Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Και εγώ θα είμαι αυριο στο σεμινάριο ! Τώρα πηγαινοερχεστε Παπαγεωργίου Δωρουλιτα? 

Ναι καθε απογευμα. Δεν μπορω αν δεν τον δω. Την υπόλοιπη μερα κανω αντλήσεις κ τα βαζω κατάψυξη 

  • Μου αρέσει 10

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια...Τι κανετε;Εχω καιρο να μπω να γραψω γτ μετακομιζω στο καινουργιο μου σπιτι και γινεται ενας χαμος...

On 21/9/2017 at 4:27 ΜΜ, Dwroulita85 είπε:

Κοριτσια μου Καλησπερα! 

Τελικα χτες μετα απο τόσες συσπάσεις, καταλήξαμε στις 7 το πρωι να γεννήσουμε τον μικρο ζωηρό μαχητή μου. 27+5 μερες. 

Πρωτα που έκοψε την περιδεση κ μετα καισαρική για να μην τον ζορίσει καθολου. Κ εκει μεσα στην αγωνία, να λεω αυτο ηταν παναγια μου ακούω το κλαμα του. Επαθα σοκ. Δεν ειχα συναίσθημα δεν σκεφτόμουν καν! Μετα απο λιγο μου τον φέρνουν τυλιγμένο σε μια κουβερτούλα, ο νεογνολογος με τη παιδιατρο. Μονο μαλλακια ειδα κ τα μικρά τοσοδουλικα χεράκια του να κουνιούνται. Το βάρος του 1250γρ. Ύψος δεν θα ειπαν γιατι τον πηγαν κατευθείαν στο παπαγεωργιου σε ειδική μονάδα. 

Σημερα του έβγαλαν κ το οξυγόνο που του ειχαν βαλει για να μην κουράζεται. 

Αν με ρωτήσετε τι νοιωθω, ακομα στα χαμένα. Μου λενε να μου ζησει κ ειμαι μπερδεμένη. Κανω αντλήσεις καθε 3 ωρες κ προσπαθώ να θυμηθω τα μαλλακια κ τα χεράκια του.

ειναι πολυ δύσκολα αλλα κ παλι ξέρετε.. θα το παλέψω κ αυτο. Οσο ειναι καλα μου δίνει πια αυτος κουραγιο. 

Δωρουλιτσα μου να σου ζησει το αγορακι σου να ναι γερο κ δυνατο...Σου ευχομαι απο δω και περα να σου πανε ολα οπως τα εχεις ονειρευτει ....

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Περίμενα τόσο καιρό να πέσει η θερμοκρασία κ τώρα που έγινε σαν να με τριγυρίζει κρύωμα κ πολύ ανησυχώ. Ελπίζω να φύγει έτσι Όπως ήρθε γιατί είναι πολύ ταλαιπωρία εγκυμοσύνη κ πυρετός. Να φυλαγεστε όσο μπορείτε γιατί κυκλοφορούν ιώσεις.

Κατά τα άλλα καλά είμαστε, η κοιλιά μου έχει αρχίσει να με ενοχλεί αρκετά τη νιώθω πολύ μεγάλη κ μεγαλώνει με γρήγορους ρυθμούς.. Απο δω κ πέρα θα είναι κάθε μέρα όλο κ πιο δύσκολα. Κ αυτές οι καουρες πολύ με ταλαιπωρουν. :(

@Dwroulita85 δηλ μένεις σπίτι τώρα κ το μωρό έχετε μόνο στο νοσοκομείο, σωστά κατάλαβα; σηκώνεσαι, πως νιωθεις; συγχαρητήρια που τα κατάφερες κ με θηλασμό είσαι ηρωίδα για πολλούς λόγους!! Ο μπέμπης σου δηλ με τι τρέφεται τώρα αφού εσύ καταψυχεις; ειδικό γάλα;; άντε εύχομαι γρήγορα να είστε όλοι σπίτι σας!!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεάκι μου . Βλέπω με το σεμινάριο χαμός :-) δεν έχω κάνει ποτέ. Πόσο μάλλον τώρα που ούτε για μπάνιο έχω χρόνο. Κορίτσια άρχισα να πονάω πολύ στα κόκαλα κάτω ανάμεσα από τα μπούτια.... την νύχτα από αυτό ξυπνάω κ όταν σηκώνομαι θέλω 5 λεπτά για να περπατήσω. Θυμάμαι είχα πάλι τόσο έντονο θέμα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά νόμιζα πιο μετά βγαίνει  . Έχω τώρα συχνά συσπάσεις κ πέτρωμα αλλά και πόνους περιόδου πιο έντονα τους οποίους είχα από την αρχή κάθε μέρα. Όλα όμως είναι φυσιολογικά Αφού με βλέπει ο γιατρός συχνά δεν ανησυχώ . Σήμερα έχω υπέρηχο θα του δείξω κ τα αποτελέσματα από την καμπύλη.  

Εσείς τι αλλαγές έχετε αυτές τις μέρες? 

@Dwroulita85 πόσο χαίρομαι για σένα!! Πιάνεις στα χεράκια σου τον γιόκα? Είσαι καλύτερα ψυχολογικά τώρα? 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...