Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

 

Κοριτσιαα τι κανετε;Ηθελα να σας ρωτησω στη β επιπεδου σας μετρησανε κ αυχενικη πτυχη;

Που χαθηκες εσυ βρε κοριτσι; Εγω δεν εχω κανει ακομη αλλα νομιζω πως μετρανε. Ποτε θα κανεις;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δουλευω αρκετες ωρες κ δεν προλαβαινω να μπαινω και πολυ συχνα..Εγω εκανα β επιπεδου...Δοξα το θεο ολα καλα..Αλλα δεν ειδα καπου να γραφει για την αυχενικη πτυχη .

Κοντευεις εσυ για την β επιπεδου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Δουλευω αρκετες ωρες κ δεν προλαβαινω να μπαινω και πολυ συχνα..Εγω εκανα β επιπεδου...Δοξα το θεο ολα καλα..Αλλα δεν ειδα καπου να γραφει για την αυχενικη πτυχη .

Κοντευεις εσυ για την β επιπεδου;

25 Αυγουστου. Τελευταια παλι!!! Που την εκανες;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Εχουν site με σημεια πωλησης σε διαφορες περιοχες. Σκεψου εγω εστειλα τον πατερα μου σε γνωστο μαγαζι με αλλαντικα στο κεντρο τα ειχαν και εκει.

Μπραβο Ιωαννακι ωραια περνας διακοπες στη φυση!!! Σ' εχω απεναντι!!! Εγω βεβαια την τελευταια εβδομαδα μονο στην παραλια βρισκω δροσια τη μερα. Απ' οτι εχω καταλαβει ζεσταινομαι πιο πολυ απ' τους υπολοιπους. Κι αυτο το κακο βρε παιδι μου να φυσαει ολη μερα και το βραδυ να σταματαει το χετε κι εσεις;

Αγάπη τα γράφω όπως μου τα είπες κ δε μπορω να τα βρω πουθενά στο ιντερνετ... τι κάνω λάθος;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Ααα εχουμε του μπαμπα μου οικολογικά τρυφερά μαρουλακια! Δεν το αλλαζω το μαρούλι.. η ρόκα με πικριζει πολυ. Έβαλε κ απ αυτη αλλα δεν μου αρεσει. 

Γενικα εχουμε σχεδον τα παντα, δοξα το θεο ο μπαμπάς μου κανει ψυχοθεραπεία ετσι. Μετα την δουλεια ασχολείται με τον κήπο. Εχουμε κότες, ντομάτες, αγγουράκια, κολοκυθιά, μελιτζάνες, πιπεριεσ Ολα τα χρωματα κλπ. Απο δεντρα, ροδιά, πορτοκάλια, συκιά, καισια, χαμος! Κ φυσικά ελιές Χαλκιδικής. Αλίμονο! Αχαχαχ 

κ ολα οικολογικά κοριτσια. Αυτα ειναι τα καλα της επαρχίας. Φετος έβαλε κ πατατες αλλα δεν του βρήκαν.. Αχαχαχ 

Δεν πειραζει. Πρεπει να ακούμε τον οργανισμό μας. Θα τα χασουμε κοριτισια μετα! Ειδικά οπως εχετε 2 μικρά παιδακια... χαμος! Εγω εκανα δηλώσεις! Με το που γεννήσω κ πανε ολα καλα γράφονται γυμναστήριο. Τοσο χαλί ποτε δεν ημουν. Λαπας, κουνιούνται τα παντα ρυθμικά. Δεν το επιτρέπω στο εαυτό μου. 

εφτιαξα μια σαλατα κοριτσουδια μου αλλο πραμα!!!εκοψα το ξερο συκο στην μεση και πολυ λεπτα σαν σπιρτοξυλα και τα εβαλα μεσ σε μπαλσαμικο και μελι.εβαλα σκετη ροκα και ντοματινια και καβουρδισα σουσαμι και κουκουναρι.ηθελα καρυδια αλλα δεν είχα.μλαμε για τελεια θα ηθελα οπβ ηταν να ειχα και ροδι μεσα.Παλια αγοραζα ενα μπαλσαμικο που ειχε μεσα συκο και το θυμηθηκα

Δωρουλιτα μου να σε καλα πκυ μου εδωσες ιδεα για σαλατα με το συκο.Και εσενα Αναστασουλα για την ροκα!!

7 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Εγω ξεκίνησα 55 επεσα στα 52 μεσα σε ενα μηνα ανέβηκα στα 57 προσπάθησα να συγκρατηθω και τωρα ειμαι 60...τι να κανω πεινάωωωω ...

Να πω την αλήθεια και εγω εχω αρχισει και πειναω περισσοτερο.το πρωι που ξυπναω να πιω το σιδηρο εχω τρελη πεινα.το πινω και μπολικο νερακι και παω και ξανακοιμαμαι να περασει μιαμιση ωρα περιπου.

7 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

Καλημέρα μπουγαρίνια! 

Τι κανετε; επιτέλους νιώθετε κ εσεις αυτά που σας έλεγα...μα λέω δε μπορεί... μόνο σε εμένα κοντεύει να φύγει από το πουλάκι;; νιώθω ώρες ώρες λες κ θα πάω να κατουρησω κ θα κάνει μπλουμ... τόσο χαμηλά με χτυπάει...κ με πιάνουν κ σουβλιες στο πουλάκι!!! 

Δώρα ζήλεψα τη σαλάτα σου..θα την κάνω σήμερα...

Αναστασία... ποια συκα παιρνεις που δεν είναι θειαφισμενα;;  

Εγώ από κιλά ξεκίνησα με 49 κ είμαι 51.5....  το μισό είναι η μπεμπα!! Από που θα βγει αυτό το παιδί δεν ξέρω έτσι που μαι...

Επίσης κορίτσια είναι τώρα 4 μέρες που από 7 συσπασεις π έφτανα τη μέρα... εχω 1 με 2.... πολύ με ανακουφισε αυτο...

που εισαι παγανελι μου !!! μια χαρα τα κιλακια σου!για τις συσπασεις οπου και να έχω διαβάσει λέει ότι ειναι λογικο και συγκεκρινενα για τον 6ο.αλλα αφού έχουν μειωθεί κιόλας μια χαρά!τα φιλια μου!

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ERIANTON είπε:

εφτιαξα μια σαλατα κοριτσουδια μου αλλο πραμα!!!εκοψα το ξερο συκο στην μεση και πολυ λεπτα σαν σπιρτοξυλα και τα εβαλα μεσ σε μπαλσαμικο και μελι.εβαλα σκετη ροκα και ντοματινια και καβουρδισα σουσαμι και κουκουναρι.ηθελα καρυδια αλλα δεν είχα.μλαμε για τελεια θα ηθελα οπβ ηταν να ειχα και ροδι μεσα.Παλια αγοραζα ενα μπαλσαμικο που ειχε μεσα συκο και το θυμηθηκα

Δωρουλιτα μου να σε καλα πκυ μου εδωσες ιδεα για σαλατα με το συκο.Και εσενα Αναστασουλα για την ροκα!!

Να πω την αλήθεια και εγω εχω αρχισει και πειναω περισσοτερο.το πρωι που ξυπναω να πιω το σιδηρο εχω τρελη πεινα.το πινω και μπολικο νερακι και παω και ξανακοιμαμαι να περασει μιαμιση ωρα περιπου.

που εισαι παγανελι μου !!! μια χαρα τα κιλακια σου!για τις συσπασεις οπου και να έχω διαβάσει λέει ότι ειναι λογικο και συγκεκρινενα για τον 6ο.αλλα αφού έχουν μειωθεί κιόλας μια χαρά!τα φιλια μου!

Χαίρομαι που σε αρεσε!! Οτι θελεις απο συνταγές πες μου! Εχω πολυ αγαπη στην μαγειρική!! 

Για ντρεσινγκ μπορεις να κανεις κ αυτη που ειναι εξίσου τελεια: μέλι, λεμονι, μουστάρδα κ λαδι. Θα τρελαθείς! 

Επισης πολυ ωραια σαλατα, δυναμωτικη ειναι η εξής: πλιγούρι αποφλοιωμένο, ψιλοκομμένη ντοματούλα, ελιτσες, αγγουράκι, φέτα, δυόσμο, λεμονι κ λαδι. Ειναι η αγαπημενη μου κ με κρατάει για βραδυ. Ειναι δροσερή κ ωφέλιμη.


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εγώ λείπω για διακοπές κ ούτε πρόλαβα να πιάσω κινητό όλες αυτές τις μέρες, έκανα αποχή! Σας διάβασα στα γρήγορα χαίρομαι που είστε όλες καλά κ Δεν είχαμε δυσάρεστο απρόοπτο από καμία. 

Εγώ από ξεκούραση δεν είχα κ πολύ, ειδικά τις πρώτες μέρες έκανα όλο δουλειές στο εξοχικό κ το τερματισα Από κούραση. Μετά μπάνια στη θάλασσα με τις ωρες...χαχαχα αφού άντεξα ως Τώρα καλά Είμαστε δε φοβάμαι τίποτα. 

Τρώμε πολλά σύκα κ εμείς έχει όλο συκιές γύρω γύρω 2 ταψιά σύκα έχω στο ψυγείο χαχα Κ ψάρια φρέσκα, κατσικίσιο γάλα από βοσκό, όλα τα καλά. Κ από ζέστη μέτρια πράγματα, Μόνο το μεσημέρι ζεσταινομαστε , το βράδυ σκεπαζομαι κιόλας γιατί φυσάει πολύ κ κρυώνω.

Τελικά γεμίσαμε αγόρια Ε;;

καλως το κοριτσι!!!κακως κουραζεσαι κοριτσακι.αχχχ αυτα τα ποταμοσυκα τα σκουρα δεν παιζονται .ετσι και εμείς καθε που είμασταν στην νησαρα ταψιωμε συκα,βανιλιες,κοντουλες και πατερμα.αχχχχ ποσο σε ζηλευω!!!φτου φτου ματι μην σε πιασει!!!αχ και αυτο το βραδάκι που παντα κουβαλαγαμε και ζακετουλα στις βολτες θεικο.Μεχρι τελος Αυγούστου θα κατσετε?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Χαίρομαι που σε αρεσε!! Οτι θελεις απο συνταγές πες μου! Εχω πολυ αγαπη στην μαγειρική!! 

Για ντρεσινγκ μπορεις να κανεις κ αυτη που ειναι εξίσου τελεια: μέλι, λεμονι, μουστάρδα κ λαδι. Θα τρελαθείς! 

Επισης πολυ ωραια σαλατα, δυναμωτικη ειναι η εξής: πλιγούρι αποφλοιωμένο, ψιλοκομμένη ντοματούλα, ελιτσες, αγγουράκι, φέτα, δυόσμο, λεμονι κ λαδι. Ειναι η αγαπημενη μου κ με κρατάει για βραδυ. Ειναι δροσερή κ ωφέλιμη.

Χμμμμμ...κατι σαν ταμπουλέ..φτιάχνω συνέχεια ...  το χεις το χεις στο φαγητό....

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tinkerbell1991 είπε:

 

Κοριτσιαα τι κανετε;Ηθελα να σας ρωτησω στη β επιπεδου σας μετρησανε κ αυχενικη πτυχη;

αυχενικη πτυχη στην β επιπεδου του γιου μου μου ειχαν βρει 2,3mm ενω σ την αυχενική που εκανα τοτε ηταν 1,2.σε αυτην την εγκυμοσύνη εχω κανει μεχρι τωρα μόνο αυχενικη που ηταν 1,3.Δεν την μετρησαν σε σενα?

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Χαίρομαι που σε αρεσε!! Οτι θελεις απο συνταγές πες μου! Εχω πολυ αγαπη στην μαγειρική!! 

Για ντρεσινγκ μπορεις να κανεις κ αυτη που ειναι εξίσου τελεια: μέλι, λεμονι, μουστάρδα κ λαδι. Θα τρελαθείς! 

Επισης πολυ ωραια σαλατα, δυναμωτικη ειναι η εξής: πλιγούρι αποφλοιωμένο, ψιλοκομμένη ντοματούλα, ελιτσες, αγγουράκι, φέτα, δυόσμο, λεμονι κ λαδι. Ειναι η αγαπημενη μου κ με κρατάει για βραδυ. Ειναι δροσερή κ ωφέλιμη.

 

εγω φτιαχνω την βινεγκρετ για σαλατα με κοτοπουλο και βαζω λαδι ,μηλοξυδο, σκόρδο σκόνη,πιπερι και μουσταρδα και στην σαλατα σξληρο τυρι δανιας και ειναι τρελα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ERIANTON είπε:

καλως το κοριτσι!!!κακως κουραζεσαι κοριτσακι.αχχχ αυτα τα ποταμοσυκα τα σκουρα δεν παιζονται .ετσι και εμείς καθε που είμασταν στην νησαρα ταψιωμε συκα,βανιλιες,κοντουλες και πατερμα.αχχχχ ποσο σε ζηλευω!!!φτου φτου ματι μην σε πιασει!!!αχ και αυτο το βραδάκι που παντα κουβαλαγαμε και ζακετουλα στις βολτες θεικο.Μεχρι τελος Αυγούστου θα κατσετε?

Δυστυχώς δεν γινόταν να μην κουραστώ γιατί στο σπίτι επικρατεί χάος αν δεν έχει μπει άνθρωπος για καιρό, κ να μη μιλήσω για τα χόρτα κ τα δέντρα στην αυλή. Βασικά αν δεν κάνεις δουλειές καλύτερα να μην πας καν. Αλλά αφού άντεξα ως τώρα μια χαρά ολα! Θα γυρίσουμε μέσα στη βδομάδα λόγω της δουλειάς του άντρα μου.. Αλλά από Σεπτέμβριο θα ξαναπάω γιατρό γιατί κάνει κ αυτός διακοπές! 

Η Αυχενική πτυχή τι είναι, αυτό που μετράνε στην Αυχενική; πρώτη φορά το ακούω Κ δεν ξέρω αν το μετρήσαμε στη Β επιπέδου.

Κάτι άλλο, το ντοπλερ τον Οκτώβριο σας είπαν; θυμάμαι ήταν γύρω 8ο μήνα το είχα κάνει στην κόρη μου αλλά τώρα ο γιατρός μου είπε στην 28 βδομάδα αν θυμάμαι καλά (σίγουρα πριν τις 30εβδομάδες κ μου έκανε εντύπωση μαλιστα) κ έκλεισα ραντεβού αρχές σεπτεμβριου..ίσως είναι λάθος λοιπόν, πρέπει να το ψάξω από τον άλλο μήνα κ μετά.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Δυστυχώς δεν γινόταν να μην κουραστώ γιατί στο σπίτι επικρατεί χάος αν δεν έχει μπει άνθρωπος για καιρό, κ να μη μιλήσω για τα χόρτα κ τα δέντρα στην αυλή. Βασικά αν δεν κάνεις δουλειές καλύτερα να μην πας καν. Αλλά αφού άντεξα ως τώρα μια χαρά ολα! Θα γυρίσουμε μέσα στη βδομάδα λόγω της δουλειάς του άντρα μου.. Αλλά από Σεπτέμβριο θα ξαναπάω γιατρό γιατί κάνει κ αυτός διακοπές! 

Η Αυχενική πτυχή τι είναι, αυτό που μετράνε στην Αυχενική; πρώτη φορά το ακούω Κ δεν ξέρω αν το μετρήσαμε στη Β επιπέδου.

Κάτι άλλο, το ντοπλερ τον Οκτώβριο σας είπαν; θυμάμαι ήταν γύρω 8ο μήνα το είχα κάνει στην κόρη μου αλλά τώρα ο γιατρός μου είπε στην 28 βδομάδα αν θυμάμαι καλά (σίγουρα πριν τις 30εβδομάδες κ μου έκανε εντύπωση μαλιστα) κ έκλεισα ραντεβού αρχές σεπτεμβριου..ίσως είναι λάθος λοιπόν, πρέπει να το ψάξω από τον άλλο μήνα κ μετά.

αξιζει ομως τον κοπο λιγη κουραση και μετα να απολαυσεις το τελειο μερος.αυχενικη πτυχη ειναι αυτο που μετρανε στην αυχενικη.ντοπλερ ο γιατρος μου ειπε τον Οκτώβριο και εκλεισα στις 18/10


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rena87 είπε:

Χμμμμμ...κατι σαν ταμπουλέ..φτιάχνω συνέχεια ...  το χεις το χεις στο φαγητό....

Ναι σαν ταμπουλε ειναι απλα στο ταμπουλε εχει πολυ μαϊντανό κ κρεμμυδια ξερά κ φρέσκα τα οποία με φουσκώνουν παρα πολυ. Οποτε εκανα παραλλαγή κ μ αρεσει πολυ. Σαν γεύμα ειναι. Το εκανα κ στη δίαιτα μου χωρις ομως φέτα. 

πρίν από 25 λεπτά , IoannaMas είπε:

Δυστυχώς δεν γινόταν να μην κουραστώ γιατί στο σπίτι επικρατεί χάος αν δεν έχει μπει άνθρωπος για καιρό, κ να μη μιλήσω για τα χόρτα κ τα δέντρα στην αυλή. Βασικά αν δεν κάνεις δουλειές καλύτερα να μην πας καν. Αλλά αφού άντεξα ως τώρα μια χαρά ολα! Θα γυρίσουμε μέσα στη βδομάδα λόγω της δουλειάς του άντρα μου.. Αλλά από Σεπτέμβριο θα ξαναπάω γιατρό γιατί κάνει κ αυτός διακοπές! 

Η Αυχενική πτυχή τι είναι, αυτό που μετράνε στην Αυχενική; πρώτη φορά το ακούω Κ δεν ξέρω αν το μετρήσαμε στη Β επιπέδου.

Κάτι άλλο, το ντοπλερ τον Οκτώβριο σας είπαν; θυμάμαι ήταν γύρω 8ο μήνα το είχα κάνει στην κόρη μου αλλά τώρα ο γιατρός μου είπε στην 28 βδομάδα αν θυμάμαι καλά (σίγουρα πριν τις 30εβδομάδες κ μου έκανε εντύπωση μαλιστα) κ έκλεισα ραντεβού αρχές σεπτεμβριου..ίσως είναι λάθος λοιπόν, πρέπει να το ψάξω από τον άλλο μήνα κ μετά.

Εμενα μου ειπε στις 32βδ του λεω επειδη παιζει να μην τις πιάσουμε δεν το κανουμε πιο νωρις;; κ μου ειπε οκ οταν θελεις συννενοησου κ με τον γυναικολογο σου κ κλείνουμε ραντεβου. Οποτε δεν εκλεισα. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...