Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, ERIANTON είπε:

νεο σεμιναριο προετοιμασια τοκετου.

βεβαια καλο ειναι οποια κοπελιτσα θυμαται να τα θυμιζει.εμενα ο εγκεφαλος εχει γινει λαδι.

και ας ερθει κανα κοριτσι να πουμε ενα καλημέρα!!

Καλημερα!!! Ενταξει ενταξει θα σας τα θυμιζω εγω!!! Πηρα μερος και στο καινουριο ετσι κι αλλιως σπιτι ειμαι...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Αύριο έχει και σεμινάριο θηλασμού στα μελίσσια που διοργανώνεται από το κέντρο μητρικού θηλασμού. Βεβαια έχει πριορισμένες θέσεις οπότε απαιτείται προεγγραφη.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αύριο έχει και σεμινάριο θηλασμού στα μελίσσια που διοργανώνεται από το κέντρο μητρικού θηλασμού. Βεβαια έχει πριορισμένες θέσεις οπότε απαιτείται προεγγραφη.

καλα θα ηταν αλλα ειναι μακρυα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια; τελικά ούτε εγώ έχω πάει για την καμπύλη ακόμα, μάλλον θα πάω από βδομάδα έχω πολύ καιρό να κάνω εξετάσεις.. Κατα τα άλλα καλά νιώθω με λίγα πονακια που Κ που αλλά δε δίνω πολύ σημασία... Εχω ενα προαίσθημα ότι έχω πολύ δρόμο ακόμα μέχρι τη γέννα, το ίδιο εύχομαι κ σε σας βέβαια!

@Dwroulita85 πως είσαι κορίτσι ξεκουραστηκες καθόλου; από ποτε μπορείς να αρχίσεις να σηκώνεσαι δειλά δειλά; το μωράκι σου είναι καλά; σου ήρθε το γάλα; οπότε μπορείς ενημέρωνε μας κ συγνωμη για τις τόσες ερωτήσεις!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει τις τελευταίες 2 εβδομαδες ! Κάθε μέρα η κοιλιά μου είναι πιο μεγάλη χωρίς να υπερβάλλω βλέπω διαφορά. Ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς και τα μωρά σας. 

  • Μου αρέσει 2

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει τις τελευταίες 2 εβδομαδες ! Κάθε μέρα η κοιλιά μου είναι πιο μεγάλη χωρίς να υπερβάλλω βλέπω διαφορά. Ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς και τα μωρά σας. 

και εγω το ιδιο ....καθε μερα και περισσοτερο απο εκει που δεν ξεχωριζε κοιλιά εγκύου ξαφνικα φοσυσκωσε με τρελα!!πλακα εχει.το αστειο ειναι οτι τοσες χιλιαχες χρονια εχουν περασει που το ανθρωπινο ειδος γενναει ,οπου και να παω ολοι κοιτανε την κοιλια λες και δεν εχουν ξαναδει ,πλακα εχει.ακομα πιο πλακα εχει οταν συναντιεμαι με αλλες εγκυες σε κανα σουπερ μαρκετ και κοιταμε πως ειναι οι αλλδς κοιλουμπες.αχ το γλυκουλι μου κοβει βόλτες παλι.τι  τελεια αισθηση? σαν να θελω να ειμαι παντα εγκυος.και λεω και στον αντρα μου οτι θελω κι αλλο μωρακι μετά και τον βλεπω οτι αν ειχε το ματαλληλο εργαλειο θα το εκοβε απο τον πατο. :)

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!

Μια ιδιαιτερη καλημερα στο αρχηγοπουλακι.... στο Δωρουλοβρεφακι!!!Μακαρι να ειναι κοντα η μανουλιτσα να μην νιωθει μοναλαχουλι.Δωρουλα μου τα φιλια μου!!Σ εχω στην μυαλο μου !

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Νομίζω σαββατοκύριακα οι περισσότερες βαράμε εξαφάνιση.. 

Εγώ Εχω δουλειές με τα ρούχα της κόρης μου βγάζω χειμωνιάτικα σιγά σιγά κ έχω τόσα πολλά να δω που θα χωρέσουν στη ντουλάπα. Μακάρι να χαμε κ εμείς (οι γονείς) όσα έχει αυτή χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εννοείται κοιτάμε τις κοιλουμπες των άλλων εγκύων όλο νόημα χαχα με στιλ ξέρω τι περνάς .. ρούχα υπάρχουν ελπίζω να ξαναμπούν μόνο αυτό αλλιώς την πατήσαμε θα θέλουμε ολόκληρη καρνταρομπα. Από κιλά πώς είστε ? Εγώ παλεύω να κρατηθώ στα +10 και δεν είναι εύκολο, ελπίζω να τελειώσει η εγκυμοσύνη με + 13-14 όπου διάβασα είναι φυσιολογικό  

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω παλι απο γκαρνταρομπα,νιεντε!!ειμαι της φορμας και ευτυχως φοραω αυτες που ηδη εχω.θελω να γεννησω με το καλο και να ψαξω για δουλειά στο δίμηνο.γιατι τον Γενάρη τελειωνει και το ταμειο ανεργιας και ηδη αρχιζουμε και πνιγομαστε οικονομικα.απο κιλα Αλζιρακι στα + 3 και τωρα εφτασα αυτα που ειχα χασει οταν εμεινα εγκυος.και αυτα απο μαλακια τα πηρα μετα την καμπυλη τα τερματισα ολα..... ξεκινησα και τρωω οτι να ναι και εκει που δεν ενιωθα πεινα τωρα δεν την παλευω.μακαρι να μην παρω αλλα ας παρω μονο οσα χρειαζονται για το μωρο αντε 2 κιλα.τουλαχιστον ετσι παλευω ακομα τον υπνο κα δεν νιωθω δυσφορία.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια 

Σήμερα θέλω να σας περιγράψω την ταλαιπωρία μου . Κοιμηθηκα 3 ξύπνησα 7:30 πήγα ζαλισμένη για την  καμπύλη. Πφφφφφφ βασανιστικα η αλήθεια είναι , ίσως κ λογο ζαλάδας που έχω συνέχεια , πόσο μάλλον σήμερα που νυστάζω πολύ. Γυρνάω σπίτι κάνα 15 με τα πόδια στα γρήγορα να φύγει ο άντρας μου στην δουλειά.  Κ τι να δω από πάνω κάνουν ανακαίνιση τρίζει όλο το σπίτι μου , το μωρό έχει φρικάρει λίγο κ όλο του μιλάω κ χαμογελάω να μην φοβάται. Κ από την άλλη έχω μια νύστα πολύ επικίνδυνη πφφφφφφφφ. Πώς θα αντέξω κ σήμερα δεν ξέρω . Ουτε τον εαυτό μου δεν ακούω που μιλάω από την φασαρία τους . Κ έχει κάνα δίωρο είδη που βαράνε

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

παρε το μωρόυλι σου πατε ξαπλώστε μπας και καταφερετε να κοιμηθείτε.δωσε του κατι να παιζει.Καλα αποτελεσματα!ο γιος ενταξει με το κρυωμα?Του περασε?

Ηρθε και το τ σαντακι της nutricia να το περιμενετε οσες γραφτηκατε.Καλα δεν ειναι και κατι αλλα ετσι για να χουμε να λεμε.

 

Ααααα και αν θελει κανα κοριτσι ας ριξει καμια ιδεα για φαγητο στο τραπεζι....


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ERIANTON είπε:

παρε το μωρόυλι σου πατε ξαπλώστε μπας και καταφερετε να κοιμηθείτε.δωσε του κατι να παιζει.Καλα αποτελεσματα!ο γιος ενταξει με το κρυωμα?Του περασε?

Ειρήνη τρελή φασαρία δεν μπορείς να ξαπλώσεις τρυπάνε ακριβώς από πάνω μας πόση ώρα. Και γενικα ο γιος μου ποτε δεν ξαπλωνει . Μονο οταν κοιμηθεί .κρύωμα του έφυγε δόξα το θεό!!!! Κ μένα. Είχα κολλήσει. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...