Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

κοριτσια γεια σας

nefel πηρες πολλες σερβιετες νομιζω ενα πακετο τεραστιες οπως οι τενα και ενα μικρες θα χρειαστεις στο νοσοκομειο οπως και ενα μικρο πακετο πανες για το μωρο μετα θα δεις τι νουμερο ακριβως.Εγω ειχα παρει τα new born pampers το μικρο πακετο και μετα ετσειλα τον αντρα μου και μου πηρε τα νουμερα στην αρχη παιζουν πολυ στο μωρο.οσο για την μαρκα παρε ενα οποιο ναναι και μετα θα δεις ποιο ταιριαζει στο δικο σου μωρο και στην τσεπησου.

εγω την μικρη μου την εχω φορεσει και ανωνυες πανες και ειναι πολυ καλυτερες σιγουρα στην αρχη θα παρεις επωνηες αλλα θα σου ελεγα οχι πολλες και θα σου ελεγα να δοκιμασεις συντομα και ανωνυμες.

οσο για τα καλυντικα εγω ειχα παρει σαμπουανκαι αυφρολουτρο σε ενα.μια κρεμα για ποπουδακια ταλκ μπατονετες ορο γαι την μυτη και τελος.

μετα την πρωτη επισκεψη στον παιδιατρο θα σου δωσει αυτος οδηγιες.

μπιμπερο καλα θα κανεις να παρεις 2 μαρκες και διαφορετικο τυπο πιπιλας γιατι εχουν χουγια τα μωρα στο φαγητο στην αρχη θα χρειαστεις 4 μπιμπερο οχι παραπανω δεν ξερεις αν θα εχεισ γαλα και ποσο αποστειρωτη καλα θα ειναι να ποαρεισ αφου καταληξεις σε μια μαρκα μπιμπερο γιατι και ο αποστειρωτης πρεπεει να ιναι ιδια μαρκα με τα μπιμπερο δεν ταιριαζουν ολα σε ολα


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες................

Το δωμάτιο το κάνουμε ένα ρόζ πολύ-πολύ απαλό και σε ένα από τους τοίχους θα βάλω ταπετσαρία σε ποιο σκούρο ροζ με καρδούλες και μαργαρίτες. Ρομαντικό νομίζω και όχι απαραίτητα βρεφικό. Νομίζω είναι διαχρονικό.

Ανυπομονώ να τελειώσει και να το χαζεύω.................

Εσείς πως τα πάτε με τις ετοιμασίες??????

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ νινί-κυριακή για τη βοήθεια. Μπιμπερό θα πάρω μονο 2 έτσι να βρίσκονται. Εχω ενημερωθεί πάρα πολύ για το θηλασμό κ πιστεύω οτι θα τα καταφερω. Κ με τον παιδιατρο που μιλησα μου πε οτι θα με στηριξει πολυ κ οτι δεν υπάρχει το "δεν εχω γάλα". Τι να πω θα δούμε. Πάντως ενα αγχος το χω γτ το στηθος μου δε βγαζει γαλα οπως λενε αλλες μαμαδες κ μια μαια χτες μας ελεγε οτι κ τωρα εχετε γαλα κ της λεω εγω δεν εχω κ μου λεει κάτι δεν κανεις καλα αποκλείεται να μην εχεις, μου εξηγησε πως να το τσεκαρω αλλα παλι δεν τα καταφερα. Τι να πω, θα δείξει.

Savia εμείς το δωμάτιο το κάναμε βερυκκοκι με απαλο πρασινο κ ειναι ενα ονειρο. Τελικα διαλεξαμε σημερα αλλη κουρτινα αφου η αρχικη δεν υπήρχε κ ειναι βερυκκοκι με παιδακια στο κατω μερος πολύ ομορφη κ ενα λιγο πιο σκουρο πορτοκαλι ρολερ. Αυτη που ειχαμε διαλεξει αρχικα ηταν πιο γουτσου για παιδακι. Ειχε πορτοκαλι σε διαφορους τονους κ φουξια κ πρασινο κ ασπρο πολυ αρμονικα ολα μεταξυ τους κ αρκουδακια κ μου αρεσε γτ συνδυαζε κ το φουξια πολυ ωραιακ ειχα σκεφτει οτι θα ταν ωραια να δεσει το πορτοκαλι με το φουξια γτ ολο κ κανα ροζ σεντονακι θα μπει στην κουνια μη φαινεται ασχετο. Κριμα τωρα παει, καλυτερα να σταματησω να στενοχωριεμαι. Ο δε αντρας μου αγγιξε την υπερβολη λεγοντας μου οτι θα πηγαινε στην Αθηνα να ψαξει να βρει τη συγκεκριμενη κουρτινα, χαχα ειναι τρελος. Μενουμε Πάτρα!! Του εξηγούσα οτι καλε μου αφου δε τη φερνει πια ο προμηθευτης επειδη ειναι παλιο σχεδιο δε θα τη βρεις οπου κι αν πας!! Τεσπα κ η κουνια ειναι ξυλινη σε φυσικο χρωμα κ οι ταμπλαδες μπρος πισω ασπροι. Ελπιζω να ταιριαξουν ολα αυτα μεχρι το Σαββατο θα ξερω να σας πω σιγουρα. Savia ωραια που βαζεις ταπετσαρια. Ποσο σου στοιχισε;;

Χτες στενοχωρηθηκα γτ μας ελεγαν οι 2 μαιες στον ανωδυνο οτι φτιαχνουμε τα δωματια των παιδιων ωραια κ ομορφα κ τα διωχνουμε απο το δωματιο μας ενω τα παιδια δε θελουν ωραια δωματια την αγαπη μας θελουν κ να τα κραταμε κοντα μας κ οτι κ μεχρι τα 6 να ειναι διπλα μας ειναι φυσιολογικο κ οτι σε χωρες που κρατανε τα παιδια διπλα τους δεν υπαρχει ο ορος αιφνιδιος θανατος αυτα στην αμερικη υπαρχουν με τα ωραια δωματια. Κ ενιωσα πολυ χαζη μανα που ασχολουμαι με το δωματιο, αλλα εμενα δε μ αρεσει να πηγαινω σε σπιτια κ να μην ειναι φτιαγμενο το παιδικο κ μαλιστα ονειρευομαι συνεχεια οτι θα καθομαστε στο δωματιο της να θηλαζουμε κ να της διαβαζουμε κ να τη νανουριζουμε κ ας κοιμαται διπλα μας μεχρι 6 μηνες, αλλα να μαθαινει στο χωρο της, εξαλλου της το φτιαχνουμε με τοση αγαπη. Εσεις τι λετε;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εγω που εχω αγορι και το δωματιο το ειχα βαψει βιολετι απο την κορη τι να κανω????σκεφτομαι να το βαψω πολυ αργωτερα περυσι το εβαψα κριμα ειναι ας κανουν καμια ζωγραφια στον τοιχο......και μετα ειναι ολοκαθαρο!!!!!!σκεφτομαι μονο μια κουρτινουλα με βιολετι και γαλαζιο η πρασινο θα δω ετσι κι αλλιως δεν εχω αλλα χρωματα μεσα στο δωματιο.

nefel για το θεμα του θηλασμου δεν αντιλεγω ειναι σοβαρο και θα ηταν πολυ καλο να θηλαζαμε ολες μας.δεν ειναι παντα ετσι ομως μην παθιαστεις μαυτο γιατι απο το αγχος και την αγωνια ειναι σιγουρο πως θα δρασουν αρνητικα.αυτο που λενε πως ολες εχουμε γαλα συμφωνω, ο χειρισμος ομως εκεινες τις μερες ειναι λιγο δυσκολος και οσα μαθηματα και να κανεις το πιο πιθανον ειναι να τα χασεις και να ξεχασεις τα παντα θεωρω πως η μητροτητα ειναι μεσα μας και δεν χρειαζομαστε μαθηματα, με ηρεμια και αγαπη θα γινουν ολα

εγω τρελαθηκα που εσπασαν οι βλεφες απο τους ορους στο χερι και δεν μπορουσα να κρατησω την Κυριακη να την θηλασω και ειχα οπως λεσ γαλα απο τον 6 μηνα και απο το αγχος μου επαθα μαστιτιδα και στο τελος χαθηκε το γαλα εκλαιγα στο νοσοκομειο και ονειρευομουν συνεχεια γαλα...!!!!θεωρουσα το ξενο γαλα δηλητηριο γιατι ετσι το παρουσιαζουν εκανα μερες να συνελθω και πιστευω πως με χαλασαν τα μαθηματα...τα βιβλια θηλασμου και ολα αυτα...!!!! γιαυτο ναλες απλα θα προσπαθησω και οτι γινει πολυ χαλαρα.

οσο αναφορα το γαλα που δεν εχεις τωρα μην πιεζεις το στηθος σου καθολου για να δεις, βαλε μια κρεμουλα που μαλακωνει τισ θηλες χαλαρωσε μην το βαζεις στο μυαλο σου και ολα θα γινουν.

Στο θεμα του δωματιου εγω την Κυριακη την ειχα στο πορτ μπεμπε με ειδικο στρωμα υπνου διπλα στο κρεβατι μου μεχρι 2 μηνων μετα την εβαλα σε κρεβατακι στο δωματιο αλλα δεν ξυπνουσε βραδυ πια για φαγητο.και τον μπεμπη ετσι θα τον κανω και ισω ς να μεινει παραπανω στο πορτ μπεμπε γιατι αν ξυπναει βραδυ θα ξυπναει και την Κυριακη αν χωραει παραπανω βεβαια.

παρολα αυτα διαφωνω με την αποψη πως διωχνουμε τα παιδια στα δωματια τους και κυριως αν ενας απο τους δυο γονεις καπνιζει ή πινει εστω και λιγο και αναπνεει διπλα στο παιδι ολο το βραδυ.

και για τον αιφνιδιο θανατο το μονο που εχω να πω ειναι πως οπου και να ειναι το παιδι αν ειναι γρταφτο να γινει θα γινει και εσυ γυρνα τον κοσμο αναποδα προσευχη και αγαπη χρειαζονται τα μωρακια μας και τπτ αλλο και θα ειναι γερα!!!!!!.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ χαρουμενη για την Κυριακη μου απο τοτε που γυρισα απο το νοσοκομειο εκανε στροφη 180 μοιρων κακα και τσισα στο γιογιο!!!!!τωρα στην εγκυμοσυνη ηταν πολυ ζορικα να εχω και τις πανες της κυριακης ειχα προσπαθησει πριν δυο εβδομαδες περιπου και μου ειχε κατουρισει το μισο σπιτι και τωρα μονη της!!!!!!!!σας πηγα λιγο μπροστα ε?????


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xaxa!! Μπράβο το αστέρι σου που έκοψε την πάνα. Ε μα τώρα μεγάλωσε θα ναι η μεγάλη αδερφή δε λέει να τα κανει στην πάνα σα το μπέμπη!!

Να σου πω το πορτ μπεμπε θελει δικο του στρωμα;;; Γτ στα μαγαζια μου παν δε χρειάζεται. Κ κατι αλλο παρατηρησα οτι μια μικρη κλιση την εχει το πορτ μπεμπε δεν ειναι προβλημα αυτο για την πλάτη τους ε;;;

Πάντως για το θηλασμό έχεις δίκιο γτ κ εμενα μου χει γινει τοσο εμμονη που αν παει κατι στραβα δε με βλέπω καλά. Με εχει καθησυχασει πολυ ο παιδιατρος που μου πε οτι θα με βοηθησει κ γενικα οταν μιλουσαμε ειχε παθιαστει κ μου πε οτι αν εχω προβλημα θα εχω κ βοηθεια στο σπιτι οποτε αν τυχει κατι στραβο θα ξερει πως να το χειριστει ωστε να μην αποθηλάσω χωρίς να το θέλω. Τι να πω θα δειξει.

Ρε συ βιολετί του μπέμπη του κακομοίρη;;; εγω λεω να κρατησεις το βιολετι κ να βαψεις κανα 2 τοιχους πρασινους η γαλαζιους η να κανεις καμια ριγα στον έναν γαλάζια. Βασικά τωρα που το σκεφτομαι παιξε σε βιολετι με γαλαζιο (δένει πολύ αρμονικά) κ να βαλεις καμια γαλαζια κουρτινα με αυτοκινητακια η αρκουδακια να γινει λιγο αγοριστικο. Τα έχεις κ τα 2 στο ίδιο;;; Καλά εμείς το χουμε οικογενειακο να αλλαζουμε χρωμα στους τοιχους καθε λιγο κ λιγακι γι αυτο στο λεω. Βεβαια εμεις μεχρι τωρα μεναμε σε 2αρι κ ηταν ευκολο να το κανουμε μονοι μας κ να μην πληρωνουμε στο εξης που ναι μεγαλυτερο το σπιτι δεν ξερω αν θα μου ναι κ παλι τοσο ευκολο. Αλλά ενα δωματιο αλλαζει ευκολα η μερικοι τοιχοι. Η μαμά μου δε, προτιμαει να κατσει να βαψει ολοκληρο σπιτι μονη της παρα να πλυνει τοιχους.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που όλες σιγά-σιγά ετοιμαζόμαστε για την μεγάλη στιγμή..........

nefel συμφωνώ με την ΝΙΝΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ για το θέμα του θηλασμού.

Πάρτο χαλαρά και αν πάνε όλα καλά θα θηλάσουμε τα μπεμπάκια μας!!!

'Οσο για την ταπετσαρία μου κόστισε ?150.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που όλες σιγά-σιγά ετοιμαζόμαστε για την μεγάλη στιγμή..........

nefel συμφωνώ με την ΝΙΝΗ-ΚΥΡΙΑΚΗ για το θέμα του θηλασμού.

Πάρτο χαλαρά και αν πάνε όλα καλά θα θηλάσουμε τα μπεμπάκια μας!!!

'Οσο για την ταπετσαρία μου κόστισε ?150.

Α ωραία ανεκτή τιμή έχει ηταπετσαρία πίστευα οτι είναι κάτι απλησίαστα ακριβό.

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;;; Επειδή όλες οι κούνιες που έβλεπα μου φαίνονταν σαν παραλημένες ακόμα κ οι πολύ καλές πήραμε κούνια με σταθερά κάκελα που ανεβοκατεβαίνει το στρώμα. Επίσης είναι από μασιφ ξύλο κ πολύ στιβαρή. Κ τα κάγκελα είναι τετραγωνισμένα όχι λεπτούλια κ δεν εχουν αυτο το προστατευτικο πλαστικό που έχουν συνήθως οι κούνιες. Πειράζει;;; Μου παν στο κατάστημα οτι δε μπορει να το δαγκώσει γτ είναι χοντρό, αλλά κ να το δαγκώσει εφόσον ειναι μασίφ ξύλο δεν έχει πρόσθετα χημικα όπως έχουν τα mdf. Εξάλλου τόσα θα δαγκώνουν οταν θα βγάζουν δόντια αυτό μας πείραξε;; Μήπως ειναι καθαρά για να μη χαλάει η κούνια αυτα τα προστατευτικά;; Τελικά πόσο σημαντικά είναι;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι μην δει τον μπεμπη και ξαναγυρισει στην πανα...για φαντασου δεν θα το αντεξω!!!!

Το πορτ μπεμπε οπως ειπα εχω της περ περεγκο με γκρι επενδυση μεσα, το λεω γιατι η κουνιαδα μου πηρε ιδιο με λευκη και δεν ειναι ανατομικο το στρωματακι.εμενα εχει μαξιλαρακι απο μονο του.

στα καλαθακια σιγουρα θα χρειαστει στρωμμα σαυτο που εχω εγω δεν χρειστηκε.

πληροφοριακα η κουνιαδα μου που πηρε οπως ειπα με λευκη επενδυση περ περεγκο το σετ με καθησματακι καροτσι και προτ μπεμπε απο αποθηκη της θεσ-νικης ολα μαζι 500 ευρω δεν γνωριζω διευθυνση αλλα μπορω να μαθω

το δωματιο ειπα να μην το ξεσυκωσω τωρα εχω κανει προσφατα εφηβικο δωματιο με κουκετα οποτε τα κουβερλι θα και οι κουρτινες ευχομαι να το κανουν και λιγο αγοριστικο και εγω το γαλαζιο σκεφτομουν αν και δεν μαρεσει σαν χρωμα.

τα παιδικα κρεβατια γνωμη μου ειναι πως ειναι βλακειες αυτα που λενε για τα χρωματα μην τα δαγκωσουν.....ειναι μονο για λεφτα!!!!!εχει να βάλει στο στομα του....εφαγε η Κυριακη μια φορα φυλλο απο λουλουδι και τη ν ειχα προλαβει με την μουκια κοπριας στο χερι και αυτοι μου λεν για τα χρωμτα...εδω εβαλε μαρκαδορο στο στομα αν δεν φαει πραμα δεν ειναι παιδι ολοι μας καναμε τετοια μικροι αλλα αυτοι βλεπουν να πουλησουν και σε κανουν πλυση εγκεφαλου!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι μην δει τον μπεμπη και ξαναγυρισει στην πανα...για φαντασου δεν θα το αντεξω!!!!

Το πορτ μπεμπε οπως ειπα εχω της περ περεγκο με γκρι επενδυση μεσα, το λεω γιατι η κουνιαδα μου πηρε ιδιο με λευκη και δεν ειναι ανατομικο το στρωματακι.εμενα εχει μαξιλαρακι απο μονο του.

στα καλαθακια σιγουρα θα χρειαστει στρωμμα σαυτο που εχω εγω δεν χρειστηκε.

πληροφοριακα η κουνιαδα μου που πηρε οπως ειπα με λευκη επενδυση περ περεγκο το σετ με καθησματακι καροτσι και προτ μπεμπε απο αποθηκη της θεσ-νικης ολα μαζι 500 ευρω δεν γνωριζω διευθυνση αλλα μπορω να μαθω

το δωματιο ειπα να μην το ξεσυκωσω τωρα εχω κανει προσφατα εφηβικο δωματιο με κουκετα οποτε τα κουβερλι θα και οι κουρτινες ευχομαι να το κανουν και λιγο αγοριστικο και εγω το γαλαζιο σκεφτομουν αν και δεν μαρεσει σαν χρωμα.

τα παιδικα κρεβατια γνωμη μου ειναι πως ειναι βλακειες αυτα που λενε για τα χρωματα μην τα δαγκωσουν.....ειναι μονο για λεφτα!!!!!εχει να βάλει στο στομα του....εφαγε η Κυριακη μια φορα φυλλο απο λουλουδι και τη ν ειχα προλαβει με την μουκια κοπριας στο χερι και αυτοι μου λεν για τα χρωμτα...εδω εβαλε μαρκαδορο στο στομα αν δεν φαει πραμα δεν ειναι παιδι ολοι μας καναμε τετοια μικροι αλλα αυτοι βλεπουν να πουλησουν και σε κανουν πλυση εγκεφαλου!!!!

Μπράβο πες τα ρε συ γινόμαστε κ εμείς λίγο χαζές γτ ακούμε κ τις άλλες μαμάδες κ δε θέλουμε να νοιώθουμε αναίσθητες. Εγώ δλδ αυτό παθαίνω. Οτι κοροιδεύω στο τέλος το κάνω κ εγώ γτ με πιάνουν τα ενοχικά μου. Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο.

Επίσης ούτε εμένα μου αρέσει το γαλάζιο!! Εγώ έχω θέμα με το πράσινο. Ολα πράσινα τα κάνω κ τα αγοράζω. Μετά όταν θα περνάνε το παιδί μου για αγόρι θα στενοχωριέμαι κ θα κάνω στροφή προς το ροζ μου φαίνεται!! χιχι!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ δόξα το Θεό όλα καλά και με το ντόπλερ.πάει κ αυτό.άραγε έχουμε τπτ άλλο σοβαρό να κάνουμε στον 1-2 μήνες που μας μένουν?καλή ανάρωση σε εσένα!τα δύσκολα πέρασαν-τα ευχάριστα έρχονται κοριτσάκι!

χθες έφτιαχνα έπλενα σιδέρωνα κ έφτιαχνα με τη μανούλα μου το δωμάτιο του μπεμπάκου μας.κουράστηκα αλλά άξιζε!

βρε κορίτσια πείτε μου τι να βάλω σε αυτή τη βαλίτσα...θα τη φτιάξω αυτές τις μέρες.δεν ήξερα οτι μπαίνοντας στον 8ο πρέπει να την έχουμε φτιαγμένη...άργησα?αγχουνουμι!!!

Link to comment
Share on other sites

βλεπει καμια σας το αγιαζι του ερωτα?εχω κολλησει βρε κοριτσια!!!!!

εχει διαλλειμα και ειπα να δω λιγακι το καφε μας!!

fine χαιρομαι που ολα πηγαν καλα εγω εχω ντοπλερ την Δευτερα το ειχα ακυρωσει γιατι ημουν στο νοσοκομειο.τωρα δεν εχει απ οτι ξερω κατι αλλο.πες μας λεπτομερειες ποσο ειναι το μωρο?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

βλεπει καμια σας το αγιαζι του ερωτα?εχω κολλησει βρε κοριτσια!!!!!

εχει διαλλειμα και ειπα να δω λιγακι το καφε μας!!

fine χαιρομαι που ολα πηγαν καλα εγω εχω ντοπλερ την Δευτερα το ειχα ακυρωσει γιατι ημουν στο νοσοκομειο.τωρα δεν εχει απ οτι ξερω κατι αλλο.πες μας λεπτομερειες ποσο ειναι το μωρο?

καταρχήν για τα τούρκικα.το αγιάζι του έρωτα το έβλεπα πριν το κόψουν..χιχι τώρα έλεγα να το πιάσω από το σημείο που το είχα αφήσει αλλά 4 η ώρα είναι βάρβαρη ώρα...βλέπω όμως τον ΕZEL...χαχαχα μετά μανίας!δεν χανω επεισόδιο!!καμία άλλη κορίτσια??

ευχαριστώ πολύ για το ντόπλερ.δεν είναι τπτ άλλος ένας υπέρηχος τελικά όμως ενώ νόμιζα οτι δεν είχε ουσία είχε κ πολύ μάλιστα.ο μπεμπάκος είναι 2 κιλά!yabadabadoo

καλή επιτυχία και σε σας στο ντόπλερ σας!

Link to comment
Share on other sites

καλε fine!!!!!μεγαλο δεν ειναι το μωρο????????τι το ταιζεις?????

κι ομως ειναι σημαντικος υπερυχος.

το εζελ δεν το ειδα ποτε.βλεπω αραια και που το μενεξε αλλα το αγιαζι δεν μπορω να το χασω πλανταξα στο κλαμα καλε σημερα!!!ηρθε η Κυριακη και με ρωτησε αν χτυπησα.

εβγαλα τα ρουχαλακια της Κυριακης για τον μπεμπη!!!εχω πολλα ροζ !!!!καλτσακια και σαλιαρες τα εβγαλα κιασ ηταν ροζ!!!τον φουκαρα τον μπεμπη μες το σπιτι θα του τα βαζω!!κριμα ειναι ο καλος μου θα τον παρω 2-3 φορμακια μονο και παντα ολα τα αλλα τα εχω.εχω και οριμενα ουδετερα ναναι καλα!!!!!

nefel και μετα μου ελεγες για το βιολετι χρωμα του δωματιουυυυυυ!!!!εχει κριση τωρα βρε κοριτσια τι να κανω?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλε fine!!!!!μεγαλο δεν ειναι το μωρο????????τι το ταιζεις?????

κι ομως ειναι σημαντικος υπερυχος.

το εζελ δεν το ειδα ποτε.βλεπω αραια και που το μενεξε αλλα το αγιαζι δεν μπορω να το χασω πλανταξα στο κλαμα καλε σημερα!!!ηρθε η Κυριακη και με ρωτησε αν χτυπησα.

εβγαλα τα ρουχαλακια της Κυριακης για τον μπεμπη!!!εχω πολλα ροζ !!!!καλτσακια και σαλιαρες τα εβγαλα κιασ ηταν ροζ!!!τον φουκαρα τον μπεμπη μες το σπιτι θα του τα βαζω!!κριμα ειναι ο καλος μου θα τον παρω 2-3 φορμακια μονο και παντα ολα τα αλλα τα εχω.εχω και οριμενα ουδετερα ναναι καλα!!!!!

nefel και μετα μου ελεγες για το βιολετι χρωμα του δωματιουυυυυυ!!!!εχει κριση τωρα βρε κοριτσια τι να κανω?

χαχα και να φανταστεις οτι εγώ έχω πάρει μόνο 7 κιλά!κ δεν χλαπακιάζω κ δεν τρώω βραδυνο κανονικό φαί.αλλά προφανώς εκείνος δεν πτοείται..χαχαχα

α φιλεναδα χάνεις ...ο εζελ είναι όλα τα λεφτά..καλά μην το παρακάνουμε..πάντως για καλοκαιράκι που δεν έχει κ τπτ άλλο βλέπεται αρκετα ευχάριστα!

Πατεντα:γύρνα τα ρούχα της κυριακής ανάποδα να μην φαίνεται το ροζ..χιχιχιιχιχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...