Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

και γιατρός δεν είμαι, αλλά καλά μου ακούγονται τα αποτελέσματά σου. Εντελώς μέσα στα όρια και μάλιστα πιο κοντά στο κάτω όριο από ότι στο επάνω. Λες να σου τα κόψει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ti να πω καλά φαίνονται θα δούμε νομίζω οτι για έγκυος σε δεύτερο μήνα και δεδομένου οτι μετά ανεβαίνουν οι τιμές ούτως η άλλως μπορεί να μην είναι καλά. Θα τον πάρω τηλ το απόγευμα να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Πάντως είμαι αδύνατη και δεν έχουμε καθόλου τέτοιο ιστορικό στην οικογένειά μας. Έτσι μου ρχεται να πάω να φάω ένα παγωτό..άντε τώρα!! Οι υπόλοιπες δεν έχετε κάνει τις εξετάσεις να συγκρίνουμε;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω κάνει ακόμα, θα κάνω σε 3 εβδομάδες, δεν θυμάμαι καν να το είδα αυτό μέσα στη λίστα. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει την καμπύλη στον 7ο και μέχρι εκεί.

Βέβαια και ο κάθε οργανισμός ειναι διαφορετικός, εξαρτάται και η ηλικία κτλ. Πάντως από περιέργεια θα ρίξω μια ματια στις εξετάσεις της πρώτης φοράς και θα σου γράψω αν βρω κάτι!

Αλλά στη θέση σου δεν θα ανησυχουσα και να το φας το παγωτάκι σου. Είσαι στο 2ο και οι τιμές σου ειναι φυσιολογικότατες με βάση τα όρια που μου είπες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!ειμαι και εγω εγκυος 9 εβδομαδων και 2 ημερων.προχτες ξαναακουσαμε καρδουλα, ειχε 184 παλμους! ειναι μολις 1,83 εκατοστα το μικρουλι!ολα καλα!σημερα εκανα και εξετασεις αιματος και περιμενω με αγωνια τα αποτελεσματα..αυτα ευχομαι σε ολες μια καλη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!!!!

Να μπω και εγω στην παρεα σας????

εγω κοριτσια ειμαι πολυ αγχωμενη και πεσμενη δεν εχω πολλες ζαλαδες και αναγουλες αλλα νιωθω πολυ ατονα!!

δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα!!!!

και εκτως αυτου το αιμα μου ειναι αρνητικο, ειναι το δευτερο παιδι μου αυτο, και δεν εχω κανει ακομη εμ.coobs η γιατρος μου μου ειπε στην επομενη απισκεψη...που ειναι στις 27-2...μεχρι τοτε θα σκασω!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλωσοριζω τα καινουρια κοριτσια του σεπτεμβριου, καλη εγκυμοσυνη ευχομαι!!!!!!!!!

mariagiorgos πολυ ωραια ολα, καλα αποτελεσματα των εξετασεων!!!!!!!

ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο το δευτερο!!!!!εχεις αγωνια για το αιμα ε?ευχομαι να ειναι ολα καλα!!!!!υπομονη θα ερθει και η 27/2!!!!!!

nefel καλες μου φαινονται οι εξετασεις, εγω τις εχω κανει αλλα δεν τις εχω μπροστα μου να σου πω, το μονο που θυμαμαι ειναι το ζαχαρο 77 και η TSH καπου στα ορια μου ειπε ο γιατρος ( εγω την ειδα πολυ πιο κατω απο το οριο ) και θα την παρακολουθουμε!αυτα......φαε το παγωτακι σου, μην τρελαθουμε κιολας, καποιες φορες ειναι υπερβολικα φοβιτσιαρηδες οι γιατροι, οντως!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

mariagiorgos! & ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ καλώς μας ήρθατε!

mariagiorgos! είναι το πρώτο σου?? με το καλό!!!!!!!!

ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ μην αγχώνεσαι, ως γνωστόν δεν κάνει καλό! Αναφέρεσαι φαντάζομαι σε ρέζους αρνητικό? Δεν τη γνωρίζω την εξέταση που αναφέρεις, δεν κατάλαβα περί τίνος πρόκειται, αλλά σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια! Πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι? Εγώ έχω ένα κοριτσάκι 15 μηνών και ειμαι στις 8,5 εβδομάδες στο δεύτερο! (παιδάκι εν γένει, φύλο έχουμε ακόμα για να το μάθουμε...)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια να μπω και εγω στην παρεα σας????με λενε αγγελικη και προχτες εμαθα οτι ειμαι εγκυος...ειχα τελευταια περιοδο στης 24/1 αλλα δεν κρατιομουν να περιμενω την περιοδο και ετσι εκανα χοριακη.....προσπαθουσαμε για 2παιδακι εδω και 5μηνες....εχω και μια κορουλα την ιωαννα που ειναι 14μηνων.....Θα χαρω πολυ να τα λεμε.......


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπερααααα!!!!

kalliopaki -popi ευχαριστω πολυ για το κουραγιο!!!!

kaliopaki εχω μια κόρη 18 μηνων το ονομα της είναι Κυριακή ζωηρούλα θα ελεγα! καλο μας κουραγιο οι δευτερομάνες!!!!!

απο τοτε που εμαθα πως ειμαι έγκυος η Κυριακή μου ζηταει συνέχεια αγκαλια!

τι θα κανουμε με το θέμα της αγκαλιας?

Οσο αναφορα την εξεταση αιματος, στο ρεζους αρνητικο αναφερομαι μετα την πρωτη γεννα, πρεπει να κανεις μια ενεση και αυτο είναι ολο. Απλα κάνεις και κατα την διαρκεια της εγκυμοσύνης ελέγχους αν όλα πανε καλά.

πεινατε βρε κορίτσια???????

εγω πολυ!!! τι θα κανω????

και δεν πρεπει να τρωω γιατι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα λέυκωμα και λογικα νομίζω πως θα έχω και σαυτη!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ -ΙΩΑΝΝΑ κανε κλικ πανω σε μια υπογραφή που σου αρεσει και ακολουθησε τα βηματα στο τελος μπες στο προφιλ σου εδω καντο copy στην υπογραφή σου!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσο για την πεινα εγω δεν προλαβαινω να το σκεφτω....Εχω την ιωαννουλα μου που με τρεχει οταν ειμαι σπιτι,εχω την δουλεια που απο της 7μεχρι5ειμαι εκτος σπιτιου μην σου πω εχω χασει κι ολας......Το λευκωμα τι ειναι?


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίσατε καινούργιες μέλλουσες μαμάδες !! Καλή εγκυμοσύνη! Να πάνε όλα καλά!

Αγγελική-Ιωάννα είχα εξηγήσει αναλυτικά σε προηγούμενη σελίδα πώς μπαίνει η φωτο στην υπογραφή. Το αντιγράφω από εκεί κ για εσένα μήπως σου φανεί χρήσιμο.

Λοιπόν για να βάλεις τη φωτο πρέπει να ξέρεις αρχικά πότε είναι η προβλεπόμενη ημερομηνία τοκετού σου. Για να το βρεις μπορείς να δεις εδώ.http://www.baby2see.com/timeline.html

Μετά πατάς πάνω σε όποιο στυλ φωτογραφίας σου αρέσει π.χ στο δικό μου ή της Πόπης κλπ (μπορείς να βρεις κ άλλα, λέγονται tickers, αν πατήσεις στο google) και σε καθοδηγεί πως να δημιουργήσεις το δικό σου βάζοντας την ημερομηνία που περιμένεις να γεννήσεις. Όταν στο φτιάξει βγάζει κ κάτι διευθύνσεις από κάτω που τις ονομάζει κωδικούς . Επιλέγεις μια απ' τις δυο (εγώ επέλεξα τη δεύτερη BBCode for phpBB Forums) κ πατάς αντιγραφή. Μετά έρχεσαι στο φόρουμ κ πατας πίνακας ελέγχου κ ύστερα επεξεργασία υπογραφής. Πατάς το εικονίδιο για την εισαγωγή link κ μετά επικόλληση της διεύθυνσης.

Ελπίζω να σε βοήθησα...


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ μην αγχώνεσαι για το αίμα κ εμάς είναι διαφορετικό δεν είναι κάτι σοβαρό. Θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου.;) Για την αγκαλιά δεν ξέρω αν είναι εφικτό αλλά θα σου πω τι εφαρμόζω εγώ στο σχολείο όχι μόνο τώρα που είμαι έγκυος γενικά. Όταν θέλω να αγκαλιάσω ένα παιδάκι λυγίζω τα γόνατά μου κ φτάνω στο επίπεδό του. Σε άλλες περιπτώσεις όταν κάθομαι σε καρεκλάκι (βέβαια είναι χαμηλά αυτά τα καρεκλάκια στο ύψος των παιδιών) έρχονται κ κάθονται επάνω μου χωρίς εγώ να τα σηκώνω. Αν της εξηγούσες ότι από δω κ στο εξής θα κάνετε έτσι την αγκαλίτσα;

Η μικρή σου μάλλον το έχει ψυλλιαστεί ότι το φοβάσαι κ γι' αυτό το ζητάει πιο έντονα..

Εύχομαι να βρεις μια λύση που να σας βολέψει κ τις δύο.

Αυτή την εβδομάδα ξεκουράστηκα μια χαρά γιατί πήρα άδεια απ' τη δουλειά για 4 μερούλες...:D

Κορίτσια εμένα μου έχει κοπεί η όρεξη κ επειδή απ 'την πρώτη στιγμή, προσέχω ακόμα περισσότερο τη διατροφή μου (πιο πολλά φρούτα κ λαχανικά) παρατήρησα ότι αδυνάτισα!:roll::lol: Σαν την Αγγελική Ιωάννα. Είμαι 1,5 με 2 κιλά λιγότερο. Τρώω κανονικά αλλά μικρότερες μερίδες κ το βράδυ πολύ ελαφρά. Τι σου είναι οι ορμόνες τελικά... Εμετούς δεν έχω ακόμα απλά νιώθω κάπως περίεργα το στομάχι όταν περάσει πάνω από τρίωρο κ δεν έχω φάει.. Νομίζω ότι από αυτή την εβδομάδα κ μετά θα δείξει. Το λέω γιατί σε πολλές κοπέλες οι εμετοί ξεκίνησαν από την 8η κ μετά. Λέτε να είμαι τυχερή κ να τη γλιτώσω; :D8-)


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...