Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι (2017)


Recommended Posts

Καλημέρα!!

@xaroumenh mama Λυπάμαι για τις 2 ατυχείς εγκυμοσύνες σου. Έκανες τις εξετάσεις που έλεγες; Εύχομαι να ήταν ατυχή γεγονότα και σύντομα μανούλα για δεύτερη φορά!

@rica Μην απογοητεύεσαι, νομίζω ότι έχεις πολύ χρόνο ακόμη για να ξαναμείνεις έγκυος. 35+  είναι πλέον μια ηλικία που πολλές γυναίκες γίνονται μητέρες για πρώτη φορά, πόσο μάλλον όταν έχεις ήδη ένα παιδάκι. Όσο για την κούραση, δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο! Πού να βρεθεί η απαιτούμενη ενέργεια...!

Εγώ έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών (το πολύ πολύ να μου έρθει μια μέρα νωρίτερα ή αργότερα) αλλά έχω ιστορικό με κύστες, ευτυχώς όλες λειτουργικές που εξαφανίστηκαν από μόνες τους. Όταν μάλιστα έμεινα έγκυος είχα κύστη η οποία με την εγκυμοσύνη εξαφανίστηκε! Μόνο την τελευταία χρειάστηκε να αντιμετωπίσω με αγωγή (αντισυλληπτικά) γιατί ήταν αρκετά μεγάλη (6 εκ.!!!).

Κατά τ'άλλα, υπάρχει κάποιο κορίτσι που είναι στην προσπάθεια και περιμένει σύντομα να (ΜΗΝ) της έρθει περίοδος; Εγώ αργώ ακόμη αλλά έτσι κι αλλιώς δεν έχει σημασία γιατί δεν έχουμε ακόμη ελεύθερες επαφές, χιχιχι! 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια μου!!!

εγω ακομα δεν ξεκινησα τις ελευθερες επαφες ειπα να προλαβω να κανω κανενα μπανιο πρωτα και μετα τα βαφτισια του μικρου να ξεκινησω!

τελικα ολες οι κοπελες απο κυστες πανε καλαααα! κι εμενα η μια μου ωοθηκη εγινε πολυκυστικη ηδη..

δεν πτοουμαστε ομως μεσα στον χειμωνα θα ξεκινησουνε τα χαρμοσυνα νεα η μια μετα την αλλη...

οσο για το 35+ κοριτσια τον ιανουαριο κλεινω κι εγω τα 35!!!


 
Lilypie - (Fn7s)
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

Καλημέρα!!

@xaroumenh mama Λυπάμαι για τις 2 ατυχείς εγκυμοσύνες σου. Έκανες τις εξετάσεις που έλεγες; Εύχομαι να ήταν ατυχή γεγονότα και σύντομα μανούλα για δεύτερη φορά!

@rica Μην απογοητεύεσαι, νομίζω ότι έχεις πολύ χρόνο ακόμη για να ξαναμείνεις έγκυος. 35+  είναι πλέον μια ηλικία που πολλές γυναίκες γίνονται μητέρες για πρώτη φορά, πόσο μάλλον όταν έχεις ήδη ένα παιδάκι. Όσο για την κούραση, δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο! Πού να βρεθεί η απαιτούμενη ενέργεια...!

Εγώ έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών (το πολύ πολύ να μου έρθει μια μέρα νωρίτερα ή αργότερα) αλλά έχω ιστορικό με κύστες, ευτυχώς όλες λειτουργικές που εξαφανίστηκαν από μόνες τους. Όταν μάλιστα έμεινα έγκυος είχα κύστη η οποία με την εγκυμοσύνη εξαφανίστηκε! Μόνο την τελευταία χρειάστηκε να αντιμετωπίσω με αγωγή (αντισυλληπτικά) γιατί ήταν αρκετά μεγάλη (6 εκ.!!!).

Κατά τ'άλλα, υπάρχει κάποιο κορίτσι που είναι στην προσπάθεια και περιμένει σύντομα να (ΜΗΝ) της έρθει περίοδος; Εγώ αργώ ακόμη αλλά έτσι κι αλλιώς δεν έχει σημασία γιατί δεν έχουμε ακόμη ελεύθερες επαφές, χιχιχι! 

γεια σας κοριτσια...!!!!! την τεταρτη που μας ερχετε εχουμε ραντευου για να κανουμε τις εξετασεις....!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2017 at 4:49 ΜΜ, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια...!!!!! την τεταρτη που μας ερχετε εχουμε ραντευου για να κανουμε τις εξετασεις....!!!!

@xaroumenh mama καλή επιτυχία για τις αυριανές εξετάσεις! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!  Περιμένουμε νέα σου.

Τα υπόλοιπα κορίτσια, είστε καλά; Ελπίζω να μαζευτούμε κι άλλες μανούλες στο θέμα!

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια σημερα πηγα για τις εξετασεις τα αποτελεσματα θα τα εχω σε 15 μερες ...!!!! εσεις τι κανετε πως ειστε;;

Καλημέρα!

Καλά αποτελέσματα εύχομαι.

Παρόλ' αυτά, συνεχίζετε τις προσπάθειες; Πότε περίπου δεν περιμένεις;

Εμείς είχαμε μία ελεύθερη επαφή αλλά ήταν 7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο (10/7 περιμένω) και γι'αυτό κάναμε ελεύθερα, επειδή ήμουν σίγουρη ότι δεν είναι γόνιμη μέρα γιατί όπως έχω ξαναπεί, "ζουζουνιές" - πρώτα ο Θεός - από Αύγουστο!


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

Καλημέρα!

Καλά αποτελέσματα εύχομαι.

Παρόλ' αυτά, συνεχίζετε τις προσπάθειες; Πότε περίπου δεν περιμένεις;

Εμείς είχαμε μία ελεύθερη επαφή αλλά ήταν 7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο (10/7 περιμένω) και γι'αυτό κάναμε ελεύθερα, επειδή ήμουν σίγουρη ότι δεν είναι γόνιμη μέρα γιατί όπως έχω ξαναπεί, "ζουζουνιές" - πρώτα ο Θεός - από Αύγουστο!

οχι δεν εχουμε ξεκινησει τις προσπαθειες ακομα θα περιμενουμε τα αποτελεσμετα ο γυναικολογος μου ειχε πει καλο θα ειναι οταν ξεκινησουμε παλι τις προσπαθειες να εχουμε κανει τις εξετασεις..περιμενω κανονικα στις 29 /7 βεβαια μεχρι τοτε ποτε δε ξερεις τι γινετε...!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια! Τι γίνεται; Καιρός να το ανανεώσουμε το θεματάκι μας! Είχαμε καμιά επιτυχία; Εγώ δυστυχώς έχω στενάχωρα νέα. Έκανα κάποιες ορμονικές εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικά. Μόνο 2% πιθανότητες μου έδωσε ο γιατρός για να ξανασυλλάβω φυσιολογικά. Πρότεινε εξωσωματική αλλά φυσικά δεν κάνω. Η ελπίδα όμως πεθαίνει τελευταία. Είχα διαβάσει σε άλλο φόρουμ περίπτωση κοπέλας που της δίνανε 0,01% (!!!) και τελικά έμεινε ωραιότατα έγκυος!

Ελπίζω τα δικά σας νέα να είναι καλύτερα.:)


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου rica πως περασες το καλοκαιρι πηγατε πουθενα διακοπουλες..;;;χεροαμαι που το βλεπεις ετσι θετικα και να συνεχισεις συστηματικα τις προσπαθειες....!!!!! εγω την δευτερα πρωτα ο θεος εχω τον πρωτο μου υπερυχο λογικα για να δουμε σακο.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/9/2017 at 1:35 ΜΜ, rica είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι γίνεται; Καιρός να το ανανεώσουμε το θεματάκι μας! Είχαμε καμιά επιτυχία; Εγώ δυστυχώς έχω στενάχωρα νέα. Έκανα κάποιες ορμονικές εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν απογοητευτικά. Μόνο 2% πιθανότητες μου έδωσε ο γιατρός για να ξανασυλλάβω φυσιολογικά. Πρότεινε εξωσωματική αλλά φυσικά δεν κάνω. Η ελπίδα όμως πεθαίνει τελευταία. Είχα διαβάσει σε άλλο φόρουμ περίπτωση κοπέλας που της δίνανε 0,01% (!!!) και τελικά έμεινε ωραιότατα έγκυος!

Ελπίζω τα δικά σας νέα να είναι καλύτερα.:)

Γεια σου κορίτσι! Έχεις ήδη ένα παιδάκι σωστα; Το πρώτο σου φυσιολογικά το επιασες; μετά από πόσο καιρο; τι πρόβλημα σου βρήκε τωρα; πριν δεν υπηρχε; (ουφ δεν έχω άλλες ερωτήσεις)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γεια σου κορίτσι! Έχεις ήδη ένα παιδάκι σωστα; Το πρώτο σου φυσιολογικά το επιασες; μετά από πόσο καιρο; τι πρόβλημα σου βρήκε τωρα; πριν δεν υπηρχε; (ουφ δεν έχω άλλες ερωτήσεις)

Γεια σου, φίλη! Ναι έχω μια κοπελάρα που κοντεύει τα 8. Την έπιασα φυσιολογικά, στα 28 -και -κάτι μου μέσα στο 1ο τετράμηνο περίπου προσπαθειών. Τέλεια εγκυμοσύνη, όλα σούπερ. Τώρα μάλλον τελειώνουν τα ψωμιά μου από αναπαραγωγικής απόψεως, τουλάχιστον έτσι λένε οι δόκτορες! Έχω χαμηλή ΑΜΗ (5 pmol). Κοντεύουμε να κλείσουμε ένα εξάμηνο προσπαθειών, όχι ιδιαίτερα συστηματικών, αλλά εμένα κάτι, κάποια διαίσθηση μου έλεγε να πάω να ψαχτώ. Ε, ψάχτηκα και βρήκα...

Όπως έγραφα και στο φόρουμ, έχω δει με τα μάτια μου περιπτώσεις που τις είχαν "καταδικάσει" οι γιατροί να τα καταφέρνουν ωραιότατα με φυσική σύλληψη. Δεν με παίρνει από κάτω. Θα προσπαθώ κι όποτε κάτσει.

Εσύ σε τι φάση είσαι;


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, rica είπε:

Γεια σου, φίλη! Ναι έχω μια κοπελάρα που κοντεύει τα 8. Την έπιασα φυσιολογικά, στα 28 -και -κάτι μου μέσα στο 1ο τετράμηνο περίπου προσπαθειών. Τέλεια εγκυμοσύνη, όλα σούπερ. Τώρα μάλλον τελειώνουν τα ψωμιά μου από αναπαραγωγικής απόψεως, τουλάχιστον έτσι λένε οι δόκτορες! Έχω χαμηλή ΑΜΗ (5 pmol). Κοντεύουμε να κλείσουμε ένα εξάμηνο προσπαθειών, όχι ιδιαίτερα συστηματικών, αλλά εμένα κάτι, κάποια διαίσθηση μου έλεγε να πάω να ψαχτώ. Ε, ψάχτηκα και βρήκα...

Όπως έγραφα και στο φόρουμ, έχω δει με τα μάτια μου περιπτώσεις που τις είχαν "καταδικάσει" οι γιατροί να τα καταφέρνουν ωραιότατα με φυσική σύλληψη. Δεν με παίρνει από κάτω. Θα προσπαθώ κι όποτε κάτσει.

Εσύ σε τι φάση είσαι;

Να σου ζήσει η κοπελάρα σου!! Λυπάμαι για τα νέα σου... έχεις ψάξει για εναλλακτικές; στην εξωσωματική γιατί είσαι τόσο κάθετη;

Εγώ έχω μια κορούλα 2.5ετων την οποία την έπιασα με την μυρωδιά που λένε. Με την 1η και χωρίς να το σκέφτομαι. Τωρα είναι στη διαδικασία για 2ο παιδί αλλά δεν έρχεται. Προσπαθούμε περίπου 5 μήνες...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει κι εσένα! Θα τα καταφέρουμε και με το 2ο, να είσαι σίγουρη!

Ναι, είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετη με την εξωσωματική. Όπως επιασα το πρώτο φυσιολογικά, έτσι θα πιάσω και το δεύτερο. Απλώς τώρα θα δυσκολευτώ, ίσως και αρκετά. Δεν είμαι σε θέση να περασω τη διαδικασία της εξωσωματικής, ούτε ψυχολογικά ούτε σωματικά. Το κακό μόνο είναι ότι ο χρόνος κυλάει εναντίον. Τι να κανουμε, προσπαθούμε και ό,τι γίνει. 

  • Μου αρέσει 1

squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, rica είπε:

Να σου ζήσει κι εσένα! Θα τα καταφέρουμε και με το 2ο, να είσαι σίγουρη!

Ναι, είμαι καθέτως και οριζοντίως αντίθετη με την εξωσωματική. Όπως επιασα το πρώτο φυσιολογικά, έτσι θα πιάσω και το δεύτερο. Απλώς τώρα θα δυσκολευτώ, ίσως και αρκετά. Δεν είμαι σε θέση να περασω τη διαδικασία της εξωσωματικής, ούτε ψυχολογικά ούτε σωματικά. Το κακό μόνο είναι ότι ο χρόνος κυλάει εναντίον. Τι να κανουμε, προσπαθούμε και ό,τι γίνει. 

Κορίτσι μου εσύ ξέρεις καλύτερα! Αν έχεις πίστη ότι μπορείς να τα καταφέρεις θα τα καταφέρεις! Είσαι αισιόδοξη και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Εμένα αν μου έλεγαν 2% πιθανότητα θα έτρεχα για εξωσωματική. Εύχομαι να παραμείνεις αισιόδοξη και να μην κλονιστεί η πίστη σου!! Εγω δεν έχω κάνει ακόμα εξετάσεις. Ειμαι στη φάση που είσαι κι εσύ, ότι δλδ θα τα καταφέρω. Τωρα αν περάσει ο καιρός και δεν τα καταφέρω θα ξεκινήσω να το ψάχνω..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...