Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ "Το Μπεμπέ" !! το κεντρικό καφέ!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από εμένα! Είμαι η Αναστασία από Αθήνα, έχω ένα κοριτσάκι 3,5 χρονών και είμαι έγκυος 11 εβδομάδων ακριβώς σημερα στο 2ο παιδάκι μου!! Εύχομαι ότι καλύτερο για τις μανούλες που είναι στην προσπάθεια για σύλληψη και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό παιδάκι για όσες εγκυμονούν!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Είναι το πρώτο μου post στο forum και δεν ξέρω που να γράψω κτλ. Μένω τον τελευταίο 1,5 χρόνο στα Ιωάννινα και σε λίγο καιρό περιμένουμε τον πρώτο μας μπέμπη!!! Βασικά θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα και δεν ξέρω πού κ πώς.... Μπορεί μήπως κάποιο κορίτσι να με βοηθήσει;; Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σε όλους παιδιά!
Μανούλα από την Θεσσαλονίκη εδώ, με 2 πανέμορφα αγγελούδια, τον Ιωάννη 7 μηνών και την Κωνσταντίνα 2 ετών!

Καλη λευτεριά σε όσες περιμένουν τα παιδάκια τους! :):)

Α ξέχασα, το όνομα μου είναι Νικολέτα! χεχεχεχε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα...Αυτό είναι το πρώτο μου post..Είμαι κ εγώ εγκυος 3 μηνών κ 2 εβδομάδων..Περιμένω το πρώτο μας παιδάκι κ εύχομαι να πάνε όλα καλά σε εμένα κ σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κ απο μένα, μπαινοντας πρωτη φορα στην σελίδα, ειδα τοσο πόνο, τοσο αγχος που υπαρχει γυρω μας σε κοπελες κυριες που επιθυμουν τοσο πολυ ενα παιδι..και ματωσε η καρδια μου ..εγω ειμαι στην αντιπέρα όχθη, μια ελεεινη, ευχομαι να μην ειμαι..γιατι θα το... σκοτωσω...ειμαι ολιγοπιστη..το εχω κανει ηδη μια φορα..και ελπίζω να μην χρειαστει δευτερη, εκανα χθες ενα τεστ 5 μερες πριν την ημερα που περιμενω να αδιαθετησω κ βγηκε αρνητικο (clear blue) ελπίζω να λεει αληθεια και να μην ειναι ατυχο..εχω δυο παιδακια 14 και 12 στην δρυτερη εγκυμοσυνη μου, στον 4ο μήνα, επαθα μια ταχυκαρδια ανεξελεγκτη..με εισαγωγη σε νοσοκομειο..να μου λενε οτι ο μικρος εχει πεθανει, να μου το πάρουν..και να λεω οχι ηρθα για συγκεκριμενο λόγω ..ευτυχως ζουσε απλα απο το πολυ αιμα που πηγαινε στον πλακουντα..κοιμοταν..μετα την γεννα εμφανιστηκε ξανα το επισοδιο με την καρδια και απο τοτε ειμαι με σοταλολη την μεγιστη δοσολογια..δεν ηξερα οτι απαγορευεται η κύηση..ετσι οταν εμεινα στο τριτο ενω ειχαμε χαρα..οι καρδιολογοι γιατι δεν πηγα σε εναν ειπαν πρεπει να διακοπή, και ερχομαστε στο τώρα στα 40 μου πλεον..που με ενα ατυχηματακι που εγω φταιω στην ουσια..ειμαι σε αναμμενα καρβουνα μην χρειαστει και προβω παλι σε αυτη την πράξη, ευχομαι η Παναγια να με βοηθήσει..ως χριστιανη και μετα απο το πρωτο συμβαν ξερω οτι ειναι φονος πρεπει να δειξω πίστη..δεν ηταν καθολου ευκολη υποθεση και πραγματικα μια εκτρωση οσο ευκολη κι αν φαινεται ή αν ακουγεται σε καποιους αυτος που την κανει τον τραυματιζει βαθιά ..ηθικα, σωματικα..σε ολα..συγγνωμη αν ειναι ασχετο το ποστ..αλλα ηθελα καπως να το βγαλω από μεσα μου, ευχομαι σε ολες σας να ειστε γερες και να εχετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας...και ακομα κ αν ειμαι ολιγοπιστη δηλαδη οτι τιποτα δεν γινεται στην τυχη τα παιδια μας τα χαριζει ο Θεός..και ολα συμβαινουν για κάποιο λόγο.. μονο απο κει πρεπει να αντλούμαι δύναμη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, adespoti είπε:

Καλησπέρα κ απο μένα, μπαινοντας πρωτη φορα στην σελίδα, ειδα τοσο πόνο, τοσο αγχος που υπαρχει γυρω μας σε κοπελες κυριες που επιθυμουν τοσο πολυ ενα παιδι..και ματωσε η καρδια μου ..εγω ειμαι στην αντιπέρα όχθη, μια ελεεινη, ευχομαι να μην ειμαι..γιατι θα το... σκοτωσω...ειμαι ολιγοπιστη..το εχω κανει ηδη μια φορα..και ελπίζω να μην χρειαστει δευτερη, εκανα χθες ενα τεστ 5 μερες πριν την ημερα που περιμενω να αδιαθετησω κ βγηκε αρνητικο (clear blue) ελπίζω να λεει αληθεια και να μην ειναι ατυχο..εχω δυο παιδακια 14 και 12 στην δρυτερη εγκυμοσυνη μου, στον 4ο μήνα, επαθα μια ταχυκαρδια ανεξελεγκτη..με εισαγωγη σε νοσοκομειο..να μου λενε οτι ο μικρος εχει πεθανει, να μου το πάρουν..και να λεω οχι ηρθα για συγκεκριμενο λόγω ..ευτυχως ζουσε απλα απο το πολυ αιμα που πηγαινε στον πλακουντα..κοιμοταν..μετα την γεννα εμφανιστηκε ξανα το επισοδιο με την καρδια και απο τοτε ειμαι με σοταλολη την μεγιστη δοσολογια..δεν ηξερα οτι απαγορευεται η κύηση..ετσι οταν εμεινα στο τριτο ενω ειχαμε χαρα..οι καρδιολογοι γιατι δεν πηγα σε εναν ειπαν πρεπει να διακοπή, και ερχομαστε στο τώρα στα 40 μου πλεον..που με ενα ατυχηματακι που εγω φταιω στην ουσια..ειμαι σε αναμμενα καρβουνα μην χρειαστει και προβω παλι σε αυτη την πράξη, ευχομαι η Παναγια να με βοηθήσει..ως χριστιανη και μετα απο το πρωτο συμβαν ξερω οτι ειναι φονος πρεπει να δειξω πίστη..δεν ηταν καθολου ευκολη υποθεση και πραγματικα μια εκτρωση οσο ευκολη κι αν φαινεται ή αν ακουγεται σε καποιους αυτος που την κανει τον τραυματιζει βαθιά ..ηθικα, σωματικα..σε ολα..συγγνωμη αν ειναι ασχετο το ποστ..αλλα ηθελα καπως να το βγαλω από μεσα μου, ευχομαι σε ολες σας να ειστε γερες και να εχετε τα μωρακια σας στην αγκαλια σας...και ακομα κ αν ειμαι ολιγοπιστη δηλαδη οτι τιποτα δεν γινεται στην τυχη τα παιδια μας τα χαριζει ο Θεός..και ολα συμβαινουν για κάποιο λόγο.. μονο απο κει πρεπει να αντλούμαι δύναμη..

Γιατί ταλαιπωρείς έτσι τον εαυτό σου και την ψυχή σου πρίν καν μάθεις αν είσαι έγκυος η όχι; Με έγνοια το λέω. Και τα ατυχήματα στα 40 δεν φέρνουν σε πολύ μεγάλο ποσοστό εγκυμοσύνη όπως αν ήσουν 20 ετών οπότε.. ότι έχει γίνει έχει γίνει περιμένεις να δεις. Ψυχραιμία. 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που κινδυνεύει η ζωή σου, σταμάτα να νιώθεις ένοχη. Σταμάτα να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου! Πρώτον, το λουκουμαδακι εχει δικιο. Δεύτερον,  σταμάτα να το έχεις στο μυαλό σου σαν φόνο. Ο Θεός βλέπει, ξέρει ότι δεν επιθυμείς την έκτρωση αλλά επιβάλλεται για ιατρικούς λόγους. Ούτως ή άλλως  αν πάθεις κάτι, ούτε το μωρό θα γεννηθεί, οπότε άλλη λύση δεν υπήρχε στην περίπτωση σου. Και εφόσον δεν το ήξερες κ απο πριν και το ήθελες το παιδάκι, καμία αμαρτία. Γίνεσαι πολύ σκληρή με τον εαυτό σου και δεν σου αξίζει να σε αντιμετωπίζεις έτσι. 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια με το καλοο σε ολες. εγω μολις μπηκα στην 6η Εβδομάδα. το πρωτο μου νινι. να σας ρωτησω εκανα χοριακη περιπου στην 4 Εβδομάδα και κάτι και γραφει 10067,12.Είναι καλη;τι λετε εσεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...