Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 20/4/2024 at 11:09 ΜΜ, Wish_soon είπε:

      Καλησπέρα σας, τη 3η μέρα καθυστέρησης έκανα χοριακη και ήταν 14 μονάδες . Ήθελα να ρωτήσω έχει καμία παρόμοια εμπειρία και αν έχει εξελιχθεί καλά η εγκυμοσύνη της ; 

      Καλησπέρα, εγώ με δυο μέρες καθυστέρηση ειχα χοριακη 12. Τώρα ειμαι σχεδόν 8 εβδομάδων. Πήγα πριν λίγες μέρες στο γιατρό και είδαμε το μωρό!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , gaidaki είπε:

Κολπικό υπέρηχο και στα 2, ιδιο κεντρο, ιδιο μηχάνημα, αλλος γιατρός.

Δεν ξερω αν ειναι αξιολογη η διαφορα.με το μυαλο το δικο  μου θα ελεγα οτι ειναι ασημαντο ομως δεν ξερω

στην αυχενικη ηταν 39,6mm σε διαφορετικο κεντρο

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μπραβο τα κοριτσια μας @gaidaki και @ERIANTON!!! :-D

και στα δικά σας καλή μου!!!στις 21 εχεις ε?ποτε θα ερθεις με το καλο?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παράθεση

 

Γεια σας κορίτσια!!!! Γύρισα κι εγώ από διακοπές. Σας διάβαζα τακτικά αλλά απί τη μπακατέλα το κινητό μου δεν μπορούσα για κανένα λόγο να γράψω απάντηση. Κάναμε κι εμείς β επιπεδου χτες. Δόξα το θεό όλα είναι μια χαρά. Τον τράχηλο μου τον μέτρησε 30mm. Εμένα μου φαίνεται λίγο αλλα αυτός είπε ότι είναι οκ το ίδιο και ο γιατρός μου. Τώρα αρχίσαμε δειλά δειλά τις πρώτες μας αγορές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το μόνο που με ταλαιπωρεί και με αγχώνει είναι ότι εδώ και 5-6 μέρες μάλλον έπαθα μυκητίαση. Μου έδωσε ο γιατρός μια κρεμούλα για 5 μέρες και άρχισα χτες να την βάζω αλλά φοβάμαι μην περάσει τίποτα στα μωρά..... :( Ελπίζω να είστε όλες καλά!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Γύρισα κι εγώ από διακοπές. Σας διάβαζα τακτικά αλλά απί τη μπακατέλα το κινητό μου δεν μπορούσα για κανένα λόγο να γράψω απάντηση. Κάναμε κι εμείς β επιπεδου χτες. Δόξα το θεό όλα είναι μια χαρά. Τον τράχηλο μου τον μέτρησε 30mm. Εμένα μου φαίνεται λίγο αλλα αυτός είπε ότι είναι οκ το ίδιο και ο γιατρός μου. Τώρα αρχίσαμε δειλά δειλά τις πρώτες μας αγορές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το μόνο που με ταλαιπωρεί και με αγχώνει είναι ότι εδώ και 5-6 μέρες μάλλον έπαθα μυκητίαση. Μου έδωσε ο γιατρός μια κρεμούλα για 5 μέρες και άρχισα χτες να την βάζω αλλά φοβάμαι μην περάσει τίποτα στα μωρά..... :( Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Καλως ηρθατε κοριτσι μου. Συγχαρητηρια και σε σενα!!! Ολα καλα με τις κρεμουλες για να τις δινουν οι γιατροι θα ειναι ενταξει μην ανησυχεις.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria K8 είπε:

@Marigula Πως ακριβώς τις νιώθεις τις ψευτοσυσπάσεις?Σου είπε ο γιατρός πως μπορείς να τις ξεχωρισεις από τις κανονικές?

Τις ονομασε ψευτοσυσπασεις Μαρία μου, γιατί ειναι πάνω ψηλά, ο πόνος είναι συνεχωμενος και σφίγγει για 2-3 δευτερόλεπτα, και δεν είναι σε τακτική περίοδο. Δηλαδη μπορεί να είναι στο πεντάλεπτο μετα στο εικοσάλεπτο μετα στο δεκάλεπτο, ειναι ανακατεμενες. Ο πόνος είναι τοπικά σε ενα σημείο που οταν πιεσεις ειναι πετρωμενο. Δεν μπορείς να τις ανιχνευσεις με καρδιογραφο εμβρυου, ενω τις κανονικές μπορείς. Δεν επηρεάζουν τίποτα απο τραχηλο, απλά ειναι συσπάσεις που κάνει η μητρα. 

Επίσης μπορεί να είναι και κολικός, εντέρου ή νεφρού. Αυτό εγχετε με υπερυχο. Μου εκανε υπερυχο νεφρου που ηταν καθαρός κ κολικός εντερου, κλισμα για να καθαρίσει. 

Ηρεμας με απλό υπόθετο. 

Επίσης το άλλο που άκουσα σήμερα που εγκυο που γέννησε, και μου έκανε φοβερή εντύπωση, έπαθε λέει μικρό αιμάτωμα και κοστομα, (πικτο αίμα μετα απο πληγή) μετά από κλωτσιά που έφαγε από την μπέμπα της!! 

Εεε κάνει, ποσο δυνατα να σε κλωτσήσει ενα εμβρυο για να σου κάνει πληγή?? 

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα τησβ επίπεδου κορίτσια!!! Μπράβο!!! 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Καλησπέρα κι απο εμένα!!! 

Εμείς εδώ καλά είμαστε αν εξαιρέσουμε τις ψευτοσυσπασεις!!! 

Ειλικρινά αν οι ψευτοσυσπασεις έχουν τόσο πόνο φαντάζομαι τις συσπάσεις γέννας. 

 

αραγε σε υπέρηχο φαινονται αν έχουν γινει συσπασεις ή μονο την στιγμη που γινονται φαινονται? 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , ERIANTON είπε:

αραγε σε υπέρηχο φαινονται αν έχουν γινει συσπασεις ή μονο την στιγμη που γινονται φαινονται? 

Λογικα οχι γιατι την Ευτυχουλα την ειχε ωρα την αλλη φορα η γιατρος και περιμενε.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

αραγε σε υπέρηχο φαινονται αν έχουν γινει συσπασεις ή μονο την στιγμη που γινονται φαινονται? 

Και εμένα με ειχε 5 λεπτά στον υπερυχο εκεί που ήταν ο πόνος για να δει συσπάσεις αλλά δεν φαινόταν τίποτα. Φυσικα δεν είχα εκείνη την ώρα. 

Καλημέρα!!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα! 

Λίγο πολύ καλά μας πάνε οι β επιπέδου βλέπω! Ποια είναι η επόμενη; Εμένα δεν μου μέτρησαν τράχηλο αλλά ξέρω ότι ήταν μεγάλος στην πρώτη εγκυμοσύνη. Μπορεί να αλλάξει αυτό με κάθε εγκυμοσύνη; 

Θέλω σιγά σιγά να βγάλω τι ρουχαλάκια έχω για να δω αν μου λείπει κάτι να το ψάξω όσο προλαβαίνω στις εκπτωσεις.. Μετά Δεν πιστεύω να πάρω κατι, θα τη βγάλουμε με ο,τι έχουμε...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα πέρα ως πέρα!!

Ιωαννα στην αυχενικη μου ειχε μετρησει ο γιατρος εξωτερικα με υπερηχο κΙ ηταν σχεδον το ιδιο με τωρα.39,6 (3.96 εκατοστα) και 40 χιλιοστα τωρα.Δεν ξερω αν αλλαζει απο γεννα σε γεννα.Μου το ειχε γραψει στις παρατηρησεις.μηπως στο εχουν γραψει και σε σενα?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω σφηνα στη συζητηση σας( μανουλα Ιουλιου). Κοριτσια βρεθηκα με 3 αποστηρωτες( μου πηραν φιλες κ μαμα κ λογω διακοπων κ λοχειας παρηλθε το περιθωριο αλλαγης) αν καποια ενδιαφερεται δινω τον εναν της

Dr. Brown's Ηλεκτρικός Αποστειρωτής Ατμού LED Καθαρισμού Μπιμπερό AC043

ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΚΑΝ

που στα μαγαζια εχει 67 ευρω κ ειναι απο τους καλυτερους στα 55( με στοχο να παρω θηλαστρο χιχι) αν καποια ενδιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα..με το καλο τα μωρακια σας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Μπαινω σφηνα στη συζητηση σας( μανουλα Ιουλιου). Κοριτσια βρεθηκα με 3 αποστηρωτες( μου πηραν φιλες κ μαμα κ λογω διακοπων κ λοχειας παρηλθε το περιθωριο αλλαγης) αν καποια ενδιαφερεται δινω τον εναν της

Dr. Brown's Ηλεκτρικός Αποστειρωτής Ατμού LED Καθαρισμού Μπιμπερό AC043

ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΚΑΝ

που στα μαγαζια εχει 67 ευρω κ ειναι απο τους καλυτερους στα 55( με στοχο να παρω θηλαστρο χιχι) αν καποια ενδιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα..με το καλο τα μωρακια σας

Island, είσαι εσύ που μιλούσαμε στην προσπάθεια,??? Πριν κάτι χρόνια??? 

Να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...