Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλημέρα πήγα στο γιατρό σήμερα, διότι πάνω από τις 1900 μονάδες φαίνεται σάκος οπότε υπολόγισε ότι ίσως δούμε σάκο κ είδαμε 2 σάκους χεχε μικρούς βέβαια σε 2 βδομάδες θα πάω για καρδιακή λειτουργία και να δούμε τα εβρυακια ειμαι πολύ χαρούμενη. Xrisrina 55 γιατί το 11 θεωρείτο κακό αποτέλεσμα? Εγώ στο πρώτο παιδί ξεκίνησα με 2.99 πήγε 40 μετα πήγε 180 κ μετά 1300 το ίδιο και το δεύτερο 7.70 μετά 50 και μετά πάλι πάνω από 1000. Εγώ λέω να πάρεις δεύτερη γνώμη απο γυναικολόγο και ειδικό ενδοκρινολογο που ασχολείται με το αναπαραγωγικό... Επίσης, τι είναι η βιοχημική κυηση ? Δεν ανεβαίνει σωστά η β χοριακη? Και δεν υπάρχει έμβρυο? Κάνεις απόξεση σε αυτή την περίπτωση? Εγώ πιστεύω αφού συλαμβανεις και έκανες καρυοτυπο δεν θα υπάρξει θέμα 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καμάρι μου κάντε λίγο κρατει χαλαρώστε κ πήγαινε σε αλλο γιατρό να δεις τι θα πει δεν γινεται 4 στα 4 προβληματικά..πετυχαινεις συλληψη κ αποβαλεις κατι δεν μου κολλάει ειτε στο γεννετικό σας υλικό είτε σε καμια ιδεα που σου εχει καρφωθει (χωρις παρεξήγηση πιστευω στη δυναμη του φόβου )!! Θα δω εαν μπορει να μου πει κατι σχετικο μια φιλη γεννετήστρια που εχω..εως 3 αποβολες θεωρειται φυσιολογικό μετά θέλει ψαξιμο...μια κοπέλα για αυτο εκανε εξωσωματική με προμφυτευτικο κ πρωτα ο ΘΕΟΣ Δεκέμβριο γεννάει.

Κ εγω πιστευω πολυ στη δυναμη του φοβου αλλα οταν ξεκιναω με χαρα κ αισιοδοξια κ ερχεται τετοια χοριακη πως να μην εχω τρελο αγχος.. τουλαχιστον ας μου πει καποιος γιατρος οτι υπαρχει στανταρ προβλημα στο γενετικο υλικο ή κατι κ να το ψαξω για εξωσωματικη παρα αυτο το βασανο καθε φορα

πρίν από 8 λεπτά , alexia92 είπε:

Καλημέρα πήγα στο γιατρό σήμερα, διότι πάνω από τις 1900 μονάδες φαίνεται σάκος οπότε υπολόγισε ότι ίσως δούμε σάκο κ είδαμε 2 σάκους χεχε μικρούς βέβαια σε 2 βδομάδες θα πάω για καρδιακή λειτουργία και να δούμε τα εβρυακια ειμαι πολύ χαρούμενη. Xrisrina 55 γιατί το 11 θεωρείτο κακό αποτέλεσμα? Εγώ στο πρώτο παιδί ξεκίνησα με 2.99 πήγε 40 μετα πήγε 180 κ μετά 1300 το ίδιο και το δεύτερο 7.70 μετά 50 και μετά πάλι πάνω από 1000. Εγώ λέω να πάρεις δεύτερη γνώμη απο γυναικολόγο και ειδικό ενδοκρινολογο που ασχολείται με το αναπαραγωγικό... Επίσης, τι είναι η βιοχημική κυηση ? Δεν ανεβαίνει σωστά η β χοριακη? Και δεν υπάρχει έμβρυο? Κάνεις απόξεση σε αυτή την περίπτωση? Εγώ πιστεύω αφού συλαμβανεις και έκανες καρυοτυπο δεν θα υπάρξει θέμα 

Βιοχημικη κυηση θεωρειται οταν δεν προλαβαινεις να το δεις καν στον υπερηχο ,λιγες μερες μετα το θετικο τεστ σου ρχεται αιμα δλδ κ ευτυχωε δ χρειαζεται αποξεση

Στην 2 τελευταιες κυησεις που ειχα ξεκινησα με 17 στη μια κ 20 στην αλλη κ ή την ιδια μερα ή την επομενη μου ηρθε αιμα ,οποτε το 11 μου φαινεται τραγικο...ελπιζω μεχρι αυριο που θα κανω επαναληπτικη μηπως κ γινει το θαυμα κ αν οχι θα αρχισω να το ψαχνω κ σε αλλους γιατρους γιατι παραπαει

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 3 λεπτά , xristina55 είπε:

Κ εγω πιστευω πολυ στη δυναμη του φοβου αλλα οταν ξεκιναω με χαρα κ αισιοδοξια κ ερχεται τετοια χοριακη πως να μην εχω τρελο αγχος.. τουλαχιστον ας μου πει καποιος γιατρος οτι υπαρχει στανταρ προβλημα στο γενετικο υλικο ή κατι κ να το ψαξω για εξωσωματικη παρα αυτο το βασανο καθε φορα

Κοίτα μη περιμένεις κανένας γιατρός να στο πεί ξεκίνα πληροφοριακά το ψάξιμο κ βλέπεις υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που οδηγούν σε βιοχημικές κυήσεις κ παλλινδρομήσεις με έλεγχο στα εμβρυα εξαλείφεις κάποιο μεγάλο ποσοστό 100% ελεγχος δεν υπάρχει γιατι το έμβρυο όσο μεγαλώνει μεταλλάσεται κ εξελίσεται ρώτα πληροφοριες σε κέντρο εξωσωματικής ή και στον γιατρό σου κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική μπορεί να είναι κ αντίδραση του οργανισμού σου! Καθήστε κ με ηρεμία ολα καλά θα γίνουν!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , alexia92 είπε:

Καλημέρα πήγα στο γιατρό σήμερα, διότι πάνω από τις 1900 μονάδες φαίνεται σάκος οπότε υπολόγισε ότι ίσως δούμε σάκο κ είδαμε 2 σάκους χεχε μικρούς βέβαια σε 2 βδομάδες θα πάω για καρδιακή λειτουργία και να δούμε τα εβρυακια ειμαι πολύ χαρούμενη. Xrisrina 55 γιατί το 11 θεωρείτο κακό αποτέλεσμα? Εγώ στο πρώτο παιδί ξεκίνησα με 2.99 πήγε 40 μετα πήγε 180 κ μετά 1300 το ίδιο και το δεύτερο 7.70 μετά 50 και μετά πάλι πάνω από 1000. Εγώ λέω να πάρεις δεύτερη γνώμη απο γυναικολόγο και ειδικό ενδοκρινολογο που ασχολείται με το αναπαραγωγικό... Επίσης, τι είναι η βιοχημική κυηση ? Δεν ανεβαίνει σωστά η β χοριακη? Και δεν υπάρχει έμβρυο? Κάνεις απόξεση σε αυτή την περίπτωση? Εγώ πιστεύω αφού συλαμβανεις και έκανες καρυοτυπο δεν θα υπάρξει θέμα 

Συγχαρητηρια κιολας για τα διδυμακια σου ,ελπιζω να πανε ολα κ να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , alexia92 είπε:

Καλημέρα πήγα στο γιατρό σήμερα, διότι πάνω από τις 1900 μονάδες φαίνεται σάκος οπότε υπολόγισε ότι ίσως δούμε σάκο κ είδαμε 2 σάκους χεχε μικρούς βέβαια σε 2 βδομάδες θα πάω για καρδιακή λειτουργία και να δούμε τα εβρυακια ειμαι πολύ χαρούμενη. Xrisrina 55 γιατί το 11 θεωρείτο κακό αποτέλεσμα? Εγώ στο πρώτο παιδί ξεκίνησα με 2.99 πήγε 40 μετα πήγε 180 κ μετά 1300 το ίδιο και το δεύτερο 7.70 μετά 50 και μετά πάλι πάνω από 1000. Εγώ λέω να πάρεις δεύτερη γνώμη απο γυναικολόγο και ειδικό ενδοκρινολογο που ασχολείται με το αναπαραγωγικό... Επίσης, τι είναι η βιοχημική κυηση ? Δεν ανεβαίνει σωστά η β χοριακη? Και δεν υπάρχει έμβρυο? Κάνεις απόξεση σε αυτή την περίπτωση? Εγώ πιστεύω αφού συλαμβανεις και έκανες καρυοτυπο δεν θα υπάρξει θέμα 

Καλημέρα στην πολύτεκνη χαχα!!!! Αυτά είναι μπράβο κοπελάρα μου άντε με το καλό μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! Εγώ την Πέμπτη πάω να δώ τι γίνεται ίσως σακουλάκι :mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας!! Η ΠΗΤ μου είναι 4/2 αλλά για κάποιο λόγο πιστεύω ότι το μπεμπάκι θα έρθει Ιανουάριο. Οπότε θα το παίζω σε διπλό ταμπλό... Χιχιχι!

Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, το Νοέμβριο είχα μία παλλίνδρομη 15 εβδομάδων. Έχω αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο που μου προκάλεσε θρόμβωση στις φλέβες του εγκεφάλου (πολύ σπάνιο φαινόμενο 0,03% για μία γυναίκα του προφίλ μου - 30 χρόνων, όχι υπέρβαρη, όχι με υπέρταση κλπ.) κ έπαθα ένα μίνι εγκεφαλικό (ακούγεται τρομακτικό αλλά ευτυχώς ο Άγιος μου με προστάτεψε και δεν έπαθα τίποτα - χρειάστηκε να νοσηλευτώ 2 εβδομάδες όπου την δεύτερη εβδομάδα έχασα την μπέμπα μου). Μετά ακολούθησα 6 μήνες θεραπεία μέχρι να φύγει ο θρόμβος και με το που πήραμε το πράσινο φως βάλαμε μπροστά κ οι προσευχές μας απαντήθηκαν αμέσως!!

Χθες ακούσαμε καρδούλα και την άλλη εβδομάδα θα πάω και στην αιματολόγο που με παρακολουθεί για να δούμε πλάνο από εδώ και πέρα... Αυχενική 30/7 πρώτα ο Θεός... Μετά από τις διακοπές μας στην Ηρακλειά!! Ναι, θα πάμε διακοπές Ηρακλειά! Το είχαμε κλείσει από πριν και δεν ήθελα να το ακυρώσουμε... Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά... Ζήσαμε πολλές καταιγίδες τους τελευταίους 8 μήνες και πιστεύω πως αυτό είναι το ουράνιο τόξο μας. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που στην Αμερική τα μωρά που έρχονται μετά το χαμό ενός μωρού τα ονομάζουν rainbow babies!!

Αυτά από εμένα.. Χαίρομαι που θα τα λέμε και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 56 λεπτά , ekrs είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας!! Η ΠΗΤ μου είναι 4/2 αλλά για κάποιο λόγο πιστεύω ότι το μπεμπάκι θα έρθει Ιανουάριο. Οπότε θα το παίζω σε διπλό ταμπλό... Χιχιχι!

Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, το Νοέμβριο είχα μία παλλίνδρομη 15 εβδομάδων. Έχω αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο που μου προκάλεσε θρόμβωση στις φλέβες του εγκεφάλου (πολύ σπάνιο φαινόμενο 0,03% για μία γυναίκα του προφίλ μου - 30 χρόνων, όχι υπέρβαρη, όχι με υπέρταση κλπ.) κ έπαθα ένα μίνι εγκεφαλικό (ακούγεται τρομακτικό αλλά ευτυχώς ο Άγιος μου με προστάτεψε και δεν έπαθα τίποτα - χρειάστηκε να νοσηλευτώ 2 εβδομάδες όπου την δεύτερη εβδομάδα έχασα την μπέμπα μου). Μετά ακολούθησα 6 μήνες θεραπεία μέχρι να φύγει ο θρόμβος και με το που πήραμε το πράσινο φως βάλαμε μπροστά κ οι προσευχές μας απαντήθηκαν αμέσως!!

Χθες ακούσαμε καρδούλα και την άλλη εβδομάδα θα πάω και στην αιματολόγο που με παρακολουθεί για να δούμε πλάνο από εδώ και πέρα... Αυχενική 30/7 πρώτα ο Θεός... Μετά από τις διακοπές μας στην Ηρακλειά!! Ναι, θα πάμε διακοπές Ηρακλειά! Το είχαμε κλείσει από πριν και δεν ήθελα να το ακυρώσουμε... Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά... Ζήσαμε πολλές καταιγίδες τους τελευταίους 8 μήνες και πιστεύω πως αυτό είναι το ουράνιο τόξο μας. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που στην Αμερική τα μωρά που έρχονται μετά το χαμό ενός μωρού τα ονομάζουν rainbow babies!!

Αυτά από εμένα.. Χαίρομαι που θα τα λέμε και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας!!

Κοπέλα μου καλώς ήρθες!!! Μπράβο σου όλα καλά θα πάνε να είσαι γερή κ με τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ @DIMITRAS μου!! Έχω κι εγώ καλό feeling αυτή τη φορά!! Όλα καλά να πάνε σε όλες μας!!! Καλή δύναμη στα κοριτσάκια που προσπαθούν ή έχουν κάποιες δυσκολίες... Η υπομονή ανταμείβεται κορίτσια... Θετική σκέψη και όλα θα ξεπεραστούν!!!

  • Μου αρέσει 1

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Xristina 55 εγώ πιστεύω πως θα ανέβει από το 11 κ όλα θα πάνε καλά αλήθεια στο εύχομαι.. έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά όντως.... dimitrαs ποτέ πας για υπερηχο ? Ekrs καλωσήρθες  με το καλό κορίτσι μου όντως απίστευτο αυτό που πέρασες εύχομαι μια καλή τελειομηνη κυηση 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@xristina55 κι εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα... Μία γνωστή της κουμπάρας μου έμεινε έγκυος μετά από πολλές προσπάθειες και δεν ανέβαινε ικανοποιητικά η χοριακή στην αρχή, ήταν απογοητευμένη... η καρδιά του μωρού χτύπησε μετά την 8η εβδομάδα (δεν θυμάμαι αν ήταν 8+ ή 9+), η κοπέλα είχε σκάσει... Φοβόταν ότι δεν θα βγει σε καλό και ότι θα έχει δύσκολη εγκυμοσύνη... Αποτέλεσμα... αν εξαιρέσεις αυτές τις δυσκολίες που είχε στην αρχή όλα προχώρησαν τέλεια και περιμένει το μωράκι της με το καλό τον Οκτώβριο!!

  • Μου αρέσει 1

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστινα μακαρι η επομενη χοριακη να ναι καλη.να κανεις ομως ορμονολογικο ελεγχο,βρες ειδικο ενδοκρινολογο.προγεστερονη εχεις ελεγξει;

Κ γω την καρδια στην κορη μου την ακουσα 8+εβδομαδα.ηταν λιγο δυσκολη εγκυμοσυνη με ξαπλα,διαβητη κ πιεση,τα οποια απλα ετυχαν,αλλα ολα πηγαν καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Xristina 55 εγώ πιστεύω πως θα ανέβει από το 11 κ όλα θα πάνε καλά αλήθεια στο εύχομαι.. έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά όντως.... dimitrαs ποτέ πας για υπερηχο ? Ekrs καλωσήρθες  με το καλό κορίτσι μου όντως απίστευτο αυτό που πέρασες εύχομαι μια καλή τελειομηνη κυηση 

Σε ευχαριστω παρα πολυ ,η αληθεια ειναι πως η διακοπη που εκανα μου στοιχισε παρα πολυ κ η προτροπη της γιατρου μου τοτε που ηθελε γρηγορα αποφαση...ηταν πως σε 3 μηνες θα ξαναμεινω κ το επομενο θα ειναι καλυτερο ,ε περασε 1 χρονος τωρα κ η χαρα κραταει 2 3 μερες μονο οποτε καταλαβαινεις...

Ηθελα να σε ρωτωσω ,οι πρωτες χοριακες που ειχες κανει σε ποια μερα του κυκλου σου ηταν κ ποσες μερες μετα ανεβηκαν ?αυτες οι εγκυμοσυνες πηγανε καλα ,δ ειχες καποιο προβλημα?σου ευχομαι κ αυτη να σου παει τελεια γιατι τα παιδια ειναι ευλογια

5 ώρες πρίν, ekrs είπε:

@xristina55 κι εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα... Μία γνωστή της κουμπάρας μου έμεινε έγκυος μετά από πολλές προσπάθειες και δεν ανέβαινε ικανοποιητικά η χοριακή στην αρχή, ήταν απογοητευμένη... η καρδιά του μωρού χτύπησε μετά την 8η εβδομάδα (δεν θυμάμαι αν ήταν 8+ ή 9+), η κοπέλα είχε σκάσει... Φοβόταν ότι δεν θα βγει σε καλό και ότι θα έχει δύσκολη εγκυμοσύνη... Αποτέλεσμα... αν εξαιρέσεις αυτές τις δυσκολίες που είχε στην αρχή όλα προχώρησαν τέλεια και περιμένει το μωράκι της με το καλό τον Οκτώβριο!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου ,κ συγχαρητηρια για τα καλα νεα μετα απο ολα αυτα που περασες ,η Παναγια να ειναι μαζι μας κ ολα να πανε καλα

Κ μενα μου βρηκαν αυτα τα αντισωματα ανεβασμενα μετα απο 1 χρονο βεβαια ,μιας κ μετα την αποξεση ειχα αιμορραγια σχεδον 1,5 μηνα κ η γιατρος μου κοιμοταν ορθια κ δ καταλαβε ποτε οτι κατι δ πηγαινε καλα...κ χρειαστηκε να κανω ξανα επεμβαση για να αφαιρεσουν τους θρομβους απο τη μητρα

Ο γιατρος σου τι αγωγη σου προτεινε να παιρνεις τωρα στην εγκυμοσυνη?

Καλες διακοπες ευχομαι κ να απολαυσετε τις τελευταιες διακοπες σας οι 2 σας!!

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

Χριστινα μακαρι η επομενη χοριακη να ναι καλη.να κανεις ομως ορμονολογικο ελεγχο,βρες ειδικο ενδοκρινολογο.προγεστερονη εχεις ελεγξει;

Κ γω την καρδια στην κορη μου την ακουσα 8+εβδομαδα.ηταν λιγο δυσκολη εγκυμοσυνη με ξαπλα,διαβητη κ πιεση,τα οποια απλα ετυχαν,αλλα ολα πηγαν καλα

Προγεστερονη τον ρωτησα 3 φορες να κανω κ επιμενει πως δ παιζει κανενα ρολο ,ο καθε γιατρος λεει τα δικα του πια

Διαβητη κ πιεση σε ποιο μηνα ανεβασες? Χαιρομαι που πηγαν ολα καλα τελικα κ απεκτησες την κορουλα σου

Καθε εγκυμοσυνη ειναι γολγοθας πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

@xristina55 πρέπει να σου πω ότι γύρισα 4 αιματολόγους και 3 ρευματολόγους για να καταλήξω ποιον θέλω κ με ποιον ταιριάζω.. Η θεραπεία είναι salospir 100mg μετά το μεσημεριανό και ενέσεις clexane 4000ml δύο φορές την ημέρα. Και από εξετάσεις θα δούμε... Ήθελε να δούμε καρδιακή λειτουργία πριν πάμε.. Να σημειώσω κιόλας ότι ξεκίνησα salospir από όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες και με το θετικό τεστ μπήκαν και οι ενέσεις στο παιχνίδι..

Γενικά στη θρομβοφιλία συστήνουν ενέσεις... Δεδομένου ότι είχες θρόμβους στη μήτρα δεν το ψάχνεις λίγο παραπάνω;;  Το αντιφωσφολιπιδικό που έχω δεν είναι τόσο σπάνιο... Σπάνιο είναι που μου προκάλεσε θρόμβωση στο κεφάλι. Συνήθως προτιμάει πλακούντα, πόδια κλπ. Αν θες μπορώ να σου στείλω σε μήνυμα το τηλ. της αιματολόγου μου να πάρεις μία γνώμη. Θυμάμαι ότι για να πει κάποιος ότι έχεις αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο πρέπει να έχεις ένα κλινικό σύμπτωμα (θρόμβωση ή 2-3 αποβολές) και ένα εργαστηριακό αποτέλεσμα θετικό (από αιματολογικές εξετάσεις). Οι εξετάσεις πρέπει να γίνουν κανονικά δύο φορές για επιβεβαίωση...

Πάντως μην το βάζεις κάτω... Πρέπει να δείξεις δύναμη ότι και να γίνει.


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ekrs είπε:

@xristina55 πρέπει να σου πω ότι γύρισα 4 αιματολόγους και 3 ρευματολόγους για να καταλήξω ποιον θέλω κ με ποιον ταιριάζω.. Η θεραπεία είναι salospir 100mg μετά το μεσημεριανό και ενέσεις clexane 4000ml δύο φορές την ημέρα. Και από εξετάσεις θα δούμε... Ήθελε να δούμε καρδιακή λειτουργία πριν πάμε.. Να σημειώσω κιόλας ότι ξεκίνησα salospir από όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες και με το θετικό τεστ μπήκαν και οι ενέσεις στο παιχνίδι..

Γενικά στη θρομβοφιλία συστήνουν ενέσεις... Δεδομένου ότι είχες θρόμβους στη μήτρα δεν το ψάχνεις λίγο παραπάνω;;  Το αντιφωσφολιπιδικό που έχω δεν είναι τόσο σπάνιο... Σπάνιο είναι που μου προκάλεσε θρόμβωση στο κεφάλι. Συνήθως προτιμάει πλακούντα, πόδια κλπ. Αν θες μπορώ να σου στείλω σε μήνυμα το τηλ. της αιματολόγου μου να πάρεις μία γνώμη. Θυμάμαι ότι για να πει κάποιος ότι έχεις αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο πρέπει να έχεις ένα κλινικό σύμπτωμα (θρόμβωση ή 2-3 αποβολές) και ένα εργαστηριακό αποτέλεσμα θετικό (από αιματολογικές εξετάσεις). Οι εξετάσεις πρέπει να γίνουν κανονικά δύο φορές για επιβεβαίωση...

Πάντως μην το βάζεις κάτω... Πρέπει να δείξεις δύναμη ότι και να γίνει.

Με παρακολουθει αιματολογος εδω κ 3 μηνες κ καναμε επαναληπτικες εξετασεις οπου κ επιβεβαιωθηκαν τα ανεβασμενα αντισωματα που οπως μου εξηγησε εμποδισουν την εμφυτευση

Σαλοσπιρ παιρνω κ γω 2 μηνες τωρα κ στην εγκυνοσυνη μου εδωσε ενεση innohep και κορτιζονη (μου φαινονται υπερβολικα ολα αυτα να σου πω την αληθεια) 

Εκανα 2 ενεσεις αυτες τις μερες αλλα για καποιο λογο με εκαναν να νιωσω πολυ ασχημα ,τρομερη υποταση πονοκεφαλο κ γενικα πολυ αδιαθεσια ,2 μερες τωρα ανεβασω κ 37,6 37,8 χωρις κανενα αλλο συμπτωμα

Η αιματολογος μου ειπε να τα σταματησω εκτος απο το σαλοσπιρ μεχρι να δουμε αν εξελισσεται η εγκυμοσυνη

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ,με ριχνει λιγο για μερικες μερες αλλα εχω πεισμωσει κ δ το βαζω κατω ,ελπιζω οτι καποια στιγμη θα ερθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...