Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      Καλησπέρα! Είμαι και εγώ 37 και τον Φεβρουάριο στην ωοληψία πήραμε 15 ωάρια, εκ των οποίων τα 12 ήταν καλά. τελικά προχώρησαν μόνο 3 και τα κρυοσυντηρήσαμε 3 ημερών (1 καλό και 2 μέτρια). εμάς μας είπαν οτι έφταιξε το σπέρμα γιατί είχε πολύ κακή μορφολογία. ο γιατρός πρότεινε και άλλη ωοληψία τώρα μετά το πάσχα και παλεύουμε να φτιάξουμε το σπέρμα. τον ρώτησα αν μας θεωρεί πολύ δύσκολη περίπτωση να τα καταφέρουμε και ήταν αρκετά καθυσηχαστικός επειδή παίρνουμε αρκετά ωάρια. εσας πως ήταν το σπέρμα;; να σου πω οτι την επομενη μερα είχε γονιμοποιηθεί μόνο ένα και περίμεναν να δουν αν θα προχωρήσει και κανένα άλλο. η απογοήτευση ήταν τεράστια. τελικά το καλό έμβρυο είναι από αυτα που καθυστέρησαν να γονιμοποιηθούν, 

      πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια ανέβασα φωτό το τεστ που έκανα σήμερα,νομίζω πως είναι αρνητικό,απλά ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η πολύ αχνή γραμμή είναι αυτό που λέγατε "γραμμή ανίχνευσης",έτσι ώστε να μάθω να τις ξεχωρίζω 

      Είμαι από το λαπτοπ και η φωτογραφία φαίνεται πολύ θολά. αλλά γιατί νομίζω οτι βλεπω αχνη γραμμη;; την βλέπεις εσυ; ποια μέρα είσαι; 

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , xristina55 είπε:

Με παρακολουθει αιματολογος εδω κ 3 μηνες κ καναμε επαναληπτικες εξετασεις οπου κ επιβεβαιωθηκαν τα ανεβασμενα αντισωματα που οπως μου εξηγησε εμποδισουν την εμφυτευση

Σαλοσπιρ παιρνω κ γω 2 μηνες τωρα κ στην εγκυνοσυνη μου εδωσε ενεση innohep και κορτιζονη (μου φαινονται υπερβολικα ολα αυτα να σου πω την αληθεια) 

Εκανα 2 ενεσεις αυτες τις μερες αλλα για καποιο λογο με εκαναν να νιωσω πολυ ασχημα ,τρομερη υποταση πονοκεφαλο κ γενικα πολυ αδιαθεσια ,2 μερες τωρα ανεβασω κ 37,6 37,8 χωρις κανενα αλλο συμπτωμα

Η αιματολογος μου ειπε να τα σταματησω εκτος απο το σαλοσπιρ μεχρι να δουμε αν εξελισσεται η εγκυμοσυνη

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ,με ριχνει λιγο για μερικες μερες αλλα εχω πεισμωσει κ δ το βαζω κατω ,ελπιζω οτι καποια στιγμη θα ερθει!

Τώρα που αναφέρεις την κορτιζόνη.. την πρώτη φορά μου είχε αναφέρει και για κορτιζόνη αλλά τελικά αποφάσισε να μην την ξεκινήσω ακόμα τουλάχιστον, αλλά ο γυναικολόγος μου δεν ήταν πολύ υπέρ όταν του το είπα... Αλλά επειδή κ αυτός δεν θέλει να μπλέκει σε ξένα χωράφια μου το είπε όταν του είπα ότι τελικά δεν θα πάρω. Και ο ρευματολόγος είχε συστήσει να πάρω ένα χάπι... δεν θυμάμαι όνομα... κ όταν ρώτησα τι είναι αυτό μου είχε πει κάτι σαν κορτιζόνη... Οπότε ίσως να μην είναι υπερβολικά όλα αυτά... Το βασικό είναι να έχεις έναν καλό αιματολόγο.

Και μπράβο που δεν το βάζεις κάτω!! Έτσι θέλει...:)


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , ekrs είπε:

Τώρα που αναφέρεις την κορτιζόνη.. την πρώτη φορά μου είχε αναφέρει και για κορτιζόνη αλλά τελικά αποφάσισε να μην την ξεκινήσω ακόμα τουλάχιστον, αλλά ο γυναικολόγος μου δεν ήταν πολύ υπέρ όταν του το είπα... Αλλά επειδή κ αυτός δεν θέλει να μπλέκει σε ξένα χωράφια μου το είπε όταν του είπα ότι τελικά δεν θα πάρω. Και ο ρευματολόγος είχε συστήσει να πάρω ένα χάπι... δεν θυμάμαι όνομα... κ όταν ρώτησα τι είναι αυτό μου είχε πει κάτι σαν κορτιζόνη... Οπότε ίσως να μην είναι υπερβολικά όλα αυτά... Το βασικό είναι να έχεις έναν καλό αιματολόγο.

Και μπράβο που δεν το βάζεις κάτω!! Έτσι θέλει...:)

Αρα τωρα ουσιαστικα κανεις μονο τις ενεσεις κ για την κορτιζονη περιμενεις?εκανες κ αιματολογικες φανταζομαι για να δεις σε τι επιπεδα ειναι τα αντισωματα ε?για την κορτιζονη μου ειπε απο την πρωτη μετα της εγκυμοσυνης κ για 3 μηνες στανταρ.Προς το παρον παρακαλαω να ανεβει η χοριακη κ να μη δω αιμα...κ οτι χρειαστει μετα φυσικα κ θα το κανω ,το παν ειναι να φερουμε στον κοσμο ενας υγιες παιδακι!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xristina55 είπε:

Με παρακολουθει αιματολογος εδω κ 3 μηνες κ καναμε επαναληπτικες εξετασεις οπου κ επιβεβαιωθηκαν τα ανεβασμενα αντισωματα που οπως μου εξηγησε εμποδισουν την εμφυτευση

Σαλοσπιρ παιρνω κ γω 2 μηνες τωρα κ στην εγκυνοσυνη μου εδωσε ενεση innohep και κορτιζονη (μου φαινονται υπερβολικα ολα αυτα να σου πω την αληθεια) 

Εκανα 2 ενεσεις αυτες τις μερες αλλα για καποιο λογο με εκαναν να νιωσω πολυ ασχημα ,τρομερη υποταση πονοκεφαλο κ γενικα πολυ αδιαθεσια ,2 μερες τωρα ανεβασω κ 37,6 37,8 χωρις κανενα αλλο συμπτωμα

Η αιματολογος μου ειπε να τα σταματησω εκτος απο το σαλοσπιρ μεχρι να δουμε αν εξελισσεται η εγκυμοσυνη

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ,με ριχνει λιγο για μερικες μερες αλλα εχω πεισμωσει κ δ το βαζω κατω ,ελπιζω οτι καποια στιγμη θα ερθει!

Καλά κάνεις κ πεισμώνεις εγω που είμαι απο εξωσωματικές κάνω clexane 6000 το βράδυ κ πίνω το πρωι salospir επείσης medrol κορτιζόνη που βοηθά να δεχτεί ο οργανισμός το έμβρυο γιατί είναι ξένο σώμα ειδικά το dna το αντρικό...οπότε μέχρι να δέσει γερά όλα αυτά συν ορμόνες...προγεστερόνη οιστρογόνα κ εαν βοηθήσει ο ΘΕΟΣ θα αρχίσω βιταμίνες...Δέκατα ανέβασες λόγω της αύξησης της προγεστερόνης σου...πιστεύω θα βρείς άκρη δεν έχεις περάσει κ λίγα θα σου κάτσει το καλό εμβρυάκι κ θα το καμαρώνεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Καλά κάνεις κ πεισμώνεις εγω που είμαι απο εξωσωματικές κάνω clexane 6000 το βράδυ κ πίνω το πρωι salospir επείσης medrol κορτιζόνη που βοηθά να δεχτεί ο οργανισμός το έμβρυο γιατί είναι ξένο σώμα ειδικά το dna το αντρικό...οπότε μέχρι να δέσει γερά όλα αυτά συν ορμόνες...προγεστερόνη οιστρογόνα κ εαν βοηθήσει ο ΘΕΟΣ θα αρχίσω βιταμίνες...Δέκατα ανέβασες λόγω της αύξησης της προγεστερόνης σου...πιστεύω θα βρείς άκρη δεν έχεις περάσει κ λίγα θα σου κάτσει το καλό εμβρυάκι κ θα το καμαρώνεις

Μπραβο σου για την υπομονη σου κ την πιστη σου πραγματικα ,σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ με το καλο να σφιξεις το θαυμα σου στην αγκαλια σου

Με τα τοσα φαρμακα ειχες καμια παρενεργεια γενικα?εγω 2 ενεσεις εκανα κ μου ρθε ο ουρανος σφοντυλι...

Προγεστερονη ο γιατρος μου δ μου δινει παρολο μου χω καφε εκκρισεις κ λεω μηπως βοηθησει λιγο αυτο το utrogen πως το λενε

Με το καλο να χουμε ανεβασμενες χοριακες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , xristina55 είπε:

Μπραβο σου για την υπομονη σου κ την πιστη σου πραγματικα ,σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ με το καλο να σφιξεις το θαυμα σου στην αγκαλια σου

Με τα τοσα φαρμακα ειχες καμια παρενεργεια γενικα?εγω 2 ενεσεις εκανα κ μου ρθε ο ουρανος σφοντυλι...

Προγεστερονη ο γιατρος μου δ μου δινει παρολο μου χω καφε εκκρισεις κ λεω μηπως βοηθησει λιγο αυτο το utrogen πως το λενε

Με το καλο να χουμε ανεβασμενες χοριακες!

Καμάρι όλα τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είχα σαν παρενέργειες..utrogestan είναι προγεστερόνη αλλά απο μόνη σου μην πιεις οτιδήποτε.. οτι πει ο ντοκ εμεις ρωτάμε μήπως το ένα μήπως το άλλο κλπ..βάλε εγώ 3η μέρα της εμβρυομεταφοράς το βράδυ πέταξα κάτι καντήλες..χερια πόδια για να ηρεμήσει κόπηκε το αλάτι εφαγα νερόβραστα κ ήταν απο το αγχος μου για τον φόρο εισοδήματος..τρωω κανονικά κ δεν με ενοχλει τίποτα!

Όσο για τις ενέσεις..εβλεπα βελόνα κ έτρεχα τώρα ...τις συγκεκριμένες τις αναζητάω εχω πουα κοιλιά αλλα δεν μπορώ να κάνω αλλιώς!

Να είναι για όλες μας καλά τα νέα κ να έχουμε ωραία εγκυμοσύνη!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ ,η αληθεια ειναι πως η διακοπη που εκανα μου στοιχισε παρα πολυ κ η προτροπη της γιατρου μου τοτε που ηθελε γρηγορα αποφαση...ηταν πως σε 3 μηνες θα ξαναμεινω κ το επομενο θα ειναι καλυτερο ,ε περασε 1 χρονος τωρα κ η χαρα κραταει 2 3 μερες μονο οποτε καταλαβαινεις...

Ηθελα να σε ρωτωσω ,οι πρωτες χοριακες που ειχες κανει σε ποια μερα του κυκλου σου ηταν κ ποσες μερες μετα ανεβηκαν ?αυτες οι εγκυμοσυνες πηγανε καλα ,δ ειχες καποιο προβλημα?σου ευχομαι κ αυτη να σου παει τελεια γιατι τα παιδια ειναι ευλογια

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου ,κ συγχαρητηρια για τα καλα νεα μετα απο ολα αυτα που περασες ,η Παναγια να ειναι μαζι μας κ ολα να πανε καλα

Κ μενα μου βρηκαν αυτα τα αντισωματα ανεβασμενα μετα απο 1 χρονο βεβαια ,μιας κ μετα την αποξεση ειχα αιμορραγια σχεδον 1,5 μηνα κ η γιατρος μου κοιμοταν ορθια κ δ καταλαβε ποτε οτι κατι δ πηγαινε καλα...κ χρειαστηκε να κανω ξανα επεμβαση για να αφαιρεσουν τους θρομβους απο τη μητρα

Ο γιατρος σου τι αγωγη σου προτεινε να παιρνεις τωρα στην εγκυμοσυνη?

Καλες διακοπες ευχομαι κ να απολαυσετε τις τελευταιες διακοπες σας οι 2 σας!!

Προγεστερονη τον ρωτησα 3 φορες να κανω κ επιμενει πως δ παιζει κανενα ρολο ,ο καθε γιατρος λεει τα δικα του πια

Διαβητη κ πιεση σε ποιο μηνα ανεβασες? Χαιρομαι που πηγαν ολα καλα τελικα κ απεκτησες την κορουλα σου

Καθε εγκυμοσυνη ειναι γολγοθας πραγματικα

Στη δευτερη αποζημιωθηκα.ηταν πολυ καλη

Γενικα ειμαι υποτασικη αλλα απο την αρχη ειχα 12κ9.οταν μπηκα στο μηνα μου πηγε 14.κ αφου γεννησα 15.σαν αντιδραση του οργανισμου μου.με μια βδομαδα χαπι ξανα υποταση.στη δευτερη ειχα υποταση.μονο μετα τη γεννα για δυο-τρεις μερες 14

Διαβητη ανακαλυψα στην καμπυλη κλασικα λιγο μετα τη β επ.κοντα στον εκτο.δ ειχα πολυ υψηλες τιμες αλλα ο ενδοκρινολογος μου εδωσε ινσουλινη.κακως γτ ειχα καποια ασχημα περιστατικα μετα

Αν μια εγκυμοσυνη δ ειναι να προχωρησει οτι κ να παρεις δ το σωζεις.αλλα επειδη θελουμε να κανουμε τα παντα,θα επαιρνα κ δευτερη γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Xristina 55 στο πρώτο είχα στάνταρ κύκλο 28 μέρες νταν ήταν και πιο παρθένος ο οργανισμός μου είχα πολύ λιγότερα κιλά όλα αυτά παίζουν... έτσι με τελευταία περίοδο 19/4/2014 και επαφές αρχές Μαΐου κάνω χοριακη στις 14/5/2014  ημέρα Τετάρτη βγαίνει 2.99 δηλαδή την έκανα την  25η ημέρα του κύκλου μετά από 2 ημέρες 16/ 5/2014 Παρασκευή πάει στο 25.8 , ημέρα Κυριακή 18/5/2014 μου ήρθε λίγο αίμα χοριακη 104... τρίτη σταμάτησε το αίμα και χοριακη νομίζω 1070 κάτι... τελειομηνη κυηση κανένα θέμα.... απόλυτα υγιές μωρό. Τα ίδια και στο δεύτερο.. είχα αστατο κύκλο έκανα χοριακη 14 μέρες μετά την επαφή βγήκε 7.70 η επόμενη 3 μέρες μετά η 2 δεν θυμάμαι ακριβώς βγήκε 50 νομίζω και η επόμενη άλλες 2 η 3 μέρες μετά 150 κάτι. Αλλά ήδη είχε χαλάσει ο κύκλος.. Και άλλη μια φίλη ξεκίνησε με 15 μετα από 2 η 3 μέρες πήγε 74 και μετά από 3 μέρες από την δεύτερη πήγε 1100 επίσης τελειομηνη κύηση. Οπότε μην απογοητεύεσαι... Εγώ δεν είχα ιστορικό υγείας γενικότερα τίποτα και επειδή είμαι και αρκετά μικρή πιστεύω βοηθά. Αλλά στο δεύτερο είχα άγχος και ανέβασα πίεση... αιματολογικά όμως ορμονικα και γενικότερα παθολογικά δεν έχω τπτ ευτυχώς και πάλι όμως δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα απλά εύχεσαι και ελπίζεις για Το καλύτερο.. αισιοδοξία θέλει 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@ekrs, καλώς όρισες, με το καλό το rainbow baby, εύχομαι ανέφελη εγκυμοσύνη αυτή τη φορά, ευτυχώς εντοπίσατε την αιτία τα έχετε όλα υπό έλεγχο πια! 4/2 είχα πητ στο γιο μου και τελικά ήρθε 24/1!

@alexia92, συγχαρητήρια για τα διδυμάκια, με το καλό να γίνετε πολύτεκνοι!

@xristina55, κι εγώ όπως κι η Δήμητρα πιστεύω ή ότι θα πάρει μπρος η χοριακή, διαφορετικά ίσως να μην είναι τυχαίο το 4 στα 4. Αλλά όσο δεν έρχεται αίμα υπάρχει μεγάλη ελπίδα. Και με χοριακή 11 δεν θα έπρεπε αν ήταν παλλίνδρομη να έχει έρθει το αίμα ήδη;

Κι εμάς αυτή η εγκυμοσύνη έρχεται μετά από ένα εξωμήτριο πριν από 6 μήνες, όπου αφαιρέσαμε την αριστερή μου σάλπιγγα. Οπότε πολλά άγχη μέχρι να δούμε ότι ο σάκος είναι στη σωστή θέση. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όλα κύλησαν ομαλά και γέννησα το γιο μου χωρίς προβλήματα, μετά φυσικά έπαθα ένα σοκ με το εξωμήτριο που ήρθε και απροσδόκητα και δεν είχα κανέναν από τους παράγοντες κινδύνου, αλλά αυτή τη φορά κι αφού αφαιρέσαμε την προβληματική σάλπιγγα εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Από συμπτώματα πώς τα πάτε; εγώ δεν είχα σε καμία μου εγκυμοσύνη συμπτώματα, τώρα λίγες αναγούλες που κρατούν ελάχιστα όμως κι όχι κάθε μέρα και ευτυχώς όχι τόση πείνα όπως στην πρώτη! Μάλλον έρχεται μετά αυτό :)


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Jo sephine είπε:

Καλημέρα!

@ekrs, καλώς όρισες, με το καλό το rainbow baby, εύχομαι ανέφελη εγκυμοσύνη αυτή τη φορά, ευτυχώς εντοπίσατε την αιτία τα έχετε όλα υπό έλεγχο πια! 4/2 είχα πητ στο γιο μου και τελικά ήρθε 24/1!

@alexia92, συγχαρητήρια για τα διδυμάκια, με το καλό να γίνετε πολύτεκνοι!

@xristina55, κι εγώ όπως κι η Δήμητρα πιστεύω ή ότι θα πάρει μπρος η χοριακή, διαφορετικά ίσως να μην είναι τυχαίο το 4 στα 4. Αλλά όσο δεν έρχεται αίμα υπάρχει μεγάλη ελπίδα. Και με χοριακή 11 δεν θα έπρεπε αν ήταν παλλίνδρομη να έχει έρθει το αίμα ήδη;

Κι εμάς αυτή η εγκυμοσύνη έρχεται μετά από ένα εξωμήτριο πριν από 6 μήνες, όπου αφαιρέσαμε την αριστερή μου σάλπιγγα. Οπότε πολλά άγχη μέχρι να δούμε ότι ο σάκος είναι στη σωστή θέση. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όλα κύλησαν ομαλά και γέννησα το γιο μου χωρίς προβλήματα, μετά φυσικά έπαθα ένα σοκ με το εξωμήτριο που ήρθε και απροσδόκητα και δεν είχα κανέναν από τους παράγοντες κινδύνου, αλλά αυτή τη φορά κι αφού αφαιρέσαμε την προβληματική σάλπιγγα εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Από συμπτώματα πώς τα πάτε; εγώ δεν είχα σε καμία μου εγκυμοσύνη συμπτώματα, τώρα λίγες αναγούλες που κρατούν ελάχιστα όμως κι όχι κάθε μέρα και ευτυχώς όχι τόση πείνα όπως στην πρώτη! Μάλλον έρχεται μετά αυτό :)

Ααααχχχχ ολες κ ενας γολγοθας εγω δεν ξερω απο συμπτωματα είχα 3 μέρες ιλίγγους αλλα μόνο κοντά στο μεσημέρι, μετα με πιάνει υπνηλία και αντε λίγα υγρα!!Αφου εχω αρχισει να ανησυχω μηπως εγινε τίποτα κ δεν το πηρα γραμμή...αυριο θα ξερω το πρωι γιατροοοο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου ,σας ευχαριστω ολες πολυ για τη στηριξη κ την αισιοδοξια σας.Απο οτι διαβαζω καθε μια σας ξεχωριστα εχει περασει τη δικια της ταλαιπωρια κ υπαρχει μια κατανοηση την οποια δυστυχως δεν τη βρισκω στον κυκλο μου μιας αν δ εχεις ζησει μια τοσο καλη εμπειρια δεν μπορεις να καταλαβεις τον αλλο...

Σε 2 ωρες περιμενω τη χοριακη μου μετα απο 2 μερες ,το οτι δ εχω δει ακομα αιμα με καθησυχαζει λιγο αν κ ευχομαι οτι ειναι να παει στραβα ας παει τωρα πριν προλαβω να το χαρω

Απο συμπτωματα στην πρωτη εγκυμοσυνη μου εκανα εμετο καθε ξερα ,εγω που μπορω να φαω τα παντα κ δεν εχω περασει ουτε γαστρεντεριτιδα μεχρι κ που εκανα τη διακοπη,και υποταση του τυπου 4-7

Τωρα παρακαλαω να μου ρθουν παλι εκεινες οι αναγουλες κ οι μυρωδιες που επιανα απο χιλιομετρα ενω τοτε εβριζα θεους κ δαιμονες που ειχα 24ωρη ναυτια :)

Προς το παρον εχω απιστευτη συχνοουρια ,πονοκεφαλο κ δεκατα κ λιγους πονους περιοδου

Ευχομαι να ειμαστε ολες τυχερες σε αυτη τη συζητηση κ με το καλο το 18 να μας φερει το καλυτερο δωρο !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@DIMITRAS, καλή επιτυχία αύριο, θα περιμένουμε νέα και εύχομαι να δεις έναν ή και δύο ωραιότατους σάκους! Ποια μέρα είσαι σήμερα; Εγώ είμαι 5η με τελευταία περίοδο 18/5. Κι εγώ πολλά υγρά, το ξέχασα αυτό, και υπνηλία. Όσο βλέπεις ήρεμα τα πράγματα και δεν γίνεται τίποτα να το θεωρείς τέλειο σημάδι!

@ekrs, εννοείται και θα πας Ηρακλειά, έγκυες είμαστε και όχι άρρωστες, ευκαιρία για τις πιο ξένοιαστες διακοπές σας πριν το μωράκι! Λατρεύω τις μικρές Κυκλάδες, έχω πάει κάμποσες φορές Δονούσα κι είναι ένας παράδεισος επί γης.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Jo sephine είπε:

@DIMITRAS, καλή επιτυχία αύριο, θα περιμένουμε νέα και εύχομαι να δεις έναν ή και δύο ωραιότατους σάκους! Ποια μέρα είσαι σήμερα; Εγώ είμαι 5η με τελευταία περίοδο 18/5. Κι εγώ πολλά υγρά, το ξέχασα αυτό, και υπνηλία. Όσο βλέπεις ήρεμα τα πράγματα και δεν γίνεται τίποτα να το θεωρείς τέλειο σημάδι!

@ekrs, εννοείται και θα πας Ηρακλειά, έγκυες είμαστε και όχι άρρωστες, ευκαιρία για τις πιο ξένοιαστες διακοπές σας πριν το μωράκι! Λατρεύω τις μικρές Κυκλάδες, έχω πάει κάμποσες φορές Δονούσα κι είναι ένας παράδεισος επί γης.

Τελευταία περίοδος 15-5 Πέμπτη εβδομάδα κ κάτι μέρες είμαι...άντε να πάω να ηρεμήσω!!! Όσο για διακοπές κ τι δεν θα εδινα να μπορούσαμε να πάμε κάπου με τον άντρα!! Αλλά η δουλειά του είναι τέτοια που καλοκαίρι για εμάς σημαίνει εγω εδω εκείνος Μύκονο κ όπου αλλου έχει δουλεια σπάνια πάμε για ενα μπάνιο χαχα

Link to comment
Share on other sites

Xristina55  τι έγινε? Να μας ενημερώσεις.... Να σας ρωτήσω μου έδωσε filicine και  ferrosanol γιατί έχω μια τάση να ξεκινάω εγκυμοσύνη με 44 και σε 5 βδομάδες να πάει 29 ο αιματοκρίτης και τα δίδυμα μου είπε τραβάνε σχεδόν 2.5 φορές παραπάνω...  το μόνο που μας αγχωνει είναι ότι η δεύτερη καισαρική έγινε πριν από 6 μήνες αν φτάσουμε τις 37 βδομάδες που θεωρείτε ιδανικο για δίδυμα είμαστε τέλεια... έχω κ αυτο το άγχος 

Εσείς filicine ξεκινήσατε?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ έπαιρνα pregnacare πολυβιταμίνες τους 3 προηγούμενους μήνες πριν ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες και μόλις τέλειωσαν και έμαθα ότι είμαι έγκυος μου το γύρισε σε filicine που έχει μεγαλύτερη δόση φολικού

@DIMITRAS, δεν πειράζει, το φετινό καλοκαιράκι θα έχεις όμορφα πράγματα να ονειρεύεσαι!

 

  • Μου αρέσει 1

vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο 11 προχτες πηγε 24 ,ναι μεν διπλασιαστηκε αλλα εξακολουθει να ειναι τραγικα χαμηλη...τελευταια περιοδος 21/5 με σταθερο κυκλο 28-29 ημερων ,τελευταια επαφη 5/6 στην Κερκυρα οπου εκανα κ τα πρωτα μπανια κ ενιωσα οτι παγωσε το συμπαν !ουτε ωορηξια ενιωσα ουτε τπτ κ ελεγα αποκλειεται να πιασω αυτο το μηνα...μηπως καθυστερησε η ωορηξια μου κ εγινε στην 18η μερα πχ γι αυτο οι τοσο χαμηλες χοριακες?ειναι η μονη μου ελπιδα πραγματικα...γιατι με 3 μερες καθυστερηση δ δικαιολογειται 24 χοριακη

Filicine παιρνω κ γω ηδη πριν την εγκυμοσυνη ,ειναι οτι καλυτερο λενε οι γιατροι ALEXIA92 σιδηρο θα παρεις οπωσδηποτε!κ θα τρως καλα γιατι εχεις να θρεψεις πολυ κοσμο τωρα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...