Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωχ σοβαρά;; Κρίμα!! Λογικά δεν θα είσαι και αυτή τη φορά άτυχη!! Μάλλον τυχαίο θα ήταν. Το ψάξατε καθόλου;; Σε ποια εβδομάδα παλλινδρόμησε;; Πως το κατάλαβες;; Δεν τον πιέζεις να σου κλείσει λίγο νωρίτερα ραντεβού;;

Είχα ραντεβού την 6η εβδομάδα, το είδαμε είδαμε κ την καρδιά αλλά δεν την ακούσαμε λόγω μηχανήματος είπε ο γιατρός. Μας βεβαίωσε όμως ότι χτυπάει όλα είναι οκ κ θα την ακούσουμε στο επόμενο. Είδα λίγο αίμα την 9η εβδομάδα κ πήγα να με δει και στον υπέρηχο είδαμε ότι είχε αναπτυχθεί μέχρι 6 δηλαδή δεν προχώρησε. Μετά το απέβαλε μόνος του ο οργανισμός μου. Ευτυχώς δεν χρειάστηκα κ απόξεση.Ο γιατρός μας είπε ότι ήταν καθαρά τυχαίο κ καλύτερα να μην μπούμε ακόμα στη διαδικασία των εξετάσεων. Ακολουθήσαμε τη συμβουλή του, δεν αγχωθήκαμε κ έμεινα με την πρώτη ύστερα από 2 περιόδους που αφήσαμε να περάσουν. Παίρνω προληπτικά προγεστερόνη για λίγες μέρες κ περιμένω το επόμενο ραντεβού.

Το σκέφτομαι κ εγώ να σου πω να του πω για νωρίτερα. Πάντως είμαι αισιόδοξη για αυτή τη φορά.


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Αχ είσαι τυχερή μες στην ατυχία σου έμεινες αμέσως!! Το απέβαλλες και μόνη σου τέλεια, έχω ακούσει οτι η απόξεση είναι αστα να πάνε. Ναι μωρέ πες του να σε δει νωρίτερα για ψυχολογικούς λόγους, αν και όλα τέλεια θα πάνε! Κοίτα 6 εβδομάδα ακούγεται η καρδούλα ε εσύ πήγαινε 7 απλά αν για κάποιο λόγο δεν την ακούσεις θα αγχωθείς γι αυτό αφήνουν ένα περιθώριο για να ναι σίγουροι. Τουλάχιστον να σε ακούσει 11 του μήνα να μην αγωνιάς ολο το σ/κ. όχι νωρίτερα όμως.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ είσαι τυχερή μες στην ατυχία σου έμεινες αμέσως!! Το απέβαλλες και μόνη σου τέλεια, έχω ακούσει οτι η απόξεση είναι αστα να πάνε. Ναι μωρέ πες του να σε δει νωρίτερα για ψυχολογικούς λόγους, αν και όλα τέλεια θα πάνε! Κοίτα 6 εβδομάδα ακούγεται η καρδούλα ε εσύ πήγαινε 7 απλά αν για κάποιο λόγο δεν την ακούσεις θα αγχωθείς γι αυτό αφήνουν ένα περιθώριο για να ναι σίγουροι. Τουλάχιστον να σε ακούσει 11 του μήνα να μην αγωνιάς ολο το σ/κ. όχι νωρίτερα όμως.

Ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν κ εγώ. Να πάω Παρασκευή τουλάχιστον. Προφανώς για να μην αγχωθώ όπως λες μου το έβαλε 7η εβδομάδα για να είναι πιο σίγουρος ότι θα το ακούσουμε. Θα δούμε.


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεφέλη μου χάρηκα που τα είπαμε θα σε αφήσω προς το παρόν γιατί πρέπει να φύγω κ θα τα ξαναπούμε σύντομα..;) Σ' ευχαριστώ για την παρέα! Τα άλλα κορίτσια τι να κάνουν άραγε; Πόπη, Καλλιόπη;; Όλα καλά;

ΦΙΛΙΑ κ στις τρεις!:wink::D


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!!

μελινακι μην αγχωνεσαι, η καρδουλα του θα χτυπαει πολυ δυνατα και ρυθμικα!!!!!!!ειμαι σιγουρη!!!!!!!!!να πας στο ραντεβου σου το προγραμματισμενο και ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!!!!!!

νεφελακι κι εσυ cool οπως τα λες κοριτσακι μου, αισιοδοξια για τα μπεμπακια μας!!!!!!!!!!!!!!

καλλιοπακι??????????εσυ ολα καλα???????????πως πανε οι αναγουλιτσες?

εγω εχω πολυ βηχα, μαλλον με κολλησε ο αντρας μου......προσπαθω να μην βηχω συνεχεια και με φυτικες καραμελιτσες και ζεστα προσπαθω να το καταπολεμισω, ελπιζω να μην κανω πυρετο, αυριο δεν θα παω στην δουλεια θα παω για εξετασεις που μου εδωσε ο γιατρος, τοξοπλασμα, φεριτινη, ουρικο οξυ και πολλα πολλα αλλα!!!!!!!!!!!!!!!σας φιλω!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Λοιπόν, εγώ χτες ένιωθα τέλεια βόλτες όλη την ώρα καμία ναυτία τίποτα που να με δυσκολεύει. Το βράδυ κοιμήθηκα κανονικά δεν ξύπνησα από την πείνα και το πρωί μια χαρά και να σου η ανησυχία οτι κάτι έχει το παιδι κ οτι δεν είναι φυσιολογικό να νιώθω καλά. Κ τσουπ με το που ήπια τον υπέροχο χυμό (πορτοκάλι - μήλο - ακτινίδιο - μανταρίνι) ε ε πολλές βιταμίνες για το μωρο, που μου έστειψε ο αντρούλης (μου σπασε τα νέυρα με το πόσες ώρες έκανε να καθαρίσει τα φρούτα ο καημένος..Με τον που τον ήπια λοιπόν...πάει...τον έβγαλα όλο μα όλο..Μου στειλε μήνυμα το μωρό οτι είναι καλά..Βρε τι τραβάμε..


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Popaki περαστικά βρε..πάλεψε το και γαργάρες με μηλόξυδο όταν έχεις πονόλαιμο είναι οτι πιο αποτελεσματικό. Αν δε σου προκαλέσει εμετό βέβαια..Κ εμένα ό άντρας μου χάλια είναι κ τρέμω μη με κολλήσει. Αμάν δεν προσέχουν καθόλου έγκυες γυναίκες έχουν..


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Popaki περαστικά βρε..πάλεψε το και γαργάρες με μηλόξυδο όταν έχεις πονόλαιμο είναι οτι πιο αποτελεσματικό. Αν δε σου προκαλέσει εμετό βέβαια..Κ εμένα ό άντρας μου χάλια είναι κ τρέμω μη με κολλήσει. Αμάν δεν προσέχουν καθόλου έγκυες γυναίκες έχουν..

καλημερα νεφελακι!!!!!!!!εμετουλι ε?βρε τι τραβαμε, πρεπει να μην νοιωθουμε και πολυ καλα για να αισθανομαστε οτι ολα πανε καλα;)εχεις πολυ δικιο!!!!!!!

πρεπει να προσεχουμε ναι!!!!!!!!!!!!μυλοξυδο λες?θα με καψει ομως, μπλιαχ......εχω ακουσει και για αλατονερο οτι κανει καλο, τουλαχιστον λιγοτερο αδιαστικο!!!!!!

μακρυα και οχι φιλακια με τους αντρουληδες μας για να προστατευτουμε!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ έχω μονίμως πρόβλημα με το λαιμό μου το μόνο που κάνει το κρύωμα να φυγει είναι το μηλόξυδο. το αλατόνερο ειναι πολυ πιο σοφτ. Αλλά είναι επώδυνο γτ όταν το φτυσεις ανασαίνεις το ξυδι και σου ρχερται να σβησεις πρεπει να πλυνεις κατευθειαν το στομα σου πριν τολμησεις ν ανασανεις..γτ αλλιως δε φανταζεσαι τωρα που ειμαι εγκυος δεν το κανω θα κανω κατευθειαν εμετο..


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα!

Πόπη μπράβο με τον γιατρό, όλα καλά!!

Νεφέλης καλώς μας ήρθες!!!

Μελίνα μην μου αγχώνεσαι! μπορεί στο φόρουμ να έχετε διαβάσει για πολλά δυσάρεστα, αλλά μάλλον δεν μετρήσατε τα ευχάριστα και τις πολλές πολλές εγκυμοσύνες που εξελίχθηκαν μια χαρά!!! Οπότε κοπέλες μην ανησυχείτε (τι λέω τώρα.... οκ, μην ανησυχείτε πολύ και μου χαλιέστε...)

Η αναγούλα καλά βαστεί, αλλά τώρα πια το αντιμετωπίζω ως σημάδι ότι όλα πάνε καλά....

Παλεύω με το 1,5 κιλό που μια μπαίνει, μια βγαίνει... (το είχα θεωρήσει πρήξιμο και κατακράτητη πριν την περίοδο, αλλά έλα που μου μπαστακώθηκε τώρα.... κι εγώ δεν είμαι και αδύνατη!).

Εγώ μάλλον είμαι 7 εβδομάδων, αλλά μέχρι νά πάω γιατρούλη την πέμπτη δεν το βάζω σε τικεράκι, από βδομάδα θα το δείτε καλώς εχόντων των πραγμάτων...

σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ έχω μονίμως πρόβλημα με το λαιμό μου το μόνο που κάνει το κρύωμα να φυγει είναι το μηλόξυδο. το αλατόνερο ειναι πολυ πιο σοφτ. Αλλά είναι επώδυνο γτ όταν το φτυσεις ανασαίνεις το ξυδι και σου ρχερται να σβησεις πρεπει να πλυνεις κατευθειαν το στομα σου πριν τολμησεις ν ανασανεις..γτ αλλιως δε φανταζεσαι τωρα που ειμαι εγκυος δεν το κανω θα κανω κατευθειαν εμετο..

το φανταζομαι οτι θα ειναι χαλια γευση αλλα θα το δοκιμασω, τι να κανω?:confused:


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλλιοπάκι καλώς σας βρήκα!! Κι εγώ την Πέμπτη θα πάω γιατρό!! Χεχε. Κι εσύ με το κιλό παλεύεις ε;; Κ εγώ έλεγα μπα θα μου βγει υγρα θα είναι αλλά μπααααααααα....Μια βδομάδα εκεί είναι!! Κ εγώ 7 εβδομάδων είμαι αλλά το υπολογίζω με βάση την τελευταια περιοδο κ βγαινει τόσο. δλδ 6w k 3 μερες αλλά ο γιατρός το βρίσκει 5 μέρες μεγαλύτερο το μπεμπέ


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...