Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

κιλα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια.

Θα ήθελα να μάθω πόσα κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη σας; όσες πήρατε πάνω από 14 υπήρχε κάποιο θέμα στην γέννα;Οι εξετάσεις σας έβγαιναν καλές;


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα.στη δευτερη εγκυμοσυνη μου πηρα 17κιλα.το μωρο ηταν αρκετα μικρο.δ ειχα ζαχαρο ενω ειχα στην πρωτη που πηρα μονο 10.ο θυροειδης καλος.τις πρωτες μερες μετα τη γεννα ανεβασα κτ 14πιεση το οποιο επεσε σε 3μερες απο μονο.ειναι του οργανισμου μου.στην πρωτη ειχα 14στο μηνα μου κ μετα τη γεννα 15που επεσε μετα απο 2βδομαδες με φαρμακο.εχασα μονο 5με τη γεννα.στην πρωτη κ τα 10σε 10μερες.αλλα τα πιο πολλα ηταν υγρα.ειχα πολυ κατακρατηση.5,5μηνες τωρα χωρις να προσεχω εχασα αλλα 8.στη γεννα δ ειχα θεμα.ηταν δευτερη καισαρικη.κ ειχα πιο ευκολη αναρρωση.επισης παρολα τα κιλα ημουν πολυ ευκινητη κ δ πονουσα κ κοιμομουν καλα

Με το καλο το μωρακι σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ευχαριστώ πολύ. 15 Μάιου μπαίνω στον 8 Και είμαι ηδη πριν 2 βδομάδες που ζυγιστηκα +14 άντε να δούμε την Τετάρτη πιστεύω αλλά 2 με 3 τα έχω πάρει.με αγχώνει πολύ ο γιατρός Δεν τρώω ποσότητες και δεν ξέρω γιατί τα παίρνω τόσο ευκολα ενώ πριν την εγκυμοσύνη δύσκολα έπαιρνα εύκολα εχανα. Κοντεύω να σκάσω από το άγχος των κιλών.οι εξετάσεις Μου είναι πολύ καλές αλλά ο γιατρός φοβάται την γεννά μην πάρω πολλά κιλά και μετά ανεβάσω στην γέννα πίεση κλπ. Έχω την Τετάρτη ραντεβού και μου είπε ότι θέλει να με δει σταθερή στα κιλά αλλά ξέρω ότι έχω πάρει.Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα μου πει πάλι.σε αυτό τ9 θέμα Είναι πολύ αυστηρός. Έχω κόψει τελείως το ψωμί. τα γλυκά ακόμα προσπαθώ.ένα την εβδομάδα θα το φάω.Από σαλάτες απλά τρώω μόνο ντοματα αγγούρι. μαρούλι κλπ τα σιχαίνομαι.επίσης η σαλάτα είναι χωρίς καθόλου λαδι.Από λαδι ότι βάλω στο φαί.Και τηγανιτά μια φορά την εβδομάδα και άμα. 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι καλες οι εξετασεις μην αγχωνεσαι.κριμα ειναι για τοσο χαζο θεμα.η καμπυλη ηταν καλη;καλου κακου κοψε αλατι κ μετρα πιεση.αλλα 4να παρεις εισαι μια χαρα.τα 5-10θα τα χασεις με τη γεννα.πιθανον κανεις κατακρατηση.επαιρνες προγεστερονη;τρωγε οσο θες αλλα υγιεινα.αφου εχανες ευκολα θα επανελθεις μετα.εγω χανω παρα πολυ δυσκολο λογω χασιμοτο αλλα παρολα αυτα ο θηλασμος βοηθαει.αρκει φυσικα να μην τρως πιο πολυ κ απο πριν.

Τωρα διαιτα κανεις ετσι που τρως

Μηπως ησουν πολυ αδυνατη;

Μη φοβασαι για τα κιλα.εγω τερματισα 95 κ 100κ δ μου πε τπτ

Link to comment
Share on other sites

Η καμπύλη ήταν άριστη.αλάτι δεν έτρωγα ποτέ μου πολύ. Σπάνια θα έβαζα και πολύ λίγο.τώρα καθόλου.ότι Έχει το κνορ όταν βάζω στο φαί.κατακράτηση έκανα και πριν εγκυμοσύνης είχα πρήξιμο κλπ. Ξεκίνησα 66 κιλα με 1.73 ύψος Τώρα Πριν 2 βδομάδες ήμουν +14.

Προγεστερόνη έπαιρνα μέχρι λίγο μετά την Αυχενική δυο το πρωί δυο το βράδυ και ένα το μεσημέρι.Ο πρώτος γιατρός που είχα με είχεχαπακωσει χωρίς λόγο. Ενώ Ο δεύτερος αυτός που έχω ως τώρα προσπάθησε να μου τα κόψει σιγά σιγά.

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...