Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Test ωορρηξίας


Recommended Posts

Koρίτσι μου τα τεστ ωοορηξίας είναι καλά να τα κάνεις με μεσημεριανά ή απογευματινά ούρα και να μην έχεις πιει πολύ νερό λίγο πριν το κάνεις.Ξεκίνα από 10 μέρα μέχρι 17 αν έχεις σταθερό κύκλο.Οταν κοκκινίσει η γραμμή η επόμενη μέρα είναι η ωοορηξία.Δηλ. από 24-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξία.Σε 5 λεπτά διαβάζεις το αποτέλεσμα.Aς με διορθώσει κάποια κοπέλα αν κάνω λάθος!!Good Luckkkkk!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Koρίτσι μου τα τεστ ωοορηξίας είναι καλά να τα κάνεις με μεσημεριανά ή απογευματινά ούρα και να μην έχεις πιει πολύ νερό λίγο πριν το κάνεις.Ξεκίνα από 10 μέρα μέχρι 17 αν έχεις σταθερό κύκλο.Οταν κοκκινίσει η γραμμή η επόμενη μέρα είναι η ωοορηξία.Δηλ. από 24-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξία.Σε 5 λεπτά διαβάζεις το αποτέλεσμα.Aς με διορθώσει κάποια κοπέλα αν κάνω λάθος!!Good Luckkkkk!!

σε ευχαριστω πολυ θα περιμενω να δοκιμασω να δουμε τι θα γυνει σε ευχαριστω πολυ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα στην παρεούλα. κι εγώ θέλω να μάθω για τα τεστ ωορρηξίας.... έχω πολύ άστατο κύκλο και έχουμε κουραστεί λίγο με το σύζυγο.... που πάμε στα τυφλά....  έχει χρησιμοποιήσει καμιά, με τι αποτελέσματα;;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, matinaki mama είπε:

καλημέρα στην παρεούλα. κι εγώ θέλω να μάθω για τα τεστ ωορρηξίας.... έχω πολύ άστατο κύκλο και έχουμε κουραστεί λίγο με το σύζυγο.... που πάμε στα τυφλά....  έχει χρησιμοποιήσει καμιά, με τι αποτελέσματα;;

καλησπερα!!εγω χρησιμοποιησα απλα στη δικη μου περιπτωση η γραμμη δε γινοταν σκουρα οπως επρεπε ειχα κανει ομως ενα μηνα υπερηχο κ καταλαβαινα ποτε θεωρειτε θετικο,ετσι τον ιουλιο το τσακωσαμε!εγω πηρα της hometest..δεν εχει τυχει να δοκιμάσω κ αλλα απλα τα προτιμησα λογω χαμηλης τιμης..υπαρχουν κοπελες που εχουν χρησιμοποιήσει κ αλλα κ εμειναν ευχαριστημενες!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, matinaki mama είπε:

Μπράβο τέλεια! Είσαι τώρα έγκυος δηλαδή. Με το καλό!  Μπήκα στη σελιδα της hometest και τα είδα.... Πολύ οικονομικά... ειδικά οι ταινίες. Είναι και αξιόπιστα;;;

Ευχαριστώ!!!αξιοπιστα ειναι αρκει να μαθεις πως δουλευουν....δλδ πρεπει να τα χρησιμοποιησεις 2 μηνες για να τα συνηθίσεις (εκτός κ αν εσενα δουλεψουν κανονικα κ σκουρενει η γραμμη)


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε... έχω απορία ΠΟΤΕ κάνω ωορρηξία..... Κι ένα τελευταίο κορίτσι μου για να μην σε κουράζω..... Βρήκα 2 τύπους τεστ... Μήπως ξέρεις τη διαφορά; από τα παρακάτω:

https://www.hometest.gr/el/test-oorixias/68-30-test-oorixias-10-test-egymosynis-se-tainies.html

https://www.hometest.gr/el/test-oorixias/74-20-test-oorixias-5-test-egymosynis-midstream.html

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, matinaki mama είπε:

Για να δούμε... έχω απορία ΠΟΤΕ κάνω ωορρηξία..... Κι ένα τελευταίο κορίτσι μου για να μην σε κουράζω..... Βρήκα 2 τύπους τεστ... Μήπως ξέρεις τη διαφορά; από τα παρακάτω:

https://www.hometest.gr/el/test-oorixias/68-30-test-oorixias-10-test-egymosynis-se-tainies.html

https://www.hometest.gr/el/test-oorixias/74-20-test-oorixias-5-test-egymosynis-midstream.html

εγω τα πρωτα πηρα τα πιο οικονομικα!οποια κ να παρεις θα μαθεις να τα δουλεύεις μην αγχωνεσαι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , matinaki mama είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Παρήγγειλα... είδομεν τώρα...... αύριο θα τα έχω..... Καλή συνέχεια, με το καλό και πάλι.

καλα αποτελεσματα!!!!αν εχεις αποριες στειλε μου ξανα!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημέρα στην ωραία παρέα. βρηκα το θετικό μου ήταν ξεκάθαρο... τώρα αύριο θα κάνω εγκυμοσύνης. ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου. Κατατοπίστηκα καλά από τις οδηγίες που ήταν μέσα στον φάκελο με τα τεστ... ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, matinaki mama είπε:

καλημέρα στην ωραία παρέα. βρηκα το θετικό μου ήταν ξεκάθαρο... τώρα αύριο θα κάνω εγκυμοσύνης. ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου. Κατατοπίστηκα καλά από τις οδηγίες που ήταν μέσα στον φάκελο με τα τεστ... ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!

αυριο θα ειναι η 15η μερα απο το θετικο τεστ ωορρηξιας???χαιρομαι που ολα πηγαν καλα!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα να μοιρατώ τον προβληματισμό μου μαζί σας... Εδώ και 3 μήνες προσπαθούμε για μωράκι με τον άντρα μου... Την τελευταία φορά χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας, καθώς ο κύκλος μου δεν είναι σταθερή και κυμαίνεται από 24 έως 30 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν στις 16/05 και στις 27/05 επισκέφθηκα τη γυναικολόγο μου για τον τυπικό ετήσιο έλεγχο... Πρίν πάω στη γυναικολόγο είχα κάνει ένα τεστ ωρρηξίας το οποίο ήταν αρνητικό, η γυναικολόγος στον υπέρηχο έιδε ότι κατεβαίνει η ωορρηξία μου τις επόμενες ημέρες. Την επομένη το πρωί το τεστ ωορρηξίας ήταν θετικό. Και τη μεθεπόμενη, οπότε και υπήρξε επαφή.. Σήμερα, 10/06 μου ήρθε η περίοδος και η ερώτησή μου είναι η εξής: εφόσον η περίοδος έρχεται σε 14 μέρες από την ωορρηξία και με βάση τα παραπάνω εγώ στις 27 του μήνα δεν είχα ωορρηξία, πως γινεται να αδιαθέτησα νωρίτερα? Μήπως βγήκε λανθασμένα αρνητικό το τεστ? Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε καμία άλλ κοπέλα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso88 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα να μοιρατώ τον προβληματισμό μου μαζί σας... Εδώ και 3 μήνες προσπαθούμε για μωράκι με τον άντρα μου... Την τελευταία φορά χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας, καθώς ο κύκλος μου δεν είναι σταθερή και κυμαίνεται από 24 έως 30 ημέρες. Τελευταία περίοδος ήταν στις 16/05 και στις 27/05 επισκέφθηκα τη γυναικολόγο μου για τον τυπικό ετήσιο έλεγχο... Πρίν πάω στη γυναικολόγο είχα κάνει ένα τεστ ωρρηξίας το οποίο ήταν αρνητικό, η γυναικολόγος στον υπέρηχο έιδε ότι κατεβαίνει η ωορρηξία μου τις επόμενες ημέρες. Την επομένη το πρωί το τεστ ωορρηξίας ήταν θετικό. Και τη μεθεπόμενη, οπότε και υπήρξε επαφή.. Σήμερα, 10/06 μου ήρθε η περίοδος και η ερώτησή μου είναι η εξής: εφόσον η περίοδος έρχεται σε 14 μέρες από την ωορρηξία και με βάση τα παραπάνω εγώ στις 27 του μήνα δεν είχα ωορρηξία, πως γινεται να αδιαθέτησα νωρίτερα? Μήπως βγήκε λανθασμένα αρνητικό το τεστ? Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε καμία άλλ κοπέλα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

η περιοδος ερχετε 12-με 16 μερες μετα την ωορηξια αν στης 28/5 ειδες θετικο τεστ τοτε θα εγινε η ωορηξια μεσα στη μερα . μια χαρα σου ηρθε η περιοδος 10/6 στις 13 μερες. γενικα επαφες πρεπει να εχεις κ πριν το.θετικο τεστ κ μολις το.δεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...