ειναι οκ και η μπέμπα δεν δυσφορει δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

Ο Παπαδης δυστυχως ειναι εκτος ,διακοπες.εκτος αυτου δεν ειναι το απογευμα.Μην ανησυχεις για οποιος και να τυχει.ενταξει κοριτσακι?μην σε αγχωνει και αυτο.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...