Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

elenakith: Γιατι εκανες τοσο νωρις καμπυλη; εγω πριν μεινω εγκυος ειχα κανει κ ηταν οριακη ο ενδοκρινολογος δεν ανησυχισε τοτε μου εδωσε κ ενα μηχανακι αλλα μεχρι τωρα οσες φορες το εχω μετρισει μετα το φαγητο ειναι πολυ καλο ασε που καποιες φορες πεφτει αρκετα.τωρα σκεφτομαι οτι πρεπει να ξαναπαω να το συζητησουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , elenakith είπε:

November μου, πιο πολύ βλέπω την ισχυρογνωμοσύνη, καχυποψία, δυσπιστία. Τιμή και ανδρισμός ίσως υπάρχουν, αλλά όχι τόσο ξεκάθαρα. Κατ'αρχήν βλέπω ότι στην ουσία κουμάντο κάνουν οι γυναίκες και συνέχεια κλαίγονται ότι ακολουθούν τα ''θέλω'' των αντρών. Εγώ εδώ έχω έρθει νύφη από βόρεια και το χωριό είναι αρβανιτοχώρι. Η νοοτροπία μου είναι πολύ πολύ διαφορετική. Της πεθεράς μου όταν της μπει κάτι στο μυαλό πρέπει να το κάνει ο κόσμος να χαλάσει! Και επειδή εγώ δεν ακολουθώ (σε ότι αφορά εμένα δηλαδή) με λέει ξεροκέφαλη! χαχαχα Αν μπορούσε να με βάλει σε μια γυάλα όπου θα με ποτίζει και θα με ταίζει μέχρι να γεννήσω, θα το είχε κάνει! Με πρήζει συνέχεια να μην κάνω τίποτα. Επίσης όσοι είναι ''της οικογένειας'', συγγενείς δικοί της και του άντρα της κοινώς, ό,τι μαλακία και να κάνουν δείχνει κατανόηση και τα ''κουκουλώνει''. Αν είναι κάποιος ''ξένος'' αν μπορούσε να ανοίξει λάκκο να τον πατήσει μέσα θα το έκανε. Αγάπη για τους άλλους ανθρώπους καμία. Ίσως μόνο και όχι υπερβολικά για τα παιδιά της. 

Αυτό με τη μπέσα δεν το βλέπω και πολύ να ισχύει εδώ. Πάνω έχουμε πολύ περισσότερη μπέσα! Εδώ ισχύει το συμφέρον από ότι έχω παρατηρήσει. Επίσης οι γνώμες αλλάζουν πολύ εύκολα...σήμερα το τάδε πράγμα είναι τέλειο και αύριο (επειδή κάποιος το κατηγόρησε) είναι το χειρότερο...τρέχα γύρευε δηλαδή. Γενικά δεν μπορώ να πω ότι μου έχει κάνει κάτι πολύ χοντρό, αλλά είμαστε η μέρα με τη νύχτα σα χαρακτήρες και δεν δείχνει να το σέβεται, αλλά επιμένει έμμεσα και υπόγεια να με αλλάξει..Αν έχεις κάποια συμβουλή καλοδεχούμενη :) 

 

@Faith 30 καλωσήρθες στην παρέα μας! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

 

Δημητρούλα μου γλυκιά αν δίνεις σημασία σε πράγματα όπως τυρόπιτες κτλ, η λίστα παραπόνων δεν θα τελειώσει ποτέ! όσο σκέφτεσαι αρνητικά τόσο συντηρείς κι εσύ από τη μεριά σου τον αρνητισμό και βλάπτεις τον εαυτό σου, ρίχνοντας έτσι την ψυχολογία σου...προσπάθησε να μην την σκέφτεσαι. Συνειδητά άλλαζε αντικείμενο σκέψης σε κάτι ευχάριστο κάθε φορά που σου έρχεται στο μυαλό. Κάποια στιγμή θα πιάσει...

 

Εγώ έχω βάλει 6 κιλά, γιατί πεινούσα πάρα πολύ ειδικά τους 2 πρώτους μήνες. Τώρα εφαρμόζω διατροφή και ελπίζω να μην πάρω άλλα τόσο εύκολα...

 

@elenakii22 καλωσήρθες στην παρέα μας! Όλα θα τα μάθεις στην ώρα τους, μην αγχώνεσαι ;) 

 

@vaso84 λυπάμαι πάρα πολύ! Όταν κάποια στιγμή θελήσεις πες μας τι έγινε, μήπως βοηθήσεις κάποια κοπέλα..Εύχομαι ο Θεός σύντομα να σας δώσει ένα γερό μωράκι!

 

Κορίτσια μου γλυκά τώρα τα νέα μου. Έκανα χθες καμπύλη σακχάρου και βγήκε παθολογική. Αύριο έχω ραντεβού με το γυναικολόγο και θα πάω και στον ενδοκρινολόγο να μου γράψει ταινίες και να μου δώσει μηχανάκι να μετράω το σάκχαρο. Θα κάνω μια εβδομάδα διατροφή και μετρήσεις σακχάρου και μετά θα δούμε αν θα χρειαστώ ινσουλίνη ή όχι...

Elenakith κιεγω πεθεροπληκτη ειμαι,αν ειχα συμβουλες να δωσω θα τις εφαρμοζα και στην δικη μου περιπτωση αλλα η σχεση νυφης -πεθερας θα ειναι παντα μια περιπτωση οξειας "οσφυοκαμψιας" η' καραμπινατης...οι συμβουλες που εδωσες στην δημητρουλα ητανε πολυ ωραιες..

ποσο μηνων εισαι και εκανες καμπυλη σακχαρου?

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CME2205 Αντε μια χαρά τουλάχιστον σου πέρασε το αυτί . Πάρε κ την ζωνουλα κ ελπίζω να σε βοηθήσει . 

@elenakith ελπίζω να μν χρειαστείς ινσουλίνη ! Αλλά όντως δν είναι νωρίς για την καμπύλη ; εγώ ήξερα στον 6 την κάνουν . Είχες κάποιο πρόβλημα κ την έκανες νωρίτερα ; 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια επέστρεψα απο την αυχενική μου. Άψογα τα νέα. Τόσο οι μετρήσεις όσο και το μωρακι μετα την τρομάρα με την αποκόλληση είναι καταπληκτικά

Το φύλο του δεν μας έκανε την χάρη να το δουμε σήμερα :)

  • Μου αρέσει 5

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

Οντετ κ γω φυλλο στην αυχενικη δεν ειδα,το ειδα μετα απο1 εβδομαδα ακριβως στον γιατρο μου!

 

Ελενη ,εγω μονο ζαχαρο κοιταξα κ ηταν καλο,καμπυλη μου ειπε θα κανω αργοτερα!ειχες καποια συμπτωματα κ σου εδωσε να την κανεις?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, rainbow είπε:

elenakith: Γιατι εκανες τοσο νωρις καμπυλη; εγω πριν μεινω εγκυος ειχα κανει κ ηταν οριακη ο ενδοκρινολογος δεν ανησυχισε τοτε μου εδωσε κ ενα μηχανακι αλλα μεχρι τωρα οσες φορες το εχω μετρισει μετα το φαγητο ειναι πολυ καλο ασε που καποιες φορες πεφτει αρκετα.τωρα σκεφτομαι οτι πρεπει να ξαναπαω να το συζητησουμε

 

1 hour ago, november rain είπε:

Elenakith κιεγω πεθεροπληκτη ειμαι,αν ειχα συμβουλες να δωσω θα τις εφαρμοζα και στην δικη μου περιπτωση αλλα η σχεση νυφης -πεθερας θα ειναι παντα μια περιπτωση οξειας "οσφυοκαμψιας" η' καραμπινατης...οι συμβουλες που εδωσες στην δημητρουλα ητανε πολυ ωραιες..

ποσο μηνων εισαι και εκανες καμπυλη σακχαρου?

 

1 hour ago, Mariachi είπε:

@CME2205 Αντε μια χαρά τουλάχιστον σου πέρασε το αυτί . Πάρε κ την ζωνουλα κ ελπίζω να σε βοηθήσει . 

@elenakith ελπίζω να μν χρειαστείς ινσουλίνη ! Αλλά όντως δν είναι νωρίς για την καμπύλη ; εγώ ήξερα στον 6 την κάνουν . Είχες κάποιο πρόβλημα κ την έκανες νωρίτερα ; 

Κοριτσια μου εχω πολυκυστικες κ ο ενδοκρινολογος που ειχα Θεσ/νικη μου ειχε πει οταν μεινω εγκυος να κανω καμπυλη απο τον 2ο μηνα. Τωρα εγω επεμεινα να την κανω , ο γιατρος ειχε πει να κανω σακχαρο απλο, αλλα αφου επεμεινα μου την εγραψε. Την Παρασκευη εκανα την μικρη καμπυλη που βγηκε παθολογικη κ χθες εκανα τη μεγαλη, επισης παθολογικη.. η μαμα μου εχει σακχαρο, αλλα και να μην ειχε κ μονο λογω πολυκυστικων οι πιθανοτητες για διαβητη κυησης ειναι πολυ μεγαλυτερες. καποια συμπτωματα ιδιαιτερα δεν ειχα, κ υποψιν οτι το πρωινο σακχαρο νηστειας μου ειναι φυσιολογικο. Θα συμβουλευα οποια εχει υπονοια να κανει μια καμπυλη, δεν ειναι τιποτα. Σε περιπτωση που υπαρχει σακχαρο ομως πρεπει να αντιμετωπιστει για το καλο του μωρου...

πρίν από 39 λεπτά , Οντετ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια επέστρεψα απο την αυχενική μου. Άψογα τα νέα. Τόσο οι μετρήσεις όσο και το μωρακι μετα την τρομάρα με την αποκόλληση είναι καταπληκτικά

Το φύλο του δεν μας έκανε την χάρη να το δουμε σήμερα :)

Μπραβο Οντετ! :-) Με το καλο η β επιπεδου τωρα! 

 

 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @Οντετ!!! Αντε κορίτσι μου όλα καλά ! Δεν πειράζει θα το δείτε αργότερα το φύλο ! Αντε βουρ για την β επιπέδου τώρα ! 

@elenakith καλά έκανες ! Φτάνει να είσαι σίγουρη εσύ ! Μακάρι όλα να πάνε καλά ! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, καλέ δεν σας προλαβαίνω!!

@Οντετ μπράβο κοπέλα μου , ούτε κι εμείς είδαμε ξεκάθαρα αλλά μας είπε μάλλον κοριτσάκι!! Γερό παιδάκι να είναι !!

@elenakith μου και μια φίλη μου έιχε κάνει από τον 3ο καμπύλη ζαχάρου ιότι στις εξετάσεις αίματος που έκανε το βρήκε ανεβασμένο, σε όλη την εγκυμοσύνη έκανε 3 ινσουλίνες την ημέρα! Θέλει πολλή προσοχή και εφόσον είχες υποψίες καλά έκανες και το έκανες τόσο νωρίς. 

Κορίτσια εγώ είμαι στα 3 κιλά ακόμη αλλά τρώω ότι να ναι! ότι ώρα να ναι! χθες βράδυ ας πούμε έφαγα ένα κομμάτι τσιζκέικ και μετα πατατοσαλάτα με ψημένες πιπεριές και τυρί φέτα. Να δω που θα πάει η βαλίτσα με τις ανορεξίες μου χιχιχιχι!! 

Όσο για τις πεθερές μακάρι να με λυπόταν κι εμένα και να μην με άφηνε να κάνω τίποτε. Αντιθέτως θέλει να με βλέπει να ταλαιπωρούμαι και πιστεύω από μέσα της με καταριέται!!! Οι κάριες!!! :-D

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Οντετ τέλεια η αυχενικη σου! 

Εμείς χθες είχαμε περιπέτειες. Είχα αργά το απόγευμα αίμα και τα ξημερώματα αιμορραγία που αργότερα είχα και πόνους. Πηγαίναμε στο νοσοκομείο με την ψυχολογία ότι όλα έχουν τελειώσει. Δόξα τω Θεό η μικρή μας είναι καλά.... Έχει δημιουργηθεί ένα αιματωμα μάλλον λόγω της λήψης τροφοβλαστη σε συνάρτηση με το ότι δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου. Μια βδομάδα στο κρεβάτι, 1 μήνα άδεια από την δουλειά και την Δευτέρα θα με ξαναδεί ο γιατρός, εκτός απροόπτου ελπίζω! 

Φοβήθηκα πάρα πολύ!!


NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Νασια προσοχη μετα απο ληψη τροφοβλ. Κ αμνιο θελει απαραιτητα ξεκουραση.

Δοξα το θεο,ειναι ολα καλα. Κατσε ξαπλα οσο μπορεις,αν γινετε ουτε μαγειρεμα.αποτι βλεπω εχεις ενα μωρακι 2 χρονων,οποτε λιγο δυσκολο η ξεκουραση!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Faith 30 είπε:

Νασια προσοχη μετα απο ληψη τροφοβλ. Κ αμνιο θελει απαραιτητα ξεκουραση.

Δοξα το θεο,ειναι ολα καλα. Κατσε ξαπλα οσο μπορεις,αν γινετε ουτε μαγειρεμα.αποτι βλεπω εχεις ενα μωρακι 2 χρονων,οποτε λιγο δυσκολο η ξεκουραση!

Το ξέρω για την ξεκούραση, την πρώτη βδομάδα ήταν εντάξει αλλά την δεύτερη το απόγευμα ήμασταν μόνοι μας με τον μικρό και κουράστηκα... Τώρα ήρθε η μητέρα μου και θα με ξεκουρασει.. 


NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...