Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

@Mariachi μου σε ζηλευω που τους εχεις μακρια. . ουτε εμεις μιλαμε που ειμαστε κοντα αλλα μακατι να ηταν και μακρια. Χιχιιχ

Τί να πω και εγώ που την έχω στον κάτω όροφο;;; καζανάκι τραβάει και την ακούω ακόμα και στην τουαλέτα:mad:

Elenakith ευχαριστω για τις ευχές κορίτσι μου.οσο για τους Αρβανίτες λένε ότι η  πίστη φέρεται να είναι μία από τις τρεις πατροπαράδοτες αρετές τους, ενώ η τιμή και ο ανδρισμός είναι οι άλλες δύο. Η παραβίαση της «μπέσας», της προφορικής δηλαδή υπόσχεσης ή συμφωνίας, είναι αδιανόητη για τους αρβανίτες.

Τρία φοβερά ελαττώματα των Αρβανιτών είναι η ισχυρογνωμοσύνη: το πιο γνωστό ελάττωμα του Αρβανίτη είναι η ξεροκεφαλια, το πείσμα του. Είναι γνωστή η φράση: «Αρβανίτικο κεφάλι». Επισης η καχυποψία και η δυσπιστία των Αρβανιτών. Τα δύο τελευταία στοιχεία θα τα συνόψιζα στη λέξη: Συμφεροντολόγοι! Την δικιά σου τή "μαμά" τί την διακρίνει;

Mariachi μου είσαι τυχερή να το ξέρεις... πολύ υυυυυ τυχερή....

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!ειμαι καινούρια στην παρεα σας,

Διαβασα τα νεα σας κ χερομαι που ολα ειναι καλα.

Εγω ειμαι 16 εβδομαδων,πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα απο 4 εξωσωματικες.

Εχω πιτ 3-1-17 κ ειναι αγορακι.

Θα με βαλετε στο πινακακι σας?

  • Μου αρέσει 7

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Faith 30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!ειμαι καινούρια στην παρεα σας,

Διαβασα τα νεα σας κ χερομαι που ολα ειναι καλα.

Εγω ειμαι 16 εβδομαδων,πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα απο 4 εξωσωματικες.

Εχω πιτ 3-1-17 κ ειναι αγορακι.

Θα με βαλετε στο πινακακι σας?

Γλυκια μου καλως ηρθες στην παρεουλα μας!! Συγχαρητηρια  ευχομαι μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Νομιζω πως θα ειναι το πρωτο μας μωρακι το δικο σου για τον μηνα ιανουαριο!! Ολα καλα να πανε κουκλα μου!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Faith 30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!ειμαι καινούρια στην παρεα σας,

Διαβασα τα νεα σας κ χερομαι που ολα ειναι καλα.

Εγω ειμαι 16 εβδομαδων,πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα απο 4 εξωσωματικες.

Εχω πιτ 3-1-17 κ ειναι αγορακι.

Θα με βαλετε στο πινακακι σας?

Να ξερεις οτι ηρθες σε ωραια παρεουλα.ολες τερμα αισιοδοξες με θετικη ενεργεια(ετσι δεν ειναι κοριτσια);;;;καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι με ενα γερο μωρο στην αγκαλια σου...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!! σημερα ξυπνησα με χαλια ψυχολογια και πολλα νευρα! ο λογος? Χθες ο αντρας μου επισκεφθηκε την μανουλα του και οταν γυρισε μου ειπε οτι τον κερασε τυροπιτα που ειχε φτιαξει. Η σκυλα δεν μου εστειλε ενα κομματακι, ενω ρε κοριτσια η μαμα μου εχει γινει θυσια , τοσο για εμενα οσο για να μην μενει νηστικος ο αντρας μου τωρα που δεν μαγειρευω. Ποσο μισος να μου εχει αυτη η γυναικα ? Οσο κι εγω για εκεινη ισως? Εχει να μας καλεσει για φαγητο πανω απο ενα μηνα,... γιατι εχει ζεστη λεει και δν μπορει να μπει στην κουζινα, ενω η δικια μου η μανα και χωρις αιρ κοντισιον ειναι ο σουπερμαν που κανει τα φαγητα τρια τρια μεσα στον καυσωνα. Πολυ στεναχωρεθηκα.

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/7/2017 at 2:34 ΜΜ, D_Nasia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

@elenakith μου και εγώ έχω αρνητικό ρέζους και ο άντρας μου θετικό. Μια φορά την έκανα αυτή την εξέταση που λές, στην πρώτη εγκυμοσύνη. Ενέσεις κάνω όποτε είναι απαραίτητο, δηλαδή τώρα που έκανα τροφοβλάστη έκανα. Επίσης τώρα θυμάμαι ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα κάποιες συγκεκριμένες εβδομάδες και όταν γέννησα.

@vaso84 όπως μου εξήγησε και ο δικός μου γιατρός και τα δύο φύλα έχουν στην αρχή "τσουτσουνάκι". Στα αγόρια πάει προς τα πάνω. Στο λέω με κάθε επιφύλαξη έτσι???

Κατ αλλα πως τα πάτε?? Εγώ νυστάζω πολύ... και έχω και τον μικρό όλο το απόγευμα μόνη μου .....

 

Καλημέρα κουκλες!

Είπε ο γιατρός ότι δεν το είδε απλά από τις μετρήσεις το κατάλαβε. Μα είναι δυνατόν? Αλλού έχω διαβάσει ότι οι παλμοί του εμβρύου δεν παίζουν ρόλο με το φύλο! αλλού έχω διαβάσει ότι παίζει ρόλο. Εμάς είχε 158 .και μας είπε κοριτσάκι, ενώ άλλη φίλη με 160 της είπαν αγοράκι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 είπαμε κορίτσι μου πρέπει να μν της δίνεις σημασία γτ βλέπεις εσύ ξυπνάς με νεύρα ! Αυτή να ξέρεις μια χαρά είναι ! 

@vaso84 αυτο με τους χτύπους δεν νομίζω ότι έχει βάση . Είχα διαβάσει κ σε αλλά καφέ χτύπους που μοιάζανε κ άλλης κοπέλας ήταν αγοράκι κ άλλης κοριτσάκι . Κάτι άλλο είδε . 

@Faith 30 καλωσόρισες στην παρεούλα μας ! 

Οριστε και το πινακακι μας ! 

Annaz.........................ΠΗΤ 29/12/2017-πριγκίπισσα 

Faith 30......................ΠΗΤ 03/01/2018 -πρίγκιπας 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 11/01/2018- πρίγκιπας 

Floraki........................ΠΗΤ 11/01/2018.

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 18/01/2018-πριγκίπισσα 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Vaso84......................ΠΗΤ 31/01/2018- πριγκίπισσα 

Οντετ ........................ΠΗΤ  10/02/2018

 
  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ ευχαριστω για την υποδοχη!!!

Εγω δεν εχω πεθερα,δεν την γνωρισα ποτε,οποτε δεν ξερω πως συμπεριφεροντε.το μονο που ξερω ειναι οτι σε καμια περιπτωση δεν θα την ενιωθα οπως την μητερα μου,ουτε θα την φωναζα μαμα,εννοειτε.

Κοριτσια εμενα το φυλο δεν φανηκε στην αυχενικη,φανηκε στην 15 εβδομαδα στον γιατρο μου.

 


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

vaso84:οντως δεν ξεχωριζει τοσο νωρις.εμενα μια φιλη μου τωρα στο δευτερο της ειπε ο γιατρο οτι κατι κοιτανε εκει στην περιοχη αν ειναι οριζοντιο η ορθιο κατι τετοιο καταλαβα ..γιατι και εμενα ο γιατρος μου ειπε εχουμε πιο μετα θα δουμε σιγουρα.

dimitroula30:καταλαβαινω πως νιωθεις..ενταξει εγω δεν εχω τετοιο πρβλημα αλλα και εμενα τα πραγματα και τα φαγητα που μου κανει η μαμα μου καμια σχεση με την πεθερα..να δω τι θα γινει πιο μετα που δεν θα μπορω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια να ρωτησω κατι?

Ποσα κιλακια εχετε παρει μεχρι τωρα?

Εγω 4, ο γυνσικολογος δεν τα μετραει,ο ενδοκρινολογος μου που με ζυγιζει καθε μηνα με ειπε προσοχη με τα κιλα.

Προσεχετε ή τρωτε οτι θελετε?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ειμαι και εγω εγκυουλα βεβαια Μαρτιου!μπαινω ομως σε εσας γτ εκτος απο θετικη ενεργεια μου αρεσει να ξερω πως εξελισσεται η εγκυμοσυνη σας και να ξερω τι να περιμενω ,σε τι να δωσω βαση!ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες! @dimitroula30 η δικη μου μενει σε αλλο νησι!ειχαμε κ εμεις ενα καβγα μια μερα πριν το γαμο και φυσικα της το κραταω μανιατικο κ ας μου ειπε αυτη περασμενα ξεχασμενα!μην ασχολειστε!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι δεν θα έπρεπε αν με ενοχλεί η αδιαφορία της από τη στιγμή που έχω τη μανούλα μου και μου φτιάχνει ότι θέλω. Αυτή τη στιγμή έχει βάλει την τυρόπιτα που ζήτησα στον φούρνο για να είναι έτοιμη όταν επιστρέψω από την δουλειά. Μανούλες <3 

Πραγματικά εύχομαι αυτά που μου έκανε να τα βρει μπροστά της κορίτσια, τέτοιο μίσος θρέφω για εκείνη. Θέλω να την φτύσω κατάμουτρα μια μερα να το ευχαριστηθω!! 

Πιο κακος ανθρωπος απο εκεινη δεν υπαρχει , και μου το παιζει οτι ειναι και της εκκλησιας!! Η αχαιρευτη!! 

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 νομίζω πως προσπαθώ ! Αν δεν πεινάω για παράδειγμα όσο και αν λιγουρευομαι κάτι δε θα το φάω αλλά κ πάλι έχω πάρει 3-4 κιλά . Φταίει και το γεγονός πως ήμουν 15 μέρες στους γονείς μου κ είχα ότι ήθελα ! Τώρα που γύρισα σπιτι θα συνέλθω , Χαχαχα 

@dimitroula30 στείλε κανένα κομμάτι !!!! 

@elenakii22 καλωσόρισες ! Ποσό εβδομάδων είσαι ; είναι το πρώτο σου ; 

κοριτσια να σας κάνω μια ερώτηση εάν ξέρετε κ το έχετε ψάξει ή ρωτήσει . Για το επίδομα κύησης ποτέ μπορούμε να πάμε στο ΙΚΑ να κάνουμε αίτηση ; κ από χαρτιά λέει ότι χρειάζεται κ την ΠΗΤ από γυναικολόγο του ικα της περιοχής .Του νοσοκομείου το δέχονται Ε; μπορεί να φαίνεται ηλίθια η ερώτηση αλλά. Ε την γραφειοκρατεία που μας δέρνει ποτέ δεν ξέρεις !!!! 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

@Faith 30 νομίζω πως προσπαθώ ! Αν δεν πεινάω για παράδειγμα όσο και αν λιγουρευομαι κάτι δε θα το φάω αλλά κ πάλι έχω πάρει 3-4 κιλά . Φταίει και το γεγονός πως ήμουν 15 μέρες στους γονείς μου κ είχα ότι ήθελα ! Τώρα που γύρισα σπιτι θα συνέλθω , Χαχαχα 

@dimitroula30 στείλε κανένα κομμάτι !!!! 

@elenakii22 καλωσόρισες ! Ποσό εβδομάδων είσαι ; είναι το πρώτο σου ; 

κοριτσια να σας κάνω μια ερώτηση εάν ξέρετε κ το έχετε ψάξει ή ρωτήσει . Για το επίδομα κύησης ποτέ μπορούμε να πάμε στο ΙΚΑ να κάνουμε αίτηση ; κ από χαρτιά λέει ότι χρειάζεται κ την ΠΗΤ από γυναικολόγο του ικα της περιοχής .Του νοσοκομείου το δέχονται Ε; μπορεί να φαίνεται ηλίθια η ερώτηση αλλά. Ε την γραφειοκρατεία που μας δέρνει ποτέ δεν ξέρεις !!!! 

ναι ειναι το πρωτο μου μετα απο αρκετη προσπαθεια!ειμαι στην 5η εβδομαδα και 1μερα περιπου!στην αρχη ειμαι ακομα!πρωτη σου εγκυμοσυνη?απο οτι βλεπω εισαι 15η βδομαδα!με το καλο!!αορακι η κοριτσακι?

επειδη ειδα που λεγατε για κοντο τραχηλο ηθελα να ρωτησω κατι..εμενα μου ειπε ο γιατρος ειναι στο οριο αυτο θα φτιαξει με αγωγη η θα πρεπει να κανω περιδεση?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...