Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Οσο για την πεινα εγω δεν προλαβαινω να το σκεφτω....Εχω την ιωαννουλα μου που με τρεχει οταν ειμαι σπιτι,εχω την δουλεια που απο της 7μεχρι5ειμαι εκτος σπιτιου μην σου πω εχω χασει κι ολας......Το λευκωμα τι ειναι?

το λευκωμα μπορεί να ανιχνευτει στα ούρα σε μεγαλες ποσότητες είναι επικίνδυνο για το μωρό προκαλει προεκλαμψια. Μπορει να εμφανιστει μετα τον πεμπτο μήνα και τα συμπτωματα είναι, τρομερή κατακράτηση!!!!

Στην πρωτη εγκυμωσυνη μου, απαγορευονταν να φαω αλατι .....ουτε ιχνος!!!!!! οχι τυρακι οχι σαλτσες ......και οτιδήποτε αλλο περιέχει αλάτι αυτο έχει να κάνει και με την πίεση του αίματος την οποία ειχα στον ενατο μηνα 15-16 και ηταν και λογος που έκανα καισαρικη.

και απο οτι μου ειπανε πιθανότατα να έχω και σε αυτη!

Για να πω την αλήθεια καλό θα είναι να προσεχουμε όλες είτε εχεις είτε οχι λευκωμα γιατι το αλάτι στην εγκυμωσύνη μόνο κακό μπορεί να σου κανει οποτε καλα θα είναι να το αποφευγουμε


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια τι κανετε??εμεςι ετοιμαζομαστε για οικογενειακη βολτιτσα εχω τρελη καουρα σημερα ελπιζω να μου περασει.....Ευχομαι να ειστε ολες καλα φιλια.!!!


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Με λενε Ευμορφια και ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι μου!

Εχω ενα αγορι-ταλιμπαν τον Παντελη.

Απο ολες σας ξερω μονο την Ζωη που ειμαστε φιλεναδες απο τις μανουλες

Σεπτεμβριου 2009.

Ευχομαι σε ολες σας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι!


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια να μπω και εγω στην παρεα σας????με λενε αγγελικη και προχτες εμαθα οτι ειμαι εγκυος...ειχα τελευταια περιοδο στης 24/1 αλλα δεν κρατιομουν να περιμενω την περιοδο και ετσι εκανα χοριακη.....προσπαθουσαμε για 2παιδακι εδω και 5μηνες....εχω και μια κορουλα την ιωαννα που ειναι 14μηνων.....Θα χαρω πολυ να τα λεμε.......

Kαλώς την!!!!!!!!! με το καλό!!!!!!!!!!!!

κορίτσια καλησπερααααα!!!!

kalliopaki -popi ευχαριστω πολυ για το κουραγιο!!!!

kaliopaki εχω μια κόρη 18 μηνων το ονομα της είναι Κυριακή ζωηρούλα θα ελεγα! καλο μας κουραγιο οι δευτερομάνες!!!!!

απο τοτε που εμαθα πως ειμαι έγκυος η Κυριακή μου ζηταει συνέχεια αγκαλια!

τι θα κανουμε με το θέμα της αγκαλιας?

Οσο αναφορα την εξεταση αιματος, στο ρεζους αρνητικο αναφερομαι μετα την πρωτη γεννα, πρεπει να κανεις μια ενεση και αυτο είναι ολο. Απλα κάνεις και κατα την διαρκεια της εγκυμοσύνης ελέγχους αν όλα πανε καλά.

πεινατε βρε κορίτσια???????

εγω πολυ!!! τι θα κανω????

και δεν πρεπει να τρωω γιατι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα λέυκωμα και λογικα νομίζω πως θα έχω και σαυτη!!!!

αχ κι εγώ τη σηκώνω αρκετά προς το παρόν, και είναικαι 10 κιλάκια γεμάτα!! προσπαθώ να κάνω αυτό που είπε η μελίνα, να κάθομαι και να την παίρνω αγκαλίτσα, αλλά δεν είναι πάντα εφικτό... άντε να δούμε, για την ώρα καλά είμαστε, αν μεγαλώσουν οι κοιλιές τι θα κάνουμε....

κι εγώ πεινάω πολύ! Τρώω και παράλληλα σκέφτομαι τι θα φάω μετα..... Αλλά προσπαθώ να μην το παρακάνω....

melina μου θέλω και μενα να μου κοπεί η όρεξη

κι εμένα!!!!!!!!!

κοριτσια οι κοιλιτσες πως πανε????

εγω σίγουρα την αλλη εβδομαδα πρέπει να παω για ρουχα γιατι και δεν μεινανε και πολλα!!!

πετάχτηκε εμένα! προς το παρόν τα παντελόνια είναι τσίτα (και είναι αυτά που πήρα μέτα την πρώτη εγκυμοσύνη, που το σώμα ήταν ακόμα ... χμμμ... ξεχειλωμένο να το πω??). Βολεύομαι με κάτι φαρδιές μπλούζες και πήρα κι ένα παντελόνακι Η&Μ εγκυμοσύνης. Προς το παρόν πάντως φαίνομαι χοντρή και όχι έγγυος.

Γεια σας κοριτσια!

Με λενε Ευμορφια και ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι μου!

Εχω ενα αγορι-ταλιμπαν τον Παντελη.

Απο ολες σας ξερω μονο την Ζωη που ειμαστε φιλεναδες απο τις μανουλες

Σεπτεμβριου 2009.

Ευχομαι σε ολες σας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι!

Καλώς μας ήρθες!!! με το καλό!!! Εγώ έχω ένα κοριτσάκι 15 μηνών!

Για εμένα ξεκινάει ένας δύσκολος μήνας, μέ 1 ταξίδι τουλάχιστον κάθε εβδομάδα, ελπίζω στο ενδιάμεσο να προλαβαίνω να μπαίνω να σας διαβάζω!!

Link to comment
Share on other sites

Nα σας συστηθώ και εγώ . Είμαι η Κωνσταντίνα, μαμά 2 αρκετά μεγάλων παιδιών (12 και 10 ετών) και ήδη διανύω την έβδομη εβδομάδα κύησης. Τελευταια περιοδο στις 6-1-2011 Η αλήθεια είναι ότι αυτή η εγκυμοσύνη μας προεκυψε, αλλα αφού ετσι έγινε με το καλό να έρθει και το τρίτο το μωρο μου. Βέβαια είμαι ήδη 40 χρονών αλλα θελω να πιστευω οτι όλα θα πανε καλά. Πήγα στο γιατρό μου στην 5η εβδομα και 6 ημερων, με χοριακή πανω απο 18.000 και ακουσαμε καρδουλα. Θα ξαναπαω οταν θα ειμαι 10 εβδομαδων. ¨Ολα εξελίσσονται καλά αφού οι ναυτίες και οι αναγούλες καλά κρατουν. Η αληθεια ειναι οτι παρολο το ζορι που τραβαω με τις ναυτιες το βλεπω θετικά και προσπαθω να βιωσω στο επακρο καθε στιγμη της τελευταιας βιολογικά εγκυμοσύνης μου. Νομίζω οτι το απολαμβανω περισσοτερο και απο την πρωτη. Σας χαιρετώ και θα τα λέμε απο εδώ


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε??Εμεις ειμαστε καλα απλα εχω καποιες ανακατσουρες σημερα και ζαλιζομαι και ετσι εφυγα νωριτερα απο την δουλεια ξαπλωσα και τωρα ειμαι καπως καλυτερα.....Ελλη καλως μας ηρθες και με το καλο το μωρακι σου


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλωσοριζω κι εγω με την σειρα μου τις καινουριες μανουλες και καλη εγκυμοσυνη!!!!!!!!ολα να μας πανε καλα!!!!!!!!!

ετσι πρεπει, η υγεια και το μπεμπακι ειναι πολυ πιο σημαντικα απο την δουλεια, οσες ημερες αδειας μπορουμε να παρουμε, καλο θα ηταν, το λεω για να το ακουω κι εγω που φοβαμαι να τους πω οτι θα λειψω μια μερα.....:roll:

εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι η δυσκοιλιοτητα, που κι αυτη σιγα σιγα την καταπολεμω με ακτινιδια και δημητριακα καθημερινα!!!!ανυπομονω για την παρασκευη που θα παω στον γιατρο να δω το μπεμπακι μου, μακαρι να ειναι γερο και να κανονισουμε και για την αυχενικη διαφανεια!!!!!!!εχω πολυ αγωνια!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο ποπη,εγω θα κανω αλλη μια χοριακη αυριο να δουμε πως παμε ε και σε 2βδομαδουλες πιστευω θα πα στον γιατρο να ακουσουμε καρδουλα!!!!!!!!!!


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλο ποπη,εγω θα κανω αλλη μια χοριακη αυριο να δουμε πως παμε ε και σε 2βδομαδουλες πιστευω θα πα στον γιατρο να ακουσουμε καρδουλα!!!!!!!!!!

μπραβο, ωραια, ευχομαι μια τεραστια χοριακη και με το καλο να ακουσετε την καρδουλα του!!!!!ολα καλα!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τι μανούλες!! Βλέπω γίναμε πολλές! Ωραία ωραία με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας!! Βρε κοριτσι εχω παρει 800 γραμμαρια κ εχω κανει κοιλια μεγαλη. Στην αρχη έλεγα κατακράτηση είναι σήμερα όμως παρατήρησα οτι έχω αρχίσει να παίρνω κ στη μέση. Νωρίς δεν είναι για κοιλίτσα;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!!!

nefel εβαλα 1.700 γραμμαρια μαλλον 1,7 κιλα ετσι ειναι καλυτερο ε!!!????

και κοιλιτσα αρκετη!!!!οπως και ορεξη!!!υγεια να εχουμε και γερα παιδακια!!!!

kalliopaki θελω να βγω στην αγορα για εγκυμοσυνης εχουν τα H&M?????

ηθελα να παω στα prenatal αλλα ειναι λιγακι τσουχτερα εκει.τι πηρες απο κει και πως ειναι οι τιμες?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Nα σας συστηθώ και εγώ . Είμαι η Κωνσταντίνα, μαμά 2 αρκετά μεγάλων παιδιών (12 και 10 ετών) και ήδη διανύω την έβδομη εβδομάδα κύησης. Τελευταια περιοδο στις 6-1-2011 Η αλήθεια είναι ότι αυτή η εγκυμοσύνη μας προεκυψε, αλλα αφού ετσι έγινε με το καλό να έρθει και το τρίτο το μωρο μου. Βέβαια είμαι ήδη 40 χρονών αλλα θελω να πιστευω οτι όλα θα πανε καλά. Πήγα στο γιατρό μου στην 5η εβδομα και 6 ημερων, με χοριακή πανω απο 18.000 και ακουσαμε καρδουλα. Θα ξαναπαω οταν θα ειμαι 10 εβδομαδων. ¨Ολα εξελίσσονται καλά αφού οι ναυτίες και οι αναγούλες καλά κρατουν. Η αληθεια ειναι οτι παρολο το ζορι που τραβαω με τις ναυτιες το βλεπω θετικά και προσπαθω να βιωσω στο επακρο καθε στιγμη της τελευταιας βιολογικά εγκυμοσύνης μου. Νομίζω οτι το απολαμβανω περισσοτερο και απο την πρωτη. Σας χαιρετώ και θα τα λέμε απο εδώ

Καλως ηρθες Κων/να!Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι:)

κοριτσια καλησπερα!!!!

nefel εβαλα 1.700 γραμμαρια μαλλον 1,7 κιλα ετσι ειναι καλυτερο ε!!!????

και κοιλιτσα αρκετη!!!!οπως και ορεξη!!!υγεια να εχουμε και γερα παιδακια!!!!

kalliopaki θελω να βγω στην αγορα για εγκυμοσυνης εχουν τα H&M?????

ηθελα να παω στα prenatal αλλα ειναι λιγακι τσουχτερα εκει.τι πηρες απο κει και πως ειναι οι τιμες?

Νινι (αληθεια το ονομα σου πως ειναι?) εχει φτηνα ρουχα εγκυμοσυνης στα benetton.Εχουν 70%.Εγω πηρα μια μπλουζα 18,90 και μια φορμα 11,10.

Κι εγω εχω κανει κοιλιτσα.Αρκετη θα ελεγα.Ειμαι και αδυνατη και φανηκε σχεδον αμεσως.Εγω παλι δεν μπορω τα κρεατα.Με μπουκωνουν.Τωρα μου εχει κολλησει να φαω καλαμαρακια,χταποδακι και γαριδες με κοκκινη σαλτσα.


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...