Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Μόλις έχασα ένα κατεβατό που είχα γράψει. Θα προσπαθήσω να τα ξαναθυμηθώ.

Τzamin εγώ δεν θα γίνω νύφη. Μόνο βάφτιση θα κάνουμε. Θα κοιτάξω όμως έτσι και αλλιώς εκεί που μου είπες.

Ειρήνη καλώς ήρθες και κουράγιο με το μπεμπάκι σου και τις αυπνίες του.

Κορίτσια, μία φίλη μου είπε για ένα βιβλίο "αγωγής ύπνου". Εφαρμόζει κάτι με συγκεκριμένους χρόνους που αφήνεις το μωρό να κλαίει και γράφει διάφορα μέσα. Θα τη ρωτήσω τίτλο και θα σας πω.

Τωρα θέλω τη βοήθειά σας. Οι μπομπονιέρες θα είναι ένα πουγκί φράουλα. Τι να έκανα αντίστοιχα σε γλυκό που να είναι ανθεκτικό? Μ'αρέσουν και τα μπισκότα, αλλά δε συμφωνεί το έτερον ήμισυ. Τα ταρτάκια φράουλας θα γίνουν λέτε χάλια?

Nα προτεινω γλυκο τ κουταλιου φραουλας σε μινιατουρα βαζακι???Ανθεκτικοτατο!!και διαρκειας


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tzitzina μπερδεύτηκα, νόμιζα οτι θα παντρευτείτε κι όλας. Έχει όμως εκεί φορέματα και για την μαμα που βαπτίζει :rolleyes:.

Ο άντρας μου ταξιδεύει πολύ πράγματι και πριν το μωρό πήγαινα σε κάποια ταξίδια μαζί του. Όταν πήγαινα κι εγώ μέναμε 2 μέρες παραπάνω για να τις περάσουμε μαζί. Αλλά και που δούλευε δεν με πείραζε. Γυρνούσα μόνη μου και έβλεπα την πόλη ή έκανα ψώνια. Σε κάποια ταξίδια πήγαινε εκείνος μόνος και εγώ πήγαινα 2-3 μέρες αργότερα. Και τώρα αν βρεθεί ευκαιρία θα πάμε μαζί με την Έλενα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1.Maria-Elena γέννησε αγοράκι 2600 γρ. στη Βεροια στις 9/3

2.ania γεννησε αγορακι 4060 γρ. στο Αλεξανδρα στις 29/3

3.Pola γεννησε αγορακι 3550 γρ. στο Μητερα στην 1/4

4.mammy3 γέννησε κοριτσάκι 3100 γρ. στο Ιασώ στις 6/4

5.Elzu γεννησε κοριτσακι 3200γρ στο γ.ν Εδεσσας στις 6/4

6.Κιττυ γεννησε αγορακι 3490 γρ στο Αλεξανδρα στις 7/4

7.Tzitzina γέννησε κοριτσάκι 3850γρ στο Ιασώ στις 7/4

8.eirini-23 γέννησε αγόρι 3280 γρ. στη Σύρο στις 7/4

9.arma γεννησε αγόρι 2970γρ στο Ρεα στις 11/4

10.dimista γεννησε αγορι 2570γρ. στο Λητω στις 11/4

11.della γεννησε αγορι 3280γρ στο Ρεα στις 11/4

12.KLiMT γεννησε κοριτσι 3450γρ στο Ρεα στις 11/4

13.Nina-Nana γέννησε κορίτσι 2800 στο Ιασώ στις 11/4

14.Tzamin γεννησε κοριτσι 3600γρ στο Ρεα στις 19/4

15.Βιβή γέννησε κορίτσι 3090 στο Ρεα στις 25/4

Τα έβαλα και ανά ημερομηνία


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή λύση το γλυκό κουταλιού. Το έχω δει αρκετά τελευταία. Πολύ καλή ιδέα.

Άλλη μια ιδέα που είχε κάνει μια φίλη μου είναι καρότσι παγωτού. Εκείνη είχε εκμέκ παγωτό. Βέβαια δεν ξέρω πόσο κοστίζει. Εκείνη το είχε πάρει από τον Κωνσταντινίδη νομίζω. Ήρθε βανάκι της εταιρίας στην εκκλησία έστησε το καρότσι απ' έξω (παραδοσιακό καρότσι ποδήλατο) και είχε και άτομο που τα σέρβιρε. Πολύ ωραίο το βρήκα και αυτό και δεν ανυσηχείς αν θα λιώσουν.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα βάζαμε παγωτατζη αλλα τελευταία στιγμη μετανιώσαμε γιατι είχαμε τραπέζι ακριβώς μετα τη βάφτιση. Έτσι κάναμε αμυγδαλοπαστα-έτσι δεν λέγεται;; Ήταν μια φράουλα, ενα μηλαρακι κι ενα αχλαδακι όλα μαζι σε πολυ ωραίο σχέδιο και χρώμα. Ήταν Ιούλιος κι ήθελα κατι να μην λιωνει και να μπορει ο άλλος να το φάει οποιαδήποτε στιγμη. Η παγωμένη λεμοναδα ειναι πολυ ωραία σε μπουκαλακια και το γλυκό του κουταλιου. Η τιμη για το παγωτό αν θυμάμαι καλα ήταν 1.40 η μπάλα για 2 ή 3 γεύσεις. Αν θέλεις 2 μπάλες το άτομο 2.80 κτλ.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια.Μολις φαγαμε και καθισα λιγο να ξεκουραστω.Μιας και ειναι εδω ο μπαμπας μας,θα τρεξει κι αυτος λιγακι.

Arma,τελεια τα νεα του Βασιλη!Μπραβο κοριτσακι μου,χαρηκα πολυ!

Ειρηνη,εμεις ειχαμε γκρινιτσες το βραδυ ως συνηθως!Ο Αχιλλεας σου κοιμηθηκε καλα;

Τzitzina,τα ταρτακια υπαρχει περιπτωση να στραπατσαριστουν και θα ειναι κριμα τα λεφτα.Στην ανιψια μου ειχαμε θεμα τα κερασια και το γλυκο της βαφτισης ηταν βαζακι με γλυκο κερασι.Ηταν πολυ καθαρα ολα,το καθενα με το κουταλακι του.Μου αρεσε ομως και η ιδεα του παγωτου και των marzipan.

Mammy,εχει δικιο η Τζαμιν να κοιταξεις και κοντα στη δουλεια σου.

Tzamin,περναει καλα η Ελενα και δεν θελει ουτε να φυγει.Τελεια!

Βιβη,περαστικουλια μωρε.Προσεχε μονο μην κολλησει η Μενια.Το mantoux τον πονεσε αλλα εκλαψε για ενα λεπτακι.Απορροφαται μεσα σε δυο ωρες και μετα δεν υπαρχει προβλημα για να μην το πειραξει.Φοραμε και μακρυ μανικι οποτε κανενα προβλημα.Και μπανιο κανονικα καναμε.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη,τον εχετε βαφτισει τον μικρο;Εμεις τον αλλο μηνα θα κανουμε γαμο και βαφτιση μαζι.

Οχι della μ λεω για Σεπτεμβρη βεβαια τον φωναζουμε με το ονομα τ Αχιλλεα... γτ μαιο μετακομιζουμε και παραλληλα θελω να δουλεψω (δουλευω σεζον) και παει 1μιση χρονος π ειμαι ανεργη εγκυμοσυνη και μετα εδω αθηνα μονη με τον συζυγο δεν μπορεσα να δουλεψω....Αντε με το καλο να ζησετε ολοι με υγεια και χαρα ειναι πολυ της μοδος τα διπλα μυστηρια...εγω παντρευτηκα πριν απο 2 χρονια με πολιτικο.ηταν επιλογη μας....βεβαια δεν ηταν κλασσικος πολιτικος ειχε 30 ατομα 2ημερο στο νησι και ακολουθησε τραπεζομα στην θαλασσα και μπανιο!!!


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια παρενθεση ξεχασα να προσθεσω κατι οσο αφορα τα γλυκα ...το παγωτο ειναι καταπληκτικη ιδεα αλλα οπως ειπες 1.40 η μπαλα επισης μια πιο οικονομικη λυση σχεδον το μισο της τιμης ειναι το σορμπε φραουλας δλδ εαν θεσ κατι δροσερο και προσφερετε καλυτερα σερβιζομενο ...και σαν κερασμα δλδ κατι π μπορεις να δωσεις στην εκκλησια ειναι οι καριοκες φραουλας η σοκοφραουλα πανω σε ξυλακι με 2 εκδοσεις η αληθινη φραουλα με κουβερτουρα η μαρτζιπαν με μους φραουλας και σοκολατα!!!


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eirini-23 κι εγω σε νησί παντρεύτηκα με 40 άτομα, με τραπεζωμα στη θάλασσα και μπάνιο (όχι στο καπάκι, λιγο πιο μετα, αλλα οι ίδιοι είμασταν). Μονο που εμενα δεν ηταν πολιτικος! Σε ποιο νησί παντρεύτηκες;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina μπερδεύτηκα, νόμιζα οτι θα παντρευτείτε κι όλας. Έχει όμως εκεί φορέματα και για την μαμα που βαπτίζει :rolleyes:.

Ο άντρας μου ταξιδεύει πολύ πράγματι και πριν το μωρό πήγαινα σε κάποια ταξίδια μαζί του. Όταν πήγαινα κι εγώ μέναμε 2 μέρες παραπάνω για να τις περάσουμε μαζί. Αλλά και που δούλευε δεν με πείραζε. Γυρνούσα μόνη μου και έβλεπα την πόλη ή έκανα ψώνια. Σε κάποια ταξίδια πήγαινε εκείνος μόνος και εγώ πήγαινα 2-3 μέρες αργότερα. Και τώρα αν βρεθεί ευκαιρία θα πάμε μαζί με την Έλενα.

Δεν πειράζει. Ίσως με μπέρδεψες με την Della.

Ωραία θα είναι να πάτε όλοι μαζί..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια,ο μικρος οταν ξαπλωνει για να κοιμηθει μουρμουριζει και μαλλον αυτονανουριζεται.Ειναι φυσιολογικο αυτο;μουρμουριζει ετσι αλλο μωρο;

Κάποιες φορές μιλάει στα παιχνίδια της, στα κάγκελα της κούνιας, στο ταβάνι..Τώρα φυσιολογικό δεν ξέρω αν είναι..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...