Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημέρα συν-γκαστρούλες!

Έχω ΠΗΤ 08/10/11. Κι εγώ καισαρική στο ΙΑΣΩ. Αχ αυτη η καισαρική τι πόνος, ας μην το σκέφτομαι από τώρα καλύτερα!

Τώρα για τις ναυτίες τι να πω? Είμαι όλη μέρα μέσα σε ένα καράβι και από εμετούς...τουλάχιστον 2 την ημέρα! Τα έχω παίξει η καημένη! Για να δούμε πόσο ακόμα θα τραβήξει! Και στην 1η εγκυμοσύνη ήμουν κάπως έτσι, αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα!

Ευχομαι σε όλες μας μια τελειόμηνη και ευχάριστη εγκυμοσύνη και να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!:D


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κοπέλες!

μπήκα να σας καλωσορίσω και να μοιραστώ τις εμπειρίες μου, αλλά απ' ότι βλέπω είστε όλες έμπειρες μανούλες! πέρσυ τέτοιο καιρό είχαμε κι εμείς του οκτώβρη του 10 τις αγωνίες μας! η δική μου πητ ήταν 13/10/10 και γέννησα 4/10/10. στις 22/2/10 ακούσαμε την καρδούλα πρώτη φορά! και σήμερα ακούμε καρδούλα μαζί με κλάμα καθημερινά!

σας εύχομαι όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Εχω κι εγω ΠΗΤ μεσα στον Οκτωβρη,συγκεκριμενα 21-10,ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη,και ειμαι λιγο....μεσα στο πελαγος!Εχω μαυρα μεσανυχτα εννοω,και διαβαζω μανιωδως οτι βρω στο ιντερνετ!Απο ασχημα συμπτωματα δοξα τον καλο Θεουλη,δεν εχω,εκτος απο πονο και πρηξιμο στο στηθος,και πονακια χαμηλα.Φυσικα εχω μεγαλες εναλλαγες στην διαθεση μου,αλλα απο εμετους και τετοια τιποτα,ευτυχως!Ο γιατρος μου ειναι στο Αττικο,και δεν εχω παει ποτε,ουτε καν επισκεψη.Θα παω τελος του μηνα για τεστ Papp A,και μεσα Απριλη για αυχενικη διαφανεια.Ξερει κανενα κοριτσακι να μου πει αν εχει προσωπικη εμπειρια απο το συγκεκριμενο μαιευτηριο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε???εγω κρεβατωθηκα απο χτες επαθα μια μικρη αποκοληση και ειμαι με χαπια...δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο αλλα ο γιατρος φοβαται και μου ειπε να προσεχω πολυ γιατι ειναι μικρη η βδομαδα ακομα.....ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλια.....


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Την άλλη Δευτέρα θα κάνω την αυχενική διαφάνεια! Ανυπομονώ πάρα πολύ! Ελπίζω να περάσουν γρήγορα οι μέρες! Έχει κάνει καμιά από εσάς αυχενική; Πείτε μας τα νέα σας!

Αγγελική, εύχομαι περαστικά! Κοίτα να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε μια χαρά! Ελπίζω να έχεις βοήθεια με το κοριτσάκι σου, είναι και μικρούλα απ' ότι βλέπω... Να περάσετε μια όμορφη Κυριακή!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου,σημερα ειμαι καλυτερα δενε χω και πολυ αιμα,ειναι πιο πολυ ροζ...βεβαια παιρνω χαπακια και ειμαι ταβλα μονο για τουαλετα σηκωνομαι...ευτυχως εχω μια κυρια που ειναι με την μικρη τα πρωινα οταν δουλευα και την κρατησα και τωρα και με βοηθαει(κανει και δουλειες ευτυχως)και τα απογευματα ερχετε η μαμα μου...εσεις τι κανετΕ???


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Αγγελικη-Ιωάννα εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Κι εγώ είχα λίγο αίμα κατά την 10η εβδ. αλλά ευτυχώς σε 2 ημέρες σταμάτησε! Κάποιο αγγείο είπε ο γιατρός έσπασε, ευτυχώς δεν ήταν αποκόλληση!

Έκανα αυχενική & papp-a την προηγούμενη εβδομάδα και αυτή περιμένω τα αποτελέσματα. Όλα καλά φανήκαν στον υπέρηχο!

Πάντως κορίτσια έχω ακόμα τρομερές ζαλάδες και εμετούς! Πιο σπάνια βέβαια, αλλά περνάω δύσκολα!!!:( Εσείς από ναυτίες πως πατε?


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και από μένα! Εμείς έχουμε ΠΗΤ 16/10! Είμαι με εξωσωματική και σήμερα έχουμε την αυχενική μας! Ανυπομονώ τόσο πολύ να μας πει ο γιατρός ότι όλα πάνε καλά!! Καλή συνέχεια σε όλες σας!


bg1136850.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Καλώς ήρθες, lianaki! Καλή επιτυχία με την αυχενική, εύχομαι όλα να πάνε τέλεια! Είναι το πρώτο σου παιδάκι; Πού θα γεννήσεις;

Από συμπτώματα εγώ είμαι πολύ καλύτερα, οι αναγούλες έχουν υποχωρήσει αισθητά και δεν αισθάνομαι συνεχώς κομμάτια όπως πρώτα. Με φωνάζει ο μικρός μου! Γεια σας!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανουλες!!!!!

Εγω εχω ΠΗΤ 11/11 αλλα λογο καισαρικης ο γιατρος μου ειπε γυρο στις 20 Οκτωμβρη...

Απο ανακατοσουρες αλλο τιποτα αλλα ευτυχως μεχρι εκει και ελπιζω να περασουν συντομα!!!!

Στην πρωτη εγκυμοσυνη 3 μηνες ξερνοβολαγα ειχα χασει 5 κιλα ενα δραμα τωρα καμμια σχεση!

Πρωτα ο θεος θα γεννησω στο Ιασω εκει ειναι ο γιατρος μου εχουν πεσει πολυ οι τιμες σε σχεση με το 2008.

Στο γιατρο πηγα την προηγουμενη εβδομαδα ακουσαμε καρδουλα ολα καλα μου ειπε τελος Απριλιου θα κανω αυχενικη διαφανεια.

Ευχομαι σε ολες να πανε ολα καλα θα μπαινω να λεμε τα νεα μας πολλα φιλια!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μένα ,

Τελικά όλα πήγαν καλά ακουσαμε και καρδουλα και εχθες το είδαμε για 3η φορά .

Σε καμια 20αρια μέρες θα κανουμε κι εμεις αυχενική . Αληθεια γενναει καμιά στο ΓΑΙΑ ???


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλόοοο....!!!! Κι εγώ μαζί σας, μέσα Οκτώβρη έχω ΠΗΤ, αλλά θα γεννήσω αρχές, λόγω καισαρικής. Αυχενική έχουμε την Πέμπτη..!!! Αλήθεια, από συμπτώματα πώωως τα πάτε...??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου...τι κανετε??τα σπορακια σας μεγαλωνουν??εμεις ειμαστε καλα...δεν εχω πια αιμα αλλα ο γιατρος μου προτεινε να μεινω αλλες 2βδομαδες στο κρεβατι..18/4θα κανω την αυχενικη και ενα αγχος το εχω....Η μικρη μου εβγαλε αλλα 4δοντια και ησυχασε ευτυχως...


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...