Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τα χω παίξει


rozoulini

Recommended Posts

Κορίτσια τι θα κάνω αυτές τις μέρες πραγματικά τα έχω παίξει.ο μικρός δεν παλεύεται με τίποτα είναι πολύ γκρινιάρης και ατιθασος.εγω δεν έχω πολλή όρεξη να του παίξω αλλά και όταν του παίζω δεν κάθεται .

Ο άντρας μου κουράστηκε με τη δουλειά είναι μέσα στη γκρίνια και αυτός θέλει να φύγει .έχει και στο μυαλό του ότι δεν μας φτάνουν τα χρήματα και θέλει να βρούμε λέει κάτι άλλο να κάνουμε και παράλληλα θέλει να φύγει

Εμένα φυσικά δεν με.καταλαμβαινει κάνεις όλη μέρα είμαι χάλια και κάποιος την πληρώνει

Πφ έλεος.ξερω ότι δεν έχετε κάτι να πείτε απλά.καποθ ήθελα να τα πω να ξεσκασω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου ροζουλινι

Για τον μικρο το μονο που βοηθαει εμας ειναι βολτες,αν εχει ξεδωσει αρκετα τοτε ειναι ηρεμη κ σπιτι

Γενικα η κορη μου παιζει μονη,αλλα θεωρω οτι γενικα πρεπει να τα αφηνουμε κ μονα να"βαρεθουν"για να γινουν δημιουργικα.με ελευθερο παιχνιδι,οχι δομημενο

Επισης το κυριοτερο που θελουν ειναι παρεα απο συνομηλικο.

Σε τι τομεα εργαζεται ο συζηγος;θα μπορουσε να κανει κ κτ αλλο παραλληλα;υπαρχει ο  χρονος;οι ευκαιριες;καποια δεξιοτητα να εκμεταλλευτει;οταν λες να φυγει;

Θα μπορουσες εσυ να ψαξεις για δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κοπέλα μου

ευχαριστώ για την απάντηση

λοιπόν το μικρό κάθε μέρα τον πάω βόλτα και πολλές φορές προσπαθώ να του παίξω και εδώ πότε παίζει και πότε βαριέται . το απόγευμα τις περισσότερες φορές έχει παρέα τον παμπα

όσο για παιδάκια έχουμε ενα γείτονα είναι δέκα μήνες πιο μεγάλος αρκετές φορές βρέθονται απλά αυτό το καιρό είναι λίγο δύσκολο γιατι οι άνθρωποι κάνουν ανακαίνιση το σπίτι τους αλλά και μαζί δεν είναι και τα τέλεια παιδιά.. πολλά πρωινά έρχεται ο μικρός εδώ αλλά πρέπει να τα τρέχω. και έχουμε και άλλα παιδάκια που βρέθονται που και που δε γίνεται συνέχεια όμως..δεν μας ακούει καθόλοθ όποια μέθοδο και αν προσπαθήσαμεου

τώρα για να βρω εγώ δουλειά φέτος θα πάω τον άλλο μήνα κάπου εποχιακά για ένα μήνα και θα παλέψω τα ιδιαίτερα αλλά δεν μπορώ για φέτος να κοιτάξω κάτι άλλο εκτός αν είναι κάτι πολύ καλό γιατί δε μπορώ να στείλω το μικρό παιδικό

παρόλαυτα και πάλι θα ήθελε να φύγει εκεί που είναι ..είναι οδηγός - μεταφορέας δηλαδή εφοδιάζει μαγαζια με διάφορα πράγματα..του έχουν παίξει τα νεύρα και αφεντικα και υπαλλήλοι οκ πραγματικά επικρατει ένα χάος εκεί αλλα για την εποχή μας δεν παίρνει και άσχημα λεφτα.. όμως η δουλειά του είναι κουραστική πάντα ειδικά το καλοκαίρι χτυπάει δεκάωρο με τον ίδιο μισθό και τις άδειες δεν τις βλέπουμε μόνο τους χειμερινούς μήνες και πάλι όχι χριστούεγννα πάσχα καρναβάλια. δηάδη και εγώ να βρω δουλειά αυτός πάλι θέλει να φύγει. όπως καταλμβαινεις δεν έχει χρόνο για παράλληλη δουλειά και θεωρώ ότι δεν είναι μόνο το οικονομικό το πρόβλημα του,

ευκαιρίες δεν υπάρχουν πολλές μια για παράδειγμα που βρέθηκε του είπαν έλα πρώτα δοκιμαστικά και αυτό δε γίνεται να αφήσει μια δουλειά που είναι εκεί πάνω απο 12 χρονια για να πάει δοκιμαστικα και αν του πουν δεν μου κάνεις τι κάναμε μετα; (έχουμε ένα δάνειο και ένα μικρό δεν είναι ε'υκολο)

η ιδέα του είναι να ανοίξουμε κάτι δικό μας οι περισσότεροι εδώ έτσι το κάνουν πια αλλά δεν υπάρχει ρευστό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , rozoulini είπε:

γεια σου κοπέλα μου

ευχαριστώ για την απάντηση

λοιπόν το μικρό κάθε μέρα τον πάω βόλτα και πολλές φορές προσπαθώ να του παίξω και εδώ πότε παίζει και πότε βαριέται . το απόγευμα τις περισσότερες φορές έχει παρέα τον παμπα

όσο για παιδάκια έχουμε ενα γείτονα είναι δέκα μήνες πιο μεγάλος αρκετές φορές βρέθονται απλά αυτό το καιρό είναι λίγο δύσκολο γιατι οι άνθρωποι κάνουν ανακαίνιση το σπίτι τους αλλά και μαζί δεν είναι και τα τέλεια παιδιά.. πολλά πρωινά έρχεται ο μικρός εδώ αλλά πρέπει να τα τρέχω. και έχουμε και άλλα παιδάκια που βρέθονται που και που δε γίνεται συνέχεια όμως..δεν μας ακούει καθόλοθ όποια μέθοδο και αν προσπαθήσαμεου

τώρα για να βρω εγώ δουλειά φέτος θα πάω τον άλλο μήνα κάπου εποχιακά για ένα μήνα και θα παλέψω τα ιδιαίτερα αλλά δεν μπορώ για φέτος να κοιτάξω κάτι άλλο εκτός αν είναι κάτι πολύ καλό γιατί δε μπορώ να στείλω το μικρό παιδικό

παρόλαυτα και πάλι θα ήθελε να φύγει εκεί που είναι ..είναι οδηγός - μεταφορέας δηλαδή εφοδιάζει μαγαζια με διάφορα πράγματα..του έχουν παίξει τα νεύρα και αφεντικα και υπαλλήλοι οκ πραγματικά επικρατει ένα χάος εκεί αλλα για την εποχή μας δεν παίρνει και άσχημα λεφτα.. όμως η δουλειά του είναι κουραστική πάντα ειδικά το καλοκαίρι χτυπάει δεκάωρο με τον ίδιο μισθό και τις άδειες δεν τις βλέπουμε μόνο τους χειμερινούς μήνες και πάλι όχι χριστούεγννα πάσχα καρναβάλια. δηάδη και εγώ να βρω δουλειά αυτός πάλι θέλει να φύγει. όπως καταλμβαινεις δεν έχει χρόνο για παράλληλη δουλειά και θεωρώ ότι δεν είναι μόνο το οικονομικό το πρόβλημα του,

ευκαιρίες δεν υπάρχουν πολλές μια για παράδειγμα που βρέθηκε του είπαν έλα πρώτα δοκιμαστικά και αυτό δε γίνεται να αφήσει μια δουλειά που είναι εκεί πάνω απο 12 χρονια για να πάει δοκιμαστικα και αν του πουν δεν μου κάνεις τι κάναμε μετα; (έχουμε ένα δάνειο και ένα μικρό δεν είναι ε'υκολο)

η ιδέα του είναι να ανοίξουμε κάτι δικό μας οι περισσότεροι εδώ έτσι το κάνουν πια αλλά δεν υπάρχει ρευστό.

 

 

Δ ειναι κακο να τον αφησεις λιγο να βαρεθει.θα μπει το μυαλο σε εγρηγορση να φτιαξει μονος παιχνιδι

Γενικα εχει πολλες ιδεες για χειροτεχνιες,εγω βλεπω στο Pinterest,κ εκπαιδευτικα μοντεσσορι

Μερικες μερες εμεις βγαινουμε κ δυο φορες,η μια μπορει να ειναι απλα μεχρι το σουπερ,ολοκληρη εξορμηση το κανουμε

Κ για να ξεδωσει στο σπιτι μουσικη κ χορος

Σε περιπτωση που δ ακουει ενω ειμαστε εξω απλα γυριζουμε σπιτι

Τα ιδιαιτερα ειναι μια χαρα για σενα,αλλα ξερω ειναι δυσκολες εποχες

Πολυ επιφοβο να φυγει απο τη δουλεια που εχει ο αντρας σου,τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα,τουλ σε κανενα μηνα θα ειναι πιο χαλαρα.λογικο να κουραστηκε αλλα δυσκολα στις μερες μας κανεις τετοιες αλλαγες,ειδικα οταν εχεις υποχρεωσεις

Μηπως υπαρχει καμια επιδοτηση για να ανοιξετε κτ δικο σας;

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω με το μικρό βαριέμαι κι εγώ τώρα με τις ζέστες και επειδή τον έχω συνέχεια και γιαυτό

ελπίζβ απο χειμώνα να είναι καλυτερα . συνήθως κοβουμε βόλτες με το ποδήλατο σε όλη τη πόλη το απόγευμα ή το πρωί και μετά κατι άλλο

για τον άντρα μου πιστεύω τώρα που θα ξεκινήοσυν οι άδειες να ηρεμήσει..έχει φύγει από το πόστο του ένα παιδί και έπεσε όλο το βάρος πάνω του

και καλά την επιχείρηση θα τη κρατούσα εγώ μέχρι να δούμε ότι μπορεί να φύγεθ αν πάει καλά

δε ξέρω αν υπάρχει τώρα επιδότηση αλλά αυτες πρώτα κάνεις την επιχείρηση και μετά σου τα δίνουν. ωραία πράγματα ε; χιχι

τώρα ο μικρός με έπρηξε να του βάλω τη πισίνα τη καθαριζα μισή ώρα τη γέμισε έκατσε πέντε λεπτα τα νευρα μιυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το χειμώνα θα είναι πιο δύσκολα αλλά θα έχω πιο πολύ όρεξη να του κάνω παιχνίδια και αυτός το ίδιο νομιζω

τώρα δε μαζεύεται

ήρθαν και οι γονείς μου και κάναμε πολλές βόλτες και μάλλον καλομαθε.φαντάσου πήγαινε και δώδεκα να κοιμηθεί τώρα λίγο λίγο αρχίζει να πηγαίνει κατα τις δεκα .ξυπναει οκτω και δε κοιμάται μεσημέρι πολλές οι ώρες.

θα χαλάσει πάλι βέβαια τώρα που θα πάω δουλεια

εσείς θα πάτε παιδικο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δ θα παμε.λογω ιωσεων,πιο πολυ μη μου κολλαει ο μικρος.κ επειδη ειναι κ ο μπαμπας αρκετα στο σπιτι δ θελω να νιωθει οτι τη διωχνουμε

Για την παρεα πιστευω θα βρισκουμε εξω

Θελουν εξω.η δικια μου θελει σπιτι με αυλη

Πανω κατω ιδιες ωρες υπνου εχουμε

Link to comment
Share on other sites

δύο παιδάκια έχεις;

εσύ δουλεύεις;

εμένα έχει τεράστιες βεράντες και αυλή το ίδιο του κάνει χιχι

νέα εξέιλιξη δεν ακούει όταν του λέω όχι αλλο χυμό και δεν με αφήνει να τραγουδώ πέφτει κάτω και κλαέι θα το δειρω στο τέλος και δεν κάνω τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυο.ο μικρος 9μηνων.απασχολειται κ μαζι του η κορη

Οχι δ δουλευω

Αν ειχαμε αυλη ολο εξω θα ηταν.μονο το βραδυ θα εμπαινε μεσα.επειδη παμε χωριο βλεπω οτι τρελενεται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σου ζησουν κοπέλα μου

έτσι νόμιζα και εγώ το βαρέθηκε κι αυτό και θέλει να είμαι μαζί του. τα πάντα έχει έξω να παίζει και αυτός απλά πετάει πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοειται εισαι μαζι εξω.λιγο κουνια,λιγο τραμπαλα,λιγο τραμπολινο,λιγο πισινα,λιγο μπαλα,λιγο με χωματα,λιγο ποδηλατο-πατινι.καπως περναει η ωρα

Επισης πηγαινει πειραζει λουλουδια,βλεπει τα ζωακια(κοτες-κουνελια-παπιες).κρυφτο

Link to comment
Share on other sites

χαχα εμένα πάλι δεν θέλει τα καθόλου τα ζώα κάποια οπως πχ τις κότες και τα πρόβατα τα βαριέται και λεεί εντάξει τα είδα τώρα και κάποια ειδικά τα σκυλιά τα φοβάται...ασε είχαμε πάρει και ένα κουτάβι λυκο επειδή το σπίτι τότε χτιζόταν το πήραμε για λίγο στη πεθερά μου γιατί σε μας δε γινόταν στην πολυκατοικία τον πέρναμε τον έβλεπε του άρεσε και ξαφνικά το φοβήθηκε και τώρα δεν μπορούμε να το φέρουμε τον τρέμει..

επίσης πήγαμε στο χωράφι του πεθερού μου να κόψουμε σύκα έχει εκεί κότες κουνέλια..αντε λέει να φυγουμε χιχι

τα λουλούδια στην αρχή τα έκοβε τώρα ούτε αυτά

λίγο με τη τσουλήθρα και το πατίνι πα ίζει. τραμπολίνο δεν έχουμε έχουν οι γείτονες όπως και κούνια κάνει λίγο

τώρα παίζει λίγο με το ηλεκτοκίνητο αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγε στις εννιά κουράστηκε έπαιξε με το παμπα μέσα στη πισίνα και μετά έπαιξε και στο μπάνιο .μου ζήτησε να του διαβάσω ένα παραμύθι στην αρχή βαριομουν αλλά το λυπήθηκα και του διάβασα 

Αύριο το απόγευμα θα πάμε βόλτα που τρελενεται δυστυχώς δεν μπορώ να πω που είναι διαφήμιση

Μου έστειλα.μηνυμα και από τη δουλειά μου έδωσαν το ωράριο για τις δύο.μερες παρασκευή την άλλη 9-3 αλλά.πρεπει να πάω μισή ώρα πιο νωρίς να ανοίξω λογαριασμό . Και θα πάμε από τις εφτά γιατί θα μας κατεβασει ο παμπας ωχ αγχωθηκα τώρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...