Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

θελω να σας γνωρίσω


rozoulini

Recommended Posts

Καλησπέρα, μόλις έγινα νέο μέλος στο φορουμ σας και θα ήθελα να μπω στην παρέα σας.

Είμαι τριάντα κι έχω ένα παιδάκι 3 χρονών, είναι αγοράκι και το μεγαλώνω εγώ και ο παμπάς όταν δε δουλεύει, Αυτά για αρχή , βοηθείστε μαι αν θέλετε να γνωριστούμε και να μπω στην παρεούλα σας. ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου ροζουλινι

Εγω ειμαι 31,εχω μια κορη 3ετων(γεννημενη 1/9)κ ενα αγορακι 9μηνων.δ εργαζομαι,κ τωρα εχει αδεια ανατροφης κ ο συζηγος

Γραφαμε σε ενα θεμα στο θελουμε να γινουμε γονεις,εγκυος η οχι συλληψη κ γονιμες μερες,αλλα κ λογω καλοκαιριου δ εχει τοσο κινηση πλεον

Link to comment
Share on other sites

Κοντά είναι τα παιδάκια μας.καταλαβα ησυχα τώρα εδώ .άδεια ανατροφής ο σύζυγος ε; Ωραία πράγματα:) ο σύζυγος εμένα.στη γέννα δύο μέρες άδεια τη μέρα που γέννησα και τη επόμενη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ροζουλινι εγώ είμαι 32 χρόνων και έχω ένα αγοράκι 21 μηνών τώρα είμαστε στην προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι μετά τον γιο μου είχα μία παλινδρομη κ μία βιοχημική κύηση καλως ήρθες στην παρέα μας..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ χαρούμενη μαμά.σου εύχομαι να αποκτήσεις σύντομα το δεύτερο μωράκι.εγω πάλι δεν νομίζω να πάω για δεύτερο το σκέφτομαι κάποτε αλλά πολλά με τραβάνε πίσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα

Οταν γεννησα ουτε εμενα πηρε πολλες μερες αδεια,αλλα τωρα ειναι ωραια.ειδικα για τα παιδια.εχει να πεσει κλαμα οταν επιστρεψει..

Καθε οικογενεια ειναι διαφορετικη,κ φυσικα κ τι αντεχει η καυε ,εγω θελω πολλα παιδακια,αλλα κ γι αυτα πιστευω ειναι καλυτερα

Ειναι υπεροχο οταν τα βλεπω να αλληλεπιδρανε μεταξυ τους.κ κακα τα ψεμματα οσο πιο κοντα ηλικιακα τοσο πιο αγαπημενα αλλα δυσκολα για μας

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αμφιβάλλω καθόλου απλα ότι πήρε ο ένας από.μενα θελβ να πάρει και ο άλλος και δεν αντέχω τωρα ξανά είναι πολύ δύσκολος.ευχομαι πως κάποτε θα ηρεμήσει και θελω να απολαμβάνουμε πραγματα σκέφτομαι και με μικρό μωρό στο σπίτι δε θα μπορώ . βέβαια αυτό στο μέλλον μπορεί να αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαινω αυτο που λες.ο μικρος ειναι αρκετα παραμελημενος σε σχεση με τη μεγαλη

Βεβαια ειναι αρκετα ευκολα παιδακια.δλδ ο μικρος θα κατσει μονος στο παρκο πχ.κ η μεγαλη πολυ ανεξαρτητη

Το μονο που με κουρασε ηταν οτι ειχα πανα κ σε κεινη

Φυσικα κ θα αλλαξει κ θα ηρεμησει.αν παει σχολειο θα ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε.εχουμε ένα χρόνο ακόμα μέχρι τότε.τωρα έρχεται και ένας μήνας δύσκολος .θα πάω για λίγο δουλειά και θα του κακοπεσει βλέπω μετά να κολλάει πάνω ακόμα περισσότερο

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη.μονο για ενα μηνα;ποιος θα ειναι μαζι του;

Απο τα παιδακια του περιγυρου βλεπω οτι συνηθως τα αγορακια κ μαλιστα οταν δουλευει η μαμα ειναι πολυ κολλημενα πανω τους

Η αληθεια ειναι δ το εχω ζησει.η μικρη μου ειναι πολυ ανεξαρτητη.μονο μεχρι 6μηνων ηταν κυριολεκτικα συνεχεια αγκαλια μου.κ ο μικρος καθεται αρκετα ευκολα με αλλα ατομα,κ γω ειμαι πιο χαλαρη οταν τον αφηνω σε αντιθεση με την πρωτη,βεβαια περιμενω να δω πως θα εξελιχθει 1-1,5ετους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω:)Ένα μήνα εποχικη δουλειά θα είναι.οταν έχω πρωινο ωράριο θα το πάρω με μαύρη καρδιά στη πεθερα μου.και όταν είμαι απόγευμα θα τον αφήνω για μια ώρα στην πεθερά μου και μετά θα το πέρνει ο παμπας μόλις σχολάσει.

Θήλαζε ο μικρός είκοσι περίπου μήνες .μέχρι 18 μηνών μετά νύχτα ήταν κολημμενος πάνω μου αν και ήθελε και το παμπα.18 μηνών άρχισε από.μονος.του να.κοβει το θηλασμό και τότε έγινε πιο.ανεξαρτητος δεν ήταν τόσο κολημμενος .τον τελευταίο καιρό μπορεί να κάθεται με άλλους αλλά συνεχεια με θέλει στο οπτικό του πεδίο.τις προάλλες πήγα σούπερ και δεν ήθελε να πάει τουαλέτα ήθελε τη μαμά να πάει μαζί του.και μία άλλη φορά έκανα μπάνιο ήταν εδώ ή μαμά μου και ο άντρας μου και έπρεπε να με βγάλει από το μπάνιο για να πάει τουαλέτα

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα μικρα προσαρμοζονται μια χαρα εμεις χαλιομαστε μακρια τους

Γενικα με τη γιαγια καθεται;πως τα πανε;

Κ η κορη μου θηλασε δυο χρονια.3βδομαδες πριν τα γενεθλια το εκοψε.απο 1,5ηταν σε φαση αποθηλασμου.ηταν πολυ ηπιο κ για τις δυο πιστευω γτ ημουν κ εγκυος ηδη

Οποτε κ η δικια μου μεχρι που αποθηλασε μονο μαζι μου κοιμοταν,μετα αναγκαστικα κ με τον μπαμπα γτ ειχα τον μικρο.παρολα αυτα ολοκληρο πρωινο δ ειχε πρβλμ να με αποχωριστει για να παει με καποιους που συμπαθει.αφου αποθηλασε,ολη μερα.κ πλεον παει μονη κ στο χωριο μια βδομαδα

Δλδ ασχετα με το θηλασμο η δικια μου θεωρω ηταν ανεξαρτητη,αν δ τιθοταν θεμα γαλακτος δλδ.

Αμα εχει παρεα ουτε γυριζει να με κοιταξει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες τώρα ότι είναι με το παμπα το μεγάλο  γιατί εσύ πρέπει να είσαι.με το μωρό πως σου φαινόταν;αυτό με αγχωνει λίγο ότι θα κακοφανει στο μικρό αν έκανα άλλο μωρό η θα κακοφανει σε μένα.πως.το πήρατε;

Κοίτα με τη γιαγιά αν είμαστε εκεί παίζουν πάνε καλά απλά η γιαγιά έχει ένα άλλο κοριτσάκι εγγονάκι που το έχει σκ και αργίες.εχουν χωρίσει οι γονείς η μαμά μένει σε άλλη πόλη οπότε όταν το έχει ο παμπας της και οταν δούλευει αναλαμβάνει η γιαγιά.το κοριτσάκι λοιπόν αυτό.ζηλευει και είναι δύσκολο η πεθερά μου να έχει και τα δύο οπότε δεν τον έχω αφήσει και να φύγω ποτε.αυτο ειναι οκτω.τωρα από βδομάδας πρέπει να το κανω να συνηθίσει λίγο πριν τον αφήσω για τη δουλειά.

Ξέχασα να αναφέρω ότι είμαι από Κύπρο αλλα μένω στη Κρήτη οπότε με τη δικια μου μαμά.πιυ κάθεται λίγο περισσότερο δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ο μπαμπας συμμετεχει πολυ οποτε δ της φανηκε περιεργο.για την ωρα του υπνου η θα παει με τον μπαμπα η θα περιμενει να κοιμηθει ο μικρος αν θελει εμενα.ολα αυτα μου φαινονται φυσιολογικα.αλλα κ η μικρη ειναι συνεργασιμη,λατρευει κ τον αδερφο της αλλα κ ολα τα μωρα

Δυσκολο με την ξαδερφη στην ουσια.γτ ειναι κ μεγαλη κ θα ηταν μεγαλη βοηθεια.θα συμπεσουν σιγουρα;

Δ σκεφτηκα ποτε οτι θα της κακοφανει που θα χει αδερφακι κ ποτε δ το ειδε ετσι.ηξερε απο την 5η εβδ για την εγκυμοσυνη κ ερχοταν στους υπερηχους.γενικα με τα μικρα μωρακια ειναι πολυ "μητρικη". Κ επειδη εχει κ ενα ξαδερφο 9μηνες μικροτερο παντα ειχαμε ενα μωρο.γι αυτο ειναι λιγο πιο δυσκολο οταν εχουν μεγαλυτερη διαφορα ηλικιας.το πρωτο εχει συνηθισει κ καθιερωσει τη μοναδικοτητα του.φυσικα ειναι κ στο χαρακτηρα

Link to comment
Share on other sites

Δε θα συμπέσουν εκτός από κάποια Σάββατα αυτο είναι το καλό.απλα τόσο καιρό δεν τον άφηνα γιατί ήταν εδώ το κοριτσάκι και δε μπορούσαμε.δρν είχα καν εμπιστοσύνη ότι δε θα του έκανε κακο.φυσικα αν είναι μαζί παίζουν αλλά αν τολμήσει η πεθερά μου να δείξει αγάπη στο γιο μου ζηλεύει αφόρητα.ποσο μάλλον αν έπρεπε να το φροντίσει επειδή θα έλειπα εγώ.ευτυχως τώρα ανοίγουν τα σχολεία οπότε μόνο σκ θα έρχεται.

Θεωρητικά πιστεύω και εγώ ότι όλα καλά θα πάνε και τα μικρά συνηθίζουν με αδερφάκια και ότι συνεπάγεται στην πράξη το φοβάμαι.βεβαια θεωρώ ότι αν πραγματικά θέλω ένα δεύτερο παιδί δεν θα τα σκεφτώ όλα.αυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...