Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

καλωσήρθατε κορίτσια στο καφέ μας!

ποτε γεννάτε και που αν επιτρέπεται?

νεφελάκι πότε μπαίνουμε στο μήνα μας.έχω μπερδευτεί.αν η πητ είναι 12-09 μπαίνω 12-08?με το καλό οι ετοιμασίες σου!εγώ σήμερα έβαζα στη ντουλάπα του μπέμπη από το τζαμπο κάτι πολύ ωραία disney σχέδια!όσο για τα ρούχα αγοράζεται 3-6 να κρατήσουν κ λίγο παραπάνω και ας είναι λίγο μεγαλύτερα!αν βγει μεγαλούτσικο το μωρό δεν θα του κάνουν για πολύ..

νινι-κυριακή τι έγινε με το ντόπλερ σου?αναμένουμε.βρε εγώ λέω οχι μαλακτικο.αν έχει μια αλλεργία το μωρο?όσο για το μαρσιπο θα ψάξω για σλίνγκ.αλλά για τις αγκαλίτσες δεν έχεις κ άδικο.αχ πόσο θέλω να έρθει η ώρα η καλή!!!

την πέμπτηθα πάω να με δει ο γιατρούλης μου που γύρισε απο τις διακοπές του.

φιλιαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε συ δε το παράκανα τα απολύτως απαραίτητα πήρα, αλλά έλα που δεν ειναι κ λιγα τα απαραιτητα. Κ απο τιμες οπως σας ειπα μου φανηκαν τσιμπημενες σε καιρο εκπτωσεων κ κρισης γι αυτο πηγε ψηλα. Για μαρσιπο σου προτεινω να παραγγειλεις απο το ιντερνετ σλινγκ. Εγω παρηγγειλα ενα τελειο απο το ιντερνετ μονο 50 ευρω. Asteraki slings απο εκει το παρηγγειλα κ ηρθε σε 2 μερες.

αν επιτρέπεται ποιό παρείγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρέπεται ποιό παρείγγειλες?

http://www.babywearing.gr/Shopping/images/ringsling/1925_sling.JPG

Αυτό πήρα εγώ ήρθε σε 2 μέρες κ είναι πανέμορφο. Το φορούσα κ του εβαζα μέσα φορμάκια οτι κ καλά εχει μέσα μωρό κ λιώναμε με τον αντρα μου. Διαφωνώ οτι τα μωρά κακομαθαίνουν με την αγκαλιά κ είναι λίγο αδικο να τους τη στερούμε. Αν σας το εκανε αυτο ο αντρας σας θα σας αρεσε;;; Δλδ εσεις να ειχατε αναγκη την αγκαλια κ αυτος να σας ελεγε δε σε παίρνω συνέχεια αγκαλιά για να μη κακομάθεις;;; Τις αγκαλιές όλοι τις έχουμε ανάγκη πόσο μάλλον τα μωρούλια που φοβούνται κ νιώθουν ανασφάλεια οταν μένουν μονα τους.

Fine αν γεννάς 12 / 9 τοτε μπαίνεις στο μήνα σου 12/8.

Εμείς χτες πήγαμε στο γιατρο κ θα μας ξαναδει 1 Σεπτέμβρη κ μετά πιο συχνά λέει. Στο μεταξυ 1 μέρα πριν το επομενο ραντευου θα παμε να κανουμε το πρωτο καρδιοτοκογράφημα, τις καθιρωμενες εξετασεις αιματος κ θα μου παρει κ κολπικα υγρο για να δει για στρεπτοκοκο νομιζω;; κατι τέτοιο. Αντε να περάσει κ αυτος ο μήνας κ μετά μαπίνουμε τελική ευθεία. Δεν κρατιέμαι λέμε όμως.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο για το μάρσιπο. Πιστεύω δεν υπάρχει πιο ωραία εικόνα από το μπαμπά να κρατάει στο μάρσιπο το μωράκι του. Ο δικός μου ήθελε να ταιριάζει κ με τα χρώματά του το σλινγκ μη το παρω κανα φουξια. Του εξήγησα οτι το σλινγκ πρεπει να ταιριαζει με τη μπεμπα αγαπη μου οχι με σενα!!! Καλά τον χανουμε το μπαμπά της μπέμπας έχει χαζέψει. Χτες τον ειχα βαλει να απλωσει τα ρουχα της μικρης κ τον ακουγα που μίλαγε μόνος του κ ελεγε μπέμπα που σαι μπέμπα μου. Κ μετά φώναζε απο το μπαλκόνι "βρε μωρακι θα χει μωρό εδώ μέσα;;;" Στα φορμάκια εννοούσε.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια , τι κανετε;

nefel ναι μαλλον νοριτερα θα γεννησω επειδη ειναι 2 απο 27/8 που μπενω στο μηνα μου θα με βλεπει καθε εβδομαδα για να δουμε πως πανε τα μωρα κ ποτε με το καλο θα γεννησω.

fine εγω πητ εχω 27/9 αλλα απο οτι λεει ο γιατρος μεχρι 15/9 μαλλον θα εχω γεννησει.Θεσσαλονικη θα γεννησω μιας και ειμαι απο την βορεια Ελλαδα

μαλακτικο λεω και εγω να μην βαλω αν και ακομα δεν εχω πλυνει τπτ απο Δευτερα λεω να ξεκινησω


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!!!

καλως ηρθατε οι καινουριες,μετο καλο και σες εσας!!!

εκανα και εγω το ντοπλερ μου...ολα καλα ο μπεμπης αν βγει την 38 εβδομαδα θα ειναι 3 κιλα και αν βγει την 36 θα ειναι 2,800 η αναπτυξη του ειναι πολυ καλη και η πιεση μου δεν επηρεζει την αναπτυξη του αυτο μας ενδιαφερει πιο πολυ.

ειναι λεπτουλης αλλα εχει μεγαλα ακρα...ιδιος ο πατερας του...!!!!

α να σας πω για την Κυριακη!!!!κυριως σε εσενα nefel εχουν πολλα κοινα οι αντρες μας,θυμηθηκα 2 χρονια πριν που τα ιδια εκανε και ο δικος μου ......λοιπον πηγαμε στην πεθερα να την παρουμε και απο τοτε που μας ειδε ειναι συνεχεια μπαμπα και μπαμπα...μεχρι που μου ειπε ο μπαμπας μου θα με παει για μπανιο και εσενα δεν σε αφηνει να ερθεις.....δεν ηξερα τι να της πω δεν της τα ειπε κανενας να μου τα πει απο μονη της .σαν να μην υπαρχω δεν ξερω τι να κανω να με προσεξει...κοριτσια προσοχη με τα κοριτσισ και τους μπαμπαδες αν τους δωστε και το μαρσιπο καηκατε!!!!!!nefel σκεψου το.

οσο για την αγκαλια εχω αντιθετη αποψη δεν ειναι η ιδια αγκαλια του παιδιου με εναν ενηλικα το μωρο θελει αγκαλια για να νιωσειν ασφαλεια γιατι κουραστηκε γιατι δεν του εκανες την χαρη σε κατι απο ντροπη και αλλα τετοια ο αντρας μου οπως αναφερεις nefel θα σου δωσει αλλη αγκαλια..!!!!!

αν αντισταθεις στο μωρο το κανεις πιο ανεξαρτητο και εμανα δεν μαρεσουν τα εξαρτημενα παιδια απο την αγκαλια των γονιων.αποψη μου ειναι αυτη!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

nefelaki πολύ ωραίο μαρσιπο διάλεξες.μ'αρεσει και για αγοράκι.κ εμενα ο αντρας μου έχει αποψη επί του θέματος!άλλωστε περιμένει πως και πως να τον φορεσει!κοιτάω χρώματα και λέει οχι αυτο οχι το άλλο.αυτό είναι ωραίο κλπ.εχει πορωθεί...

για τις αγκαλιές δεν ξέρω..νομίζω θα πορωθώ αλλά θα προσπαθώ (ετσι λέω τώρα) να κρατιέμαι γιατί έχω δει παιδάκια που έχουν μάθει στις αγκαλιές και για κοιμηθούν θέλουν αγκαλιές και σβούρες όλο το σπίτι...θα μας κοπούν οι μέσες μας.

νινι κυριακη τι καλά !όλα καλά με τον μπέμπη σου!θα γίνει ένας αντρακλας αυτός!!!μετά τη γέννα θα σουλουπωθεί η πίεση σου, ε?

katerinad81 ωραία κοντοφτάνεις κ εσύ λοιπόν!με το καλό!

και ένα γενικό σχόλιο είμαι τοοοοοοοοοοοσο χαρούμενη που σήμερα έχει δροσιάααααααααααααααα....:eek:

Link to comment
Share on other sites

nefelaki πολύ ωραίο μαρσιπο διάλεξες.μ'αρεσει και για αγοράκι.κ εμενα ο αντρας μου έχει αποψη επί του θέματος!άλλωστε περιμένει πως και πως να τον φορεσει!κοιτάω χρώματα και λέει οχι αυτο οχι το άλλο.αυτό είναι ωραίο κλπ.εχει πορωθεί...

για τις αγκαλιές δεν ξέρω..νομίζω θα πορωθώ αλλά θα προσπαθώ (ετσι λέω τώρα) να κρατιέμαι γιατί έχω δει παιδάκια που έχουν μάθει στις αγκαλιές και για κοιμηθούν θέλουν αγκαλιές και σβούρες όλο το σπίτι...θα μας κοπούν οι μέσες μας.

νινι κυριακη τι καλά !όλα καλά με τον μπέμπη σου!θα γίνει ένας αντρακλας αυτός!!!μετά τη γέννα θα σουλουπωθεί η πίεση σου, ε?

katerinad81 ωραία κοντοφτάνεις κ εσύ λοιπόν!με το καλό!

και ένα γενικό σχόλιο είμαι τοοοοοοοοοοοσο χαρούμενη που σήμερα έχει δροσιάααααααααααααααα....:eek:

Ευχαριστώ!! Να δεις πάνω μας τι ωραία που δείχνει ο μάρσιπος. Εσείς για ποιόν λέτε;;; Πάντως αυτός που πήραμε εμεις έχει πολύ απαλό ύφασμα κ πλούσιο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα.

fine οταν βγει ο πλακουντας ολα θα ειναι οπως πριν με την πιεση.

με τις αγκαλιες κοριτσια πραγματι θελει πολυ προσοχη εγω την εχω πατησει γιαυτο το λεω η Κυριακη εκανε καιρο να τις κοψει και εγω ειχα προβλημα με την μεση μου και εχω ακομη

αυριο θα παω στην γιατρο μου πριν φυγει για διακοπουλες και για να δει το ντοπλερ μου.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλά το ματιασα με τη δροσιά.έπεσα για ύπνο χθες το μεσημέρι και σηκώθηκα πιο λιώμα από όλα τα μεσημέρια και βράδια του καλοκαιριού...

α μια χαρά τοτε νινι κυριακή.ωραία!αντε να ηρεμήσεις αφού γεννήσεις!για πόσο φεύγει η γιατρός σου?ελπίζω όχι για πολύ στην εβδομάδα που είσαι...εμένα ευτυχώς γύρισε.πόσο ήταν ο μπέμπης προχθες στο ντοπλερ?έχω κ εγώ περιέργεια πόσο θα είμαστε τώρα.εγω θα πάω σήμερα στο ιατρείο του να δει το ντοπλερ μ.

τους μάρσιπους τους έχω δει 100 φορές εγώ και άλλες τόσες ο άντρας μ.μας αρέσουν πολλοί κ δεν έχουμε ακόμη αποφασίσει.σκέφτομαι τι να είναι καλύτερα για την εποχή που θα γεννηθεί.όχι μάλλον τα ενελώς καλοκαιρινά(λεπτά υφάσματα).απ'την άλλη τα χοντρά θα τον ζεσταίνουν.επίσης όσο για το χρώμα θέλω να είναι κάτι που να μη φαίνονται με τη μια οι γουλιτσες...

Link to comment
Share on other sites

καλά το ματιασα με τη δροσιά.έπεσα για ύπνο χθες το μεσημέρι και σηκώθηκα πιο λιώμα από όλα τα μεσημέρια και βράδια του καλοκαιριού...

α μια χαρά τοτε νινι κυριακή.ωραία!αντε να ηρεμήσεις αφού γεννήσεις!για πόσο φεύγει η γιατρός σου?ελπίζω όχι για πολύ στην εβδομάδα που είσαι...εμένα ευτυχώς γύρισε.πόσο ήταν ο μπέμπης προχθες στο ντοπλερ?έχω κ εγώ περιέργεια πόσο θα είμαστε τώρα.εγω θα πάω σήμερα στο ιατρείο του να δει το ντοπλερ μ.

τους μάρσιπους τους έχω δει 100 φορές εγώ και άλλες τόσες ο άντρας μ.μας αρέσουν πολλοί κ δεν έχουμε ακόμη αποφασίσει.σκέφτομαι τι να είναι καλύτερα για την εποχή που θα γεννηθεί.όχι μάλλον τα ενελώς καλοκαιρινά(λεπτά υφάσματα).απ'την άλλη τα χοντρά θα τον ζεσταίνουν.επίσης όσο για το χρώμα θέλω να είναι κάτι που να μη φαίνονται με τη μια οι γουλιτσες...

Πάντως για να ξέρεις το χρώμα του σλινγκ ηταν ολοιδιο με της φωτο οποτε αν κατι σου φαινεται πολυ εντονο να ξερεις οτι ετσι θα ειναι κ στην πραγματικοτητα. για την εποχή που θα γεννήσουμε κ για το χειμώνα που έρχεται σε βαμβακερά πρέπει να παίξεις νομίζω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Εχθές έκανα το ντόπλερ και λίγο έχω αγχωθεί.

Το μωράκι μου στην 32 εβδομάδα ακριβώς είναι μόνο 1550 κιλά............

Δεν είναι λίγα ??????????????

Γενικά είναι μικροκαμωμένο μωρό και όλες οι μετρήσεις του είναι στα χαμηλά επίπεδα.

Θα γεννηθεί γύρω στα 2800 είπε ο γιατρός.

Δεν με πειράζει φθάνει να είναι υγιέστατη..................

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια , τι κανετε;

αχ ολες την δροσια ψαχνουμε, εγω ευτυχως σημερα πηγα για μπανιο και η θαλασσα ηταν τελεια ειναι το 2ο μπανιο που κανω μιας και δεν πετυχενα ποτε την θαλασσα καθαρη η χωρις κυμα,σημερα ομως μπορω να πω δροσιστικα αρκετα.

savia νομηζω δεν ειναι λιγα τα κιλα να φανταστεις εμενα που ειναι και 2 τα μωρακια ηταν 1230το αγορακι κ 1275 το κοριτσακι.αφου σου ειπε ο γιατρος θα γεννηθει 2800 μια χαρα ειστε μην στεναχωριεσε καθολου


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

καλά το ματιασα με τη δροσιά.έπεσα για ύπνο χθες το μεσημέρι και σηκώθηκα πιο λιώμα από όλα τα μεσημέρια και βράδια του καλοκαιριού...

α μια χαρά τοτε νινι κυριακή.ωραία!αντε να ηρεμήσεις αφού γεννήσεις!για πόσο φεύγει η γιατρός σου?ελπίζω όχι για πολύ στην εβδομάδα που είσαι...εμένα ευτυχώς γύρισε.πόσο ήταν ο μπέμπης προχθες στο ντοπλερ?έχω κ εγώ περιέργεια πόσο θα είμαστε τώρα.εγω θα πάω σήμερα στο ιατρείο του να δει το ντοπλερ μ.

τους μάρσιπους τους έχω δει 100 φορές εγώ και άλλες τόσες ο άντρας μ.μας αρέσουν πολλοί κ δεν έχουμε ακόμη αποφασίσει.σκέφτομαι τι να είναι καλύτερα για την εποχή που θα γεννηθεί.όχι μάλλον τα ενελώς καλοκαιρινά(λεπτά υφάσματα).απ'την άλλη τα χοντρά θα τον ζεσταίνουν.επίσης όσο για το χρώμα θέλω να είναι κάτι που να μη φαίνονται με τη μια οι γουλιτσες...

βασικα μολις βγει ο πλακουντας θα σταματησω τα χαπια που τοοοοοσοοοο βαρεθηκα!!!!!

τα πιο βαρετα ειναι για τις συσπασεις που ειναι καθε 6 ωρες.

Η γιατρος μου θα παει στο ξενοδοχειο που δουλευει ο αντρας μου διακοπες για 5 μερες μονο. και καποια στιγμη θα βγουμε και ολοι μαζι γαι φαγητο.

πηγα σημερα να δει το ντοπλερ και το μπεμπη που ειναι 1.800 μια χαρουλα!!!

θα ξαναπαω 16 αυγουστου παλι για γενικες εξετασεις αιματος ουρων ουρικο οξυ και εμμεσος κουμπς.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...