Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα σας !!!

Τελικά έκανα λάθος στις 19/4 εχω γιατρό.Μου είπε Τετάρτη του Πάσχα και εγώ σημείωσα  την παραπανω Τετάρτη.Ωραιότατα!!!

@gaidaki Τώρα τους έχεις ενημερώσει για την τωρινή σου εγκυμοσύνη?

Κορίτσια το έχετε πει εσείς σε γονείς και πεθερικά?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια! Απ οτι βλεπω τελικα ολες οι οικογένειες εχουμε τα θεματακια μας. Ειναι τοσο κριμα που καποιοι βλεπουν τα μωρακια μας τοσο αρνητικα. Εγω απο τους δικους μου εχω στηριξη αλλα δε θα λεγα ακριβως το ιδιο για τα πεθερικα. Αλλα δεν με νοιαζει κ πολυ πλεον γιατι δεν τους βλεπω κ τοσο κ τον αντρα μου δεν τον επηρεαζουν. Εγω μεχρι στιγμης το εχω πει μονο στη μητερα μου γιατι ηξερα οτι θα χαρει.. Κ ο αντρας μου φυσικα το ξερει! 

Απο συμπτωματα η μεση ειναι στο προγραμμα να ποναει νομιζω. Εγω εχω πρωινες αναγουλες, κατι που δεν ειχα στην προηγουμενη εγκυμοσύνη κ μου κακοφαινεται παρα πολυ τωρα. Χτες βγηκαμε βολτα με το αμαξι κ ζαλιστηκα τοσο πολυ, καθολου ευχαριστο. Αχ τι τραβαμε για τα μωρακια μας...

Οι υπολοιπες κοπελες τι κανετε;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Από συμπτώματα κάποια τσιμπιματακια σαν της ωορρηξίας.Το δέρμα μου έχει γίνει χάλια σαν αφυδατομενο και νιώθω εξαντλημένη χωρίς να κάνω και κάτι ιδιαιτερο

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πει και στους γονείς μου και στα πεθερικά.Μετά απο 1,5 χρόνο ψυχοθεραπείας και 3 χρόνια που ειμαι η ίδια μητέρα ,θέλω να πιστεύω πως είμαι πιο ώριμη πια να αντιμετωπίσω την παρεμβατικότητα της δικής μου μητέρας... @ERIANTON

Η μέση γιατι τόσο νωρίς και πάλι;; Και το στήθος τι βιάζεται;;Μη δεν προλάβει να ειναι έτοιμο να θηλάσει 7-8 μήνες μετά;; !! :shock::-P


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gaidaki γέλασα τόσο πολύ με την τελευταία σου πρόταση! Χαχαχαα... 

Εγώ το έχω πει σε όλους και δόξα το Θεο, όλοι είναι πολύ χαρούμενοι, είναι και το πρώτο εγγονάκι τους οπότε καταλαβαίνετε. Ο πεθερός μου κάτι τέτοιο κόντεψε να κάνει Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Χρόνια πολλά κοριτσάκια!!!!!Εύχομαι υγεία και ευτυχία στις οικογένειες σας!

Ετοιμαζόμαστε να πάμε στην μαμα μου να φάμε.Να περάσετε πολυ όμορφα με τις οικογένειές σας,φιλία!

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη κοριτσια, χρονια πολλα σε ολες τις υπεροχες σας οικογενειες, μικρες κ μεγαλες! 

Εμεις τα περασαμε ωραια αν εξαιρεσεις μια ιωση που μας γυροφερνει πολλες μερες, ελεγα πως ειναι απ την εγκυμοσύνη αλλα μετα ανεβασε κ η κορη μου λιγα δεκατα.. Φυλαγομαστε τωρα να περασει.

Για πειτε τα νεα σας! Εγω εχω συμπτώματα κ δεν ειναι πολυ ευχαριστα, κυριως αναγουλες κ ζαλη κ πολυ υπνο!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς Ανέστη! Χρόνια Πολλά σε όλους! Ασε με τις ιώσεις...φέτος πηγε ο μικρος πρώτη χρονιά παιδικό σταθμό...και εχουν παρελάσει τα πάντα απο το σπίτι μας!!Μόνο ψείρες δεν έφερε! :shock:

Δουλεύω με παιδιά κάθε μέρα, αλλά το τι μας βρήκε φέτος δεν περιέγραφε!

Κουράγιο @IoannaMas Είσαι και πιο μπροστά από εμένα σε εβδομάδες βλέπω. Εγώ εχω αυτό με το...βιαστικό να μεγαλώσει στήθος και νομίζω συχνοουρια.Λεω νομιζω γιατί πίνω και αρκετο νερό.

@ERIANTON Χρονιά Πολλά και σε εσένα! 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 @IoannaMas περαστικα σας.

Από συμπτώματα εχω περισσότερα ψυχολογικής φύσεως.πολυ άγχος,μόνιμα με μια άσχημη σκέψη στο κεφάλι μου.Δεν πολυ θέλω να τρώω.Τα εχω κάνει Κουλουβάχατα στο μυαλό μου.Το πρωί σκέφτηκα ότι τα εχω κάνει σαλατα  με τις ημερομηνίες.Η σύλληψη έγινε σιγουρα 15/3  και στον γιατρό είπα άλλη ημερομηνία και νόμιζα ότι είμαι 6 + αλλά τελικά είμαι 4 εβδομάδες +.κάνει να κάνω υπέρηχο απο τώρα η δεν θα δει τίποτα ακόμα?ουφ !!!!

@gaidaki Εμείς απο πέρυσι δεν πάθαμε τίποτα παρά μόνο ψείρες,ψείρες,ψείρες.και στο σχολείο και στην κατασκήνωση ααα και έναν ωρΑίο σταφυλοκοκκο  Όταν επέστρεψε από κατασκήνωση.

Το στήθος μου και εμένα έχει γίνει σαν μπαλόνι και πονάει πολυ.

Τα αλλά κορίτσια που βρίσκονται ?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω ψυχολογικες μεταπτώσεις πολλες μια ονειρεύομαι το μωρο και μια φοβαμαι για τα παντα...και με ενοχλεί το αυτοκίνητο μου φέρνει ανακατωσούρα...και τελος ελαφρα πονακια πιο πολυ οταν κουρΑζομαι και μολις ξαπλωσω περνανε...αυριο εχω ραντεβού στη γυναικολόγο και μετα θα παω να δω δυο σπιτια...θα σας γραψω νεα αυριο το βραδυ...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια ευχαριστω για τα περαστικα.Πηγα σημερα δουλεια κ ενιωθα τοσο κουρασμενη δεν περνουσαν τα λεπτα, τα δευτερολεπτα...πφφ ενα δραμα. Κ δεν εχω γινει κ εντελως καλα, ολο κρυωνω.. Η μικρη μου ας μην κολλησει κ τα υπολοιπα τι να λεμε. 

Ειδε καμια κοπελα το σπορακι της στον υπερηχο; εγω μαλλον παρασκευη θα παω προεκυψε εκτακτα, εμαθα οτι συγγενικο μου προσωπο γυναικολογος προσφατα πηγε στο ελενας κ θα παω για ραντεβου... Δεν εχω αποφασισει ακομα αν θελω να αλλαξω τη γιατρο μου στο αττικο αλλα απ την αλλη ειναι καλη ευκαιρια που προεκυψε. Θα παω κ βλεπουμε! 

 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα και το χω και φωτογραφια!!! Ολα καλα προς το παρόν...σε δυο βδομάδες εχω ραντεβού για να ακουσω την καρδιά...ειμαι πεντε εβδομάδων και κατι...εχω παρα πολλές εξετάσεις να κανω ... εχω ενα χαμόγελο απ την ωρα που το ειδα και δεν φευγει...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Eutuxia25 είπε:

Εγω πηγα και το χω και φωτογραφια!!! Ολα καλα προς το παρόν...σε δυο βδομάδες εχω ραντεβού για να ακουσω την καρδιά...ειμαι πεντε εβδομάδων και κατι...εχω παρα πολλές εξετάσεις να κανω ... εχω ενα χαμόγελο απ την ωρα που το ειδα και δεν φευγει...

Μπραβο κοπελα μου ευχομαι μονο χαμογελα απο δω κ περα! Που να το δεις κ στην αυχενικη που θα χει δημιουργηθει ολοκληρο μωρακι! 

Καλο κουραγιο κ με τις εξετασεις, ειναι λιγο ταλαιπωρια αλλα δυστυχως ειναι κατι αναγκαιο.

Βαλε κ τικερακι να ξερουμε ολοι ποσο εισαι!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου. Κι εμένα η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερα της τις τελευταίες μέρες. Άσε που νιώθει σαν αγελάδα ενώ δεν έχω παχύνει ακόμη. Δηλαδή που να παχύνω κιόλας! Αααα.... Νομίζω πως είναι στις ψυχολογικές μου αναταράξεις αυτά! 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Κατλάιφ είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου. Κι εμένα η ψυχολογία μου δεν είναι στα καλύτερα της τις τελευταίες μέρες. Άσε που νιώθει σαν αγελάδα ενώ δεν έχω παχύνει ακόμη. Δηλαδή που να παχύνω κιόλας! Αααα.... Νομίζω πως είναι στις ψυχολογικές μου αναταράξεις αυτά! 

Χρονια πολλα κ σε σενα κατλαιφ!!

Τελικα μονο εγω ειμαι στον κοσμο μου με το θεμα κιλα. Στην προηγουμενη εγκυμοσύνη πηρα 15 χωρις να προσεχω καθολου μην παχυνω κ μεσα σε 8 περιπου μηνες μετα τη γεννα ειχα χασει 20. Βγηκα και -5 απο τοτε που εμεινα εγκυος. Νομιζω ο θηλασμος μετραει πολυ...

Ετσι δεν αγχωνομαι ουτε τωρα. Σκεφτειται πότε ξανα θα εχετε τετοια περιοδο χάριτος να φατε οτι θελετε;χαχα

Κατλαιφ εχεις παει γιατρο; Θεσσαλονίκη θα γεννησεις;  βαλε κ εσυ τικερακι!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...