Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλημερα κορίτσια! 

@Maria Dσυγχαρητήρια για την επιλογη σου να κρατησεις το μωρο ! Ακούγεται πολυ μπερδεμα η κατάσταση, τουλάχιστον εχεις βοηθεια απ την οικογενεια σου; εστω ψυχολογικη στηριξη, ειναι πολυ σημαντικο.

Δυστυχως οχι ολοι θεωρουν οτι ειναι μεγαλο λαθος να κρατησω αυτο το μωρο και οτι δεν πρεπει να περιμενω βοηθεια απο κανεναν..:-( 


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Maria D είπε:

Δυστυχως οχι ολοι θεωρουν οτι ειναι μεγαλο λαθος να κρατησω αυτο το μωρο και οτι δεν πρεπει να περιμενω βοηθεια απο κανεναν..:-( 

Όταν έρθει το μωράκι πιστεύω ότι είναι πιο εύκολο να αναθεωρήσουν.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maria D είπε:

Δυστυχως οχι ολοι θεωρουν οτι ειναι μεγαλο λαθος να κρατησω αυτο το μωρο και οτι δεν πρεπει να περιμενω βοηθεια απο κανεναν..:-( 

Τοτε ευχομαι ο Θεός να σου δωσει δυναμη κ συντομα θα εχεις εναν παραπανω λογο να παλεψεις κοντρα στην ατυχια σου! Παντα με τα μικρα μας συνειδητοποιουμε οτι μεσα μας εχουμε πολυ δυναμη!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marakious είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :) σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ανταποδίδω στην καθεμία ξεχωριστά ❤

@ERIANTON Έχω ραντεβού με τον Σουλο, δεν έχω άποψη ακόμα αλλά έχω ακούσει & διαβάσει τα καλύτερα 

Ο προηγούμενος γιατρός μου ζητάει αστρονομικά ποσά και αποφάσισα να τον αφήσω 

Ελπιζω να πάνε όλα καλά 

Όλα Καλά θα πάνε.Ο δικός μου γιατρός ήταν στο Έλενα έφυγε μετα που γέννησα το 2010 και δεν σου κρύβω ότι περισσότερο θέλω να γεννήσω στο ίδιο μαιευτήριο που για μένα ήταν κορυφή και εκτός αυτού δεν μπορώ να σκεφτώ ότι δεν θα εχω το μωράκι μαζί μου συνέχεια.Αυτο που το φέρνουν μετρημένες φορές στα ιδιωτικά ποτέ δεν με ενθουσίαζε.Το δωμάτιο τέλειο Μέχρι και ψυγειακι είχε.Φεύγοντας από το νοσοκομείο έστω και αυτές τις  μέρες που το πρόσεχα καθάριζα ένιωθα εξοικειωμένη ,με το μπάνιο είχα ένα θέμα ΧαχΑ.Επειδή το επλεναν οι κοπέλες εκεί μου φαινόταν βουνό.οκ μετα το δεκαήμερο τα κατάφερα φυσικά.Πριν γεννήσω στο δημόσιο το θεωρούσα παρακμή μετα όμως λέω τι χαζή που ήμουν, κορυφη σε όλα!

@IoannaMas Πηγές στον γιατρό?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που το ακούω για το Έλενα.Την κόρη μου την γέννησα στο Μητέρα το 2010 και τότε είχα επιλέξει Rooming In σε τρίκλινο (έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από εκεί φυσικά)

Το μπάνιο ήταν θέμα για όλους νομίζω χαχαχα 

Ποιον γιατρο έχεις στο Έλενα ?


k30rm7.png

 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

Όλα Καλά θα πάνε.Ο δικός μου γιατρός ήταν στο Έλενα έφυγε μετα που γέννησα το 2010 και δεν σου κρύβω ότι περισσότερο θέλω να γεννήσω στο ίδιο μαιευτήριο που για μένα ήταν κορυφή και εκτός αυτού δεν μπορώ να σκεφτώ ότι δεν θα εχω το μωράκι μαζί μου.Φεύγοντας από το νοσοκομείο έστω και αυτές τις  μέρες που το πρόσεχα καθάριζα ένιωθα εξοικειωμένη ,με το μπάνιο είχα ένα θέμα ΧαχΑ.Επειδή το επλεναν οι κοπέλες εκεί μου φαινόταν βουνό.οκ μετα το δεκαήμερο τα κατάφερα φυσικά.Πριν γεννήσω στο δημόσιο το θεωρούσα παρακμή μετα όμως λέω τι χαζή που ήμουν, κορυφη σε όλα!

Απο ολους ακουω καλα λογια για το ελενας, εγω δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα εχω επισκεφθει λεχωνα κ τωρα που πηγα για τον γιατρο καλο μου φανηκε. Ειδικα αν παρεις κ θεση στο δωματιο, τοτε ειναι πολυτελειας. Εγω μαλλον θα συνεχισω με τον γιατρο που πηγα σημερα γιατι ειναι συγγενικο προσωπο κ ετσι μου αρεσει το οτι εχουμε οικειοτητα κ ευχομαι να με βοηθησει οσο χρειαστει.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για πολλες δεν είναι ολα ροδινα ...οπως και για μενα εχω πεντε μηνες σχεση με καποιον που ζει με την μαμα τ και περνει το βασικο...και γω τα ιδια... ειμαι 25 χρονων και πρωτη και καλυτερη μια φιλη μου ειπε πως αν το κρατησω θα πεταξω την ζωη μ στα σκουπίδια...απο κει και περα οι δικοι του εχουν πεσει ταχα να βοηθήσουν και με στεναχωρουν με τοσο που ανακατεύονται...πως θα λεγεται το μωρο που θα μείνουμε ποσα δωματια θα χει το σπιτι να κάνουμε τραπεζι με τον πολιτικο και ολα αυτα με δικα μας εξοδα...ενα πιτ μπουλ που απ την μερα που το καταλαβε με χει χτυπήσει δυο φορες στην κοιλια και με τους δικους μ που μολις το μαθουν θα ειμαι η ντροπή της οικογένειας...εννοείται πως ειμαι φοβισμενη αλλα οταν ειδα το μαυρακι στον υπερυχο ειπα ας μην μου ξανα μιλησουν εγω το θελω...οι αλλες καλύτερες ηταν που τα καταφεραν? Επεισης αν εχεις ασφαλεια απο τον εβδομο και μεχρι να παει το παιδι οχτω μηνων θα καθεσαι και θα πληρωνεσαι...μην φοβασαι τπτ... και οπως λεει και μια καλη γυναικα που ξερω τα παιδια φερνουν τυχη...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON ναι πηγα ειδαμε κ καρδουλα, καρδιακοι παλμοι ολα. Με απλο υπερηχο οχι κολπικο. Ολα πολυ καλα για την ωρα :)) 

@Eutuxia25 δεν το εχεις πει ακομα στους δικους σου; εγω πιστευω θα χαρουν ανεξαρτητα με ο, τι σκεφτεσαι εσυ. Ο μεσος γονεας χαιρεται πολυ με κατι τετοιο.Κ εγω οταν εμεινα εγκυος πρωτη φορα φοβομουν να το πω στη μητερα μου αλλα τελικα χαρηκε πολυ κ με στηριξε απειρα κ τωρα τη λατρευει την εγγονουλα της, μια μερα να περασει κ να μην την δει μου λεει δωστη στο τηλ να της μιλησω. Ετσι κ σε σενα θα δεις συντομα ολα θα φτιαξουν ειναι το μεγαλυτερο δωρο.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , IoannaMas είπε:

@Eutuxia25στους υπερηχους στο αττικο ειναι μια πολυ καλη κυρια αλλα επειδη ειναι μονη της κ εχει πολυ δουλεια, πολλες φορες δε σηκωνει τηλεφωνο. Να επιμεινεις κ θα τη βρεις.

Λοιπον κοριτσια εγω πηγα στο γιατρο κ το ειδαμε το σπορακι χτυπουσε κ η καρδουλα του! Ειναι βεβαια πολυ μικρο ακομα αλλα φαινοταν στον υπερηχο, κανονικα στην κοιλια. Πητ μου εγραψε 25/11 το μηχανημα, αλλα εγω δεν το κουναω απο δω, ειμαι πεπεισμενη πως παλι αργοτερα θα γεννησω!

Τηναυχενικη θα την κανω στο ελενας τελικα σε ενα μηνα..

Μπράβο κοριτσάκι!έκλεισες από τώρα για Αυχενική?  Μου είπε η κοπέλα που μου σύστησε τον γιατρό να κλείσω και εγώ από τώρα  γιατι μετα δεν θα βρίσκω ραντεβού.αλλά λέει της ζήτησαν 90 ευρώ.να ισχύει η Μήπως θυμάται κάποια άλλη εξέταση?

πρίν από 20 λεπτά , Marakious είπε:

Χαίρομαι πολύ που το ακούω για το Έλενα.Την κόρη μου την γέννησα στο Μητέρα το 2010 και τότε είχα επιλέξει Rooming In σε τρίκλινο (έμεινα πολύ ευχαριστημένη και από εκεί φυσικά)

Το μπάνιο ήταν θέμα για όλους νομίζω χαχαχα 

Ποιον γιατρο έχεις στο Έλενα ?

Τον Παπαδή .Έχω διαβάσει πολλά και όλα θετικά.Με ρώτησε αν θέλω. να πηγαίνω στα πρωινά ή στα απογευματινά ραντεβού που κοστίζουν 48 και του είπα ότι θα ήθελα στα πρωινά.Εγώ ήμουν σε μονοκλινο και μια χαρά κοιμήθηκε και ο άντρας μου εκεί σε μια ωραία πολυθρόνα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ERIANTON είπε:

Μπράβο κοριτσάκι!έκλεισες από τώρα για Αυχενική?  Μου είπε η κοπέλα που μου σύστησε τον γιατρό να κλείσω και εγώ από τώρα  γιατι μετα δεν θα βρίσκω ραντεβού.αλλά λέει της ζήτησαν 90 ευρώ.να ισχύει η Μήπως θυμάται κάποια άλλη εξέταση?

Δεν εκλεισα οχι! Εχεις το τηλ; απ οτι μου ειπε ο γιατρος ειναι δυσκολο να βρεις ραντεβου αλλα αν κλεισεις τοτε ειναι δωρεαν. Αλλα μου ειπε αν παρω κ δεν βρω να τον ειδοποιησω κ να μου πει τι να κανουμε.

Μηπως η κοπελα που σου ειπε οτι πληρωσε ηταν περυσι; αλλιως ισως δεν ειχε ραντεβου κ της ζητησε ο γιατρος λεφτα να της την κανει...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η κοπέλα γέννησε το 2015.Δεν ξέρω αν μπορούμε να κλείσουμε ραντεβού τηλεφωνικά.Ποιον γιατρό βρήκες εκεί?

Εμφορείται να παρακολουθήσετε και τα μαθήματα ανωδυνου τοκετού που είναι 3 μέρες και αν τα παρακολουθήσει και ο σύζυγος _σύντροφος μπορει να είναι παρών στον τοκετό.Ο άντρας μου μπήκε με είδε φρικαρε και βγήκε έξω έτοιμος να καταρρεύσει.ΧαχΑ.ευτυχώς μετα απο.καμία ώρα τους είπαν ότι γέννησα γιατί Όταν τον είδαν σαν πανί τρόμαξαν όλοι ότι κάτι έγινε.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

Η κοπέλα γέννησε το 2015.Δεν ξέρω αν μπορούμε να κλείσουμε ραντεβού τηλεφωνικά.Ποιον γιατρό βρήκες εκεί?

 

Τοτε δεν γραφοταν η αυχενικη, κ εγω στο αττικο καπου τοσα ειχα πληρωσει το 2015.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , IoannaMas είπε:

@Eutuxia25στους υπερηχους στο αττικο ειναι μια πολυ καλη κυρια αλλα επειδη ειναι μονη της κ εχει πολυ δουλεια, πολλες φορες δε σηκωνει τηλεφωνο. Να επιμεινεις κ θα τη βρεις.

Λοιπον κοριτσια εγω πηγα στο γιατρο κ το ειδαμε το σπορακι χτυπουσε κ η καρδουλα του! Ειναι βεβαια πολυ μικρο ακομα αλλα φαινοταν στον υπερηχο, κανονικα στην κοιλια. Πητ μου εγραψε 25/11 το μηχανημα, αλλα εγω δεν το κουναω απο δω, ειμαι πεπεισμενη πως παλι αργοτερα θα γεννησω!

Τηναυχενικη θα την κανω στο ελενας τελικα σε ενα μηνα..

αγαπη ακουσες τικ τακ? τι καλααααα..... οοοχιιι..δεν το κουνας απο εδω.....  εξαλου η πητ παντα αλλαζει στη αυχενικη ....   μα γιατι λετε απο τωρα για αυχενικη ομως? 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IoannaMas είπε:

Τοτε δεν γραφοταν η αυχενικη, κ εγω στο αττικο καπου τοσα ειχα πληρωσει το 2015.

Αν βρεις τότε τρόπο να κλείσεις ραντεβού πες και σε μένα .


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

Αν βρεις τότε τρόπο να κλείσεις ραντεβού πες και σε μένα .

Ουτε εσυ εχεις το τηλ που παιρνουμε ε; 

πρίν από 9 λεπτά , Rena87 είπε:

αγαπη ακουσες τικ τακ? τι καλααααα..... οοοχιιι..δεν το κουνας απο εδω.....  εξαλου η πητ παντα αλλαζει στη αυχενικη ....   μα γιατι λετε απο τωρα για αυχενικη ομως? 

Γιατι ρενα μου εδω απο τωρα κ ειναι δυσκολο να βρεις ραντεβου, που να το αφησουμε κ τελευταια στιγμη. Εγω πρεπει να την κανω σε ενα μηνα.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...