Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ Τα 2ειναι σχετικα μεγαλα τον χειμωνα πανε σχολειο οποτε ειμαι μονο με τα μικρα τα πρωινα,το απογευμα με βοηθαει η μαμα μου και τα σκ και η πεθερα μαζι..Με βοηθαει παρα πολυ και ο συζυγος να πω,ευτχυως εχουμε μεγαλο σπιτι με κηπο και βγαινουμε καθομαστε και παιζουμε με τις ωρες...Τα μικρουλικα μου με τον μπεμπη θα εχουν 15μηνες διαφορα

ρε συ μαρουλιτα πραγματικα εισαι αξια θαυμασμου!!!

εγω ενα εχω και μουρχετε να παρω τα βουνα ωρες ωρες.μονο φαγητο να κανεις για ολα αυτα φτανει...ασε την υπολοιπη φροντιδα που θα χρειαστουν καθημερινα αληθεια πως εκανες τα 3δυμα?με καισαρικη δεν ειναι?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

fine μου,γλυκια μου fine sorry για την nefel ηταν το σχολιο!!!!

με χτυπησε η ζεστη...τι να πω????

αν δεν το ελεγες ουτε που θα το ειχα καταλαβει!

δεν πειράζει καλέ..απλά λέω τι είπα κ δεν το κατάλαβα;:rolleyes:

πως πάνε οι ταχυκαρδίες;:-(

Link to comment
Share on other sites

fine μου οι ταχυκαρδιες ειναι πολυ καλυτερα οχι πως δεν εχω απλα το ρυθμιζω για να πλυνω πιατα ή να μαγειρεψω π.χ. σταματαω 2 φορες τουλαχιστον και ξεκουραζομαι ηταν θεμα συνηθειας αυτα τα χαπια, με λιγη υπομονη και πολυ ξεκουραση ειναι ολα οκ.οπως και να βγω μια βολτα εδω στην παραλια δεν μπορω να το ρισκαρω να βγω με τα ποδια μπορει να μην μπορω να γυρισω σπιτι...

παντως ευχομαι να παραμεινω η μονη του καφε μας που πηρα αυτα ατα χαπια.

ψωνισες τιποτα?νομιζω πως ειναι η καταλληλη εποχη πριν εξαντληθουν τα νουμερακια.

εγω εχω εξετασεις doppler την αλλη δευτερα οποτε μια μικρη βολτιτσα στην αγορα δεν θα μου την γλιτωσει....να παρω κανενα γαλαζιο!!!

γνωριζει καμια σας ποσο κανει το doppler δεν ειμαι σιγουρη αλλα θυμαμαι ισα με την αυχαινικη ρωτησε καμια σας τιμη?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

fine μου οι ταχυκαρδιες ειναι πολυ καλυτερα οχι πως δεν εχω απλα το ρυθμιζω για να πλυνω πιατα ή να μαγειρεψω π.χ. σταματαω 2 φορες τουλαχιστον και ξεκουραζομαι ηταν θεμα συνηθειας αυτα τα χαπια, με λιγη υπομονη και πολυ ξεκουραση ειναι ολα οκ.οπως και να βγω μια βολτα εδω στην παραλια δεν μπορω να το ρισκαρω να βγω με τα ποδια μπορει να μην μπορω να γυρισω σπιτι...

παντως ευχομαι να παραμεινω η μονη του καφε μας που πηρα αυτα ατα χαπια.

ψωνισες τιποτα?νομιζω πως ειναι η καταλληλη εποχη πριν εξαντληθουν τα νουμερακια.

εγω εχω εξετασεις doppler την αλλη δευτερα οποτε μια μικρη βολτιτσα στην αγορα δεν θα μου την γλιτωσει....να παρω κανενα γαλαζιο!!!

γνωριζει καμια σας ποσο κανει το doppler δεν ειμαι σιγουρη αλλα θυμαμαι ισα με την αυχαινικη ρωτησε καμια σας τιμη?

Μπράβο το σημαντικό είναι οτι βρήκες τους ρυθμούς κ τα καταφέρνεις μια χαρά να ανταποκρίνεσαι στην καθημερινότητα.

εγώ έχω αύριο ντοπλερ.καλή επιτυχια εύχομαι σε όλες μας κορίτσια.

αγορές δεν έχω κάνει καθόλου.το έχω στα σχέδια της επόμενης βδομάδας.είχα κατι πονάκια κ ο γιατρος μου είπε "ε δεν το καταλαβαίνεις είσαι σε μεγάλο μήνα,μεγαλώνει το μωρό κ καταλαμβάνει χώρο"..έχει καμια άλλη κοπέλα καθόλου πονάκια?

φιλία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Κορίτσια. Τι κάνετε???

Πως πάνε οι ετοιμασίες???? Εμείς παραγγείλαμε καρότσι, κρεβατάκι, μπανάκι. Πείρα τα απαραίτητα από το mother care και συνεχίζουμε.............

Χθές είδαμε την μπέμπα. Έχει πάει 1200 γρ. - 29 εβδομάδα. Καλά είναι???

Αυτό που με ανησυχεί είναι πως το μηριαίο και το βραχιόνιο είναι λίγο πίσω στις μετρήσεις...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας

εχω και εγω πονακια αλλα για αλλους λογους δυστυχως!!!!

εχω διαρροια και ειμαι πολυ χαλια γιατι τα χαπια για τις συσπασεις ειναι μυοχαλαρωτικα και τρεχω καθε φορα.

πηρα την γιατρο μου μηπως μου δωσει κατι και μου ειπε να παω στο νοσοκομειο για ορο...το πολυ να περιμενω μεχρι αυριο.

και αγχωθηκα που πρεπει να μεινω εκει ασε που δεν εχω που να αφησω την Κυριακη η οποια πρεπει να βγαζει πισω δοντι και με εχει τρελανει να γκρινιαζει.

fine πες μας νεα σου απο το doppler!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια! Τι κάνετε;

Απ΄οτι βλέπω συνεχίζουμε όλες ακάθεκτες! :D

Εγώ όλα καλά! Κάνω μπανάκια κ έχω καταευχαριστηθεί τα καλοκαιρινά φρούτα! Χαίρομαι πολύ που δοκιμάζει κ ο μπέμπης όλες αυτές τις νέες γεύσεις!

Οι περισσότεροι το βλέπουν ως αρνητικό που είμαι έγκυος καλοκαίρι αλλά εγώ το αντίθετο! Μου αρέσει πολύ το κολύμπι, τα αέρινα ελαφριά φορεματάκια κ όλη η καλοκαιρινή ατμόσφαιρα κ διάθεση! Πριν λίγες μέρες βάλαμε κ κλιματισμό κ δεν έχω αισθανθεί καθόλου δυσφορία λόγω ζέστης. Ρίχνω κάτι ύπνους...!!! Μιας κ είπα ύπνους έχω μια απορία: Υπάρχει καμία που να κοιμάται ακόμα μπρούμυτα;

Από αγορές δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα κ επειδή είμαι κ η πρώτη κ στα 2 σόγια δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται ούτε κ θα μπορέσω να δανειστώ κάτι. Ψάχνω μέσω ιντερνετ προς το παρόν κ διαβάζω κ γνώμες από πιο έμπειρους ώστε να μην πάρω άχρηστα πράγματα αλλά ο καθένας μάλλον έχει διαφορετική άποψη για το τι είναι απαραίτητο κ έχω μπερδευτεί...:?:???:

Από πονάκια έχω πολύ αραιά κ που (όπως σε όλη την εγκυμοσύνη) τα πονάκια που έχουμε όταν μεγαλώνει η μήτρα, σαν της περιόδου. Από πότε αρχίζουν οι συσπάσεις;


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια! Τι κάνετε;

Απ΄οτι βλέπω συνεχίζουμε όλες ακάθεκτες! :D

Εγώ όλα καλά! Κάνω μπανάκια κ έχω καταευχαριστηθεί τα καλοκαιρινά φρούτα! Χαίρομαι πολύ που δοκιμάζει κ ο μπέμπης όλες αυτές τις νέες γεύσεις!

Οι περισσότεροι το βλέπουν ως αρνητικό που είμαι έγκυος καλοκαίρι αλλά εγώ το αντίθετο! Μου αρέσει πολύ το κολύμπι, τα αέρινα ελαφριά φορεματάκια κ όλη η καλοκαιρινή ατμόσφαιρα κ διάθεση! Πριν λίγες μέρες βάλαμε κ κλιματισμό κ δεν έχω αισθανθεί καθόλου δυσφορία λόγω ζέστης. Ρίχνω κάτι ύπνους...!!! Μιας κ είπα ύπνους έχω μια απορία: Υπάρχει καμία που να κοιμάται ακόμα μπρούμυτα;

Από αγορές δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα κ επειδή είμαι κ η πρώτη κ στα 2 σόγια δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται ούτε κ θα μπορέσω να δανειστώ κάτι. Ψάχνω μέσω ιντερνετ προς το παρόν κ διαβάζω κ γνώμες από πιο έμπειρους ώστε να μην πάρω άχρηστα πράγματα αλλά ο καθένας μάλλον έχει διαφορετική άποψη για το τι είναι απαραίτητο κ έχω μπερδευτεί...:?:???:

Από πονάκια έχω πολύ αραιά κ που (όπως σε όλη την εγκυμοσύνη) τα πονάκια που έχουμε όταν μεγαλώνει η μήτρα, σαν της περιόδου. Από πότε αρχίζουν οι συσπάσεις;

Meλινάκι ίσως πρέπει να βιαστείς λίγο με τις αγορές γτ τώρα θα κλείσουν για Αύγουστο (δεν ξέρω τι θα κλείσει ακριβώς έτσι μου παν στα καταστήματα κ θα σου φερουν τα πράγματα Σεπτέμβρη. Οπότε μην είσαι οριακα. Τουλάχιστον αυτά που καθυστερούν να έρθουν κούνια, καρότσι, βάσεις πάρτα όσο πιο νωρίς γίνεται. Εμείς πήραμε καρότσι, πορτ μπεμπε, καθισματάκι αυτοκινήτου inglesina zippy το 3 σε 1 πολύ ωραίο σε πράσινο χρώμα (μήπως είναι αγορίστικο για τη μπέμπα;;) βάση για το καθισματάκι αυτοκινήτου κ βάση για το πορτ μπεμπέ της inglesina παλι 670ευρω. Επισης πήραμε μια τέλεια κούνια κρεββάτι που για καλή μας τύχη είναι από μασίφ ξύλο γτ όσο κ να ψαχνα δεν έβρισκα να ναι μασιφ κ λένε οτι το mdf έχει επικύνδινα χημικά για τα παιδιά. Είναι της pierre gardin k ειναι πολύ οικονομική σε σχέση με τις pali που έβλεπα που θεωρούνται κορυφαίες κ μου φαίνονται πολυ αταρες κ καθόλου σταθερες. 350 ευρω η κουνια. Για στρώμα λέμε να πάρουμε της media strom που κάνει 150 ευρω κ 50 το κάλυμα για από πάνω. Της πήραμε πανέμορφες κουρτίνες (είχα αγχωθεί γτ δεν έβρισκα με τπτ τελικά βρήκα τέλειες κ σε καλή τιμή. 120 ευρω ενα ρολλερ κ η κουρτινα που θα μου τη ραψει η μαμα μου. Πήρα για μένα 3 νυχτικάκια για το μαιευτηριο, 2 σουτιεν θηλασμου κ 4 ανετα βρακάκια εγκυμοσυνης. Τόσο ανετα που θα πάω να πάρω άλλα 4. το ένα νυχτικό το πήρα από prenatal κ μετά ενώ μου λεγαν η πωλήτρια κ ο αντρας μου οτι είναι πολύ ωραίο πήγα σπίτι κ έβαλα τα κλάμματα γτ ένιωθα σα θειτσα. Ετσι πήγα στο εσωρουχάδικο που ψωνίζω κ πήρα άλλα 2 τα οποία είναι υπερκομψα, πανέμορφα, μαζεμένα κ εχουν ενα φοβερο συστημα για το θηλασμο. Α επίσης της πήραμε φωτιστικό πολύ ωραίο από πράκτικερ 40 ευρω. Πωπω κ τωρα που σας γράφω τις τιμές συνειδητοποιώ πόσα χαλάσαμε κ φρικάρω. Νομίζω οτι έκανα καλές αγορές πάντως. Τώρα να δούμε πόσο θα πάει κ με τα υπόλοιπα ρουχαλάκια, μπανάκια, σκατουλάκια κτλ κτλ. Επίσης είναι απαράδεκτο το οτι δεν κάνουν εκπτώσεις. Εμείς τα αφήσαμε όλα για τώρα για να έχουν εκπτώσεις κ δε σου κάνουν ούτε την ελάχιστη 10% βρε παιδί μου αν είναι δυνατόν. Εκμεταλλεύονται τη χαρά σου κ την ανάγκη σου. Εσείς τι ψωνίσατε;;; Πείτε κ τιμές να ξέρουμε.

Η μεγάλη σπατάλη που θέλω να κάνω αλλά όλοι μου λένε οτι ειναι υπερβολή είναι η καρέκλα θηλασμου. Κορίτσια είναι τέλεια κ βολεύει τη νυχτα που θα ξυπνας να τη θηλασεις να ναι στο δωματιο της γτ να την παιρνεις στο κρεββάτι σου κ να μαθαίνει έτσι;;; Άσε που για οποιοδήποτε λόγο αν θες να κάτσεις στο δωματιό του παιδιού που θα κάθεσαι;;; κ αργότερα μπορείς να κάθεσαι με το παιδι αγκαλια κ να διαβάζετε βιβλία , έχει κ υποπόδιο. Ψαξτε τη στο ιντερνετ 1 συγκεκριμένη είναι κουνιέται κιόλας αλλά κανει κ 300-350 πολλά λεφτά.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια και απο μενα δεν το γλιτωσα το νοσοκομειο....εμεινα 2 μερουλες ειχα πιεση και πονους στην μεση ευτυχως δεν ηταν κατι το σοβαρο απλα μου βαλανε εναν ορο ο οποιος με εκανε το προσωπο κατακοκκινο και μολις το καταλαβα μου τον βγαλανε.κατα τα αλλα ολα καλα απλα ηταν ταλαιπωρια και για την μικρη που εφυγε απο το σπιτι παλι αλλα φυσικα και για τον αντρα μου που ξενυχτουσε διπλα μου και τον παρακαλαουσα να φυγει και δεν εφευγε ουτε λεπτο.τωρα η πιεση μου εχει σταθεροποιηθει και ολα ειναι οκ.

nefel γιατι δεν ειχε εκπτωσεις?εμενα μου στειλαν μηνυμα πως εχουν ολα τα βρεφικα η prenatal συγκεκριμενα.

Βασικα εγω δεν εχω να παρω και πολλα καροτσια κρεβατια....εχω απο την μικρουλα μου απλα να σας πω πως εχω της περ περεγκο το 3 σε 1 και οτι το καρεκλακι αυτ-του ειναι το μονο που δεν μαρεσε, ειναι για πολυ λιγο σχετικα.

καροτσι και πορτ μπεμπε ειναι οχι απλα πολυ καλα!!!!!και εγω σε πρασινα τα ειχα παρει κα;ι κανανε 750 πριν 2 χρονια.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια γεια και απο μενα δεν το γλιτωσα το νοσοκομειο....εμεινα 2 μερουλες ειχα πιεση και πονους στην μεση ευτυχως δεν ηταν κατι το σοβαρο απλα μου βαλανε εναν ορο ο οποιος με εκανε το προσωπο κατακοκκινο και μολις το καταλαβα μου τον βγαλανε.κατα τα αλλα ολα καλα απλα ηταν ταλαιπωρια και για την μικρη που εφυγε απο το σπιτι παλι αλλα φυσικα και για τον αντρα μου που ξενυχτουσε διπλα μου και τον παρακαλαουσα να φυγει και δεν εφευγε ουτε λεπτο.τωρα η πιεση μου εχει σταθεροποιηθει και ολα ειναι οκ.

nefel γιατι δεν ειχε εκπτωσεις?εμενα μου στειλαν μηνυμα πως εχουν ολα τα βρεφικα η prenatal συγκεκριμενα.

Βασικα εγω δεν εχω να παρω και πολλα καροτσια κρεβατια....εχω απο την μικρουλα μου απλα να σας πω πως εχω της περ περεγκο το 3 σε 1 και οτι το καρεκλακι αυτ-του ειναι το μονο που δεν μαρεσε, ειναι για πολυ λιγο σχετικα.

καροτσι και πορτ μπεμπε ειναι οχι απλα πολυ καλα!!!!!και εγω σε πρασινα τα ειχα παρει κα;ι κανανε 750 πριν 2 χρονια.

Αχ καλό μου τι ταλαιπωρία ήταν αυτή που πέρασες;;; Ελπίζω στο εξής να μην έχεις άλλα τέτοια.

Το καρότσι της perego είναι λίγο πιο φτηνό νομίζω τώρα. Κάπου 700 μπορεί κ λιγότερο. Δεν ξέρω στα ρούχα τι εκπτώσεις έχουν σε καρότσια κούνιες όμως τπτ απολύτως. Απαράδεκτο ας βάλουν ένα 10% έτσι για τα ματια του κόσμου. Εμάς αυτός που τα πήραμε μας εκοψε 50 ευρώ από το καρότσι κ άλλα 50 από την κούνια, αλλά όχι στα πλαίσια έκτωσης.

Αφήστε τώρα τα χω πάρει άσχημα. Η κουρτίνα που διαλέξαμε για τη μπέμπα δεν υπάρχει κ πρέπει να βρω άλλη. Κάλους είχαν βγάλει τα πόδια μας να ψάχνουμε κ αυτή μας είχε ενθουσιάσει τόσο πολύ που την ειχαμε βγαλει φωτο κ ολο την κοιτουσαμε μεχρι να ρθει. Τι να πω κ ειναι η δευτερη φορα που την πατάω έτσι με κουρτίνες.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορα καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Μεθαύριο έχω γιατρό και αδημονώ! Καλά ψώνια σε όσες έχετε τέτοιες δουλειές να κάνετε!

Εγώ το μόνο που θέλω να πάρω είναι ένα μαγιό για εμένα (γιατί δεν χωράω στα παλιά) κι ένα φορμάκι για το μικράκι μου,το πρώτο του να είναι καινούργιο. Αλλά αυτό θα το αναθέσω στις γιαγιάδες!

Φιλάκιαααααα

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορα καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Μεθαύριο έχω γιατρό και αδημονώ! Καλά ψώνια σε όσες έχετε τέτοιες δουλειές να κάνετε!

Εγώ το μόνο που θέλω να πάρω είναι ένα μαγιό για εμένα (γιατί δεν χωράω στα παλιά) κι ένα φορμάκι για το μικράκι μου,το πρώτο του να είναι καινούργιο. Αλλά αυτό θα το αναθέσω στις γιαγιάδες!

Φιλάκιαααααα

Ουάου αυτά είναι. Είναι του ίδιο φίλου το δεύτερο παιδάκι σου;;; Μα μονο ένα φορμάκι;;; Εμείς έχουμε χάσει τη μπάλα με τις αγορές. Σήμερα πήγα κ πήρα αρκάδι για να πλύνω τα ρούχα της μπέμπας κ μαλακτικό προδέρμ. Επίσης πήρα οτι σερβιέτα κυκλοφορεί για μένα. Δεν ήξερα τι να πάρω κ πόσες. Πήρα τενα maxi night 1 πακέτο (καλά αυτές δεν έχουν φτερά;;;) τεσπα κ 2 πακετα every day maxi night k μετα 4 πακετα τις κανονικές every day που παίρνω πάντα. Καλά τα πήρα;;; Πείτε κ οι πιο παλιές. Χάζεψα κ babylino μου χουν πει οτι ειναι καλύτερα απο τα pampers αλλά δεν πήρα ακόμα. Το 2 παίρνουμε ή το 3;; Λογικά το 2 γτ έλεγε 3-6 Kg. K πόσα να πάρω για αρχή;;; Πολλά λεφτά πάντως 15 ευρω το κουτι των 20 νομιζω. Μήπως είναι νωρίς γι αυτές τις αγορές;;; Αλλά σε λίγο μπαίνουμε στον 8 κ υποτίθεται η βαλίτσα πρέπει να ναι έτοιμη. Σαμπουάν για το μπεμπέ θα πάω στο φαρμακειο μια μερα να παρω της penaten λεω. Αλλά τι πρεπει να παρω;;; Σαμπουαν-αφρολουτρο-κρεμα για συγκαματα. Θελει κ λαδακια κ τετοια να παρουμε;;; Μονο εγω ειμαι τοσο εγχωμενη ή απλά μονο εγώ γραφω στο cafe oti σκεφτομαι;;;

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα κορίτσια!!!

Νefel βλέπω γεννάμε τις ίδιες μέρες. Εγώ έχω ΠΗΤ 29/09/09 και εγώ έχω αγχωθεί με τις αγορές. Τα πραγματάκια του μωρού τα έχω πάρει σχεδόν όλα. Τώρα εκκρεμούν τα δικά μου. Τα του φαρμακείου σκέφτηκα να ρωτήσω τον παιδίατρο όταν θα τον υπενθυμίσουμε για την γέννα.

Το κρεβατάκι, καρότσι, αλλαξιέρα τα περιμένω μέσα αυγούστου.

Δεν έχω πλύνει τίποτα ακόμα γιατί φτιάχνουμε/βάφουμε το δωμάτιο μας και της μπέμπας και έτσι το σπίτι είναι ανάστατο.

Λέων να τελειώσουν οι εργασίες, να καθαριστεί το σπίτι και μετά πλύσιμο σιδέρωμα.........

Με βλέπω γύρω στον 15Αυγουστο να ετοιμάζω βαλίτσες. Είναι αργά??????

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα κορίτσια!!!

Νefel βλέπω γεννάμε τις ίδιες μέρες. Εγώ έχω ΠΗΤ 29/09/09 και εγώ έχω αγχωθεί με τις αγορές. Τα πραγματάκια του μωρού τα έχω πάρει σχεδόν όλα. Τώρα εκκρεμούν τα δικά μου. Τα του φαρμακείου σκέφτηκα να ρωτήσω τον παιδίατρο όταν θα τον υπενθυμίσουμε για την γέννα.

Το κρεβατάκι, καρότσι, αλλαξιέρα τα περιμένω μέσα αυγούστου.

Δεν έχω πλύνει τίποτα ακόμα γιατί φτιάχνουμε/βάφουμε το δωμάτιο μας και της μπέμπας και έτσι το σπίτι είναι ανάστατο.

Λέων να τελειώσουν οι εργασίες, να καθαριστεί το σπίτι και μετά πλύσιμο σιδέρωμα.........

Με βλέπω γύρω στον 15Αυγουστο να ετοιμάζω βαλίτσες. Είναι αργά??????

οχι καλέ αν έχεις καλή εγκυμοσύνη δεν ειναι αργα. Εγώ δεν έχω ψωνίσει ακόμα τα ρούχα της μπέμπας μόνο οτι θέλει πολύ καιρό να ρθει. Κ άσε που όλο κατι προκύπτει κάτι καθυστερεί οπότε καλό είναι να ξεκινάμε από νωρίς τα βασικά. Ωραία είναι όλα αυτά. Πάντως εγώ οτι πήρα το χω σκόρπιο κ βολοδέρνει. Αμα 15υγουστο εχει κλείσει η βαλίτσα θα μαι πολύ ευτυχισμενη. Για πες τι χρώμα βάφετε το δωμάτιο;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...