Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωχ απ΄οτι βλέπω είμαστε και στα ίδια περίπου!! Χιχι!! Πως τα πας εσύ με τις ναυτίες;; Επίσης πεινάς καθόλου γιατί εγώ τετοια πείνα στη ζωή μου δεν έχω ξανανιώσει. Ξυπνάω τη νύχτα και μου φέρνει ο άντρας μου γάλα. Σήμερα μου λέει ρολόι έχει το μπεμπέ 4.45 κάθε βράδυ!! Και όλοι με μαλώνουν αλλά εγώ θεωρώ οτι τρώω οτι έτρωγα πριν κ ακόμα καλύτερα. Αλλά όλοι μου λένε προσπάθησε και με αφήνουν νηστική. (πολύ δραματικό ακούστηκε αυτό) ενταξει άμα γκρινιάξω πολύ μου δίνουν το πράσινο φως να φάω. Εν το μεταξύ είμαι αδύνατη γιατί κάνουν έτσι;; Η αλήθεια είναι οτι έχουμε δει εγκύους να παίρνουν τα 30αρια για πλάκα αλλά δε γίνεται και να πεινάς τόσους μήνες..Πάντως έχω ήδη πάρει ένα κιλό κ είναι αρκετό μου φαίνεται..Τι να πω πείτε κι εσείς τπτ..


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν έχω ακόμα ναυτίες απλά έχω παρατηρήσει ότι όταν πεινάω κάπως είναι το στομάχι μου, λίγο ανακάτεμα όχι κάτι έντονο. Μόλις φάω όλα καλά. Η πείνα μου δεν ξέρω αν έχει αυξηθεί, αυτό που έχει αυξηθεί σίγουρα είναι η κούραση κ η νύστα. Έχω κ χαμηλό σίδηρο κ μάλλον εντείνεται αυτό το σύμπτωμα. Απολαμβάνω πολύ την ξεκούραση, όχι ότι πρίν δεν μου άρεσε αλλά τώρα την έχω περισσότερη ανάγκη μάλλον.

Νομίζω ότι στο πρώτο τρίμηνο είναι καλό να πάρεις μέχρι 3 κιλά. Κάπου το είχα διαβάσει. Οπότε μια χαρά είσαι αφού στα μέσα του τριμήνου έχεις πάρει ένα. Είναι κ εσένα η πρώτη σου φορά έτσι δεν είναι;


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι μιας κ είμαστε κοντά; Πότε ακριβώς άκουσες καρδιά; Γιατί εγώ πήγα 5 εβδ κ 2 ημ και είδα μόνο σάκο. Και τώρα έχω ραντεβού στις 14 κ περιμένω πως κ πως...Μου φαίνεται ότι θα είναι ατελείωτη αυτή η εβδομάδα...


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Ναι η πρώτη μου!!! Εγώ στην αρχή απολάμβανα την ξεκούραση τώρα με τις ναυτίες όχι τόσο δεν μπορώ να κάνω τπτ ούτε ένα βιβλίο να διαβάσω.. Πάντως κι εγώ όταν τρώω είμαι πολύ καλύτερα από θέμα ναυτίας. Πονάει και η μέση μου από την ξάπλα όλη την ώρα..Δεν μπορώ και να βγω έξω γιατί νιώθω συνεχώς χάλια. Πάντως η κούραση που νιώθεις είναι φυσιολογική!! Έχεις ακούσει καρδούλα;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καρδιά άκουσα την Πέμπτη. Κι εγώ πήγα στις 5 εβδομάδες ακριβώς και είδαμε μόνο σάκο. Αλλά ο γιατρός με έβγαζε 5 εβδομ.κ 6 ημερων. Την Πέμπτη (6 ημέρες μετά) πήγα στο νοσοκ. για ένα χαρτί κ η γιατρός μου έκανε και υπέρηχο και τσουπ ακούσαμε καρδούλα!! Μάλιστα μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο όχι κολπικό. Κ τότε η γιατρός με έβγαζε 6 εβδομ κ 5 ημερών. Κι εγώ στις 10 έχω ραντεβού γισ καρδούλα με το γιατρό μου επίσημα. Πάντως το τικεράκι μου μετράει με βάσει την τελευταία περίοδο αλλά το πόσο μεγάλο είναι το μωρό έχει σχέση με το πότε εμφυτέυτηκε. Εγώ έχω μικρο κύκλο οπότε γι αυτο βγαίνει πιο προχωρημένο το μωρό μάλλον. Ξέρω οτι ανησυχείς αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι θα ακούσεις την καρδούλα του και θα είναι υπέροχο. Εγώ έκλαιγα κ η γιατρός δεν καταλάβαινε τι έπαθα μου λεγε γιατί κλαις;; Πρέπει να χαίρεσαι!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως ξέρω οτι έχεις ένα σωρό αγωνίες γιατί το πέρασα κι εγώ. Όμως μη διαβάζεις άσχημα πράγματα έτσι έκανα κι εγώ κ ανέβηκα στο γιατρό να δούμε το σάκο κλαίγοντας κ ο αντρας μου να ναι με ενα χαμογελο μέχρι τα αυτία που θα βλεπε το μωρό μας. Την επόμενη μέρα ξεκίνησα να διαβάζω το τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος και ηρέμησα η γυναίκα. Κατάλαβα οτι οι πιθανότητες να πάει κα΄τι στραβά είναι πάρα πολύ μικρές και άδικα στενοχωριόμουν. Επίσης διαβάζοντας σε φόρουμ είχα καταλήξει οτι η παλλίνδρομη κύηση είναι πολύ πιο συχνή από την αποβολή πράγμα το οποίο δεν ισχύει για κανένα λόγο. Το βιβλίο το χει στα πάρα πολύ σπάνια. Οπότε μην ανησυχείς για το τι θα δεις κ θα ακούσεις. Θα ναι όλα υπέροχα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καρδιά άκουσα την Πέμπτη. Κι εγώ πήγα στις 5 εβδομάδες ακριβώς και είδαμε μόνο σάκο. Αλλά ο γιατρός με έβγαζε 5 εβδομ.κ 6 ημερων. Την Πέμπτη (6 ημέρες μετά) πήγα στο νοσοκ. για ένα χαρτί κ η γιατρός μου έκανε και υπέρηχο και τσουπ ακούσαμε καρδούλα!! Μάλιστα μου έκανε κοιλιακό υπέρηχο όχι κολπικό. Κ τότε η γιατρός με έβγαζε 6 εβδομ κ 5 ημερών. Κι εγώ στις 10 έχω ραντεβού γισ καρδούλα με το γιατρό μου επίσημα. Πάντως το τικεράκι μου μετράει με βάσει την τελευταία περίοδο αλλά το πόσο μεγάλο είναι το μωρό έχει σχέση με το πότε εμφυτέυτηκε. Εγώ έχω μικρο κύκλο οπότε γι αυτο βγαίνει πιο προχωρημένο το μωρό μάλλον. Ξέρω οτι ανησυχείς αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι θα ακούσεις την καρδούλα του και θα είναι υπέροχο. Εγώ έκλαιγα κ η γιατρός δεν καταλάβαινε τι έπαθα μου λεγε γιατί κλαις;; Πρέπει να χαίρεσαι!!

Πολύ όμορφη στιγμή! Αυτό που μας βάζουν το ραντεβού νωρίς είναι καλό απ τη μια γιατί επιβεβαιώνουν ότι είναι ενδομήτριο αλλά απ' την άλλη μένεις κ με την απορία. Εμένα ήταν κ παλίνδρομη η προηγούμενη οπότε δεν θα ησυχάσω αν δεν ακούσω καρδιά. Ο κύκλος μου είναι 28 ημερών... Με καθησυχάζεις πάντως σε ευχαριστώ...


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ξέρω οτι έχεις ένα σωρό αγωνίες γιατί το πέρασα κι εγώ. Όμως μη διαβάζεις άσχημα πράγματα έτσι έκανα κι εγώ κ ανέβηκα στο γιατρό να δούμε το σάκο κλαίγοντας κ ο αντρας μου να ναι με ενα χαμογελο μέχρι τα αυτία που θα βλεπε το μωρό μας. Την επόμενη μέρα ξεκίνησα να διαβάζω το τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος και ηρέμησα η γυναίκα. Κατάλαβα οτι οι πιθανότητες να πάει κα΄τι στραβά είναι πάρα πολύ μικρές και άδικα στενοχωριόμουν. Επίσης διαβάζοντας σε φόρουμ είχα καταλήξει οτι η παλλίνδρομη κύηση είναι πολύ πιο συχνή από την αποβολή πράγμα το οποίο δεν ισχύει για κανένα λόγο. Το βιβλίο το χει στα πάρα πολύ σπάνια. Οπότε μην ανησυχείς για το τι θα δεις κ θα ακούσεις. Θα ναι όλα υπέροχα.

Ναι η αλήθεια είναι ότι στο φόρουμ είναι συγκεντρωμένες πολλές περιπτώσεις εγκυμοσύνων που δεν πήγαν καλά κ επηρεάζεσαι αλλά δεν αντιστοιχεί σε πραγματικά ποσοστά. Επίσης πολλά πράγματα που γράφονται δεν είναι πάντα έγκυρα γιατί εμπεριέχουν την υποκειμενικότητα της προσωπικής άποψης. Εγώ δεν επηρεάζομαι από αυτά που διαβάζω ευτυχώς απλά μου έτυχε να μην πάει καλά η προηγούμενη κ αυτό σε επηρεάζει λίγο όσο να ναι.


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Ωχ σοβαρά;; Κρίμα!! Λογικά δεν θα είσαι και αυτή τη φορά άτυχη!! Μάλλον τυχαίο θα ήταν. Το ψάξατε καθόλου;; Σε ποια εβδομάδα παλλινδρόμησε;; Πως το κατάλαβες;; Δεν τον πιέζεις να σου κλείσει λίγο νωρίτερα ραντεβού;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...