Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι (2017)


Recommended Posts

Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλες τις μανούλες που θέλουν να αποκτήσουν το δεύτερο παιδάκι τους!

 

 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια..!!!!! λοιπων ας κανω την αρχη στο καινουργιο μας θεματακι..!!! ειμαι μανουλα ενος αγοριου 19 μηνων και ειμαστε στην προσπαθεια με τον αντρα μου για δευτερο παιδακι... τον γεναρη ειχα μια παλινδρομη κυηση στην 9 εβδομαδα και πριν δυο βδομαδες μια βιοχημικη....!!!! τωρα ο γιατρος μας εγραψε να κανουμε καποιες εξετασεις τυπικες και οταν βγουν τα αποτελεσματα θα μπορεσουμε να βαλουμε παλι μπρος.....

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου xaroumenh mama να χαιρεςαι Το παιδάκι σου και εγω εχω ενα αγοράκι 2.5 χρόνων και προσπαθούμε για δεύτερο!εχω πολυκυστικες και με ταλαιπωρεί ο κύκλος μου γιατι αργεί!σου ευχομαι να έχεις γρήγορα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ nati ευχομαι και σε σενα συντομα με ενα μωρακι στην αγκαλιτσα σου..!!!! εγω εχω αρκετα σταθερους κυκλους μπορω να πω..!!!!της δυο πρωτες εγκυμοσυνες τις επιασα με την πρωτη προσπαθεια και την τριτη με την δευτερη... τωρα σε αναμονη και περιμενουμε..!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!

εχω κι εγω ενα αγορακι 11 μηνων και σκεφτομαι σιγα σιγα να βαλω μπροστα και για ενα δευτερο!

εχω κι εγω πολυκυστικες και με αγχωνει το γεγονος να μην μπορεσω να κανω δευτερο...

nati 85 καθε ποτε σου ερχετε περιοδος?

κι εγω εχω καθυστερησεις εως 15 μερες!!


 
Lilypie - (Fn7s)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Minaki! Πριν την εγκυμοσύνη είχα κύκλο περίπου 33 με 35 μερες. Γέννησα θήλασα κάποιους μήνες όποτε δεν ερχόταν και η περίοδος και οταν σταμάτησα τον θηλασμό άρχισε να αργεί πολυ πάνω απο 35 μερες έφτανε 40 και. Τον τελευταίο καιρό έρχεται περίπου στις 37 μερες παίρνω γκλουκοφαζ και ινοφερτ.σημερα ειναι η τελευταία μέρα της περιοδου και ελπίζω μην κανει να έρθει 40 μερες ειναι μεγάλη η αναμονή δεν την αντέχω! Να φανταστείς δεν ήξερα οτι εχω πολυκυστικες γιατι δεν είχα κύστες και κανένας γιατρός δεν μου είπε κατι ούτε είχε χρειαςτει να κάνω ορμονολογικές εξεταςεις.περυσι το καταλάβαμε και εχω αγχωθεί και εγω πολυ με το ποτε θα μπορέσω για δεύτερο ο γιατρός είπε να μην αγχώνομαι και σίγουρα θα γίνει.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα! Καινούρια στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό! Έχω ένα παιδάκι 2,5 ετών και σκεφτόμαστε για δεύτερο αλλά ακόμη είμαστε στην σκέψη! Λίγο η κορούλα μας που είναι ακόμη μικρούλα λίγο τα επαγγελματικά λίγο τα οικονομικά (λίγο απ'όλα δηλαδή) δεν το επιχειρούμε ακόμη. Ελπίζω να τα λέμε από εδώ και εύχομαι σύντομα πολύ ευχάριστα νέα για όλα τα κορίτσια που ήδη προσπαθούν!


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

Γεια σας κι από μένα! Καινούρια στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό! Έχω ένα παιδάκι 2,5 ετών και σκεφτόμαστε για δεύτερο αλλά ακόμη είμαστε στην σκέψη! Λίγο η κορούλα μας που είναι ακόμη μικρούλα λίγο τα επαγγελματικά λίγο τα οικονομικά (λίγο απ'όλα δηλαδή) δεν το επιχειρούμε ακόμη. Ελπίζω να τα λέμε από εδώ και εύχομαι σύντομα πολύ ευχάριστα νέα για όλα τα κορίτσια που ήδη προσπαθούν!

γεια σου κoulouri !!!

να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο και το δευτερο!!

εμεις λεμε μετα το καλοκαιρι να ξεκινησουμε και ο θεος βοηθος!!!

η αληθεια ειναι οτι το οικονομικο σε κραταει πισω δυστυχως!!!


 
Lilypie - (Fn7s)
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Minaki! είπε:

γεια σου κoulouri !!!

να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο και το δευτερο!!

εμεις λεμε μετα το καλοκαιρι να ξεκινησουμε και ο θεος βοηθος!!!

η αληθεια ειναι οτι το οικονομικο σε κραταει πισω δυστυχως!!!

@Minaki! Ευχαριστώ κι εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου! :) Κι εμείς λέμε τον Αύγουστο να ξεκινήσουμε, Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος! Θα σας κρατήσω ενήμερες! Χαιρετώ και τα υπόλοιπα κορίτσια!


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, rica είπε:

Κι εγώ στην παρέα! Εύχομαι καλή μας επιτυχία. Εμείς προσπαθούμε 3-4 μήνες τώρα αλλά με κάποιες διακοπές. :?

καλως ηρθες rica!!

προσπαθεις κανονικα? δηλ....μερα παρα μερα? 

αυτο το μερα παρα μερα δεν το εκανα ποτε :confused:  εχεις δεν εχεις ορεξη να πηγαινεις με το ρολοι  δυσκολο πραγμα!!!

21 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@Minaki! Πριν την εγκυμοσύνη είχα κύκλο περίπου 33 με 35 μερες. Γέννησα θήλασα κάποιους μήνες όποτε δεν ερχόταν και η περίοδος και οταν σταμάτησα τον θηλασμό άρχισε να αργεί πολυ πάνω απο 35 μερες έφτανε 40 και. Τον τελευταίο καιρό έρχεται περίπου στις 37 μερες παίρνω γκλουκοφαζ και ινοφερτ.σημερα ειναι η τελευταία μέρα της περιοδου και ελπίζω μην κανει να έρθει 40 μερες ειναι μεγάλη η αναμονή δεν την αντέχω! Να φανταστείς δεν ήξερα οτι εχω πολυκυστικες γιατι δεν είχα κύστες και κανένας γιατρός δεν μου είπε κατι ούτε είχε χρειαςτει να κάνω ορμονολογικές εξεταςεις.περυσι το καταλάβαμε και εχω αγχωθεί και εγω πολυ με το ποτε θα μπορέσω για δεύτερο ο γιατρός είπε να μην αγχώνομαι και σίγουρα θα γίνει.

κι εγω θηλασα και δεν ειχα περιοδο 5 μηνες..

6 μηνες μετα απο την γεννα πηγα στον γιατρο και η μια μου ωοθηκη εγινε πολυκυστικη ...η αληθεια ειναι οτι στεναχωρεθηκα αλλα εκεινη την ωρα ο γιατρος μου ειπε πως αμα δεν εχω αγχος θα μεινω κατευθειαν εγκυος!!

εμενα ο κυκλος μου ειναι απο 30 εως 45 το ανωτερο και δεν παιρνω τιποτα ..

εγω πιστευω πως επειδη εχουμε κανει ηδη 1 παιδι δεν θα ζοριστουμε για να πετυχουμε 2η εγκυμοσυνη...!


 
Lilypie - (Fn7s)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Minaki! είπε:

καλως ηρθες rica!!

προσπαθεις κανονικα? δηλ....μερα παρα μερα? 

αυτο το μερα παρα μερα δεν το εκανα ποτε :confused:  εχεις δεν εχεις ορεξη να πηγαινεις με το ρολοι  δυσκολο πραγμα!!!

κι εγω θηλασα και δεν ειχα περιοδο 5 μηνες..

6 μηνες μετα απο την γεννα πηγα στον γιατρο και η μια μου ωοθηκη εγινε πολυκυστικη ...η αληθεια ειναι οτι στεναχωρεθηκα αλλα εκεινη την ωρα ο γιατρος μου ειπε πως αμα δεν εχω αγχος θα μεινω κατευθειαν εγκυος!!

εμενα ο κυκλος μου ειναι απο 30 εως 45 το ανωτερο και δεν παιρνω τιποτα ..

εγω πιστευω πως επειδη εχουμε κανει ηδη 1 παιδι δεν θα ζοριστουμε για να πετυχουμε 2η εγκυμοσυνη...!

Μακάρι να ειναι ετσι!ευχομαι τα καλύτερα σε όλες τις κοπελες

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια καλός ήρθαν κ τα νέα μελοι στην παρέα μας εδώ θα είμαστε να τα λέμε όλα μαζί...!!! Χωρίς άγχος φυσικά..!!! Και εγώ η αλήθεια είναι πως δεν είχα καλες σχέσεις με το ρολόι.. δύναμη ψυχής καλή θελήσει και όλα θα γίνουν στην ώρα τους...!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Καλώς σας βρήκα κοπέλες. Δυστυχώς κι εγώ όχι παρά μέρα. Με τέτοια κούραση το βράδυ, πού να βρούμε το κουράγιο; Αλλά, κορίτσια, η αλήθεια είναι πως αυτός είναι ο μόνος τρόπος. Πρέπει να βρούμε και την όρεξη και το κουράγιο γιατί αλλιώς δεν γίνεται τίποτα. Δεν είναι τζόκερ κι αν σου κάτσει. Για μένα προσωπικά, ξέρω πως αν δεν το δω τόσο συστηματικά δεν θα καταφέρω τίποτα. Διότι μετά τα 35 η γονιμότητα δεν είναι και στα χάι της...

Όπως και να'χει εύχομαι αυτός ή ο επόμενος να είναι ο τυχερός μας μήνας! 


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, rica είπε:

Ευχαριστώ! Καλώς σας βρήκα κοπέλες. Δυστυχώς κι εγώ όχι παρά μέρα. Με τέτοια κούραση το βράδυ, πού να βρούμε το κουράγιο; Αλλά, κορίτσια, η αλήθεια είναι πως αυτός είναι ο μόνος τρόπος. Πρέπει να βρούμε και την όρεξη και το κουράγιο γιατί αλλιώς δεν γίνεται τίποτα. Δεν είναι τζόκερ κι αν σου κάτσει. Για μένα προσωπικά, ξέρω πως αν δεν το δω τόσο συστηματικά δεν θα καταφέρω τίποτα. Διότι μετά τα 35 η γονιμότητα δεν είναι και στα χάι της...

Όπως και να'χει εύχομαι αυτός ή ο επόμενος να είναι ο τυχερός μας μήνας! 

στο ευχομαι πραγματικα αυτο το μηνα να τρυπωσει το σπορακι σου..;;;; αλλα γιατι το λες αυτο για τη γονιμοτιτα;; εχεις κανει εξετασεις;;;; γνωμη μου οτι δε πρεπει να το σκεφτεσε αυτο δε σε εχουν παρει και τα χρονια αλλες κοπελες κανουν παιδακι και μετα τα σαρανντα..!!!! μια φιλη μου στα 36 της μενει εγκυος την πρωτη κορη της χωρις να προσπαθουν κιολας με το συζηγο της και οταν η κορη της ηταν 14 μηνων δλδ γυρω στο 38 μενει εγκυος και το δευτερο κοριτσακι της και τοτε παλι χωρις να εχουν προσπαθησει ιδιαιτερα  χαλαρωσε και ολα θα ερθουν στην ωρα τους...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...