Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

ΟΧΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ!!!!!!ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΙΟΨΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ!ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΙΑΝ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ!!!!!!!ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ(ΠΙΣΤΑ ΟΜΩΣ)ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΣ!ΜΕΙΝΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ.ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ!!!!!!

ας το ελπισουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tinkerbel ,συμφωνω απολυτα με την 2001-2006!!Να ξερεις οτι η κακοηθεια στο θυρεοειδη ειναι ιασιμη 100% και ζεις μια φυσιολογικοτατη ζωη!!Ολοι οι επιστημονες σε ολο τον κοσμο το λενε αυτο!!Τα εχω ψαξει πολυ καλα αυτα τα δυο χρονια που νοσησα απο αυτο και σε ξενα σαιτ!!Δεν βλεπεις εμας που τα ξεπερασαμε ολα αυτα?Μια χαρα ειμαστε!!!Αλλα δεν εχεις ακομα την βιοψια στα χερια σου!!Μπορει να ειναι αρνητικη και συ αγχωνεσαι χωρις λογο τωρα!!Η δουλεια σου τωρα ειναι να βρεις καλο χειρουργο!!Τιποτα αλλο!!!Θα σου δωσω το τηλεφωνο μου σε προσωπικο μηνυμα και αν θελεις μπορουμε να μιλησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Tinkerbel ,συμφωνω απολυτα με την 2001-2006!!Να ξερεις οτι η κακοηθεια στο θυρεοειδη ειναι ιασιμη 100% και ζεις μια φυσιολογικοτατη ζωη!!Ολοι οι επιστημονες σε ολο τον κοσμο το λενε αυτο!!Τα εχω ψαξει πολυ καλα αυτα τα δυο χρονια που νοσησα απο αυτο και σε ξενα σαιτ!!Δεν βλεπεις εμας που τα ξεπερασαμε ολα αυτα?Μια χαρα ειμαστε!!!Αλλα δεν εχεις ακομα την βιοψια στα χερια σου!!Μπορει να ειναι αρνητικη και συ αγχωνεσαι χωρις λογο τωρα!!Η δουλεια σου τωρα ειναι να βρεις καλο χειρουργο!!Τιποτα αλλο!!!Θα σου δωσω το τηλεφωνο μου σε προσωπικο μηνυμα και αν θελεις μπορουμε να μιλησουμε.

θα παω την δευτερα αθηνα να με δει ενας γιατρος και να κανονισουμε χειρουργειο

το παραξενο ειναι οταν πηγα να κανω την παρακεντηση ο γιατρος δεν ηθελε να την κανει γτ μου λεει αυτο αποκλειεται να ειναι κακοηθεια και με το ζορι φαινονταν στο υπερηχογραφημα..αλλα του ειπα καντο μωρε να τελειωνουμε

Link to comment
Share on other sites

ας το ελπισουμε...
ΟΧΙ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ!!!!!ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΟ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΝΟ,ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ ΓΙ ΑΥΤΟ,ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ(ΤΡΟΧΑΙΟ,ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ)!ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΙΟΨΙΑ ΣΟΥ,ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΛΕΕΙ.....ΕΜΕΝΑ ΜΠΗΚΕ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΒΙΟΨΙΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΗ!!!!!ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ!ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ???ΘΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΦΕΡΕΤΡΟ???ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΛΟΙΠΟΝ!!!!ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΙΩΔΙΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΣΕΙΣ!!!!!ΟΥΤΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ?ΕΓΩ ΣΕ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΑ ΛΕΜΕ ΡΟΔΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΑΛΛΑ!ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΜΑΣΑΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ!ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΜΑΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΧΙ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ!!!!!ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΟ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΝΟ,ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ ΓΙ ΑΥΤΟ,ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ(ΤΡΟΧΑΙΟ,ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ)!ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΙΟΨΙΑ ΣΟΥ,ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΛΕΕΙ.....ΕΜΕΝΑ ΜΠΗΚΕ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΒΙΟΨΙΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΗ!!!!!ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ!ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ???ΘΑ ΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΦΕΡΕΤΡΟ???ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΛΟΙΠΟΝ!!!!ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΙΩΔΙΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΣΕΙΣ!!!!!ΟΥΤΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ?ΕΓΩ ΣΕ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΑ ΛΕΜΕ ΡΟΔΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΑΛΛΑ!ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΜΑΣΑΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ!ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΜΑΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!

Δηλ και κοκηθεια να ειναι ειναι 100% ιασιμο?

Link to comment
Share on other sites

TINKERBEL ΓΡΑΨΕ ΜΑΣ ΑΝ ΘΕΣ 2 ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!ΗΛΙΚΙΑ ΟΙΚΟΓ.ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ.Λ.Π Κ.Λ.Π

ειμαι 44 χρονων,παντρεμενη με 2 παιδια 18 και 23 χρονων αντιστοιχα και στην οικογενεια μου ποτε δεν ειχε κανεις καποιο παρομοιο προβλημα...ουτε οι γονεις μου ουτε τ αδερφια μου ουτε κανεις..σε μενα εμφανιστηκε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααα στην όμορφη παρέαα!!!Καλως ήρθες τινκερβελ!!!Τώρα είσαι πολύ τρομαγμένη!!και σου φαίνονται αυτά που σου λέμε λίγο περίεργα!!!Το μόνο που θέλω να πιστέψεις πραγματικά όπως σου είπαν τα παιδιά (και τι παιδία χρυσα!!!) είναι ότι και να έχεις είναι ιάσιμο 100%!!! Φιλάκια πολλάαα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα με τις πραλαλησασσες. Βρισκεσαι στη φαση του πρωτου σοκ απο την ανακοινωση της διαγνωσης. Μολις ξεπερασεις αυτο το σταδιο, θα δεις πιο καθαρα, θα ενημερωθεις και θα συνειδητοποιησεις πως ναι μεν μπαινεις σε μια διαδικασια θεραπειων και εντατικων εξετασεων, αλλα ολα αυτα ειναι επιβεβαιωμενο οτι εχουν ημερομηνια ληξης και η ζωη σου θα συνεχιστει. Και σιγουρα θα ειναι καλυτερη και πιο ποιοτικη ζωη εφοσον θα βγεις νικητρια απο μια τετοια διαδικασια η οποια θα σε διδαξει πολλα. Δε χρειαζεται πανικος.

Και με την ευκαιρια θα σε "μαλωσω" για την παραπανω κουβεντα σου.

Καλη μου, μετρημενες ειναι οι μερες ολων μας σε αυτη τη ζωη. Ολοι ειμαστε περαστικοι!!!!!!! καθε μωρο που ερχεται στη ζωη και φερνει τοση χαρα σε ολους, ξερουμε εξ αρχης οτι θα πεθανει. Κι ομως ....χαιρομαστε.

Ζησε λοιπον τη ζωη σου και να εισαι παντα ευγνωμων για καθε μερα που καταφερνεις να βραδιασεις και να χαιρεσαι με ολα οσα σου προσφερθηκαν μεσα σε αυτην. Για αυριο, .....εχει ο Θεος!!!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 44 χρονων,παντρεμενη με 2 παιδια 18 και 23 χρονων αντιστοιχα και στην οικογενεια μου ποτε δεν ειχε κανεις καποιο παρομοιο προβλημα...ουτε οι γονεις μου ουτε τ αδερφια μου ουτε κανεις..σε μενα εμφανιστηκε τωρα
ΤΙ ΚΑΚΟ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΠΕΛΑ?ΕΝΑΣ ΟΖΟΣ ΣΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ!!!ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ???ΜΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΚΛΙΜΑ ΟΤΙ ΠΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΚΛΑΨΤΕ ΤΗΝ!!!ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΕΝΑΝ ΟΖΟ 4εκατ.!!!!!!! ΠΗΓΑ ΑΜΕΣΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑ,ΒΓΗΚΕ Η ΒΙΟΨΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΙΩΔΙΟ*.ΕΚΛΕΙΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΙΩΔΙΟ ΜΟΥ,ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥ ΕΛΕΝΧΟ ΚΑΘΕ 3 ΜΗΝΕΣ(ΑΙΜΑΤΑΚΙ)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΜΑ ΕΚΕΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΝ ΤΟ ΙΩΔΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΨΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΑΚΟ.ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ!!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΙΝΕ!!!ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ''ΜΕΤΑΞΑ''.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ?ΚΑΗΚΕ ΟΛΟΣ!!!!!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ!ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΧΑΠΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΩ.....ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ?????ΣΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΛΟΙ ΕΔΩ(ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ)ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΕΙΧΑΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΦΟΒΙΕΣ!ΜΗΝ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΟΥ!!!!!!ΕΤΣΙ???ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.ΒΓΑΛΤΟΝ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΣΥΧΑΣΕΙΣ!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

*ΙΩΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΨΟΥΛΑ ΣΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΕΝΝΟΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.....ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα συμφωνησω απολυτα με τις πραλαλησασσες. Βρισκεσαι στη φαση του πρωτου σοκ απο την ανακοινωση της διαγνωσης. Μολις ξεπερασεις αυτο το σταδιο, θα δεις πιο καθαρα, θα ενημερωθεις και θα συνειδητοποιησεις πως ναι μεν μπαινεις σε μια διαδικασια θεραπειων και εντατικων εξετασεων, αλλα ολα αυτα ειναι επιβεβαιωμενο οτι εχουν ημερομηνια ληξης και η ζωη σου θα συνεχιστει. Και σιγουρα θα ειναι καλυτερη και πιο ποιοτικη ζωη εφοσον θα βγεις νικητρια απο μια τετοια διαδικασια η οποια θα σε διδαξει πολλα. Δε χρειαζεται πανικος.

Και με την ευκαιρια θα σε "μαλωσω" για την παραπανω κουβεντα σου.

Καλη μου, μετρημενες ειναι οι μερες ολων μας σε αυτη τη ζωη. Ολοι ειμαστε περαστικοι!!!!!!! καθε μωρο που ερχεται στη ζωη και φερνει τοση χαρα σε ολους, ξερουμε εξ αρχης οτι θα πεθανει. Κι ομως ....χαιρομαστε.

Ζησε λοιπον τη ζωη σου και να εισαι παντα ευγνωμων για καθε μερα που καταφερνεις να βραδιασεις και να χαιρεσαι με ολα οσα σου προσφερθηκαν μεσα σε αυτην. Για αυριο, .....εχει ο Θεος!!!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ!''ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙΣ'' ΓΙΩΡΓΙΤΣΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!!ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Tinkerbel, καλώς όρισες στην παρέα μας!! Θα συμφωνήσω κι εγώ με όσα έχουν γραφτεί γιατί απλά όλοι μας περάσαμε το σοκ που περνάς εσύ τώρα! εγώ το έμαθα τη μέρα που πήγαινα διακοπές στους δικούς μου στην Κρήτη! Δεν μπορείς να φανταστείς τι ταξίδι είχα αλλά και τι διακοπές παρόλο που ο πατέρας μου έιχε χειρουργηθεί με το ίδιο προβλημα ένα χρόνο πριν χειρουργηθώ κι εγώ. Τώρα τα θυμάμαι σαν μια κακή ανάμνηση το ίδιο θα κάνεις κι εσύ!Τώρα ας γίνει το χειρουργείο με το καλό και μετά βλέπεις! Προς το παρόν προέχει να γίνει μια καλή επέμβαση! Καλή δύναμη και καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Tinkerbel,θα σου πω και εγω με την σειρα μου,οτι εχω 2 γιους 19 και 23 και τον καιρο που διεγνωσθη ο πολυεστικος θηλωδης καρκινος,ο μικρος γιος μου εδινε την μαχη του με τις πανελλαδικες,ενω εγω μπαινοβγαινα στο νοσοκομειο ,με το χειρουργειο,σπινθηρογραφηματα και θεραπεια-απομονωση για ενα μηνα!Σε πληροφορω οτι δεν καταλαβαν τιποτα τα παιδια μου,γιατι επαιρνα δυναμη απο αυτα και επρεπε πανω απο ολα να δωσω εγω ακομα περισσοτερη!!Και εγω ειχα σοκαριστει με την λεξη "καρκινος"!!Δεν επρεπε ομως ,γιατι δεν γνωριζα!!Δεν γνωριζα οτι ειναι ιασιμος τελικα!!!Εχω εμπιστοσυνη στους γιατρους μου και μονο που ξερω οτι ειμαι σε στενη παρακολουθηση δε θα "ξεφυγει" τιποτα απο εκεινους!!Εχω συμφιλιωθει "μαζι" του και δεν με νοιαζει πλεον το ακουσμα αυτης της λεξης που τοσο φοβομουν παλια!!!Ολοι μας εδω ,σε αυτη την παρεα,πιστεψαμε οτι θα γινουμε καλα και γιναμε!!Μεχρι τωρα ειμαστε ολοι μας ΝΙΚΗΤΕΣ!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΚΑΚΟ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΠΕΛΑ?ΕΝΑΣ ΟΖΟΣ ΣΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ!!!ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ???ΜΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΚΛΙΜΑ ΟΤΙ ΠΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΚΛΑΨΤΕ ΤΗΝ!!!ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΕΝΑΝ ΟΖΟ 4εκατ.!!!!!!! ΠΗΓΑ ΑΜΕΣΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑ,ΒΓΗΚΕ Η ΒΙΟΨΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΗΘΕΙΑ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΙΩΔΙΟ*.ΕΚΛΕΙΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΙΩΔΙΟ ΜΟΥ,ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥ ΕΛΕΝΧΟ ΚΑΘΕ 3 ΜΗΝΕΣ(ΑΙΜΑΤΑΚΙ)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΠΙΝΘΗΡΟΓΡΑΦΗΜΜΑ ΕΚΕΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΝ ΤΟ ΙΩΔΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΨΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΑΚΟ.ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ!!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΙΝΕ!!!ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ''ΜΕΤΑΞΑ''.ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ?ΚΑΗΚΕ ΟΛΟΣ!!!!!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ!ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΧΑΠΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΩ.....ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ?????ΣΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΛΟΙ ΕΔΩ(ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ)ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΕΙΧΑΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΦΟΒΙΕΣ!ΜΗΝ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΟΥ!!!!!!ΕΤΣΙ???ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.ΒΓΑΛΤΟΝ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΣΥΧΑΣΕΙΣ!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

*ΙΩΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟΝ ΘΥΡΕΟΕΙΔΗ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΨΟΥΛΑ ΣΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΕΝΝΟΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.....ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ!

Γεωργια, εγω τωρα τι να πω????? Με ολο αυτο που εγραψες και ξεροντας τη διαδρομη σου, δεν μπορω παρα να υποκλιθω στο μεγαλειο της δυναμης και της πιστης που σου εδωσε τοση δυναμη.

Ο Θεος να σου δινει παντα τη δυναμη να αντιμετωπισεις το καθετι που θα θελησει να σταθει εμποδιο στην ευτυχια σου. Να χαιρεσαι την οικογενεια σου και παντα να μεταδιδεις τη δυναμη σου σε οσους τη χρειαζονται.

Χαιρομαι που ....σε γνωριζω!!!!!

Οσο για το κειμενακι.......κλεψτο και εφαρμοσε το.Ολοι σας. Εκει βρισκεται η γαληνη μας. Η πληροτητα μας. Η ευτυχια μας. Ολα τα αλλα ειναι εφημερα, περαστικα, ανουσια.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, αλήθεια είναι πως ξεμπερδεύτηκα λιγάκι. Εδωσα αίμα χθες για τις πρώτες εξετάσεις και θα τις πάρω τη Δευτέρα. Μου είπαν για 2-3 ενδοκρινολογους εδώ στην Πάτρα, θα το ρίξω λίγο στην τύχη και θα πάω σε έναν απο αυτούς και βλέπουμε.

Οι παραθυρεοειδής μου είπε ο χειρουργος είναι πολύ καλά, και η τιμή του ασβεστίου μου κατα την έξοδο μου από το Νοσοκομείο ήταν καλή, οπότε προληπτικά το παίρνω μου είπε μέχρι να δούμε τις επόμενες εξετάσεις. Μάλλον θα το κόψω σύντομα δηλαδή.

Θα περιμένω με αρκετή αγωνία τα αποτελέσματα της βιοψίας, έτσι και αλλιώς το ένα άγχος της επέμβασης έφυγε... το άλλο είναι η συνέχεια της διαδικασίας και αρκετά κρίσιμο αλλά πραγματικά έχω πάρει πολύ δύναμη από τη δύναμή σας... ότι και να γίνει θα το αντιμετωπίσουμε! Έχω μια υπέροχη οικογενειούλα που με λατρεύει και θα κάνω τα πάντα να την κρατήσω ενωμένη!

Tikerbel σου εύχομαι να είναι ότι καλύτερο, πάνω απ'όλα κανόνισε το χειρουγείο σου και όλα τα άλλα βλέποντας & κάνοντας! Καλή δύναμη σε όλους & όλες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...