Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις ιδέες σας σχετικά με το γλυκό. Το γλυκό του κουταλιού είναι καλό, θα ψάξω για τιμές. Και το παγωτό μ'αρέσει αλλά δεν ξέρω επειδή είναι Μάιος, μήπως οι μαμάδες δεν αφήνουν τα παιδιά να φάνε..

...Και δε σου λέω Nina-Nana πόσο με δρόσισε η λεμονάδα!! Τη λιγουρεύτηκα!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ο γάμος σε νησί είναι ότι καλύτερο! Αν είχα τη δυνατότητα θα έκανα το ίδιο. Λίγοι φίλοι και συγγενείς (αυτοί που πραγματικά θέλεις), μαγιώ και μπάνιο στη θάλασσα...Τέλεια!!!!!!!!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!Nina-nana στην Συρο παντρευτηκα...Della ναι 15/05 ειναι τ Αγιου Αχιλλειου...Εχουμε 3μιση χρονια Αθηνα λογω επαγγελματος συζηγου..τζιτζινα και ο δικος μ αυτονανουριζεται


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα!Νυσταζω καταραμενα!Απο τις 2.30 ο μικρος ξυπνουσε συνεχεια.Τωρα ειναι τεζα.Δεν μας αφησε να κλεισουμε ματι.Νιωθω σαν αρρωστη.

Σημερα πρωτη φορα θα του δωσω φακες.Καποιο μωρο τρωει;Νομιζω Νινα-Νανα η δικια σου τις τρωει;Επειδη αλεθουμε ακομα το φαγητο λες να γινει πολυ χαλια;Αν χυλωσει αρκετα μπορει και να δοκιμασω να το δωσω χωρις να το αλεσω.Φοβαμαι ομως.Αχ δεν ξερω τι θα κανω!

Ωραιοι οι γαμοι στα νησια!Θα μου αρεσε να παντρευτω και σε ενα ξωκλησι στο βουνο.Τωρα ομως με τον μικρο δυσκολευουν τα πραγματα.Θα το κανουμε εδω κοντα να τελειωνουμε.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγαμε και πηραμε παπουτσια για τις δυο βαφτιστηρες μας.Εμειναν μονο οι λαμπαδες τωρα.

Εκλεισα και νυφικο μακιγιαζ.150? και 20?το δοκιμαστικο.Αυτη η κοπελα δουλευει συνηθως με την κομμωτρια μου οποτε μου εκανε καλυτερη τιμη.Παιρνει 200 κανονικα.Πολλα λεφτα παντως.Μακαρι ννα ειχα μια μηχανη να εβγαζε λεφτα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα καλημερα!Νυσταζω καταραμενα!Απο τις 2.30 ο μικρος ξυπνουσε συνεχεια.Τωρα ειναι τεζα.Δεν μας αφησε να κλεισουμε ματι.Νιωθω σαν αρρωστη.

Σημερα πρωτη φορα θα του δωσω φακες.Καποιο μωρο τρωει;Νομιζω Νινα-Νανα η δικια σου τις τρωει;Επειδη αλεθουμε ακομα το φαγητο λες να γινει πολυ χαλια;Αν χυλωσει αρκετα μπορει και να δοκιμασω να το δωσω χωρις να το αλεσω.Φοβαμαι ομως.Αχ δεν ξερω τι θα κανω!

Ωραιοι οι γαμοι στα νησια!Θα μου αρεσε να παντρευτω και σε ενα ξωκλησι στο βουνο.Τωρα ομως με τον μικρο δυσκολευουν τα πραγματα.Θα το κανουμε εδω κοντα να τελειωνουμε.

καλημερα della σε νιωθω αλλα δεν σε ζηλευω καθολου εμεις σημερα κοιμηθηκαμε!!!!!!!:o:o:o:o:o απο τις 7.30 το απογευμα χθες ξυπνησε 12 εφαγε και το πηρε μεχρι τις 6.30!!!!!και ο δικος μ τρωει φακες του τισ περναω 2-3 σβουρες απο το μουλτι με λιγο καροτακι ντοματουλα και σελινακι...βασικα τρωμε τα παντα ακομα και μπιφτεκακι ζυμαρικουλια σχεδιακια


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Eιρηνη,εχεις δικιο.Θα το περασω κανα δυο σβουρες.

Ναι βρε φιλεναδα μην το κανεις τελειως πουρε..οπωσ και να εχει θα ειναι μαλακες απο το μαγειρεμα περασε τις 1-2 φορες ισα να μην τις νιωθει μεγαλες μια και ειναι καινουριο φαγητο βαλε και λιγο λαδακι να γλιστρανε

Παντως εγω για ειναι πιο νοστιμες γτ φακες χωρισ ξυδι και αλατι.....τις βραζω σε σπιτικο ζωμο λαχανικων η κοτοπουλο


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάνετε? Εμείς καλά, είχαμε μόνο ένα ξύπνημα σήμερα στις 4 αλλά στις 7 το μάτι γαρίδα!(μην πέρνουμε κι αέρα..)

eirini23 Σύρο ε? Ααααααααχχχχχχ!!!! Εχουμε πάει δυο φορές διακοπές με τον καλό μου αλλά έχουμε μεγάλο έρωτα με το νησί!

Αρμα μπράβο στον μικρό. Άντε εύχομαι όλα να πάνε καλά και να βελτιωθεί σύντομα. Πώς θα το παρακολουθείτε ανά τρίμηνο? Τί εξέταση?

Με υπέρηχο θα τον παρακολουθούμε για να ελέγχουμε την διάταση. Μπράβο και στη μικρή σου για τον σταθμό!!!

Τωρα θέλω τη βοήθειά σας. Οι μπομπονιέρες θα είναι ένα πουγκί φράουλα. Τι να έκανα αντίστοιχα σε γλυκό που να είναι ανθεκτικό? Μ'αρέσουν και τα μπισκότα, αλλά δε συμφωνεί το έτερον ήμισυ. Τα ταρτάκια φράουλας θα γίνουν λέτε χάλια?

Κάνε μια βόλτα και από την πασαρέλλα στη Θηβών. Έχει πολλές επιλογές.Έχει τύπου κοκάκια σε πολλά σχέδια με 0.80 καιι αν πάρεις και κουτάκι +0.20. Τ΄ψωρα τα κοιτούσα.http://www.passarella.gr/.Πάτα στο special occasions και θα δεις τι εχει.

Βρε κοριτσια,ο μικρος οταν ξαπλωνει για να κοιμηθει μουρμουριζει και μαλλον αυτονανουριζεται.Ειναι φυσιολογικο αυτο;μουρμουριζει ετσι αλλο μωρο;

Και τα δυο μου τα παιδιά!

Καλή αρχη με τις φακές. Εγώ έβαζα και μια πατάτα στο άλεσμα και καροτάκι για να χυλώνουν. Στον μικρό δεν έχω ξεκινήσει ακόμα.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Από τις 12 το βράδυ που έπεσα για ύπνο μέχρι τις 7 που χτύπησε το ξυπνητήρι δεν πρέπει να άλλαξα πλευρό. Αφού όταν άρχισε να χτυπάει το ξυπνητήρι νόμιζα ότι το είχα βάλει λάθος ώρα.

Della εγώ της δίνω ότι φαγητό έχουμε και δεν της αλέθω τίποτα πια (εκτός από το μήλο).

Εγώ όταν παντρεύτηκα, πήγα και αγόρασα πολύ ωραία προϊόντα από Este Lauder τα οποία μου στοίχησαν €200 και βάφτηκα μόνη μου (και μου έμειναν και τα προϊόντα).

Κι εγώ ψώνισα χτες βερμούδα και μπλουζάκι για το βαπτιστήρι μου, σήμερα μάλλον θα πάω για αθλητικά και λαμπάδα.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Εμείς το βράδυ κοιμηθήκαμε καλα!

Della εγω τις φακες τις κάνω κανονικα με ξύδι και τις τρώει απο 7 μηνών. Μάλλον τις έτρωγε γιατι πλέον μεσημεριανο κα βραδινο δεν τρώει. Τρώει φρούτα, ρυζογκοφρετες και ψωμιά! :rolleyes:

Πάντως στην αρχη τις αλεθα πλέον δεν αλεθω τίποτα. Για να μην βγουν νερουλες αν τις αλεσεις προσπάθησε με κουτάλα τρυπητή να πάρεις μόνο τις φακες. Το φακορυζο θα ήταν καλύτερο για αλεσμα ή να προσθέσεις λίγο σκέτο ρυζαλευρο, σκέτο όμως !!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della αν και φαντάζομαι τώρα θα έχει ήδη φάει, να σου πω ότι η δικιά μου με το που της δοκίμασε ξίνισε τη μούρη της, αλλά τις έφαγε με λίγο ζόρι. Την επόμενη μέρα της έβρασα ένα καρότο και το πρόσθεσα και το τσάκισε.

Κοριτσια της έδωσα το ψάρι και τα λαχανικά λιωμένα μόνο με το πηρούνι και τα έφαγε. Το κακό είναι ότι εκεί που το αλεσμένο το έτρωγε σε 5΄ (χωρίς υπερβολή) τώρα χρειαζόμαστε κανένα 20λεπτο.

Tzamin εμένα στο μακιγιάζ δεν πιάνει καθόλου το χέρι μου. Και τώρα για τη βάφτιση θα ψάξω και εγώ κοπέλα.

Από ύπνο και εμείς έχουμε θεματάκι εδώ και δύο μέρες.

Τωρα κοιμάται από τις 3 και αυτο που ευχαριστήθηκα πρώτο απ'όλα ήταν το μπάνιο μου (αχ, απλά πράγματα μας φαίνονται παράδεισος!!).

Αrma θα περάσω από πασαρέλα γιατί βολεύει και μου είπαν και για τα fresh.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Tzamin ξέχασα να σου πω: το μήλο το δίνουν ολόκληρο (χωρίς φλουδα εννοείται) στα μωρα! Έτσι κόβουν όσο μπορούν (εσενα που εχει 2 δοντακια θα ειναι πολυ λιγο) και το διαχειρίζονται χωρίς φοβο πνιγμου.

Tzitzina όταν θα σταματήσει τα αλεσμενα θα τρώει πολυ ώρα και φυσικα λιγότερη ποσότητα. Αλλα αυτο δεν πειράζει! Θελουμε να ωριμάσουν διατροφικά κι όχι να βομβαρδίζονται με τεράστιες ποσότητες αλεσμενων. Έτσι κι αλλιώς ο ρυθμός αναπτυξης πέφτει τον δεύτερο χρόνο οπως και η ορεξη κι ειναι απόλυτα φυσιολογικο!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,τις εφαγε και μαλιστα χωρις να τις αλεσω.Του εδωσα πρωτα μια κουταλιτσα να δω αν θα πνιγει κι αφου ηταν ΟΚ το εφαγε μετα χωρις αλεσμα.Απλα εφαγε πιο λιγο.

Το πρωι δοκιμασε και δυο μπουκιτσες τοστ με κασερακι.Τρελαθηκε.

Τα φαγητα με κρεας πως τους τα δινετε;

Τζαμιν,στον παιδικο της τα αλεθουν;

Τζιτζινα,τα fresh εχουν τα πιο φανταστικα γλυκα αλλα ειναι και ακριβουτσικα!

Νινα-Νανα,δεν τρωει τιποτα ε;ευτυχως τουλαχιστον που θηλαζετε.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...