Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

καλημέρα και από εμένα!

Πόπη μπράβο με τον γιατρό, όλα καλά!!

Νεφέλης καλώς μας ήρθες!!!

Μελίνα μην μου αγχώνεσαι! μπορεί στο φόρουμ να έχετε διαβάσει για πολλά δυσάρεστα, αλλά μάλλον δεν μετρήσατε τα ευχάριστα και τις πολλές πολλές εγκυμοσύνες που εξελίχθηκαν μια χαρά!!! Οπότε κοπέλες μην ανησυχείτε (τι λέω τώρα.... οκ, μην ανησυχείτε πολύ και μου χαλιέστε...)

Η αναγούλα καλά βαστεί, αλλά τώρα πια το αντιμετωπίζω ως σημάδι ότι όλα πάνε καλά....

Παλεύω με το 1,5 κιλό που μια μπαίνει, μια βγαίνει... (το είχα θεωρήσει πρήξιμο και κατακράτητη πριν την περίοδο, αλλά έλα που μου μπαστακώθηκε τώρα.... κι εγώ δεν είμαι και αδύνατη!).

Εγώ μάλλον είμαι 7 εβδομάδων, αλλά μέχρι νά πάω γιατρούλη την πέμπτη δεν το βάζω σε τικεράκι, από βδομάδα θα το δείτε καλώς εχόντων των πραγμάτων...

σας φιλώ!

καλημερα καλλιοπακι!!!!!!!!!αντε με το καλο την πεμπτη!!!!!!!!!!κι εγω 1 κιλο εχω παρει....τι να κανουμε, υπομονη, οσο μπορουμε προσεχουμε!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντάξει αφού όλες έχουμε πάρει ένα κιλό σημαίνει οτι είναι όλα φυσιολογικά. Εσύ Πόπη που είσαι κ σε ποιο προχωρημένη κύηση μια χαρά. Είναι και χειμώνας πρέπει να τρώμε καλά τώρα με τις ιώσεις δεν είναι καιρός για δίαιτες. Να ρθει το καλοκαίρι κ εκεί μάλιστα θα κάνουμε τη δίαιτα του καρπουζιού!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια μπερδεύτηκα καθώς έγραφα, ποιος ξέρει τι θα σκεφτόμουν εκείνη την ώρα... Την Τρίτη πάω στο γιατρό, όχι πέμπτη... και μάλιστα την επόμενη Τρίτη, έεεχουμε ακόμα, πφφφφφ, αναμονές....

Νεφελάκι κάτι πρέπει να έκανες λάθος με την υπογραφή σου γιατί δεν φαίνεται πολύ σωστά, κάντο πάλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως σε βολεύει αυτό; http://www.baby2see.com/timeline.html

Έχει αναλυτικά σε ποια ημερομηνία αλλάζεις εβδομάδες κ δίπλα ακριβώς πόσο μηνών είσαι. Επίσης χωρίζει την εγκυμοσύνη σε τρίμηνα κ λέει κ ποσοστό της εγκυμοσύνης που έχεις διανύσει. Όλα στην ίδια σελίδα. Αν θες την εκτυπώνεις κιόλας. Εμένα με έχει βολέψει.:cool:;)


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Γεια σας Μολις Χθες εμαθα οτι θα γινω μανουλα Δευτερη φορα!!!!

Δεν το ειχαμε προγραματισει και μας ηρθε καπως..... Καλοδεχουμενο εννοειται!!!!

Ειμαι η μονη που περιμενω Δευτερο??? ολες το πρωτο σας?

Ευχομαι σε ολες μας Μια καλη και τελειομηνη Εγκυμοσυνη!


wvPmp3.pngtt8d251.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Kristianna!!! Καλώς μας ήρθες!

Κι εμένα θα είναι το δεύτερο, έχω ήδη ένα κοριτσάκι 15 μηνών! αααχ, με το καλό όλες μας! πότε έχεις ΠΗΤ? πήγες στο γιατρό??

Μελίνα ευχαριστώ, ωραίο μου φαίνεται το ημερολόγιο! βγάζει ΠΗΤ 27/9, αλλά είπαμε, μέχρι να πάω γιατρούλη συγκρατημένη αισιοδοξία!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Κριστιάννα!! Με το καλό να σου ρθει το δεύτερο!!! Είδες ο άνθρωπος που δεν προγραμματίζει και δεν αγχώνεται. Το μαθες όταν ήσουν ήδη 7 εβδομάδων. Αυτά είναι εγώ το ξερα από την πρώτη μέρα καθυστέρησης!! Κορίτσια υποφέρω και σήμερα από ναυτίες. Ρέβομαι όλη την ώρα μα όλη την ώρα όμως και κάπως ηρεμώ σα 16χρονο. Κ έχω πολύ πονοκέφαλο εδώ και μέρες.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ πράγματι, εγώ το έμαθα στις 3 ημέρες καθυστέρησης κι αυτό γιατί είχαν απεργία τα φαρμακεία και δεν μπορούσα να πάρω το τεστ νωρίτερα! και περνούσα από ένα φαρμακείο ακριβώς τη μέρα που περίμερα και σκέφτηκα να πάρω ένα, αλλά μετά λέω μπααα, δεν υπάρχει περίπτωση αυτό τον μήνα. Μετά άρχισαν οι απεργίες και άντε να βρεις να πάρεις τέστ!!!

κοντεύω να κοιμηθώ πάνω στο πι-σι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο κι εγώ στις απεργίες έπεσα και στήθηκε ο άντρας μου Παρασκευή πρωί μιάμιση ώρα στο φαρμακείο να πάρει το τεστ. Κ του λεγα αστο μωρε πρώτη μέρα καθυστέρησης σιγα μπορεί και να μην είναι πρώτη (ξερεις μια πάνω μία κάτω) κ έχοντας φάει τα μούτρα μου πολλές φορές έλεγα τσάμπα περιμένει ο καημένος. Κ γυρνώντας σπίτι τον βλέπω να ναι σπίτι και να με περιμένει (είχε κάτσει να δουλέψει από το σπίτι- η δουλειά του το επιτρέπει) και λέω ωχ...αποκλέιεται να βγει θετικό τσάμπα θα στενοχωρηθεί κ όμως μέσα σε δευτερολεπτα έγινε καταμπλέ. Και μετά πήγα για χοριακή το απόγευμα το σπρώξαμε κ λίγο να βγει την ίδια μέρα γτ μεσολαβούσε σ/κ κ βγήκε 474 κ εκεί πια έγινε πανηγύρι. 9Γιατί μου χει ξανατύχει θετικό τεστ και να μην είμαι κ ήμασταν λίιιιιιγο μαγκωμενοι μεχρι να βγει η χοριακή. Βέβαια την προηγούμενη ήταν αχνό κ είχα και καφέ. Το παμε σε όλο τον κόσμο μέσα στο σ/κ τέτοια χαρά.. Α ξέχασα να σας πω από το στάδιο της ναυτίας πέρασα στο στάδιο των εμετών. Ένας χτες κ ένας σήμερα. Να δω τι νούμερα θα πιάσω..ε ρε γλέντια!! Α κ κάτι άσχετο..πόσο ακρίβηναν τα τεστ;;; Το διπλό clear blue έκανε 14 κάτι. Τον επόμενο μήνα το μονό 15 λέω απάτη του φαρμακείου θα ναι τον επόμενο κ τυχερό μήνα διπλό clear blue 25 ευρώ!!! Είναι δυνατόν;;; Μας κατάλαβαν οτι καθόμαστε όλη την ώρα πάνω από τα τεστ κ μας εκμεταλλεύονται..


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και στήθηκα μόνη μου για να μη βάλω τον άντρα σε αγωνίες και τον ξεσηκώσω.... και με ρωτούσε ο καημένος, βρε γιατί έχεις τόσες αναγούλες, λές να είσαι έγκυος? όχι έλεγα εγώ, αποκλείεται....

τι να πεις, πάνε αυτά τώρα... σχετικά με τα τεστ ακριβούτσικα μου ακούγονται. εγώ πήρα διπλό self clear νομίζω 20 ευρώ αν θυμάμαι σωστά. Το μονό το clear blue είχε 10-12 €

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λέγαμε για την οικογένεια και του λέω, ναι εμείς οι 4 ... γούρλωσε το μάτι του! τον είχα παραπλανήσει κιόλας τον καημένο γιατί του έλεγα δεν υπάρχει περίπτωση αυτόν τον μήνα... μετά από λίγο έσκασε μύτη με λελουδικό

Link to comment
Share on other sites

Α είναι και ρομαντικός ο δικός σου..Εγώ λελουδικό δεν έχω δει ποτέ αν και είναι πολύ γλυκούλης δεν κάνει τέτοια!! Εγώ πάντως κανα 2 μέρες πριν έκλαιγα γιατί νομιζα οτι θα μου ρθει περίοδος και αυτός με παρηγορούσε και μου λεγε μη στεναχωριέσαι τον άλλο μήνα θα χουμε σίγουρα μπορεί και τώρα και τον έβριζα του λεγα δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω ξεκίνησαν τα καφέ υγρά (1 μέρα κράτησαν) που το ξέρεις για τον άλλο μήνα;;; Κ του λεγα θα πρέπει να μην αγχώνομαι για να χουμε μωράκι τον άλλο μήνα και μου λεγε και να αγχώνεσαι εμείς θα χουμε αλλά μπορεί και τώρα. Τι να πω τι ένστικτο ήταν αυτό;; Τελικά μετά από 3 μέρες επιβεβαιώθηκε.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...