Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλό μεσημέρι! Καλωσορίζω όλα τα νέα μέλη! @Maria D Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη και η οικογένειά σου να είστε καλά και με τα 2 σου παιδάκια σε λίγους μήνες!:)

Για την αυχενική: θα πάω μάλλον εκεί που πήγα και στον μικρό μας, που πληρώνεις κανονικότατα, αλλά είναι μια εξέταση που θέλεις να έχεις πολύ σωστή μέτρηση. Το κέντρο στο οποίο είχα πάει το 2013 το συνιστά και ο τωρινός μου γιατρός (στο Αλεξάνδρα) και η γιατρός που είχα ξεκινήσει την πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Άλλο θέμα: Εγώ δεν είχα κάνει εξέταση για κυστική ίνωση στο πρώτο παιδί και τώρα...θα τα δώσουμε τα πολλά.. :?

Σε άλλα, ευχάριστα νέα: πήγα χθες στο γιατρό, και παρότι τοσοδούλι (5 εβδ. & 6 ημ.) ακούσαμε καρδιά! 16/12 ΠΗΤ

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ< κάτι σημαντικο: ΠΩΣ ΒΑΖΩ TICKER???:shock::confused:


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Όταν έρθει το μωράκι πιστεύω ότι είναι πιο εύκολο να αναθεωρήσουν.

Το ευχομαι αν και μου στοιχισε πολυ που μου γυρισαν ολοι την πλατη σε μια τοσο δυσκολη στιγμη..

3 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Τοτε ευχομαι ο Θεός να σου δωσει δυναμη κ συντομα θα εχεις εναν παραπανω λογο να παλεψεις κοντρα στην ατυχια σου! Παντα με τα μικρα μας συνειδητοποιουμε οτι μεσα μας εχουμε πολυ δυναμη!

Σ ευχαριστω. Μακαρι να τα καταφερω και να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη με τοσο αγχος και στεναχωρια που εχω καθημερινα..

  • Μου αρέσει 1

q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλό μεσημέρι! Καλωσορίζω όλα τα νέα μέλη! @Maria D Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη και η οικογένειά σου να είστε καλά και με τα 2 σου παιδάκια σε λίγους μήνες!:)

Για την αυχενική: θα πάω μάλλον εκεί που πήγα και στον μικρό μας, που πληρώνεις κανονικότατα, αλλά είναι μια εξέταση που θέλεις να έχεις πολύ σωστή μέτρηση. Το κέντρο στο οποίο είχα πάει το 2013 το συνιστά και ο τωρινός μου γιατρός (στο Αλεξάνδρα) και η γιατρός που είχα ξεκινήσει την πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Άλλο θέμα: Εγώ δεν είχα κάνει εξέταση για κυστική ίνωση στο πρώτο παιδί και τώρα...θα τα δώσουμε τα πολλά.. :?

Σε άλλα, ευχάριστα νέα: πήγα χθες στο γιατρό, και παρότι τοσοδούλι (5 εβδ. & 6 ημ.) ακούσαμε καρδιά! 16/12 ΠΗΤ

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ< κάτι σημαντικο: ΠΩΣ ΖΩ TICKER???:shock::confused:

την Κυστική ινωση και ηλεκτροφοριση αιμοσφαιρίνη τις είχα κάνει δωρεαν στο κέντρο μεσογειακής αναιμίας στο λαϊκό.κάπου είχα και ένα τηλέφωνο.είχα ανοίξει παλιά και θέμα για την συγκεκριμένη εξέταση.θεωρώ ότι είναι από τις σημαντικοτερες

Και η Κυστική συνταγογραφειται

 

http://parents.org.gr/forum/topic/15896-kystiki-inosi/?do=findComment&comment=441157

Το βρήκα ,μακάρι να ισχύουν τα τηλέφωνα ακόμα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Ουτε εσυ εχεις το τηλ που παιρνουμε ε; 

Γιατι ρενα μου εδω απο τωρα κ ειναι δυσκολο να βρεις ραντεβου, που να το αφησουμε κ τελευταια στιγμη. Εγω πρεπει να την κανω σε ενα μηνα.

Αυτό αγάπη ισχύει για τα δημόσια μονο; γιατί κ εγώ μπήκα στην 7η εβδομάδα αλλά δε μου είπε κάτι ακόμα...εκτός κ αν μου πεις 3 Μαΐου π θα ξανα πάω..


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να βρεις τηλ? Από το γιατρό μου έδωσαν τηλ.για το ΛΑΙΚΟ με τηλεφωνητη και δεν είχα την ευκαιρία να ρωτήσω. Επίσης μου είπαν και για το Παίδων, το Χωρέμιο όπου μου είπαν ή 200Ε για το 90% των πειπτώσεων και 350Ε για το 98. Και στη Βιοιατρική κοστίζει το ίδιο. Και λέω: ποια η διαφορά με το Δημόσιο ρε παιδιά;;

 

Σας παρακαλώ πολύ όποιος έχει κάποιο πληροφορ΄΄ια για το Λαικό, θα είμαι ευγνώμων!:)


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , gaidaki είπε:

@ERIANTON Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να βρεις τηλ? Από το γιατρό μου έδωσαν τηλ.για το ΛΑΙΚΟ με τηλεφωνητη και δεν είχα την ευκαιρία να ρωτήσω. Επίσης μου είπαν και για το Παίδων, το Χωρέμιο όπου μου είπαν ή 200Ε για το 90% των πειπτώσεων και 350Ε για το 98. Και στη Βιοιατρική κοστίζει το ίδιο. Και λέω: ποια η διαφορά με το Δημόσιο ρε παιδιά;;

 

Σας παρακαλώ πολύ όποιος έχει κάποιο πληροφορ΄΄ια για το Λαικό, θα είμαι ευγνώμων!:)

http://parents.org.gr/forum/topic/15896-kystiki-inosi/?do=findComment&comment=441157

 

Τικερακι ξέρεις να φτιάχνεις? Έχεις βρει τα σάιτ που μπορείς να βάλεις τις ημερομηνίες σου?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλό μεσημέρι! Καλωσορίζω όλα τα νέα μέλη! @Maria D Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη και η οικογένειά σου να είστε καλά και με τα 2 σου παιδάκια σε λίγους μήνες!:)

Για την αυχενική: θα πάω μάλλον εκεί που πήγα και στον μικρό μας, που πληρώνεις κανονικότατα, αλλά είναι μια εξέταση που θέλεις να έχεις πολύ σωστή μέτρηση. Το κέντρο στο οποίο είχα πάει το 2013 το συνιστά και ο τωρινός μου γιατρός (στο Αλεξάνδρα) και η γιατρός που είχα ξεκινήσει την πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Άλλο θέμα: Εγώ δεν είχα κάνει εξέταση για κυστική ίνωση στο πρώτο παιδί και τώρα...θα τα δώσουμε τα πολλά.. :?

Σε άλλα, ευχάριστα νέα: πήγα χθες στο γιατρό, και παρότι τοσοδούλι (5 εβδ. & 6 ημ.) ακούσαμε καρδιά! 16/12 ΠΗΤ

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ< κάτι σημαντικο: ΠΩΣ ΒΑΖΩ TICKER???:shock::confused:

Ωωω...μπραβο κορίτσι που ακουσες τόσο γρήγορα καρδούλα!!! Είμαστε κοντά...εγω εχω 12/12 ΠΗΤ. 

Για τικερακι αν τι θυμάμαι καλά.... μπορείς να πατήσεις σε ένα από τα δικά μας πάνω κ θα σε πάει στα τικερακι...μετα θα επιλέξεις αυτό που θες ...και κάπου γράφει ότι πρέπει να πάρεις το σύνδεσμο από εκεί κ να πας να το κάνεις αντιγραφή κ επικόλληση  στο προφιλ σου... στο προφίλ λα εκεί που λέει επεξεργασία προφίλ  κ κάπου αριστερά γράφει υπογραφή... εκεί στην υπογραφή το κάνεις επικόλληση.. κ εμένα με παιδεψε αρκετά... ψάξτο λόγο και θα το βρεις !!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Rena87 είπε:

Αυτό αγάπη ισχύει για τα δημόσια μονο; γιατί κ εγώ μπήκα στην 7η εβδομάδα αλλά δε μου είπε κάτι ακόμα...εκτός κ αν μου πεις 3 Μαΐου π θα ξανα πάω..

Δεν ξερω για τα ιδιωτικα. Παντως στο ελενας απ οτι καταλαβα πρεπει να κλεισεις αυχενικη πριν μεινεις εγκυος χαχαχα

Κοριτσια αυτο για την κυστικη ινωση δεν νομιζω να το ειχα κανει ούτε εγω, κ τωρα θα ακολουθησω τον γιατρο μου παλι.. Γενικα δεν με ειχε ενημερωσει κανεις, εκτος αν το κανα μεσα στο σωρο εξετασεων κ δεν το καταλαβα.

Για το τικερακι πατας πανω στο δικο μας κ το φτιάχνεις κ μετα πας στο συνδεσμο bb code και αντιγραφεις στην υπογραφη στο προφιλ σου τον συνδεσμο που αρχιζει img. Εγω ετσι το ειχα κανει.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κατι;;; εσείς έχετε πονακια στην κοιλια;;; εγώ είχα απο την αρχή σαν περιοδου κ μου έδωσε outrogestan κ μου πέρασαν κ χθες με έπιασαν 2 κραμπες στην κοιλιά κ μετά άρχισαν πάλι τα πονακια... κ σημερα παλι από το μεσημερι τα έχω μέχρι τώρα...δεν είναι αφορητα ..αλλά με ενοχλούν αρκετά...ο ντοκ μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικα...αλλά εγώ τα φοβάμαι πολύ...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Rena87 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κατι;;; εσείς έχετε πονακια στην κοιλια;;; εγώ είχα απο την αρχή σαν περιοδου κ μου έδωσε outrogestan κ μου πέρασαν κ χθες με έπιασαν 2 κραμπες στην κοιλιά κ μετά άρχισαν πάλι τα πονακια... κ σημερα παλι από το μεσημερι τα έχω μέχρι τώρα...δεν είναι αφορητα ..αλλά με ενοχλούν αρκετά...ο ντοκ μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικα...αλλά εγώ τα φοβάμαι πολύ...

Πονακια περιοδου στην προηγουμενη κ σε αυτη την εγκυμοσύνη εχω καθημερινα κ σχεδον συνεχως. (ελπιζω να μην κρατησουν για πολυ ακομα) απ οτι μου εχει πει ο γιατρος σημαινει οτι μεγαλωνει η μητρα κ ειναι καλο αυτο. Αρκει φυσικα να μη δεις αιμα ή κατι τετοιο....


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Rena87 & @IoannaMas ευχαριστώ για τις οδηγίες για το τικεράκι, ελπίζω να το πέτυχα, γι'αυτό δημοσιεύω για να το τσεκάρω. Αν όχι, μπορεί να σας στείλω pm να με κατατοπίσετε την άχρηστη! :?

Αύριο θα κάνω τις τόοοοσες εξετάσεις της αρχής που μου έγραψε ο γιατρός...

Just now, gaidaki είπε:

@Rena87 & @IoannaMas ευχαριστώ για τις οδηγίες για το τικεράκι, ελπίζω να το πέτυχα, γι'αυτό δημοσιεύω για να το τσεκάρω. Αν όχι, μπορεί να σας στείλω pm να με κατατοπίσετε την άχρηστη! :?

Αύριο θα κάνω τις τόοοοσες εξετάσεις της αρχής που μου έγραψε ο γιατρός...

Οχι....δεν τα κατάφερα... Το βρίσκω το τικερ, και την μορφή που χρειάζεται για το forum, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ!


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gaidaki είπε:

@Rena87 & @IoannaMas ευχαριστώ για τις οδηγίες για το τικεράκι, ελπίζω να το πέτυχα, γι'αυτό δημοσιεύω για να το τσεκάρω. Αν όχι, μπορεί να σας στείλω pm να με κατατοπίσετε την άχρηστη! :?

Αύριο θα κάνω τις τόοοοσες εξετάσεις της αρχής που μου έγραψε ο γιατρός...

Οχι....δεν τα κατάφερα... Το βρίσκω το τικερ, και την μορφή που χρειάζεται για το forum, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ!

Πας ρυθμισεις (settings area) κ μετα υπογραφη.κ αντιγραφεις απο το bb code το img.

Πού θα κανεις τις εξετασεις σαββατιατικα; εγω Δευτέρα θα παω.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγω λιγο ανακατωσούρα νιωθω οταν ξυπναω και ελαφρα πονακια περιοδου ... αναρωτιέμαι οσες έχετε ξανα έχετε περάσει εγκυμοσύνη ... αν εγω που κοντεύω 6 βδομάδα εχω αυτα τα ελαφρά συμπτώματα ετσι θα ειμαι Μέχρι το τελος ?η μπορεί ανα πασα στιγμη να αποκτήσω άσχημα συμπτώματα?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas Καλή ξεκούραση και εύχομαι να επανέλθεις σύντομα. Πήγα Βιοιατρική, που κάνουν αιμοληψίες και Σάββατο. Απο Δευτέρα θα είμαι "αγκαλιά" με τον μικρό γιατί αποφασίσαμε να μην πάει παιδικό σταθμό μέχρι να περάσει το α τρίμηνο της εγκυμοσύνης, και θα ναι δύσκολο να πάω για εξετάσεις το πρωί. Θα είναι έντονος ο 1,5 μήνας! :shock:

@Eutuxia25 Είχα 2 φορές ανακατωσούρα ως τώρα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη καθόλου. Δεν είναι στάνταρ τα συμπτώματα σε κάθε έγκυο, νομίζω. 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...