Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου. Είναι η 2η προσπάθεια μου αυτή τη φορά με κατεψυγμένα και είμαι στην 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Πρόσπαθώ να δω συμπτώματα. έχω ένα βάρος χαμηλά και την πρώτη βραδυα, ξημερώματα της άλλης μέρα όταν πήγα τουαλέτα σκουπίστηκα και είδα λίγο αίμα το οποίο σταματήσε.

 

Έβαλα μια βλαστοκύστη και 2 μορίδια. Τι να πω , ο θεός από εκει και πέρα. 

Ποιες κοπέλες περιμένουν για χοριάκη ? Πως είστε ?

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@loralora αν κ εχει περασει καιρος απο την εμβρυομεταφορα  θα σου πω την δικη μου εμπειρια.την 6η μερα ειχα αιματακι κ πριν ειχα πονους περιοδου.τιποτα αλλο!σου ευχομαι απο καρδιας να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για σας  λυπον έκανα και εγώ εξωσωματική πριν από 16  μέρες κάναμε την ωολυψια στης 25 έκανα έμβρυο μεταφορά δύο βλαστό κύστες... Έδρες έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης βγεικεε θετικοοοο αύριο κάνω την χοριακη... Τα συμπτώματα μου??? Πρησμένο στήθος τσιμπήματα μια χαμηλά στην κοιλιά και Δεν είδα αίμα.. Μακάρι όλα καλα να σου πάνε Λόρα μου

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, loralora είπε:

Μπράβο κοριτσι.Περιμένουμε αυριο το νούμερο της χοριακης.Πρωτη σου προσπάθεια;

για σας κουκλες.. 623 η χοριακη μου σημερα ολα καλα.. λορα ναι κορίτσι μου πρώτη προσπάθεια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , loralora είπε:

συγχαρητήρια,μπράβο ,σουπερ.

 

Με το καλο κορίτσι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

 

On 5/7/2017 at 11:32 ΠΜ, loralora είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Είναι η 2η προσπάθεια μου αυτή τη φορά με κατεψυγμένα και είμαι στην 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Πρόσπαθώ να δω συμπτώματα. έχω ένα βάρος χαμηλά και την πρώτη βραδυα, ξημερώματα της άλλης μέρα όταν πήγα τουαλέτα σκουπίστηκα και είδα λίγο αίμα το οποίο σταματήσε.

 

Έβαλα μια βλαστοκύστη και 2 μορίδια. Τι να πω , ο θεός από εκει και πέρα. 

Ποιες κοπέλες περιμένουν για χοριάκη ? Πως είστε ?

Καλησπέρα!! Και καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!! Έχω κάνει αρκετές εξωσωματικές, πετυχημένες και μη. Τα συμπεράσματα που έχω βγάλει είναι ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα νωρίς ( ή είναι από τα φάρμακα). Στις πετυχημένες μου προσπάθειες, 3 περίπου ημέρες πριν την χοριακή είχα τα πρώτα "ύποπτα" συμπτώματα. Το στήθος παρέμεινε πρησμένο ενώ στις αποτυχημένες εκείνες τις ημέρες άρχισε να ξεπρηζεται. Επίσης είχα πονουσ χαμηλά αλλά λίγο διαφορετικούς από περιόδου και καφετι υγρά στο σκούπισμα κτλ.. Πολλές κοπέλες όμως δεν αισθάνονται τίποτα απολύτως! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και από μένα.Εύχομαι σε όλες να αποκτήσουμε το πολυπόθυτο σύντομα..Πρώτη εμβρυομεταφορά για μένα κορίτσια μόλις χτες και κανένα απολύτος σύμπτωμα εκτός από την ευαισθησία στο στήθος που ξεκίνησε από την ημέρα της ωορηξίας και συνεχίζεται.Δεν έχω τραβήγματα καθόλου στη μήτρα πράγμα που το νιώθω πολύ έντονα μετά από κάθε μήνα που κάνω ωορηξία.Ίσως να είναι νωρίς τί να πω; Υπομονή εώς την άλλη Πέμπτη που θα κάνω β χοριακή.

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν υπάρχουν συμπτώματα gioupigia μου. Εξάλλου παίρνουμε τόσα φάρμακα που μας κάνουν τούρμπο από ορμόνες. Εύχομαι καλή επιτυχία και με μια τεράστια χοριακή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, loralora είπε:

Δεν υπάρχουν συμπτώματα gioupigia μου. Εξάλλου παίρνουμε τόσα φάρμακα που μας κάνουν τούρμπο από ορμόνες. Εύχομαι καλή επιτυχία και με μια τεράστια χοριακή. 

Ευχαριστώ πολύ #loralora μακάρι να έρθει και χωρίς συμπτώματα.Εσύ είχες θετική χοριακή; είδα ότι έκανες εμβρυομεταφορά τον Ιούλιο.Εύχομαι ότι καλύτερο και σε σένα.Επίσης από χτες έχω έντονη υπνηλία.Κοιμάμαι από τις 11 το βράδυ.ίσως λόγω της vasclor τί να πω..Παρασκευή επιστρέφω στη δουλειά και να δώ πώς θα στέκομαι όρθια...

Link to comment
Share on other sites

Είχα θετική χοριακή και παλλινδρόμησε στην 6η εβδομάδα. Οι μέρες αυτές είναι οι πιο δύσκολες , αυτή η αναμονή. Κοίτα να ασχολείσαι με άλλα θέματα και πράγματα και θα περάσει ο καιρός.

Καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , loralora είπε:

Είχα θετική χοριακή και παλλινδρόμησε στην 6η εβδομάδα. Οι μέρες αυτές είναι οι πιο δύσκολες , αυτή η αναμονή. Κοίτα να ασχολείσαι με άλλα θέματα και πράγματα και θα περάσει ο καιρός.

Καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστώ πολύ.Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι αυτή που θα γεμίσει την αγκαλιά σου.Είμαι καλά γενικά και προσπαθώ να μην σκέφτομαι ότι έκανα εμβρυομεταφορά και τις 4 μέρες που δεν πήγα στη δουλειά στην ουσία δεν ξάπλωσα για να πώ ότι πιάστηκα κιόλας.Την πρώτη μέρα βγήκα λίγο και περπάτησα και την δεύτερη πήγα για ψώνια αλλά όχι για ώρες.Συν το μαγήρεμα.Δεν μπορώ εξάλλου να μην κάνω τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, gioupigia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι αυτή που θα γεμίσει την αγκαλιά σου.Είμαι καλά γενικά και προσπαθώ να μην σκέφτομαι ότι έκανα εμβρυομεταφορά και τις 4 μέρες που δεν πήγα στη δουλειά στην ουσία δεν ξάπλωσα για να πώ ότι πιάστηκα κιόλας.Την πρώτη μέρα βγήκα λίγο και περπάτησα και την δεύτερη πήγα για ψώνια αλλά όχι για ώρες.Συν το μαγήρεμα.Δεν μπορώ εξάλλου να μην κάνω τίποτα απολύτως.

Καλή επιτυχία!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...