Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Γεια σε όλες σας!! Όπως όλα δείχνουν και εγώ τον Δεκέμβριο θα έχω ένα μωράκι!! Ειμαι εννιά εβδομάδων και ειμαι 24 χρόνων ειναι το πρώτο μου και ολα μου φαίνονται περίεργα αλλα και μαγικά! Το εχω δει το μωράκι μου και ειναι πολυ μικρουλι! Οι απορίες μου ειναι παρα πολλες γενικα και επειδή δεν εχω φίλες να έχουν κάνει παιδιά καθε φορά κατακλύζω τον γιατρό με ερωτήσεις.. χαιρομαι που υπάρχει μια τέτοια ομάδα να μαθαίνουμε ολες μαζι πράγματα και να συζητάμε.. οποία θέλει ας μου στείλει και προσωπικό μήνυμα.. :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκι!!Σου εύχομαι  να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

Είναι ένα μαγικό ταξίδι.Και όταν φτάσεις στον προορισμό σου θα είναι όλα υπέροχα.Όλες κατακλυζουμε τους γιατρούς με ερωτήσεις,είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο .Ότι σε απασχολεί θα τα συζητάς με τον γιατρό σου και αν θέλεις και από δω μπορούμε να ανταλλάσουμε τις απόψεις μας..

Καλημέρα σε όλη την παρέα μας το αφιερώνω!

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Erianton ευχαριστουμε πολυ για το τραγουδι!!! Μου αρεσε παρα πολυ!!!!

Sofaki καλωσηρθες στην παρεα μας!!! Ουτε εγω ξερω πολλα οι κοπελες ομως που περιμενουν το δευτερο μωρακι τους θα μας βοηθησουν!

Ιοanna μου σ ευχαριστω για την αποδοχη.Μακαρι να τελειωσαν τα βασανα μου και να ερθουν τα πιο γλυκα!!! Αυτη η διαδικασια μπορει να σε τσακισει η να σε κανει πιο δυνατο βλεποντας τη ζωη με αλλο ματι. Αναγκαζεσαι και βλεπεις τα καλα του προβληματος οπως αφου  επεσα στα δυσκολα με το συντροφο μου απο την αρχη θα τα καταφερουμε για πολλα χρονια και θα τα αντιμετωπισουμε ολα. Με το καλο και εσυ το μωρακι σου!!!

 

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Sofaki και  lizaki που σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε ?

Η γιατρος που με βοηθησε να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα και συνεχιζει να με παρακολουθει  ξεγενναει στο Ιασω. Εκει εκανα και την εξωσωματικη.Οποτε εκει με βλεπω αν καταφέρουμε να μαζεψουμε τα χρηματα χα!χα! 


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

πρίν από 28 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Η γιατρος που με βοηθησε να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα και συνεχιζει να με παρακολουθει  ξεγενναει στο Ιασω. Εκει εκανα και την εξωσωματικη.Οποτε εκει με βλεπω αν καταφέρουμε να μαζεψουμε τα χρηματα χα!χα! 

Ωραία!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!! 

Lisaki καλωσόρισες, κι εγω με εξωσωματική έκανα την μικρή μου κι τώρα πάλι με εμβριομεταφορα περιμένω τα μικρά μου. Καλά έκανες κι πήρες άδεια. Κι εγω στην μικρή μου 9 μήνες άδεια. Τώρα εχω μέχρι την Τετάρτη αλλα δεν ξέρω ρε κοριτσια τα συμπτώματα δεν φεύγουν κι δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω στην δουλειά. Και στον γιατρό μου θα παω 7/6.

Αν πω στον γιατρό που θα μου κάνει την αυχενική να μου συμπληρώσει θα μου δώσει? 

Ελπίδα για τον πίνακα αυχενικη εχω την Τρίτη 30/5. Πωπω.. Αγχος. Να ειναι καλα τα μωρά!! Χθες μιλούσα με μια φιλη μου, γεννησε δίδυμα και με αγχωσε αρκετά. Οχι δεν επερναν βάρος τα μωρά, οτι το ενα δεν κινητον γιατι ηταν σφινομενο στα πλευρα. Πωπω.. Σας φωρτωννω κι εσας. 

Σοφακι καλωσόρισες κι εσύ στην παρεα μας. Μου αρεσει που ολο παει κι μεγαλωνει. 

Καλό υπόλοιπο κοπέλες 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε Lizaki και Sofaki!! Με το καλό τα μωράκια μας σε όλες μας!! 

Μαριγουλα μου μη συγκρίνεις άλλες εγκυμοσύνές...μην αγχώνεσαι!!

Αχ κορίτσια..αύριο ξεκινά η μεγάλη βδομάδα μας!! Μακαρι να είναι τα μωρακια μας γερά και αν μάθουμε και φύλλο....ε δε θα πούμε όχι!! Χαχα..

Ουφ... όλο αυτό σκέφτομαι... θα σκάσω μέχρι την Τετάρτη!

Αντε καλά μας αποτελέσματα!! ❤

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marigula είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!!! 

Lisaki καλωσόρισες, κι εγω με εξωσωματική έκανα την μικρή μου κι τώρα πάλι με εμβριομεταφορα περιμένω τα μικρά μου. Καλά έκανες κι πήρες άδεια. Κι εγω στην μικρή μου 9 μήνες άδεια. Τώρα εχω μέχρι την Τετάρτη αλλα δεν ξέρω ρε κοριτσια τα συμπτώματα δεν φεύγουν κι δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω στην δουλειά. Και στον γιατρό μου θα παω 7/6.

Αν πω στον γιατρό που θα μου κάνει την αυχενική να μου συμπληρώσει θα μου δώσει? 

Ελπίδα για τον πίνακα αυχενικη εχω την Τρίτη 30/5. Πωπω.. Αγχος. Να ειναι καλα τα μωρά!! Χθες μιλούσα με μια φιλη μου, γεννησε δίδυμα και με αγχωσε αρκετά. Οχι δεν επερναν βάρος τα μωρά, οτι το ενα δεν κινητον γιατι ηταν σφινομενο στα πλευρα. Πωπω.. Σας φωρτωννω κι εσας. 

Σοφακι καλωσόρισες κι εσύ στην παρεα μας. Μου αρεσει που ολο παει κι μεγαλωνει. 

Καλό υπόλοιπο κοπέλες 

Με το καλο κοριτσακι μου τα διδυμακια σου τελεια! Στη δουλεια ευτυχως το περιμεναν πως θα το κανω αν τα καταφερω αλλα αισθανομαι τυψεις. Βλεπω ονειρα πως γυρναω στη δουλεια...Αν δεν εχω ρανταβου με το γιατρο στελνω τον αντρα μου και του τι δινει.Δεν ειναι τιποτα γι αυτους.

Τα διδυμα ειναι πιο δυσκολα αλλα εσυ τα πας μια χαρα! Θα τα δεις την τριτη!! Τι ευτυχια!!!! Και εγω περιμενω με αγωνια την Πεμπτη!!!!!

πρίν από 25 λεπτά , Rena87 είπε:

Καλώς ήρθατε Lizaki και Sofaki!! Με το καλό τα μωράκια μας σε όλες μας!! 

Μαριγουλα μου μη συγκρίνεις άλλες εγκυμοσύνές...μην αγχώνεσαι!!

Αχ κορίτσια..αύριο ξεκινά η μεγάλη βδομάδα μας!! Μακαρι να είναι τα μωρακια μας γερά και αν μάθουμε και φύλλο....ε δε θα πούμε όχι!! Χαχα..

Ουφ... όλο αυτό σκέφτομαι... θα σκάσω μέχρι την Τετάρτη!

Αντε καλά μας αποτελέσματα!! ❤

Να σαι καλα  Rena και εγω αυτο λεω και μονο αυτο σκεφτομαι!!!!

Αχ ας ειναι μια τελεια βδομαδα για ολες μας!!!!Αυριο Δευτερα!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Sofaki και  lizaki που σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε ?

Καλησπέρα!! Ειμαι σε μεγάλο δίλημμα ή στο αρεταιειο ή στο λητω ο γιατρός μου ειναι και στα δυο.. αν ξέρεις τιποτα για αυτα ενημέρωσε με κοριτσακι !! Ευχαριστω ! :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια, χαιρομαι που γινομαστε περισσοτερες! Κ βλεπω οτι πολλες κοπελες εχετε προσπαθησει πολυ να μεινετε εγκυες αλλα πιστευω οτι η περιοδος αβεβαιοτητας εχει σχεδον τελειωσει! Ευχομαι απο καρδιας σε ολες μας υγιη κ τελειομηνα μωρακια.

Στις αυχενικες θα παθετε πλακα οι πρωτομανουλες οταν δειτε θα ειναι ολοκληρο παιδι, θα κουνιεται χερια ποδια. Ειναι τελειο συναισθημα! Κ θελω να στειλω ιδιαιτερως κουραγιο στη @Marigula γιατι ειναι αθλος να μεγαλωσεις διδυμα! Φανταζομαι κ η εγκυμοσύνη πρέπει να ειναι σημαντικα δυσκολότερη...

Οι κοιλιτσες φουσκωσαν καθολου; εμενα αρκετα ειδικα οταν κουραζομαι πρηζεται κιολας κ ειναι σκληρή...κ εχω ηδη δυσκολιες στο ν υπνο. Αχ τι μας περιμενει, χρειαζομαστε πολυ κουραγιο ειναι ταυτοχρονα η πιο ευχαριστη κ η πιο κουραστικη περιοδο στη ζωη μας!

  • Μου αρέσει 4

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , sofaki887 είπε:

Καλησπέρα!! Ειμαι σε μεγάλο δίλημμα ή στο αρεταιειο ή στο λητω ο γιατρός μου ειναι και στα δυο.. αν ξέρεις τιποτα για αυτα ενημέρωσε με κοριτσακι !! Ευχαριστω ! :) 

Το Αρεταιειο σίγουρα είναι ο παρά πολύ καλό νοσοκομείο.Επιπλεον αν έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου μπορείς να τον ακολουθήσεις όπου και αν ειναι.Εγώ γέννησα στο Έλενα.Ο γιατρός μου ήταν και στο Λητώ τότε και επέλεξα το δημόσιο και έμεινα ενθουσιασμένη.Τώρα πια έφυγε από.το.Έλενα όμως βρήκα έναν παρά πολύ καλό γιατρό πάλι για να γεννήσω και αυτό το μωράκι μου εκεί.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ERIANTON είπε:

Το Αρεταιειο σίγουρα είναι ο παρά πολύ καλό νοσοκομείο.Επιπλεον αν έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου μπορείς να τον ακολουθήσεις όπου και αν ειναι.Εγώ γέννησα στο Έλενα.Ο γιατρός μου ήταν και στο Λητώ τότε και επέλεξα το δημόσιο και έμεινα ενθουσιασμένη.Τώρα πια έφυγε από.το.Έλενα όμως βρήκα έναν παρά πολύ καλό γιατρό πάλι για να γεννήσω και αυτό το μωράκι μου εκεί.

Προς το αρεταιειο τείνω να σου πω την αληθεια λόγω του οικονομικού.. εχω πολυ εμπιστοσύνη στον γιατρό τον λένε Νίκο Βλάχο δεν ξέρω αν τον γνωρίζεις! Μου τον σύστησαν και νομιζω πως δεν τον αλλάζω!! Ειναι πολυ σημαντικό να εμπιστεύεσαι τον γιατρό! Σου ευχομαι τα καλύτερα για το μωράκι σου!! :) σε ευχαριστω για τις συμβουλές!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια Καλή εβδομάδα!Όλα τέλεια!Αύριο αυχενική πρωί πρωί.

Σοφακι πολυ σημαντικό να σου εμπνέει εμπιστοσύνη ο γιατρός.Δεν τον γνωρίζω τον γιατρό, είναι ατελείωτοι,χαχα:) ,για όλα τα γούστα και όλα τα βαλάντια.

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...