Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια, δεν λεει να ανοιξει το ματι σημερα!!!

Θα ηθελα πολυ να ειμαι και εγω στη συναντηση σας αλλα ειμαι λιγο στην αλλη ακρη της Ελλαδας!!!

Τζαμιν περαστικα ελπιζω να μην ειναι κατι σημαντικο. Ωραιο ακουγετε το φορεμα απο τα ΒsB. Μπορω να το παρω κι ας μην εχω βαπτιση:D? Θα παω να το δω αυριο που θα βγω στην αγορα για τα βαπτισίμια εαν περισεψει κανενα ευρω. Αχ σαν τον Πασχάλη απο τη διαφιμιση του Jumbo καταντησαμε... Χι! Χι! Χι!

Βρε κοριτσια τι ειναι οι ρυζογκοφρέτες?


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

della υπομονη και εμενα μου εκανε κατι τετοια ο Παντελης. Ξυπνουσε και τσιριζε.Πιστευω πως ειναι απο τα δοντια γιατι εκανε παραλληλα νερουλα κακα, ειχε πολλα σαλια και μυξουλες. Εχουμε τωρα 2-3 νυχτες που ηρεμησαμε. Στην πολυ τη γκρινια να σου πω την αληθεια του εδινα και εγω ντεπον σαν παυσιπονο.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι παλι!Μπηκα να σας πω τα νεα μας.Του πατησα το κοτοπουλο και πατατα-καροτο-κολοκυθακι με το πιρουνι.Τα πατησα αρκετα καλα.Εγινε σαν χοντροαλεσμενο.(θα μου πειτε γιατι δεν το εβαλα στο multi για δυο σβουρες.δεν το σκεφτηκα απο το αγχος μου).Εφαγε κοριτσια.Καναμε βεβαια 50' και αντι για 240 οταν ειναι πουρες εφαγε 130.Πρεπει να κουραστηκε.Αυριο θα κανω το ιδιο.Αν τα καταφερουμε θα ειναι καλα.Μακαρι να τρωει γιατι αν παει παιδικο τρωγοντας πουρε σιγα μην ασχοληθουν να τον μαθουν αλλιως.Θα το προσπαθησω.Βεβαια,σημερα ειχα και πολυ χρονο γιατι ο αντρας μου εφυγε και θα ερθει αυριο και δεν ειχα μαγειρεματα.Θελω να τα καταφερω ομως κι εγω και ο μικρος.Θα δουμε.

Μαρια-Ελενα,αυτη ειναι η αγαπημενη διαφημιση του γιου μου.Κι αυτη με τους κλεφτες που πανε για ληστεια.

Τζαμιν,περαστικα στο καημενουλι.Ελπιζω τωρα που θα την παρεις να ειναι περδικι!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!Τι κάνετε?

Το μεσημέρι τάιζα τον μπέμπη και κοιμήθηκε στο καρεκλάκι φαγητού.Σας έχει τύχει?Ευτυχώς άφησε λίγο και δεν κοιμήθηκε νηστικός.

Τζιτζίνα να τα εκατοστήσεις!Να έχεις υγεία και ό,τι καλύτερο σε σένα και στην οικογένειά σου.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντέλλα εγώ σκέφτομαι να αφήσω τα μισά κάτω και τα άλλα μισά πάνω ή να κάνω κότσο.Θα ρωτήσω και την γνώμη της κομμώτριας.Πρώτα θα της πω να μου τα ισιώσει.Μπράβο που τα κατάφερες με το κοτόπουλο.Δεν βαρέθηκες να ταίζεις?

Τζαμίν περαστικά στην Έλενα!Το φόρεμα που πήρα είναι bsb μου δείξανε ότι είχανε αλλά δεν μου δείξανε αυτό το λευκό.Αλλά και το κοραλλί που πήρα μου άρεσε πολύ.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Μαρία Έλενα ευτυχώς ηρεμήσατε.Τώρα πρόσεξα ότι μένεις Βέροια.Ρυζογκοφρέτες θα βρεις στο σ.μ.Για παιδικές θα σου πει η Τζαμίν.

Νίνα Νάνα οι ρυζογκοφρέτες έγινε το αγαπημένο της μικρής?Βρέθηκε κάτι να τρώει με όρεξη.

Άρμα έκανες πολύ καλά που δεν βιάστηκες να της κόψεις το αλεσμένο και με αυτόν τον τρόπο την έκανες καλόφαγο παιδί από κακόφαγο.Ο δικός μου είναι αδύνατο παιδί αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι πολύ κακόφαγο.Στην φρουτόκρεμα και στην κρέμα μας παιδεύει.Το μεσημεριανό το τρώει με περισσότερη όρεξη.

Δεν έχω σκεφτεί όμως πότε να σταματήσω να αλέθω.

Καλό μεσημέρι σε όλες!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλες..

Ελπιζω να ειστε ολες και ολα τα νινακια τελεια....

Εμεις χαθηκαμε παλι....Εχω αρχισει παρακτικη με τη σχολη και σε συνδιασμο με τα 9 μαθηματα που εχω να διαβασω για τον ιουνιο εχω παρει κυριολεκτικα φωτια.....

εζω χασει και επεισοδια...τεληκα για την συναντηση που λεγαμε για τον Απριλιο κανονησατε κατι?

Ρε κοριτσια χαιρονται πολυ τα νινακια να βλεπουν το ενα το αλλο, εμεις εχουμε μια γειτωνια γεματη νινακια και οταν τα συνανταμε με ξεμαλιαζει ο μηκρος για να παει κοντα τους...

Κατα τα αλλα τα ιδια , ο νινιος μου εχει παει 11.700 και 77 εκατοστα (ειναι λιγακι χωντρουλης νομιζω) λεει ακομα μαμα μπαμπα και ατα και περπαταει μονο οταν τον κραταμε....

Ηθελα να σας ρωτησω , με το φαγητο αλλαξατε κατι? εσεις εχετε αρχισει τα ψαρακια?

Σας επριξα παλι , το ξερω...

Ελπιζω να ειστε και να περνατε τελεια....

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Ίωση καραμπινάτη που κρατάει 5 ημέρες (χρόνος μετάδωσης) και στον επόμενο μπορεί να εμφανιστεί μετά από άλλες 5 ημέρες (χρόνος επώασης!!!). Οπότε μέχρι το Πάσχα περιμένουμε να δούμε αν έχω κολλήσει κανένα! Ελπίζω όχι...

Πήρα και 3 ημέρες άδεια από τη δουλειά οπότε είμαι σπίτι με τη μπουμπού!

Και ευτυχώς έχω να πω γιατί η μητέρα μου που μου κρατάει τη μικρή είναι off γιατί έχει πρηστεί το χέρι της και δεν κλείνουν τα δάχτυλά της καθόλου(!), οπότε τρέχει σε γιατρούς.

Η ζαλάδες έχουνβλίγο υποχωρήσει αλλά όχι τελείως και η πίεσή μου έχει λίγο ανέβει, οπότε πάμε καλύτερα. Όταν πήγα στο γιατρό μου μέτρησε 6,5 τη μικρή και 8,5 τη μεγάλη.

Τεσπα, πήγαμε και παιδίατρο χθες και μας βρήκε αστεράτα κορίτσια...9060κ και 76εκ. Μας είπε να αρχίσουμε αυγό και σιγά σιγά να τρώει από το φαγητό μας κανονικά. Οπότε σήμερα της έδωσα να δοκιμάσει μακαρόνια με κιμά...μεγάλη επιτυχία!!!Και μόνο αυτό να της έδινα δε θα είχε πρόβλημα. Το mantoux δεν το κάναμε τελικά, μας είπε τον Ιούνιο. Τον Ιούλιο μας είπε το τετραπλό (ερυθράς,ιλαράς κλπ). Επίσης, για το γάλα που τη ρώτησα μου είπε ότι φρέσκο θα της ξεκινήσουμε από Σεπτέμβρη...συγκεκριμένα μου είπε "Άσε να περάσει και το καλοκαίρι, που είναι επικύνδυνα τα γάλατα για τα μωρά και μετά". Οπότε θα ξεκινήσουμε το Frisogrow μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στη βάφτιση για γλυκό είχαμε σοκολάτες σε σχήμα οβάλ, δεμένες σαν καραμέλες (ήταν το θέμα της βάφτισης), που πάνω είχαμε βάλει τα αρχικά των δύο ονομάτων που της δώσαμε Δ Α. Τα πήραμε από το Le chocolat που είναι στην Καραγιώργη Σερβίας.

Τα ρούχα μας τα είχαμε πάρει από το Attika με τις καλοκαιρινές εκπτώσεις. Το δικό μου ήταν Missoni και το κουστούμι του άντρα μου Boss, πουκάμισο και γραβάτα Burberry. Τα είχαμε πάρει όμως με πολύ μεγάλες εκπτώσεις! Παπούτσια εγώ δεν πήρα, φόρεσα ένα ζευγάρι που είχα και δεν το είχα φορέσει πάνω από 3 φορές και ταίριαζε με το φόρεμα. Τα μαλλιά μου τα είχα ίσια, και απλώς είχα πιάσει λίγο ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

mummy και elzu να χαίρεστε τις ζουζούνες σας!!!Να τα εκατοστήσουν!

Tzasmin πως είναι η μικρή σου? Ελπίζω να είναι καλύτερα. Περαστικά!

della μια χαρά ξεκίνησε ο μικρός με το φαγητό! Αφού βλέπεις ότι το τρώει συνέχοσέ το. Σε λίγες μέρες δεν θα χρειάζεται τόση ώρα για να φάει.

Βιβή εύχομαι να μην έχεις κολλήσει κανένα.Μια χαρά η μπουμπούκα σου!Πώς είσαι όρθια με τέτοια πίεση???:confused:

dimista μου έχει τύχει με την κόρη μου να την ταίζω και να κοιμηθεί στο καρεκλάκι και δεν το πίστευα! :lol:

Καλημέρα!!!

Arma μιλούσα για την κόρη της Tzitzina που ειναι εξαιρετικά καλοφαγη. Δεν ειναι όλα τα παιδια το ίδιο.. Κι υπάρχει το άλλο άκρο με την κόρη του αδερφη μου που ειναι 14 μηνών και την έχουν πιέσει τόσο πολυ με το φαγητο που απο 6 μηνών έτρωγε 350 μλ κρεατοσουπα! Και δεν της κόβουν τα αλεσμενα για να μην σταματήσει να τρώει 400μλ αυτη τη στιγμη. Εντάξει αυτο το βρίσκω τραγικό, που ειναι η διατροφική ωρίμανση του παιδιου που τρώει 100 λαχανικα μπερδεμενα και δεν τα έχει πιάσει, δεν τα έχει δει, δεν ξέρει καν τι τρώει!

Για το μήλο υπάρχει ολόκληρη "μελέτη" με παιδια που ακολουθούν το baby led weaning. Μήπως το έδωσε σε κομμάτια κι όχι ολόκληρο;

:shock::shock::shock: Αυτό πάει για την ποσότητα και γι'αυτό που λες παρακάτω με το ζόρισμα. Όχι είπαμε, αυτό είναι το άλλο άκρο. Και προς Θεού δεν μίλησα για πίεση αλλά για προσπάθεια. Εγώ με την 2η φορά που γύριζε το κεφάλι το είχα πάρει από μπροστά της το πιάτο. Όπως είπα μιλήσα για πολύ μικρές ποσότητες, για αποφυγή γάλακτος και ενδιάμεσων σνακς μέχρι να ξεκινήσει να τρώει.Είχαμε τρομερό πρόβλημα βάρους επίσης και παλεύαμε μην βγει εκτός καμπυλών. Εννοείτε ότι όταν έστρωσε της έδινα να δοκιμάζει για να ''γνωρίσει'' φαγητά.Α και ξέχασα να πω ότι αυτό το έκανα μόνο για τα φρούτα και για το φαγητό. Κρέμες που δεν έφαγε ποτέ δεν με απασχόλησε και ούτε προσπάθησα να την κάνω να της φάει μιας και δεν είχαν να της προσφέρουν τίποτα. Απλά ακολούθησα τους ρυθμούς της.

Το μήλο δεν ήταν κομμάτια αλλά κομμένο στα δύο. Σκέφτομαι τώρα και στον δικό μου τον γιο που είναι πολύ λαίμαργος αν του δώσω μήλο, έστω και ολοκληρο στάνταρ θα κόψει πολύ μεγάλο κομμάτι. Εδώ πια έχουμε θέμα και με το ψωμί, μου έχει πνιγεί 2-3 φορές γιατί τώρα με τα δόντια κόβει μεγάλα κομμάτια και πάει να τα κατεβάσει αμάσητα.

eirini-23 καλό ταξίδι!

Μαρίνα καλή συνέχεια με την σχολή σου! Η συνάντηση έγινε την προηγούμενη Κυριακή.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

Είναι καλύτερα η Έλενα. Χτες στον σταθμό είχε 38.2 και της λεδωσαν depon (με πήραν τηλ πρώτα και με ρώτησαν. Όλο το απόγευμα μέχρι τις 12 το βράδυ είχε 38 και μετά της έπεσε. Σήμερα το πρωί είχε 37. Το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε. Γκρίνιαζε πολύ και ηρεμούσε μόνο όταν την είχα αγκαλιά και είχε την μούρη της στον λαιμό μου. Με το στόμα ανοιχτό και να τρέχουν σάλια ασταμάτητα. Έχουν αρχήσει να φαίνονται τα δύο πάνω δοντάκια αλλά ακόμη δεν έχει σκιστεί το ούλο εντελώς :-(.

Μαρία Έλενα οι ρυζογκοφρέτες είναι γκοφρέτες από ρύζι που πουλάνε σε σούπερ μάρκετ. Τις χρησιμοποιούν πολύ και σε δίαιτες. Έγώ στην δικιά μου δίνω κανονικές. Η Νινα νανα είπε οτι υπαρχουν και παιδικές αλλά δεν τις έχω δει.

Μαρίνα καλό κουράγιο... το τρώει το φαγητό του ο μικρός σου ε?

Βιβή περαστικά... ελπίζω να μην κόλησε η Μένια κι έχεις τέτοια μέσα στο Πάσχα :-(

Della μπραβο στον μικρό σου. Θα δεις που σιγά σιγά δεν θα του τα κάνεις τόσο μικρά κομματάκια.

Ειρήνη καλό ταξίδι. Για πού?

Δήμητρα με γειά το φόρεμα. Σίγουρα θα είναι πολύ ωραίο.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...