Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

βρήκα τι να κάνεις!πριν πιάσεις αγκαλιά το μωράκι σου να μπαίνεις μισή ωρίτσα στον κλίβανο!χαχαχα

εγώ οτι μου έδωσαν φίλες το έπλυνα.του εμπορίου καρότσια κλπ δεν θα τα πλύνω.η μαμά σου ήταν σα να ακούω τη δικια μου!χαχα

εμείς δεν παίζει για να μενει τπτ στην άκρη γιατί εγω δεν δουλεύω κ θα πρέπει να βρω και δουλεια ΣΥΝΤΟΜΑΑΑΑΑ...ασε..κάνω οτι δεν το σκεφτομαι ακόμα να μην αγχωθώ.

μίλησα με το γιατρό κ του λέω θα έρθω μες τη βδομάδα να κάνω ένα υπέρηχο στο μαιευτήριο.μου λέει μην αγχωνεσαι με αυτο τον πλακούντα ρε παιδάκι μου.εγώ θέλω να έρθεις οταν θα είσα 37 βδ και έτσι το βούλωσα!

και εσύ κοριτσάκι μην ανησυχεις καλέ!ηρέμησε όλα καλά θα μας έρθουν.απλά εγω θέλω να τελειώνει αυτή η φάση να δω οτι είναι όλα καλά και τη φατσούλα του!

α με τα επιδόματα τι έχετε κάνει?ο ικας (που λέει κ ο ζήκος...) είπε να παω μες τη βδ να παρω το κύησης και το τοκετου θα μπει 15 αυγ.:-)

Κόλλησες με τον πλακούντα!! Απίστευτη είσαι!! Θα μου πεις εγώ κόλλησα με το στρώμα δε θα κολλήσεις εσύ με τον πλακούντα;; Μιλάμε το μετράω 10 φορές τη μέρα κ ρωτάω όλο τον κόσμο για το στρώμα της κούνιας τι απόσταση έχει. Αλλά πιστεύω μόλις έρθουν τα νινάκια θα στρώσουμε. Κ να θέλουμε δλδ δε θα μας παίρνει να αναλωνόμαστε τόσες ώρες σε ένα θέμα.

Εγώ δεν έχω ίκα έχω δημοσιο κ δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω με τα χαρτιά. Νομίζω οτι αφού γεννησω θα τους πάω κάτι χαρτιά κ μετά από κανά χρόνο θα πάρω 1000 ευρω τιποτε αλλο, αλλά δε γκρινιάζω γτ ειμαι σε άδεια κ πληρώνομαι οπότε όλα καλά. Ας έρθει τουλάχιστον το εκκαθαριστικό της εφορίας γτ από κει ειναι να πάρουμε επιστροφή μεγάλη κ έχω αγωνία αν θα την πάρουμε τελικά. Ηλπιζα οτι μεχρι Αυγουστο θα χει ερθει να ανασανουμε λιγάκι αλλά το βλέπω να αργει πάρα πολύ.

Fine τωρα με το παιδι σκεφτεσαι να βρεις δουλειά;; Λίγο δύσκολο δε θα ναι;; Με τι ασχολείσαι αν επιτρέπεται;; Εγώ είμαι δασκάλα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια να με παλι λιγο πριν τα μεσανυχτα!!

εγω κοριτσια πρεπει να πλυνω και καροτσια και πορτ μπεμπε και ολα ...τα ειχα τοσο καιρο στην αποθηκη...μια σκομη θα την εχουν.αλλα τα ειχα πλυνει και στην Κυριακη θυμαμαι και εας ηταν καινουρια γιατι η μυρωδια του καινουριου ενοχλει τα μωρακια.εμενα ο ικας θα μου τα βαλει 12 αυγουστου τα λεφτα εχει μερες που τα εκανα και γιαυτες που θα κανουν καισαρικη...που να μην κανουν!!!!ειναι λιγα παραπανω απο τον φυσιολογικο τοκετο.

nefel υπαρχουν στρωματα για πορτ μπεμπε ειδικα για τον υπνο αν εχεις τετοιο ενοειται.εγω την κυριακη την εβαλα 2 μηνων στο κρεββατακι και τον μπεμπη τωρα μπορει και αργοτερα γιατι αν ξυπναει συχνα το βραδυ δεν θα \ηθελα να κανω παρτυ καθε βραδυ και με τους δυο!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ βαρέθηκα με τα πλυσίματα.μηπως υπερβάλουμε ολίγον τι;δεν πλένω και το καρεκλάκι.πως να το αποσυναρμολογήσω και μετά να το συναρμολογήσω σωστά;;απαπα

εσείς πότε έχετε νέο ραντεβού με γιατρούς; υπέρηχο θα κάνετε σύντομα;μπα χαλάρωσα τώρα με το θέμα πλακούντα.

πάντως ξανακοίταγα πριν το κρεββατάκι νεφέλ και όντως μια μάλλινη κουβέρτα σφιχτά θα είναι.κ στην τελική γιατί να μπαίνει ντε κ καλά μέσα απ'τα κάγκελα;διπλωνε τη από πάνω..

σήμερα έκανα κ αγιασμό και είμαστε έτοιμοι!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ βαρέθηκα με τα πλυσίματα.μηπως υπερβάλουμε ολίγον τι;δεν πλένω και το καρεκλάκι.πως να το αποσυναρμολογήσω και μετά να το συναρμολογήσω σωστά;;απαπα

εσείς πότε έχετε νέο ραντεβού με γιατρούς; υπέρηχο θα κάνετε σύντομα;μπα χαλάρωσα τώρα με το θέμα πλακούντα.

πάντως ξανακοίταγα πριν το κρεββατάκι νεφέλ και όντως μια μάλινη κουβέρτα σφιχτά θα είναι.κ στην τελική γιατί να μπαίνει ντε κ καλά μέσα απ'τα κάγκελα;διπλωνε τη από πάνω..

σήμερα έκανα κ αγιασμό και είμαστε έτοιμοι!

Έλα ντε!! Εχω κόλλημα με το στρώσιμο του κρεββατιού. Να δεις το δικό μας πως το στρώνω λες κ είναι ξενοδοχείο. Η μανα μου που με βοηθαγε να στρωσω το κρεββατι φρικαρε!! Μου λεγε αν ειναι δυνατον τι κανεις;;; Αφου θα κοιμηθείτε το βράδυ θα χαλάσει. Οχι εγω ετσι το θέλω!! Τεσπα σε οποιον το λεω τη δικη σου απορια εχει παντω;ς. Γτ να μπει η κουβερτα απο μεσα;;

Συγνωμη ποιο καρεκλάκι θες να πλύνεις;; Κ εγω γ αυτο δε τα πλένω αντε ξαναβαλτα μετα. Κ αν ξεβαψουν, η μπουν στο πλυσιμο;;; Αστα τωρα που ναι του κουτιου ωραια ωραια κ στο επομενο παιδακι τα πλενουμε.

Το δικο μου ραντευου με το γιατρο αργει. Δεν ξερω γτ το βαλε τοσο αργα. Είναι 1 Σεπτέμβρη. Τότε μπαίνω στο μήνα μου. Κανονικά ήθελε 6 Σεπ. κ του λέω δεν υπάρχει περίπτωση τώρα στο τέλος να κάνετε να με δειτε 5 βδομάδες. Ελπίζω μετά να με βλέπει κάθε βδομάδα. Κ την προηγουμενη μερα απο το ραντευου μου πε να παω στην κλινικη για καρδιοτοκογραφημα. Κ οταν με δει θα μου παρει κ υγρο για εξεταση.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Καρότσι κτλ. δεν θα πλύνω ούτε εγώ. Θα βάζω σεντονάκι και θα είναι ΟΚ.

Μας φθάνουν τα υπόλοιπα που θέλουν πλύσιμο..............

Ακόμη 1 πλυντήριο και τελειώνω επιτέλους. Μεγάλο ζόρι με τέτοια ζέστη το σιδέρωμα!!!!!!!!!!!

Συμφωνώ για την κουβέρτα. Θα την βάζεις απο πάνω.

Εγώ θα ξαναπάω στον γιατρό μου 17/8 όπου θα μπαίνω στην 34 εβδομάδα και μετά κάθε εβδομάδα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μωρέ καρότσακι ήθελα να πω.αλλά είναι καινούργιο.τώρα το πήραμε και το έχουμε στην κούτα του.τι να πάθει;

το καρεκλάκι που μου το έδωσαν το καθάρισα(δηλαδή η μαμά μου,χιχιχι)

νεφέλ πόσο καιρό μένετε μαζί και κάνεις αυτή τη διαδικασία του στρωσίματος κορίτσι?εγώ αυτά τα έκανα στην ποοοοοολύ αρχή και φυσικά όοοοοχι τώρα που είμαι εγκυος.φυσικά κάθε μερα το στρώνω αλλά όχι ριχτάρια ή έξτρα μαξιλάρια σαν τα περιοδικά...

5 βδομάδες είναι πολύ ρε.μήπως μας βαρέθηκαν?τι να πω...εμένα με είδε στις 34+3 και θέλει να με δει στις 37 και μου φαίνεται καααλά.ε? καλά δεν είναι?μετά φαντάζομαι όμως πιο στενη επίβλεψη να έχω.όπως λέει κ η σαβια...

τεσπα

Link to comment
Share on other sites

μωρέ καρότσακι ήθελα να πω.αλλά είναι καινούργιο.τώρα το πήραμε και το έχουμε στην κούτα του.τι να πάθει;

το καρεκλάκι που μου το έδωσαν το καθάρισα(δηλαδή η μαμά μου,χιχιχι)

νεφέλ πόσο καιρό μένετε μαζί και κάνεις αυτή τη διαδικασία του στρωσίματος κορίτσι?εγώ αυτά τα έκανα στην ποοοοοολύ αρχή και φυσικά όοοοοχι τώρα που είμαι εγκυος.φυσικά κάθε μερα το στρώνω αλλά όχι ριχτάρια ή έξτρα μαξιλάρια σαν τα περιοδικά...

5 βδομάδες είναι πολύ ρε.μήπως μας βαρέθηκαν?τι να πω...εμένα με είδε στις 34+3 και θέλει να με δει στις 37 και μου φαίνεται καααλά.ε? καλά δεν είναι?μετά φαντάζομαι όμως πιο στενη επίβλεψη να έχω.όπως λέει κ η σαβια...

τεσπα

Είμαστε μαζί 5 χρόνια κ μένουμε μαζί 2,5 χρόνια. Κοίτα για μενα το ιδανικό θα ταν στον 8ο καθε 2 βδομαδες να μας βλεπουν κ στον 9 καθε βδομαδα. Τώρα αυτος στον 8 θα με δει μια φορά. Η αλήθεια πως αν όλα είναι καλά δεν έχει νόημα. Κορίτσια υποφέρω από τα πόδια μου. Κ έχουν αρχίζει να πρήζονται, αλλά το κυριότερο ειναι οτι με ενοχλούν κ δε βρίσκω ανακούφιση πουθενά. Λέτε να είναι κάτι ανησυχιτικό;;; Η πίεσή μου είναι πάντα χαμηλή όποτε με μετράει ο γιατρός. Δεν πιστεύω να ναι κανα λεύκωμα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ε?εμένα δεν έχουν πολυπρηστεί αλλά το βράδυ εγώ έχω αυπνία καμιά ώρα εδώ και κανένα μήνα(ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ πολύ αυτό), έχω και κάτι κράμπες μες'τον ύπνο και πονανε τα κόκκαλα μου μια απ'τη μια πλευρά μια απ'την άλλη...αχ βαχ.τη μέρα Δοξα το Θεό καλά είμαι.εσενα τη μέρα σε πονάνε, ή τι σου κάνουν?μαγνήσιο-ασβέστιο παίρνεις οτι σου λέει ο γιατρός?(βασικό!)

για το λευκωμα συζήτησε το με το γιατρό σου.δεν ξέρω καν τι είναι.

λοιπόν εμένα χθες ο γιατρός μου είπε οτι απο 36-37 εβδομάδα θα με βλέπει πιο συχνά και στο τέλος θα πηγαίνουμε κ αρκετές φορές μες την εβδομάδα!ΤΙ ΚΑΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ε?εμένα δεν έχουν πολυπρηστεί αλλά το βράδυ εγώ έχω αυπνία καμιά ώρα εδώ και κανένα μήνα(ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ πολύ αυτό), έχω και κάτι κράμπες μες'τον ύπνο και πονανε τα κόκκαλα μου μια απ'τη μια πλευρά μια απ'την άλλη...αχ βαχ.τη μέρα Δοξα το Θεό καλά είμαι.εσενα τη μέρα σε πονάνε, ή τι σου κάνουν?μαγνήσιο-ασβέστιο παίρνεις οτι σου λέει ο γιατρός?(βασικό!)

για το λευκωμα συζήτησε το με το γιατρό σου.δεν ξέρω καν τι είναι.

λοιπόν εμένα χθες ο γιατρός μου είπε οτι απο 36-37 εβδομάδα θα με βλέπει πιο συχνά και στο τέλος θα πηγαίνουμε κ αρκετές φορές μες την εβδομάδα!ΤΙ ΚΑΛΑ!!!

Ασβέστιο κ σίδηρο πίνω. Απο 1 χαπακι την ημερα. Το βράδυ με ενοχλούν αν κάτσω ακίνητη. Αν βρίσκομαι σε κίνηση δεν εχω πρόβλημα. Αλλά αν κάτσουμε να δούμε καμια ταινία εγώ δεν την παλεύω με τίποτα. Ολο αχ βαχ είμαι. Καλά πάλι πήρες το γιατρό;; Ρε δεν παίζεσαι!!! Αχ να φύγει αυτός ο μήνας. Θέλω να μπω στον ένατο. Ατέλειωτο μου φαίνεται. Η ανυπομονησία είναι τεράστια πλέον. Εν τω μεταξύ έχω βάλει σε 3 μέρες αλλα 2 κιλά. Είμαι στα 14 πλέον. Είναι πολλά τα κιλά. Δε το γλιτωνω το 18κιλο. Κ ήλπιζα να τερματίσω στο 15.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο αντρας μου πήγε να πάρει το βιβλιάριο μου ρε.και του τα έλεγε από μόνος του...χαχα δεν τον τηλ εγώ.

δεν έπαιρνες ποτέ μαγνήσιο???εμένα σε καποια φάση που είχε αρχίσει να με πονάνε τα ποδια μου μαγνήσιο παραπάνω μου έγραψε.δεν ξέρω βέβαια στον 9ο μήνα αν κάνει καλό το πολύ μαγνήσιο γιατί μειώνει τις συσπάσεις.εμένα μου είπε μετά την 38 βδ θα το κόψουμε εντελώς.μίλα μαζί του καλέ...τι κάθεσαι κ υποφέρεις? πρόσεχε με τα κιλά τωρα καλέ.εγώ δεν έχω κ πολύ όρεξη πάντως..τρώω για να φάω...

νεφέλ στο τέλος οι δυο μας θα μιλάμε στο καφέ.μήπως να πάμε έξω να πιούμε κ κανένα καφεδάκι να μη μας πιάνονται κ τα δάκτυλα στο πληκτρολόγιο...?χαχα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια , ειμαι κ εγω εδω, τι κανετε;

χαθηκα λιγο γιατι γιατι ετρεχα να δω τι θα κανω τελικα με τα βλαστοκυτταρα.αληθεια εσεις τι θα κανετε;θα κρατησετε;πηγα κ στην δημοσια τραπεζα στην θεσσαλονικη αλλα ομολογω πιο πολυ μπερδευτικα παρα με βοηθησαν.

nefel και εμενα τα ποδια μου εχουν πρηστει αλλα ειναι απο το βαρος μου ειπε ο γιατρος εχω παρει 12κιλα κ ολο κ ανεβενω χαχαχαχαχα εγω μαλλον για 20αρα με βλεπω στα κιλα μεχρι να γεννησω γιατι απο ορεξη δεν κρατιεμαι

οντως βρε κοριτσια αυτος ο 8ος πολυ δυσκολος μηνας και ατελειωτος , ολοι μου λενε υπομονη η ουρα εμεινε αλλα αυτη η ουρα πολυ δυσκολη ειναι.


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

nefel ειχα λευκωμα στην Κυριακη και αρκετο ειχα παρει 28 κιλα μιλαμε για πρηξιμο και πονο δεν μπορουσα να τα κουνησω τα ποδια χωρις πλακα.μονο σε συνδιασμο με την πιεση ειναι μονο επικυνδυνο πατα το ποδι σου με τον αντιχειρα στην γαμπα θα βγει ενα ασπρο σημαδι αν αργησει πολυ να φυγει τοτε εχεις λευκωμα ειναι το πρωτο τεστ.και μετρα την πιεση σου συχνα.

αν και εγω αυτο που εκανα τοτε ηταν να κανω απο μονη μου εξετασεις λεκωματος μια απλη εξεταση ουρων ειναι και αν βρουν εστω και ιχνη τοτε θα κανεις με ουρα 24 ωρου,μαζευεις ουρα για 24 ωρες τα πας σε μπετονακι!!!!!!πλακα εχει αλλα το εχω κανει παρα πολλες φορες και στην δουλεια παρακαλω!!!(στην πρωτη εγκυμοσυνη δουλευα)

εγω κοριτσια υποφερω απο καουρες δεν τις αντεχω.οταν ξαπλωσω φευγουν αλλα δεν μπορω να ξαπλωσω με την Κυριακη

η καημενουλα με λεει συνεχεια κατσε μαζι μου να παιξουμε στο πατωμα και αν κατσω κανω καμια ωρα να συκωθω!!!!η φαλαινα!!!!

χθες βγηκαμε για φαγητο ηταν και η γιατρος μου μαζι μας ετρωγα χωρις τυψεις και ηπια και ουζακι. περασαμε πολυ ωραια και δεν ειχα και καουρα εφαγα μια χαρουλα ψαρακι και μετα παγωτακι!!!!!αλλα σημερα θα τρελαθω απο την καουρα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινα θελω και εγω να παω σε δημοσια τραπεζα της θεσ-νικης νομιζω μια ειναι ετσι?στο παπανικολαου?για πες τι σου ειπαν!!!εγω στην Κυριακη τα εδωσα σε ιδιωτικη.τωρα δεν ξερουμε θελουμε και εμεις να δουμε τι θα μας πουν απο την δημοσια.εχει κοστος?πως θα γινει η μεταφορα?αν τα χρειαστουμε που να μην τα χρειαστουμε πως θα γινει?οτι εμαθες πες!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινα θελω και εγω να παω σε δημοσια τραπεζα της θεσ-νικης νομιζω μια ειναι ετσι?στο παπανικολαου?για πες τι σου ειπαν!!!εγω στην Κυριακη τα εδωσα σε ιδιωτικη.τωρα δεν ξερουμε θελουμε και εμεις να δουμε τι θα μας πουν απο την δημοσια.εχει κοστος?πως θα γινει η μεταφορα?αν τα χρειαστουμε που να μην τα χρειαστουμε πως θα γινει?οτι εμαθες πες!!!!!

στο παπανικολαου ειναι ναι.να σου πω την αληθεια δεν ηταν κ τοσο εξυπηρετικοι ισα ισα 2λογια τα βασικα μας ειπαν κ μας εδωσαν τα κουτια που μεσα εχει φυλαδιο, για να διαβασουμε και να ενημερωθουμε , κ τα μπουκαλακια που πρεπει να συγκεντρωθει το αιμα .οταν γεννησεις πρεπει εσυ (καποιος δικος σου) να τα παει παλι πισω.αν τα χρειαστεις(που σου ευχομαι να μην τα χρειαστεις) αν δεν τα εχει παρει καποιος αλλος που ειναι σιμβατος δοτης και τα χρειαζετε(χωρις να σε ενημερωσουν ομως εσενα) μπορει κ να τα βρουν κ να στα δωσουν αλλιως μπενεις σε λιστα για να σου βρουν αλλα συμβατα.ειναι λιγο μπερδεμα δεν ξερω κ εγω ακομα τι να κανω σκευτομαι κ για ιδιωτικη αλλα ειναι αρκετα τα χρηματα


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...