Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

      Όταν λες αυτόματη αποβολή;; Σταματούσαν οι καρδούλες τους; Αν είναι έτσι τότε συνήθως είναι στο έμβρυο..

      Γνωστή αιματολογο;; Της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης;! Γιατί εμένα "λάθος" βγάλανε δύο διαφορετικοί γιατροί την γνωστή αιματολογο της Αθήνας, το χειρότερο είναι ότι τη ξέρουν προσωπικά και οι ίδιες οι γιατροί που πήγα και απορούσαν πως της "ξέφυγε"! Προσωπικά έχασα την εμπιστοσύνη μου και επειδή μου έδωσε οδηγίες ανάλογες δεν πήρα ούτε τη κορτιζόνη ούτε το salospir τότε που μου έδινε ο εξωσωματικος(όχι ότι θα με κάλυπταν αλλά έστω αυτό..!).. εγώ πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς δεύτερη γνώμη και ας είναι 50-60€ πχ πεταμένα λεφτά.. παρεπιπτόντως αν υπάρχει αυτοάνοσο (όπως στη περίπτωση μου) η κορτιζόνη που δίνουν στην εξωσωματική δεν αρκεί πχ..! Τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική μπορεί να καλύπτουν ως ένα βαθμό αλλά αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ανάλογη τροποποίηση του πρωτοκόλλου με εξατομικευμένη αγωγή με βάση τις ανάγκες του οργανισμού για να μπορέσει να στηρίξει μια κύηση! 

      Το ότι έχετε έτοιμες βλαστοκυστες είναι καλό και έχεις δίκιο σε αυτή τη φάση δώρον αδωρον να ελέγξετε το σπέρμα.. αυτά βέβαια τα ελέγχουμε εξαρχής!! Εννοείτε κλασικά δεν δίνουν καμία σημασία και ευθύνη στο σπέρμα και στον άντρα αλλά το ότι είναι 33 δεν μου λέει απολύτως τίποτα!! Το οξειδωτικό στρες, ο κατακερματισμός, τα μικρόβια κτλ επηρεάζουν είτε είσαι 23 είτε 63!! Φυσικά όσο μεγαλώνει ο άντρας φθίνει και η γονιμότητα του όπως ακριβώς και στη γυναίκα αλλά αυτά που σου αναφέρω σχετίζονται με το τρόπο ζωής, τη διατροφή τις συνθήκες εργασίας και τόσα τόσα ακόμα!! Πχ ο υψηλός κατακερματισμός κατηγορείται για αποβολές..! Όταν λοιπόν φεύγει από τη μέση ο παράγοντας "ποιότητα" ωαρίων όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ξεψαχνιζονται!! Πόσο μάλλον όταν αυτή η προσπάθεια κοστίζει 5.000 πάνω κάτω..!! Δεν ευθυνεστε εσείς φυσικά πουθενά σε αυτό.. όπως και όλα τα ζευγάρια που προχωρούν σε εξωσωματική με δωρεά ή χωρίς, εμπιστεύονται τους γιατρούς να τους κατευθύνουν ανάλογα.. δυστυχώς δύσκολα βλέπουμε να συμβαίνει αυτό..

      Καταλαβαίνω ότι έχεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεσαι λόγο του θυρεοειδή αλλά χρειαζόμαστε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που να έχει εξειδίκευση στις ορμόνες αυτές.. δεν γνωρίζω τη γιατρό σου ούτε αμφισβητώ τις γνώσεις της επί του θέματος, απλά να το ψάξεις για να είσαι σίγουρη... Κυρίως το ζάχαρο κατηγορείται για αποβολές οπότε εκεί θα εστιαζα και στις βιταμίνες, αν είναι καλυμμένος ο οργανισμός σου όπως βιταμίνη D, B12, φολικό κτλ κτλ..

      Τέλος εγώ θα έκανα ένα ακόμα ραντεβού με έναν δεύτερο εξωσωματικο ίσα για να πάρω μια δεύτερη γνώμη ως προς το τρόπο προσέγγισης και τι θα είχε να προτείνει από εξετάσεις κτλ.. άσχετα με το αν θα προχωρούσα με τον γιατρό που ήδη έχω ή όχι.. απλά για να δω τι άλλο μπορεί να ακούσω..

      Ελπίζω να βοήθησα λίγο..

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

5 minutes ago, Tania8980 είπε:

Alexiathe καλώς ήρθες!Κι εγώ νομίζω πως αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα σου το έλεγαν αμέσως.Ξεκουρασου και ηρέμησε!

Alice2 χθες από λάθος αναδημοσίευση την απάντηση σου και δε φαινόταν η δική μου.Ποτε παίρνεις το ιώδιο;Εγώ είμαι από τη φύση μου αισιόδοξη οπότε όλα καλά θα πάνε!!! Πόσο χρονών είναι το παιδί σου;

Tania σε ένα μηνα περίπου θα μπω για ιώδιο.Το παιδι μου είναι 8 χρονών αλλά είναι πολύ κολλημένο πάνω μου..μοναχοπαίδι κιόλας καταλαβαίνεις..Εσυ όλα καλά με τις εξετάσεις σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, alice.2 είπε:

Tania σε ένα μηνα περίπου θα μπω για ιώδιο.Το παιδι μου είναι 8 χρονών αλλά είναι πολύ κολλημένο πάνω μου..μοναχοπαίδι κιόλας καταλαβαίνεις..Εσυ όλα καλά με τις εξετάσεις σου;

Καλά, το ασβέστιο είναι χαμηλό,παίρνω ασβέστιο.Ισως θα ήταν καλό να ενημερώσεις και τη δασκάλα στο σχολείο  ότι εκείνη την περίοδο θα είσαι απούσα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tania8980 είπε:

Καλά, το ασβέστιο είναι χαμηλό,παίρνω ασβέστιο.Ισως θα ήταν καλό να ενημερώσεις και τη δασκάλα στο σχολείο  ότι εκείνη την περίοδο θα είσαι απούσα.

Ναι!Σίγουρα θα την ενημερώσω και για την συμπεριφορά του και για τις επιδόσεις του.Το ασβέστιο μεχρι πότε θα το παίρνεις;

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alice.2 είπε:

Ναι!Σίγουρα θα την ενημερώσω και για την συμπεριφορά του και για τις επιδόσεις του.Το ασβέστιο μεχρι πότε θα το παίρνεις;

Δεν ξέρω υποθέτω μέχρι να πιάσει φυσιολογικές τιμές, τώρα είναι οριακά κάτω.στις 18/1 θα κάνω πάλι εξετάσεις και θυρεοσφαιρινη.Αντε να δούμε!Καλό βράδυ!   

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Σας διαβαζω εδω και λιγο καιρο και σημερα αποφασισα να σας πω και γω την ιστορια μου με το θυροειδη.Ειμαι 41 ετων και το 2010 ανακαλυψα σε προληπτικο ελεγχο μετα την γενα του παιδιου μου οτι εχω εναν οζο 8 χιλ. Ο θυροειδης ηταν ενταξει. Απο τοτε καθε χρονο εκανα ηπερηχο και ο ενδοκρινολογος ηταν καθησυχαστικος. Το 2015 εγινε 1 εκ. Και η δευτερη ενδοκρινολογος που ειχα μου ειπε οτι πρεπει να κανω fna γιατι εχει και αλλα υποπτα στοιχεια. Το αμελησα και εκανα πριν 25 μερες περιπου. Το αποτελεσμα εδειξε υποψια θηλωδους καρκινωματος κατηγ.V BETHESDA. Η τριτη ενδοκρινολος που μου εκανε το fna (υπαρχει λογος που τους απαριθμω.) με εστειλε για λεπτομερη υπερηχο λεμφαδενων ο οποιος εδειξε υποψια παλι σε 2 πλευρικους. 

Μετα πηγα σε χειρουργο ενδοκρινολογικων αδενων ο οποιος με στελνει για fna λεμφαδενων για να αποφασισει αν θα κανουμε και καθαρισμο. Αλλο να βγαλω μονο το θυροειδη και αλλο να κανω και καθαρισμο που ειναι πολυ μεγαλο χειρουργιο. Αυτο που μου ειπε για τον οζο ειναι οτι δεν θα πρεπει να προσεχουμε μονο το μεγεθος και τα αλλα υποπτα χαρακτηριστικά αλλά και την θεση που βρίσκετε. Σε μενα μεγαλωνε παρα πολυ αργά αλλά ειναι στον ανω πολο και δεν ειχε περιθώριο να μεγαλωσει πανω στον αδένα. Κανεις απο τους 3 ενδοκρινολογους δεν μου ειπε οτι η θεση του ειναι προβλημα. Το λιγοτερο που αισθανομαι ειναι θυμος γιατι ηταν κατι που το "παρακολουθουσα". Και χαζη που ετρεφα τοσα χρονια ενα καρκινο. Και τωρα τρεχω και δεν φτανω.

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mariagb καλοσώρισες στην παρέα μας !!Καταλαβαίνω το θυμό σου,.πιστεψέ με..Πρεπει όμως να ηρεμήσεις και να δειξεις δυνατή!Ο καρκίνος του θυροειδή είναι ιάσιμος..η διαδικασία είναι δυσκολη!Εγω έκανα χειρουργείο πριν ενα μηνα περίπου(θυλακιώδης)και τώρα σε λιγο καιρο θα μπώ και για ιώδιο.και γω στο νουμερο 5 ήμουν.Ξερω οτι έχεις άγχος και ολο αυτό σου φαίνεται βαρύ πρέπει όμως να φανεις δυνατη και για το παιδάκι σου!Ποτε θα κάνεις χειρουργείο;Σου ευχομαι καλη δυναμη και όσο μπορεις να μην στεναχωριέσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2017 at 8:21 ΜΜ, mariagb είπε:

Καλησπερα και απο μενα.

Σας διαβαζω εδω και λιγο καιρο και σημερα αποφασισα να σας πω και γω την ιστορια μου με το θυροειδη.Ειμαι 41 ετων και το 2010 ανακαλυψα σε προληπτικο ελεγχο μετα την γενα του παιδιου μου οτι εχω εναν οζο 8 χιλ. Ο θυροειδης ηταν ενταξει. Απο τοτε καθε χρονο εκανα ηπερηχο και ο ενδοκρινολογος ηταν καθησυχαστικος. Το 2015 εγινε 1 εκ. Και η δευτερη ενδοκρινολογος που ειχα μου ειπε οτι πρεπει να κανω fna γιατι εχει και αλλα υποπτα στοιχεια. Το αμελησα και εκανα πριν 25 μερες περιπου. Το αποτελεσμα εδειξε υποψια θηλωδους καρκινωματος κατηγ.V BETHESDA. Η τριτη ενδοκρινολος που μου εκανε το fna (υπαρχει λογος που τους απαριθμω.) με εστειλε για λεπτομερη υπερηχο λεμφαδενων ο οποιος εδειξε υποψια παλι σε 2 πλευρικους. 

Μετα πηγα σε χειρουργο ενδοκρινολογικων αδενων ο οποιος με στελνει για fna λεμφαδενων για να αποφασισει αν θα κανουμε και καθαρισμο. Αλλο να βγαλω μονο το θυροειδη και αλλο να κανω και καθαρισμο που ειναι πολυ μεγαλο χειρουργιο. Αυτο που μου ειπε για τον οζο ειναι οτι δεν θα πρεπει να προσεχουμε μονο το μεγεθος και τα αλλα υποπτα χαρακτηριστικά αλλά και την θεση που βρίσκετε. Σε μενα μεγαλωνε παρα πολυ αργά αλλά ειναι στον ανω πολο και δεν ειχε περιθώριο να μεγαλωσει πανω στον αδένα. Κανεις απο τους 3 ενδοκρινολογους δεν μου ειπε οτι η θεση του ειναι προβλημα. Το λιγοτερο που αισθανομαι ειναι θυμος γιατι ηταν κατι που το "παρακολουθουσα". Και χαζη που ετρεφα τοσα χρονια ενα καρκινο. Και τωρα τρεχω και δεν φτανω.

 

 

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!Κι εγώ το πέρασα αυτό το στάδιο του θυμού και σε καταλαβαίνω.Συμφωνω απόλυτα με ότι σου είπε η alice.Δε θέλει άγχος, κι εγώ έβγαλα τους λεμφαδένες κεντρικούς αριστερούς, τώρα σχεδόν δύο μήνες μετά είμαι μία χαρά.Δεν είπε κάνενας ότι όλα είναι ανώδυνα, αλλά όλα ξεπερνιουνται!Βρες ένα καλό χειρουργό και πανω απο όλα ένα καλό ενδοκρινολογο . Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη, βαρέθηκα να ακουω ε εντάξει θα το βγαλεις και Τέλος.

Σημερα θα κανω την παρακεντιση στους αριστερους λεμφαδενες και μετα το αποτέλεσμα, τελος εβδομάδας θα κανονισω ημερομηνια. 24/1 Ή 31/1. Στη θεσ/νικη θα το κάνω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mariagb είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη, βαρέθηκα να ακουω ε εντάξει θα το βγαλεις και Τέλος.

Σημερα θα κανω την παρακεντιση στους αριστερους λεμφαδενες και μετα το αποτέλεσμα, τελος εβδομάδας θα κανονισω ημερομηνια. 24/1 Ή 31/1. Στη θεσ/νικη θα το κάνω.

Aυτο που λένε πάντως ¨δεν ειναι τίποτα΄" ή "πώς κάνεις έτσι;τι να πουν και αλλοι που έχουν σε άλλα σημεία καρκίνο και πολλοί πεθαίνουν"κ.τ.λ είναι εκνευριστικό!Δεν παυει να είναι καρκίνος και ολοι/ολες πανικοβλήθηκαν στο ακουσμα της λέξης!ναι μεν ιασιμο αλλα η διαδικασία η ίδια ειναι...εγω αυτο που βλέπω κανεις χειορυργειο...εκτος την αγωνια του πριν(παρακεντήσεις,εξετασεις,ενδοκρινολογοι) και μετα την θεραπεία αν χρειαστει(ιώδιο,απομονωση)και τρεις και λιγο έλεγχο μην υποτροπιάσει.Ενταξει,καταλαβαινω,το λένε για να σε καθυσηχάσουνε αλλα και με ένα όριο,όχι και να αισθάνεσαι και ενοχες επειδη φοβάσαι!!!Τελοςπάντων πάλι θα πώ θέλει δυναμη και ειναι δυσκολο ειδικα άμα έχεις και παιδάκια!!Αλλα..ολα θα ξεπεραστούν στην αρχη ειναι σου έρχεται λιγο βαρυ..

καλη επιτυχια σου ευχομαι κοριτσι μου τα καλητερα αποτελέσματα να έχεις!!Να μας ενημερώσεις..Φιλια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Παρακολουθώ την ομάδα σας όλο το διάστημα που ξεκίνησε η δική μου περιπέτεια με τον θυροειδή.

Η δική μου ιστορία ξεκίνησε πριν 10 μήνες περίπου, με μια τυχαία επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο για ένα απλό έλεγχο πριν να ξεκινήσουμε να προσπαθούμε για παιδάκι. Και τότε ξεκίνησε η γνωστή σειρά: παρακέντηση, αφαίρεση θυροειδούς και ιώδιο. Στην αρχή δεν σας κρύβω ότι επικράτησε πανικός, τώρα τα σκέφτομαι πιο ψύχραιμα και θεωρώ πως ήμουν πολύ τυχερή που ανακαλυφθηκε πριν ξεκινήσει μια εγκυμοσύνη, και που είχα πολύ καλό γιατρό και χειρούργο.

Σε λίγες μέρες θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο μετά την επέμβαση και σε 2 μήνες περίπου το ετήσιο σπινθηρογράφημα. Θα ήθελα να ρωτήσω τα πιο παλιά μέλη που έχουν περάσει την διαδικασία , ποιό τρόπο προτίμησαν: την Thyrogen ή την διακοπή χαπιού; Για την διακοπή του χαπιού και την δίαιτα, έχω σχηματίσει την άποψη μου, γιατί το πέρασα ήδη μία φορά πριν κάνω την θεραπεία με το ιώδιο. Όμως, σχετικά με την ένεση δεν ξέρω τίποτα για την αποτελεσματικότητά της, παρενέργειες, δυσκολίες διαδικασίας κλπ.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Είμαι στη διάθεση να σας δώσω παραπάνω πληροφορίες σε προσωπικό μήνυμα για τον χειρούργο και την διαδικασία του ιωδίου σε όσα μέλη είναι στην αναζήτηση γιατρού για Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 hours ago, mariagb είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη, βαρέθηκα να ακουω ε εντάξει θα το βγαλεις και Τέλος.

Σημερα θα κανω την παρακεντιση στους αριστερους λεμφαδενες και μετα το αποτέλεσμα, τελος εβδομάδας θα κανονισω ημερομηνια. 24/1 Ή 31/1. Στη θεσ/νικη θα το κάνω.

Με το καλό!!Κι εγώ Θεσσαλονίκη χειρουργήθηκαν! Υπομονή...

13 hours ago, alice.2 είπε:

Aυτο που λένε πάντως ¨δεν ειναι τίποτα΄" ή "πώς κάνεις έτσι;τι να πουν και αλλοι που έχουν σε άλλα σημεία καρκίνο και πολλοί πεθαίνουν"κ.τ.λ είναι εκνευριστικό!Δεν παυει να είναι καρκίνος και ολοι/ολες πανικοβλήθηκαν στο ακουσμα της λέξης!ναι μεν ιασιμο αλλα η διαδικασία η ίδια ειναι...εγω αυτο που βλέπω κανεις χειορυργειο...εκτος την αγωνια του πριν(παρακεντήσεις,εξετασεις,ενδοκρινολογοι) και μετα την θεραπεία αν χρειαστει(ιώδιο,απομονωση)και τρεις και λιγο έλεγχο μην υποτροπιάσει.Ενταξει,καταλαβαινω,το λένε για να σε καθυσηχάσουνε αλλα και με ένα όριο,όχι και να αισθάνεσαι και ενοχες επειδη φοβάσαι!!!Τελοςπάντων πάλι θα πώ θέλει δυναμη και ειναι δυσκολο ειδικα άμα έχεις και παιδάκια!!Αλλα..ολα θα ξεπεραστούν στην αρχη ειναι σου έρχεται λιγο βαρυ..

καλη επιτυχια σου ευχομαι κοριτσι μου τα καλητερα αποτελέσματα να έχεις!!Να μας ενημερώσεις..Φιλια!

Πόσο δίκιο έχεις!!!

Link to comment
Share on other sites

alice2 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Εκανα το απόγευμα την παρακεντιση και την Πεμπτη ελπιζω να ξέρω τι γίνεται. Οι γιατροί εκει παντως ήταν πολύ καλοί και φιλικοί και γρήγοροι. Με ξεαγχωσαν μπορώ να πω, θα ειχα πολυ ασχημη όψη μαλλον.

Τania8980. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mariagb είπε:

alice2 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Εκανα το απόγευμα την παρακεντιση και την Πεμπτη ελπιζω να ξέρω τι γίνεται. Οι γιατροί εκει παντως ήταν πολύ καλοί και φιλικοί και γρήγοροι. Με ξεαγχωσαν μπορώ να πω, θα ειχα πολυ ασχημη όψη μαλλον.

Τania8980. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ!

Κοριτσι μου καλως ηρθες κ από μενα, εγω αυτό που θελω να σου πω είναι να τα παρεις ένα ένα τα βηματα γιατι διαφορετικα δεν μπορεις να ανταπεξέλθεις... περιμενε πρωτα όλα τα αποτελέσματα κα πο την f.n.a των λεμφαδένων κ βλέπεις.... μπορει να ειανι καθαρη κα να μην χρειαστεί να κανεις και καθαρισμο στους λεμφαδένες.. να εχεις εμπιστοσύνη στους γιατρους σου κ να μην σε ξανα ακουσω να λες ότι αισθάνεσαι χαζη που τοσα χρονια έτρεφες  έναν καρκινο ... δεν είναι ετσι, οι γιατροι σου επρεπε να σου πουν να μην το αφησεις κα να πασ άμεσα να κανεις τις απαραίτητές εξετασεις... εγω ευχομαι τα καλυτερα κα είμαι σιγουρη ότι όλα θα παν μια χαρα κ ας σου φανταζουν τωρα σαν βουνο   

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, mariagb είπε:

alice2 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Εκανα το απόγευμα την παρακεντιση και την Πεμπτη ελπιζω να ξέρω τι γίνεται. Οι γιατροί εκει παντως ήταν πολύ καλοί και φιλικοί και γρήγοροι. Με ξεαγχωσαν μπορώ να πω, θα ειχα πολυ ασχημη όψη μαλλον.

Τania8980. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ!

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα ,ελπίζω να το πήρες έτσι όπως είναι το φόρουμ δεν ξέρω αν το έκανα καλά

 

2 hours ago, minnie2 είπε:

Κοριτσι μου καλως ηρθες κ από μενα, εγω αυτό που θελω να σου πω είναι να τα παρεις ένα ένα τα βηματα γιατι διαφορετικα δεν μπορεις να ανταπεξέλθεις... περιμενε πρωτα όλα τα αποτελέσματα κα πο την f.n.a των λεμφαδένων κ βλέπεις.... μπορει να ειανι καθαρη κα να μην χρειαστεί να κανεις και καθαρισμο στους λεμφαδένες.. να εχεις εμπιστοσύνη στους γιατρους σου κ να μην σε ξανα ακουσω να λες ότι αισθάνεσαι χαζη που τοσα χρονια έτρεφες  έναν καρκινο ... δεν είναι ετσι, οι γιατροι σου επρεπε να σου πουν να μην το αφησεις κα να πασ άμεσα να κανεις τις απαραίτητές εξετασεις... εγω ευχομαι τα καλυτερα κα είμαι σιγουρη ότι όλα θα παν μια χαρα κ ας σου φανταζουν τωρα σαν βουνο   

Έτσι ακριβώς όπως τα λές είναι

Link to comment
Share on other sites

Tania8980.Σ'ευχαριστώ πολυ γιατις απαντήσεις και ευχομαι μεσα από την καρδια μου καλα αποτελέσματα .

Τα δικα μου νέα,βγηκε η εξεταση απο την παρακεντιση και ο οζος εχει θηλωδες καρκινωμα και απο τους δυο λεμφαδενες ο ενας εχει επισης κυτταρα.

Επεμβαση 1/2/2017 αφαρεση θυροειδου και καθαρισμος κεντρικων και αριστερων λεμφαδενων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...