Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

melinaki μου μια χαρα ειναι ολα!!!!!!ειναι πολυ νωρις για να δει κατι παραπανω!!!!!σε δυο εβδομαδες ομως......θα δειτε ενα γλυκουτσικο σπορακι πιο μεγαλο και θα ακουσετε και την μικρη καρδουλιτσα του!!!!!!μην ανησυχεις καθολου κοριτσακι μου, αφου και η χοριακη σου ειναι καλη, ολα καλα θα εξελιχθουν!!!!!!λιγη υπομονη χρειαζεται για να περασουν οι πρωτες εβδομαδες, οταν θα κλεισουμε το πρωτο τριμηνο θα ειμαστε πιο χαλαρες!!!!!!!τι ειπαμε?θετικες σκεψεις και αισιοδοξια!!!!!!!τα μπεμπακια μας το λαμβανουν αυτο!!!!!:tongue:καλημερααααααααααααααααα!!!!!!!!!

Έχεις δίκιο κ σ' ευχαριστώ που μου μεταφέρεις την θετική κ γλυκιά σκέψη σου! :D

Είμαι ήρεμη σε γενικές γραμμές κ αρκετά αισιόδοξη, παρόλο που είχα κ την παλίνδρομη την πρώτη μου φορά. Σκέφτομαι ότι το πιθανότερο είναι να προχωρήσει καλά, κ οι στατιστικές ακόμα είναι υπέρ μου:tongue:, αλλά κ αν ακόμα δε συμβεί δεν χάθηκε ο κόσμος, θα ξαναπροσπαθήσω. Είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο, αλλά μέσα μου νιώθω μια εσωτερική σιγουριά ότι αυτή τη φορά θα εξελιχθεί.

Απλά όπως λες θα νιώσω ακόμα μεγαλύτερη σιγουριά όταν περάσουν αυτές οι αρχικές εβδομάδες...:);)


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερούδια, καλημερούδια!!!!!!

μελίνα ωραία τα νέα σου, να μην αγχώνεσαι, είσαι σε πολύ καλό δρόμο.

Πόπη ήταν να πας κι εσύ στο γιατρό σωστα? όλα καλά έτσι?

Εγώ περιμένω για 15/2, στο μεταξύ παίρνω outrogestan στο full κι έχω φοβερή ατονία, κι επίσης ρίγη (άσχετο), αναγουλα εώς τάση εμετού. αυτάαα.

Προσπαθώ να μην το ρίξω στο φαγητό, ξεκίνησα ήδη με τα εξτραδάκια μου και θέλω να είμαι πολύ προσεκτική!

Θυμίστε μου, συκώτι κάνει να τρώμε?

Καλλιοπάκι τουλάχιστον με τα συμπτώματα που έχεις ξέρεις ότι η εγκυμοσύνη είναι σε καλό δρόμο. Ταλαιπωρείσαι λιγάκι, αλλά είναι καλά σημάδια αυτά όπως λέει κ ο γιατρός μου.:wink::D

Κ εγώ το επόμενο ραντεβού για τις 14 το έκλεισα. Μια μέρα πριν από εσένα. Θα είναι το καλό μας ραντεβού αυτό!

Το φαγητό είναι κάτι που θέλω κ εγώ να προσέξω. Προσπαθώ να τρώω από όλα κ λίγο, γιατί μετά τις γιορτές δεν πρόλαβα καλά καλά να χάσω τα 2 κιλάκια της ξεκούρασης κ τσουπ μάθαμε τα ευχάριστα.

Για το συκώτι είχα ρωτήσει το γιατρό μου κ μου είχε πει για την βιταμίνη Α, αν θυμάμαι καλά που έχει, ότι για να πάρεις τόσο μεγάλη ποσότητα που να βλάψει το έμβρυο πρέπει να τρως υπερβολικά μεγάλες ποσότητες οπότε δεν ισχύει ότι βλάπτει από πλευράς βιταμίνης. Απλά μου είπε ότι χρειάζεται προσοχή στο θέμα του να ξέρεις την προέλευση του κρέατος κ να εμπιστεύεσαι τον άνθρωπο που στο παρέχει. Αν δεν είσαι σίγουρη τότε ναι βλάπτει. Το είχα κ εγώ απορία λόγω χαμηλού σιδήρου...


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε μελίνα μου, δίνεις ακόμα και στην αναγούλα μια ευχάριστη αίσθηση!!! :wink:

Το δικό μου το μυαλό βέβαια πάει στο κακό (τι πρόβλημα κι αυτό!), μάλλον γιατί δεν μπορώ να το πιστέψω ότι ήρθαν όλα τόσο εύκολα και γρήγορα! Εντάξει, μην μαλώνετε, θα συνηθίσω!! Υπεμονή μέχρι τα μέσα του μήνα!

Σχετικά με το συκώτι, το χτύπησα τελικά και το καταφχαριστήθηκα! Ααααχ, εκτός από θέμα σιδήρου, που τον έχω στα πατώματα, μ'αρέσει κιόλας το άτιμο!

Εσείς κορίτσια μου πώς είστε? Σας φιλώ προς το παρόν, με περιμένει και αρκετή δουλίτσα, αλλά θα ξαναπεράσω αργότερα να σας διαβάσω

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!!!!!!!

Παρασκευίτσα σήμερα!! Πόπη περιμένουμε τα νέα από τον γιατρό!

Μελινάκι πώς είσαι?

Πλάκα έχει που είμαστε οι 3 μας για Σεπτέμβρη! Δεν έχει πολύ κίνηση ο μήνας, τα κρύα βράδια του χειμώνα δεν απέδωσαν φαίνεται... χε χε

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!!!!!!!

Παρασκευίτσα σήμερα!! Πόπη περιμένουμε τα νέα από τον γιατρό!

Μελινάκι πώς είσαι?

Πλάκα έχει που είμαστε οι 3 μας για Σεπτέμβρη! Δεν έχει πολύ κίνηση ο μήνας, τα κρύα βράδια του χειμώνα δεν απέδωσαν φαίνεται... χε χε

καλημερουδια!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα.....πολυ καλο, ναι δεν απεδωσαν και πολυ!!!!!!!!;)

αντε να δουμε τι θα δουμε!!!!!!!5:15 εχω ραντεβου!!!!!!μολις παω σπιτι θα σας ενημερωσω!!!!!!!!!

ολα καλα εσυ καλλιοπακι?

εγω μια αδυναμια εχω, σαν να παραλυουν τα ποδια μου!!!!!!εχω και πολυ αγωνια για σημερα!!!!!!!:confused:


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην αγχώνεσαι βρε! όλα καλά θα πάνε, ντουκ ντουκ, ντουκ ντουκ θα χτυπά.....

μήπως τα πόδια σου παραλύουν από την αγωνία??? να πας σπίτι να ξεκουραστείς (γίνεται, είσαι δουλειά ?)

εγώ καλά, αλλά κόντεύω να κάνω εμετό, σνιφ

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι βρε! όλα καλά θα πάνε, ντουκ ντουκ, ντουκ ντουκ θα χτυπά.....

μήπως τα πόδια σου παραλύουν από την αγωνία??? να πας σπίτι να ξεκουραστείς (γίνεται, είσαι δουλειά ?)

εγώ καλά, αλλά κόντεύω να κάνω εμετό, σνιφ

μακαρι παναγιτσα μου!!!!!!!σε λιγο θα φυγω απο την δουλεια:?τωρα το σ/κ ξεκουραση!!!!!

εμετουλι ε?αχ υπομονη!!!!!!!:|


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ!!!!!!!

Παρασκευίτσα σήμερα!! Πόπη περιμένουμε τα νέα από τον γιατρό!

Μελινάκι πώς είσαι?

Πλάκα έχει που είμαστε οι 3 μας για Σεπτέμβρη! Δεν έχει πολύ κίνηση ο μήνας, τα κρύα βράδια του χειμώνα δεν απέδωσαν φαίνεται... χε χε

Παρασκευίτσα δε λες τίποτα! Η καλύτερη μέρα της εβδομάδας! Περίμενα πώς κ πώς να τελειώσω για να έρθω σπίτι να την απολαύσω...

Σήμερα αισθάνομαι πιο έντονα συμπτώματα κ το στομάχι μου λίγο κάπως κ κούραση κ κάτι πονάκια στη μήτρα. Ευτυχώς γιατί εχθές δεν ένιωθα κάτι ιδιαίτερο κ σκεφτόμουν τι να γίνεται άραγε εκεί μέσα; Μεγαλώνει το άτιμο; :rolleyes::mrgreen::mrgreen:

Απ 'οτι κατάλαβα, πάνω κάτω όλες ψιλοανησυχούμε και όταν έχουμε συμπτώματα και όταν δεν έχουμε. Πουθενά δεν μας βρίσκεις!:lol:

Δεν έχουμε πολύ κίνηση όπως φαίνεται, αλλά ίσως φταίει κ το ότι είμαστε εδώ στο καφέ. Εγώ πρώτη φορά το χρησιμοποιώ κ γενικά δεν έμπαινα εδώ να ψάξω. Αποκλείεται να μην έχουμε εγκυμοσύνες, αφού κρύο...καιρός για δύο! Όλο και κάτι θα έχει γίνει!:lol:


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Geia sas! Άλλη μια εγκυούλα του Σεπτεμβρίου είναι εδώ!! Γίναμε 4!! Είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς με βάση την τελευταία περίοδο, αλλά την Τετάρτη στον υπέρηχο μου παν οτι είναι 6 εβομ. κ 5 ημερων. Τελικά πόσο να λέω οτι είμαι;; Πάντως βρε κορίτσια κάθε μέρα λέω μέρα γιατί ξημέρωσες;; ΠΟλύ ναυτία δεν αντέχω. Επίσης έχω ήδη πάρει 1 κιλό κ ογιατρός μου πε να πάρω 10. Αδύνατη είμαι αλλά σε όποιον το λέω με μαλώνει οτι δεν πρέπει να πάρω κιλά!! Α την Τετάρτη άκουσα καρδούλα!! Το γλυκό μου λέω τόση δουλειά έκανε γι αυτό με ταλαιπωρούσε με τις ναυτίες. Την προηγ. παρασκευη που χα πάει είδα μόνο σάκο κ την Πέμπτη πήγα για άσχετο λόγο κ ακούσαμε καρδούλα. Μέσα σε 6 μέρες φαινόταν κιόλας ενώ στην αρχή δεν είδα τπτ. Το καλό μου...


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλως ηρθες νεφελακι!!!!!!!!!αντε να μεγαλωνει η παρειτσα μας!!!!!!προς το παρον το δικο μου μπεμπακι ειναι το μεγαλυτερο ε?λοιπον ολα καλα σημερα στον γιατρο!!!!!!!ακουσαμε πολυ δυνατα και γρηγορα την καρδουλα του και σχηματιζομαστε σιγα σιγα!!!!!!!!!!!!!!δοξα τον Θεο!!!!!!!!!!ειχα μια αγωνια αλλα ολα καλα!!!!!!!!!!!!!

αναγουλιτσες ακουω!!!!!!υπομονη κοριτσακια μου!!!!!!!τα μπεμπακια δηλωνουν την παρουσια τους!!!!!!!!!!αντε και καλη συνεχεια της εγκυμοσυνης μας!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!! Τι ωραία να ακούς καρδουλίτσα!! Πόσο είσαι δλδ;;;

αυριο θα ειμαι 9 εβδομαδων!!!!!!10/9 πιθανη ημερομηνια τοκετου!!!!!ακουσες κι εσυ καρδουλα ε?τι ωραια!!!!!ολα να πανε καλα!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν απαντήσω να σε καλωσορίσω κ εγώ στην παρέα! Με το καλό το μωράκι σου!

Λοιπόν για να βάλεις τη φωτο πρέπει να ξέρεις αρχικά πότε είναι η προβλεπόμενη ημερομηνία τοκετού σου. Για να το βρεις μπορείς να δεις εδώ.http://www.baby2see.com/timeline.html

Μετά πατάς πάνω σε όποιο στυλ φωτογραφίας σου αρέσει π.χ στο δικό μου ή της Πόπης κλπ (μπορείς να βρεις κ άλλα, λέγονται tickers, αν πατήσεις στο google) και σε καθοδηγεί πως να δημιουργήσεις το δικό σου βάζοντας την ημερομηνία που περιμένεις να γεννήσεις. Όταν στο φτιάξει βγάζει κ κάτι διευθύνσεις από κάτω που τις ονομάζει κωδικούς . Επιλέγεις μια απ' τις δυο (εγώ επέλεξα τη δεύτερη BBCode for phpBB Forums) κ πατάς αντιγραφή. Μετά έρχεσαι στο φόρουμ κ πατας πίνακας ελέγχου κ ύστερα επεξεργασία υπογραφής. Πατάς το εικονίδιο για την εισαγωγή link κ μετά επικόλληση της διεύθυνσης.

Ελπίζω να σε βοήθησα...:D


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...