Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

καλησπέρα

καταρχήν είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονίκη

Αρς χειρουργήθηκα στο Παναγία από τον Δ/ντη χειρουργικής κ. Μοσχίδη, δεν έχω κάνει σπινθηρογράφημα μετά το χειρουργείο - την βιοψία ακόμη δεν την έχω πάρει στα χεριά μου και δεν ξέρω σε ποιο στάδιο με κατατάσσουν. με παρακολουθεί έμπειρος ενδοκρινολόγος ο όποιος μας καθησυχάζει πως όλα πρέπει να γίνουν βήμα βήμα

έκανα προχθές αιματολογικές κ δυστυχώς η καλσιτονίνη είναι στο 80 (με επιτρεπτά όρια 18!! γεγονός που δηλώνει υπότροπη) και ο υπέρηχος έδειξε πως έχουν πειραχτεί 5-6 λεμφαδένες στο κέντρο κ αριστερά του λαιμού. Όποτε σίγουρα θα πρέπει να γίνει ριζικός λεμφαδενικός καθαρισμός (και άλλο χειρουργείο δηλαδή ).

Σήμερα έκανα αξονική τομογραφία σε όλο το σώμα (άνω κάτω κοιλία, τράχηλο πνεύμονες) για να δείξει τι άλλο κ αν έχει πειραχτεί.

Ζω μάλλον ένα όνειρο, σα να βλέπω ταινία, δεν ξέρω τι να πω, έχω μείνει στο ότι έβγαλα το θυρεοειδή κ ότι θα έπαιρνα για μια ζωή θυροξίνη.

ευχαριστώ για τον χρόνο κ τις συμβουλές σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά...

Ευχομαι να είστε όλοι καλά!!! Και να μην πτοείστε φυσικα... :)

Χρύσα αν κατάλαβα σωστά θα κάνεις το ιώδιο στο Ιατρόπολις, πότε με το καλό γιατί κι εγώ εκεί θα το κάνω στις 23 του Σεπτέμβρη..

Όχι Ευτυχία μου, εγώ το έκανα ήδη το ιώδιο το Γενάρη που μας πέρασε και ευελπιστώ να μη χρειαστεί να το ξανακάνω. Να μην ανησυχείς για τίποτα, θα είσαι σε πολύ καλά χέρια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

καταρχήν είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονίκη

Αρς χειρουργήθηκα στο Παναγία από τον Δ/ντη χειρουργικής κ. Μοσχίδη, δεν έχω κάνει σπινθηρογράφημα μετά το χειρουργείο - την βιοψία ακόμη δεν την έχω πάρει στα χεριά μου και δεν ξέρω σε ποιο στάδιο με κατατάσσουν. με παρακολουθεί έμπειρος ενδοκρινολόγος ο όποιος μας καθησυχάζει πως όλα πρέπει να γίνουν βήμα βήμα

έκανα προχθές αιματολογικές κ δυστυχώς η καλσιτονίνη είναι στο 80 (με επιτρεπτά όρια 18!! γεγονός που δηλώνει υπότροπη) και ο υπέρηχος έδειξε πως έχουν πειραχτεί 5-6 λεμφαδένες στο κέντρο κ αριστερά του λαιμού. Όποτε σίγουρα θα πρέπει να γίνει ριζικός λεμφαδενικός καθαρισμός (και άλλο χειρουργείο δηλαδή ).

Σήμερα έκανα αξονική τομογραφία σε όλο το σώμα (άνω κάτω κοιλία, τράχηλο πνεύμονες) για να δείξει τι άλλο κ αν έχει πειραχτεί.

Ζω μάλλον ένα όνειρο, σα να βλέπω ταινία, δεν ξέρω τι να πω, έχω μείνει στο ότι έβγαλα το θυρεοειδή κ ότι θα έπαιρνα για μια ζωή θυροξίνη.

ευχαριστώ για τον χρόνο κ τις συμβουλές σας

Γιώργο και τα κακά όνειρα και οι άσχημες ταινίες τελειώνουν κάποια στιγμή, θα τελειώσει και το δικό σου και θα είσαι μια χαρά! Δες το φόρουμ, μετράει 82 σελίδες, κι έχουν γραφτεί όλες από νικητές!!! Έχεις τους γιατρούς σου που σε παρακολουθούν και θα σου προτείνουν ότι καλύτερο για να ανακτήσεις την υγεία σου. Καταλαβαίνω το σοκ σου, όλοι φαντάζομαι εδώ μέσα έτσι ένιωσαν όταν έμαθαν την έκταση του προβλήματός τους. Αλλά μην το αφήσεις να σε καταβάλλει, πίστεψέ με είναι το πιο σημαντικό απ' όλα. Πότε περιμένεις τα αποτελέσματα της αξονικής σου;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

καταρχήν είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονίκη

Αρς χειρουργήθηκα στο Παναγία από τον Δ/ντη χειρουργικής κ. Μοσχίδη, δεν έχω κάνει σπινθηρογράφημα μετά το χειρουργείο - την βιοψία ακόμη δεν την έχω πάρει στα χεριά μου και δεν ξέρω σε ποιο στάδιο με κατατάσσουν. με παρακολουθεί έμπειρος ενδοκρινολόγος ο όποιος μας καθησυχάζει πως όλα πρέπει να γίνουν βήμα βήμα

έκανα προχθές αιματολογικές κ δυστυχώς η καλσιτονίνη είναι στο 80 (με επιτρεπτά όρια 18!! γεγονός που δηλώνει υπότροπη) και ο υπέρηχος έδειξε πως έχουν πειραχτεί 5-6 λεμφαδένες στο κέντρο κ αριστερά του λαιμού. Όποτε σίγουρα θα πρέπει να γίνει ριζικός λεμφαδενικός καθαρισμός (και άλλο χειρουργείο δηλαδή ).

Σήμερα έκανα αξονική τομογραφία σε όλο το σώμα (άνω κάτω κοιλία, τράχηλο πνεύμονες) για να δείξει τι άλλο κ αν έχει πειραχτεί.

Ζω μάλλον ένα όνειρο, σα να βλέπω ταινία, δεν ξέρω τι να πω, έχω μείνει στο ότι έβγαλα το θυρεοειδή κ ότι θα έπαιρνα για μια ζωή θυροξίνη.

ευχαριστώ για τον χρόνο κ τις συμβουλές σας

Γιώργο μου μην φοβάσαι, ξέρω ότι είναι δύσκολο αυτό που σου λέω αλλά είναι σημαντικό να δείξεις ψυχραιμία! Η αξονική τι έδειξε; Περιμένετε αποτελέσματα;

Το σημαντικό είναι να μην υπάρχουν απομακρυσμένες μεταστάσεις, όταν ο καρκίνος του θυρεοειδούς βρίσκεται στην εγχώρια περιοχή αντιμετωπίζεται! Ο λεμφαδενικός καθαρισμός γιατί δεν έγινε στο πρώτο χειρουργείο σας είπαν; Δεν είχαν πειραχτεί τότε αυτοί οι 5-6 λεμφαδένες ή απλώς δεν φάνηκε;

Πάντως απ'ότι διάβασα στον μυελοειδή υπάρχει συχνά ισχυρή κληρονομικότητα. Είχε κάποιος άλλος στην οικογένειά σου;

Πάντως αν χρειαστεί να μπεις για επιπλέον χειρουργείο, μην το σκέφτεσαι, να το επιδιώξεις άμεσα. Μπροστά στην υγεία δεν είναι τίποτα αυτό. Εύχομαι όλα να περάσουν γρήγορα και να λες ότι ηταν μια ατυχία.

Προσπάθησε να ξεχνιέσαι, να μιλάς με φίλους, μην σε παίρνει από κατω!!

Georgia, Σόνια που είστε βρε;; Εσείς από τα Βόρεια για σπεύστε για υποστήριξη!

Link to comment
Share on other sites

tenten Γιωργο,καταρχας να σου ευχηθω περαστικα σου!!Και εγω εδω Θεσ/κη μενω,αλλα ολα εγιναν στο Θεαγενειο(πολυεστιακος θηλωδης).Ενα θα σου πω, αυτο που ειπα σε στενη μου φιλη με μυελοειδη κι εκεινη,οτι ειστε τυχεροι ,οπως κι ολοι μας που αφαιρεσαμε τον θυρεοειδη εγκαιρα!!Η φιλη μου ειναι μια χαρα και θα της πω να γραψει εδω στο φορουμ για λεπτομερειες.Αν πρεπει να κανεις και λεμφαδενικο καθαρισμο,να το κανεις οσο γινεται γρηγοροτερα για να φυγει κι αυτη η εννοια και ολα θα πανε καλα!!Στη περιπτωση σας δεν γινεται καποια θεραπεια,αλλα μονο παρακολουθηση με υπερηχο και αιματολογικες.Η καλσιτονινη σου μπορει να ειναι ακομα ανεβασμενη επειδη ειναι προσφατη η εγχειρηση η απο τους λεμφαδενες.Η αξονικη ηταν καθαρη?Εχω βιωσει την κατασταση που περνας(δηλαδη το σοκ στο ακουσμα του καρκινου) και θα σου προτεινα ψυχραιμια και δυναμη!!Εδω θα ειμαστε ολοι μας για ο,τι χρειαστεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κ μπράβο για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.

να μπω στο δικό μου πρόβλημα σύντομα κ περιληπτικά : Είμαι άντρας 38 ετών.

πριν 20 μέρες έκανα ολική αφαίρεση θυρεοειδή - βρέθηκε τυχαία όζος 5 εκ πριν 2 μήνες, έγιναν όλα πολύ γρήγορα κ άμεσα λόγω μεγέθους κτλ κτλ. όλοι με καθησύχαζαν πως δεν είναι τπτ , επέμβαση ρουτίνας, ότι ακόμη να είναι κ κακοήθης καρκίνος (κάτι σχετικά σπάνιο) αντιμετωπίζεται πολύ εύκολα με ιώδιο κ τα σχετικά. Χθες βγήκαν τα αποτελέσματα της βιοψίας. Δεν είχα κανένα άγχος κ αγωνία, ήμουν σίγουρος ότι και να είναι αντιμετωπίζεται.

Δυστυχώς όμως άκουσα ότι χειρότερο θα μπορούσα να ακούσω. ότι πρόκειται για κακοήθη μυελοειδή καρκίνο (μια σπάνια περίπτωση καρκίνο του θυρεοειδή) συναντάτε στο 5% των καρκίνων του θυρεοειδή και ότι δεν μπορεί να γίνει θεραπεία με ιώδιο για να καούν τα εναπομείναντα καρκινικά κύτταρα.

αυτό που μπορεί να γίνει με αιματολογικές κ υπέρηχο που έκανα χθες να δείξει αν έχουν απομείνει καρκινικά κύτταρα κ να αφαιρεθούν ξανά με χειρουργική επέμβαση.

χθες δε μαζί με την βιοψία μου είπαν πως αφαίρεσαν κ ένα λεμφαδένα που είχε ήδη προσβληθεί.

όπως καταλαβαίνετε έχω λίγο πανικοβληθεί, ψάχνοντας για πληροφορίες στο ιντερνέτ έπεσα κ σε αυτό το πορταλ. εάν έχετε κάποιες πληροφορίες σχετικές με την περίπτωση του μυελοειδή καρκίνο, για τις συνέπειες, την εξέλιξη κτλ θα σας ήμουν ευγνώμων

ευχαριστώ για το χρόνο

Υγεία δύναμη σε όλους

Γιωργο, καλως ηλθες στην παρεα μας και σε διαβεβαιω πως καπως σαν εσενα ηρθαν ολοι οι συμμετεχοντες εδω μεσα. Οπως θα διαπιστωσες, αν διαβασες προηγουμενες σελιδες, ο καρκινος του θυροειδη ειναι ιασιμη μορφη καρκινου.

Συγκεκριμενα, οι ιδιοι οι γιατροι χρησιμοποιουν την εκφραση -ευχη: Αν ειναι να σε βρει καρκινος, να ευχεσαι να ειναι στο θυροειδη.

Καταλαβαινω το σοκ στο ακουσμα της διαγνωσης αλλα σε συμβουλευω να κρατησεις την ψυχραιμια σου, να ακολουθεις τις οδηγιες των γιατρων, να μη διαβαζεις ολα τα αρθρα που κυκλοφορουν στο διαδικτυο (υπαρχει υπερβολη μερικες φορες), να παραμεινεις στην παρεα μας για να σε συντροφευουμε και να σου λυνουμε τις αποριες καθως και για να συμβαλλουμε κι εμεις με την θετικη μας πιστη στην αντιμετωπιση της παθησης σου.

Αποδειξη οτι ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ (αυτο εναι το μοτο μας) ειναι ολα αυτα τα παιδια που ηρθαν (οπως εσυ) και παρεμειναν στην παρεα για να βοηθησουν τους επομενους πασχοντες παραθετοντας τη δικη τους προσωπικη εμπειρια και ΝΙΚΗ!!!

Ενημερωνε μας για οτι νεωτερο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις μπόρεσα, είπα να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας. Και ο υπέρηχος κοιλίας ήταν καθαρός!!! Τώρα σε 2 μήνες θα κάνει ορμονικές για να δούμε εάν θα τον καλύπτει η νέα δοσολογία του Τ4 που ξεκίνησε τώρα διότι από Τ4 των 125 πήγαμε σε Τ4 των 175 (είναι 84 κιλά περίπου). Με το Τ4 των 125 η TSH του ήταν 0,7. Σε 1 χρόνο από τη λήψη ιωδίου, δηλαδή τον Απρίλιο, θα κάνουμε επανέλεγχο, για να δούμε ότι όλα βαίνουν καλώς. Νοιώθω πραγματικά ανακουφισμένη διότι αυτές τις μέρες δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Τουλάχιστον οι πρώτες ενδείξεις για την πορεία του θυροειδούς είναι θετικές και εύχομαι έτσι να συνεχίσουν.

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράστασή σας. Θα παραμείνω στην παρέα μας. Καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα σε όσους αναμένουν!!

Kisi, πως ειστε????

Θα χαρουμε να μαθουμε νεα σας.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλησπέρα,

είμαι κι εγώ μια περίπτωση του 5% με μυελοειδή.Χειρουργείθηκα πριν 2 χρόνια και είμαι μια χαρά.Είχα κι εγώ ένα πολύ μικρό όζο που όλοι με καθησύχαζαν ότι δεν ήταν τίποτα μέχρι που η καλσοτινίνη έδειξε τιμή 190.

Στην αρχή κι εγώ έπεσα από τα σύννεφα λόγω τις σπανιότητας της περίπτωσης μας χειρουργήθηκα και μου αφαίρεσαν και μερικούς κεντρικούς λεμφαδένες που οι 2 είχαν μετάσταση.Από τότε κάθε εξάμηνο κάνω τουλάχιστον αιματολογικές και είμαι μια χαρά.Μπορεί να μην παίρνει θεραπεία η περίπτωση μας αλλά δεν είναι και ανίατη.Συγκεκριμένα η γιατρός μου μου λέει στην ψύχρα ότι από αυτό τουλάχιστον δεν πρόκειται να φύγω.Γνωρίζω και ένα ακόμα άτομο με μυελόειδή και όλα πάνε καλά.Ποιος γιατρός σε παρακολουθεί τώρα?Μετά το χειρουργείο έκανα μέτρηση για καλσιτονίνη μετά από 2,5 μήνες γιατί θέλει λίγο χρόνο να κατέβει.Η δικιά σου η μέτρηση έγινε νωρίς μετά από 20 μέρες εγραψες?Μια συμβουλή μην μπαίνεις στο ιντερνετ για πληροφορίες γιατί δεν ξέρεις πιο site είναι έγκυρο για να διαβάσεις εγώ δυστυχώς μπήκα και ήταν το χειρότερο λάθος που είχα κάνει γιατί εκεί μιλάνε με πιθανότητες δεν πάει να πει ότι έτσι θα είναι με τον κάθε άνθρωπο που νοσεί.Μέχρι που βρήκα τυχαία αυτό το φόρουμ και ήταν το καλύτερο που είχα κάνει.Αν πρέπει να χειρουργηθεις για τους λεμφαδένες κάντο να τελιεώνεις και να ησυχάσεις κι όλα μετά θα πάνε μια χαρά θα το δεις.Θετική σκέψη από εσένα και από όλους μας να είσαι σίγουρος και ότι χρειαστείς θα είμαστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα κ το ενδιαφέρον.

Η αξονική τομογραφία δεν έδειξε τπτ το ανησυχητικό είναι καθαρή (εκτός μιας μικρής πετράς το νεφρό άσχετο)

Ίσως πρέπει να γίνει σπινθηρογράφημα οστών αν κατάλαβα καλά (για να φύγει η υποψία για τα οστά) υπερβολικό κ απίθανο απλά για να φύγει κ από κει κάθε υπόνοια

Κληρονομικότητα στην οικογένεια δεν υπάρχει…

Άρα τα στοιχειά είναι ότι η καλσοτινίνη είναι στο 80 κ ο υπέρηχος που έδειξε πειραγμένους 5 λεμφαδένες. Τώρα γιατί δεν έγινε λεμφαδενικός καθαρισμός ταυτόχρονα με τον θυρεοειδεκτομή δεν ξέρω….

Ο ολικός λεμφαδενικος καθαρισμός πρέπει να γίνει άμεσα στο επόμενο 10 – 15μερο είναι αρκετά δύσκολη περίπτωση ( κρατεί 5 6 ώρες) δυσκολεύει την κατάσταση ότι έγινε το χειρουργείο πριν 22 μέρες

Πρέπει να με αναλάβει εξειδικευμένος χειρουργός ενδοκρινών αδένων (κ όχι γενικός χειρούργος που κάνε την θυρεοδοκτομη) κ κόστος για ιδιωτική κλινική είναι γύρω 6000. Το κόστος είναι πολύ μεγάλο θα πρέπει σίγουρα να δω κ προς κρατικό νοσοκομείο αν υπάρχει η δυνατότητα. Ο περίγυρος δηλώνει να μη σκέφτομαι τα χρήματα μπροστά στην υγεία, αλλά υπάρχει κ ένα αλλά, το κόστος είναι πολύ μεγάλο κ αγχώνομαι όχι μονό για την υγεία αλλά κ για αυτό.. θα πανε ολα καλα θελει πιστη κ υπομονη...

υγεια κ δυναμη σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Tenten,ευτυχως που ειναι η αξονικη καθαρη!!Μη φοβασαι για τιποτα αλλο!!Οσο για την εγχειρηση ,ειναι ενα επιπλεον δυσκολο κομματι!!Εδω νευριαζω με το κρατος ,που σε τετοιες στιγμες δεν ειναι κοντα στον ασθενη!!Προσπαθησε να παρεις καλες πληροφοριες για εναν καλο χειρουργο ,που να εχει τη δυνατοτητα να χειρουργει σε δημοσιο νοσοκομειο,ωστε να γλιτωσεις καποια επιπλεον εξοδα.Δυστυχως δεν γνωριζω εδω στη Θεσ/κη καποιον.

Περαστικα σου και καλη δυναμη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κ ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα κ το ενδιαφέρον.

Η αξονική τομογραφία δεν έδειξε τπτ το ανησυχητικό είναι καθαρή (εκτός μιας μικρής πετράς το νεφρό άσχετο)

Ίσως πρέπει να γίνει σπινθηρογράφημα οστών αν κατάλαβα καλά (για να φύγει η υποψία για τα οστά) υπερβολικό κ απίθανο απλά για να φύγει κ από κει κάθε υπόνοια

Κληρονομικότητα στην οικογένεια δεν υπάρχει…

Άρα τα στοιχειά είναι ότι η καλσοτινίνη είναι στο 80 κ ο υπέρηχος που έδειξε πειραγμένους 5 λεμφαδένες. Τώρα γιατί δεν έγινε λεμφαδενικός καθαρισμός ταυτόχρονα με τον θυρεοειδεκτομή δεν ξέρω….

Ο ολικός λεμφαδενικος καθαρισμός πρέπει να γίνει άμεσα στο επόμενο 10 – 15μερο είναι αρκετά δύσκολη περίπτωση ( κρατεί 5 6 ώρες) δυσκολεύει την κατάσταση ότι έγινε το χειρουργείο πριν 22 μέρες

Πρέπει να με αναλάβει εξειδικευμένος χειρουργός ενδοκρινών αδένων (κ όχι γενικός χειρούργος που κάνε την θυρεοδοκτομη) κ κόστος για ιδιωτική κλινική είναι γύρω 6000. Το κόστος είναι πολύ μεγάλο θα πρέπει σίγουρα να δω κ προς κρατικό νοσοκομείο αν υπάρχει η δυνατότητα. Ο περίγυρος δηλώνει να μη σκέφτομαι τα χρήματα μπροστά στην υγεία, αλλά υπάρχει κ ένα αλλά, το κόστος είναι πολύ μεγάλο κ αγχώνομαι όχι μονό για την υγεία αλλά κ για αυτό.. θα πανε ολα καλα θελει πιστη κ υπομονη...

υγεια κ δυναμη σε ολους

Γιώργο μπράβο για την αξονική, πολύ θετικό!!

όσο για τον χειρουργό ενδοκρινών αδένων...ποιος σας πρότεινε αυτη τη λύση; Καταλαβαίνω το άγχος των δικών σου αλλά είμαι σίγουρη ότι και σε δημόσια νοσοκομεία (όπου βλέπουν χιλιάδες περιπτώσεις με καρκίνους θυρεοειδούς και έχουν απίστευτη εμπειρία) θα μπορούσες να βρεις έναν καλό γενικό χειρουργό που να έχει ξαναχειρουργήσει παρόμοιες περιπτώσεις. Είδες η φίλη αποπάνω με την ίδια περίπτωση εδώ και δύο χρόνια είναι μια χαρά! Μήπως ξέρεις εσύ anagg κάποιον; Στην Αθήνα χειρουργήθηκες ή Θεσ/κη;

Ίσως Γιώργο αν σου πρότειναν κάποιο γενικό χερουργό εδώ στην Αθήνα και είχες τη δυνατότητα να κατέβεις; (Σε περίπτωση που δεν βρεις κάποιον Θεσ/κη).

Πάντως και μόνο που βλέπεις ότι υπάρχουν και άλλοι με μυελοειδή (η φίλη που ανέφερε η Σόνια, η φίλη της anagg αλλά και η ίδια η anagg) και είναι μια χαρά, πιστεύω δίνει μεγάλο κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γιώργο εγώ χειρουργήθηκα στη Θεσσαλονίκη σε ιδιωτική κλινική επειδή μου έδωσαν πολύ καλές συστάσεις για τον γιατρό που ήταν ο Γκορόπουλος αλλά μετέπειτα έμαθα και για τον Γκουτσαμάνη που χειρουργεί στο Αχεπα. Τον είχε ενημερώσει μια φίλη νοσηλέυτρια για την περίπτωσή μου αν θέλεις μπορώ να ζητήσω τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλεφωνα του Γκουτζαμανη τα εχω εγω. Αν χρειαστειτε κατι, μπορω να τα δωσω .

Εγω χειρουργηθηκα σ αυτον και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τον κ. Γκορόπουλο με έχουν συστήσει ως εξαιρετικό, εξειδικευμένο σε αυτό αλλά χειρούργει μονό ιδιωτικά κ αυτόν έχουμε κατά νου. Είχε γίνει μια πρώτη επαφή προτού καν χειρουργήσω τον θυρεοειδή. Οποιαδήποτε πληροφορία για άλλο χειρουργό όπως ο κ. Γκουτζαμάνης που αναφέρθηκε είναι πολύ παραπάνω από θεμιτό

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο,γεια σου.περα απο το δικό μου μου πρόβλημα το οποίο ίσως διαβασες ,πέρασα τα ίδια τα δικά σου με πολύ αγαπημένο μου ξαδερφο προ 6μηνου μάλιστα συνονοματο σου,κι έτρεξαν εγώ καθώς είμαι γιατρός.Καταρχην χαλάρωσε και θα το αντιμετωπίσεις και μάλιστα επιτυχως!Ξεχνα τον χειρουργό σου και τον ενδοκρινολογο σου καθώς έκαναν λάθος χειρουργοντας σε χωρίς παρακεντησεις και χαρτογράφηση γιατί αν τα είχαν κάνει αυτά θα είχε γίνει ριζική αντιμετώπιση εξαρχής .Στην Αθήνα το χειρουργείο που χρειάζεσαι κοστίζει απο 1000 εώς 3000 στα τόπ ιδιωτικά, αν αποτανθεις σε δημόσιο πιθανόν να καθυστερήσεις και δεν το θέλεις αυτό.Αν λοιπόν σε ενδιαφέρει να κατέβεις Αθήνα ,ο Βαμβακιδης αν και πολύ νέος κάνει τον καλύτερο λεμφαδενικο καθαρισμό και είναι άνθρωπος ακόμη ,ενδιαφέρεται και δεν εκμεταλλεύεται ίσως είναι μάλιστα η πιο οικονομική επιλογή.Αν θέλεις να σου πω κάτι άλλο ρωτά με

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...