Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλησπερα, γλυκες μου μανουλιτσες... Αχ, ποσο μου λειψατε!!!! :D

Πολυ χαιρομαι που σας ξαναδιαβαζω.. ( Η αληθεια ειναι οτι μου πηρε πολληηηη ωρα να διαβασω ολες τις αναρτησεις...) Εμεις γυρισαμε χτες το βραδακι.. Περασαμε καταπληκτικα.. (θα ανεβασω φωτο στο φβ) Πηγαμε στο Thalatta στην Ευβοια.. σουπερ..

Με το που γυρισα βρηκα ενα σπιτι σε εργασιακο οργασμο, συζυγος και πεθερικα μου εχουν κανει ενα σπιτι καταπληκτικα βαμμενο ολο απο ακρη σε ακρη, κι ενα παιδικο τελειο.. :D Ποσο τους αγαπαω ολους τους!! Εχουμε τρελαθει ολοι με την ελευση του διαδοχου.. Η αληθεια ειναι οτι αν και οικολογικο, η μυρωδια του χρωματος μου τρυπαει πνευμονια και μου δημιουργει πονοκεφαλο, οποτε δεν μπορω να κατσω αλλο σε αυτον τον χωρο, καταλαβαινετε....

Αυριο που θα ειναι καλυτερα, θα τα πουμε αναλυτικοτερα.. Αν και , οπως ειπα, τιποτα δεν ειναι στη θεση του, ο υπολογιστης και η τηλεοραση μπαινοβγαινουν στην πριζα.. :tongue:

Το παιδι μου απο χτες ή προχτες βραδυ εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα πανω και τα ποδια προς τα κατω και , δε σας κρυβω, οταν μου δινει μερικες δυνατες κλωτσιες, τρομαζω και τρανταζομαι ολοκληρη.. καλε, νομιζω θα μου φυγει.. jesus christ!!! Αυτα προς το παρον.. παω να παρω βαθιες καθαρες ανασες...

Σας φιλωωω..... :P


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλώς το Ματινάκι!!

Κορίτσια εμένα με έπιασε ένας πόνος χαμηλά στη μέση αριστερά, όπου δεν μπορούσα να κουνηθώ και όταν σηκώθηκα δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω.... Τρόμαξα είναι η αλήθεια, πήγα να ξαπλώσω στον καναπέ και ευτυχώς πέρασε.. Δεν πήρα τηλεφ. το γιατρό, σκέφτηκα αν με έπιανε ξανά τότε να του τηλεφωνούσα.

Prosperous, εγώ crp δεν έχω κάνει... Μήπως πρέπει να τη ζητάω; Ξέρω κι εγώ ότι αφορά μικροβιακή λοίμωξη, ααααν το αποτέλεσμα είναι αρκετά υψηλό, στη δική σου όμως περίπτωση δεν ισχύει κάτι τέτοιο, οπότε αφού κι ο γιατρός σε καθησύχασε, όλα καλά είναι!

Να προσέχεις μονάχα με την κούραση, όσο δύσκολο κι αν είναι, ειδικά έχοντας και ένα μικρό παιδί και τόσες ετοιμασίες.. Πρέπει όλες να προσέχουμε!

Ματίνα, το έχω δει κι από κοντά το συγκεκριμένο φωτιστικό! Μ' αρέσει και σκέφτομαι ότι ίσως το αγοράσω, απλά δεν έχω δει κάπου αλλού και δεν έχω κανένα μέτρο σύγκρισης. Αν το πάρουμε από το ΙΚΕΑ, κι εμείς σε κίτρινο θα το επιλέξουμε να ταιριάζει με τα υπόλοιπα χρώματα στο δωμάτιο! Με ρώτησες και για τα έπιπλα, ε; Εμείς θέλουμε το αργότερο 25 του μήνα να τα παραλάβουμε.. δεδομένου ότι έχω πιθανή ημερομηνία στις αρχές-αρχές Νοέμβρη.. Πιστεύω μια χαρά θα είσαι κι εσύ να τα έχεις παραλάβει μέχρι τις 10 Οκτ.! Είναι καλά ένα μήνα πριν. Εγώ βασικά προσπαθώ να έχω τελειώσει με όλες τις αγορές και τις δουλειές πριν μπω στο μήνα μου. Αν και μια φίλη μου λέει να αφήσω τίποτα και για τις αρχές του 9ου γιατί θα βαρεθώ να κάθομαι!! χαχα.. Εγώ πάντως ήδη βλέπω ότι δεν είμαι για πολλές μετακινήσεις, πόσο μάλλον σε 3 βδομάδες.... Οπότε καλύτερα τώρα όλα, λέω!

Prosperous, αν μάθεις κάτι χρήσιμο για το Ιασώ και το rooming in, ενημέρωσε σε παρακαλώ και μένα, με ενδιαφέρει πολύ! :-)

Πάω να κάνω μπάνιο κοριτσάκια μου! Φιλάκια στα κοιλουμπάκια σας!!!

Καλησπερα Κυριακη μου! Σου εδωσε η μεση και καταλαβες ε? Εγω πιανομαι παρα πολυ ευκολα οταν καθομαι πολυ ωρα ή οταν ειμαι σε ορθοστασια πολυ ωρα...στην πρωτη περιπτωση σηκωνομαι σιγα σιγα γιατι για να ισιωσω πεθαινω απο τον πονο....στην 2η περιπτωση ξαπλωνω γιατι καθιστη δεν ξεκουραζομαι!!!!

Παντως κι εγω ειμαι υπερ του να ερθουν τα επιπλα νωρις για να ετοιμασουμε το παιδικο πριν βαρυνουμε πιο πολυ μπαινοντας στον 9ο πια με το καλο!

Εγω παντως Κυριακη μου σε οσα μαγαζια εχω παει για φωτιστικο τα εχουν πανακριβα...βεβαια ειναι και τι διαθετει ο καθενας! Θα ριξουμε μια ματια και στο πρακτικερ οταν ανεβουμε αθηνα για το doppler και μετα θα αποφασισουμε στα σιγουρα! Παντως αυτο το κιτρινο στο Ικεα μου αρεσει παρα πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κοριτσαρες!!!

Καλα εριξα εναν υπνο το απογευμα απο τις 5 για 2 ωριτσες, ουτε αλλαξα πλευρο... Βεβαια το βραδυ δε θα με πιανει ο υπνος αλλα τι να κανουμε!!

Ματινα αυτο το φωτιστικο του ΙΚΕΑ στο τσακ ημουν την αλλη φορα να το παρω αλλα λεω ασε μηπως βρω και κατι αλλο... Κουρτινα και γω ριγε εχω στο παιδικο, σε αποχρωσεις του πρασινου,, ελεγα να βαλω κατι πιο παιδικο αλλα πολλα τα λεφτα Αρη!!!!!!!!

Ντινα καλωσηρθες!! Με γεια το δωματιο του μπεμπινακου....!!!!!

Την καλυτερη δουλεια εκανες που ελειπες αυτο το διαστημα του βαψιματος..

annpan καλωσηρθες και παλι!!! Τι κανει το μωρο σου;;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλως τες.. μολις εβαλα τη μικρη για υπνο αφου κοιμηθηκε πολλες ωρες το μεσημερι..

ειμαι απλα ψοφια αλλα τι να κανουμε..ετσι πανε αυτα..

για το φωτιστικο επειδη δεν το διακρινω καλα, εγω συμφωνω μεν αλλα στην δικη μου περιπτωση προτιμουσα να ειχα παρει ενα φωτιστικο που η λαμπα απο κατω δεν θα φαινεται διοτι χτυπαει στα ματια των παιδιων.. εγω εχω παρει ενα ιταλικο των 65 ευρω απο μια βιοτεχνια με εισαγωγες κλπ και δυστυχως απο το κρεβατι η λαμπα ειναι εμφανης και το εντονο φως χτυπαει στα ματακια της μικρης.. το χα σκεφθει απο την αγορα αλλα δεν ηξερα ποσο μεσα θα πεφτα και απλα το αγορασα καθως τοτε ουτε στο ΙΚΕΑ ουτε πουθενα αλλου εβρισκα κατι της προκοπης..

Ματινα εχεις δικιο για την crp,

kyriak δεν ξερω τι νοημα εχει να γινεται αυτη η εξεταση.. τη συνδεουν και με προγνωση προωροτητας απο οτι διαβασα σε αλλα link αλλα δεν ξερω ποσο αναγκαια ειναι..

οσο για το rooming in θα σε ενημερωσω

dina καλως ηρθες!! εγω στην Αγ. Αννα κανω camping απο το 1992 στο ομονυμο camping αλλα στο Thalatta μονο εχω παει βολτα..καλα ειναι απο οτι εχω δει.. του χρονου σκοπευω να παω παλι camping (φετος δεν πηγα) με ενα φιλικο ζευγαρι..

Link to comment
Share on other sites

Ουάου!!! Πολλά τα νέα και όλα ευχάριστα!!!

Αristea δόξα τω Θεώ καλά είναι. Με έχει ταράξει στις κλωτσιές βέβαια, επειδή όμως είναι από το ένα πλευρό στο άλλο (δε λέει να γυρίσει κάθετα) δεν μπορώ να βολευτώ ούτε από το ένα πλευρό ούτε από το άλλο. Η πλάκα είναι ότι μόλις γυρίζω στο πλάι αρχίζει τις κλωτσιές...σα να μου λέει "γύρνα ανάποδα, δεν έχω χώρο':D:D:D.

Έκανα προχθές εξετάσεις αίματος και ΕΥΤΥΧΩΣ ο αιματοκρίτης είναι ακόμη στο 36 και η αιμοσφαιρίνη στο 12, οπότε δε χρειάζομαι σίδηρο (η δυσκοιλιότητα καλά κρατεί) και ευελπιστώ ότι δε θα επιδεινωθεί όπως αν έπαιρνα και σίδηρο. Την Παρασκευή πάω για την καμπύλη σακχάρου και τη Δευτέρα για επαναληπτικό υπέρηχο καρδιάς εμβρύου (στην β'επιπέδου είχαν βρει ήπια ανεπάρκεια τριγλώχινας-αν κατάλαβα καλά κάτι σαν φύσημα και μου είπαν να το ξαναδούμε μετά από ένα μήνα).

Πολύ χαίρομαι με τα νέα σας και τα ψώνια! Εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει. Λέω να περάσουν 2-3 εβδομάδες και μετά. Εξάλλου εμείς δε θα φτιάξουμε παιδικό δωμάτιο γιατί επειδή ο σύζυγος είναι στρατιωτικός και το καλοκαίρι φεύγουμε με μετάθεση για αλλού (τώρα είμαστε Κύπρο, απλώς εγώ έχω ξεμείνει Αθήνα γιατί με τις συσπάσεις και την περίδεση κτλ δεν κατάφερα να ταξιδέψω και τώρα φυσικά δεν το διακινδυνεύω) δεν έχει νόημα να φτιάξω ένα δωμάτιο μόνο για έξι μήνες. Εξάλλου έχω σκοπό για το πρώτο εξάμηνο να το έχω το μωρό στο δωμάτιό μας και όχι μόνο του. Οπότε μετά θα ετοιμαζόμαστε για μετακομιση.

Μεγειά σε όλα όσα αγοράσατε με τόση αγάπη και με το καλό να έρθει η ώρα να τα χρησιμοποιήσετε για τα μωράκια :-).

Κyriak_ περαστικά με το κρύωμα. Ο πονοκέφαλος είναι πολύ εκνευριστικός, σου χαλάει τη διάθεση είναι αλήθεια. Όσο για τη μέση, άσ'τα. Έχουν χαλαρώσει κιόλας οι σύνδεσμοι (αν το λέω καλά) και επιβαρύνεται ακόμη περισσότερο στο γ τρίμηνο.

Prosp αφού ο γιατρός ήταν καθησυχαστικός, δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Ίσως σου ζητήσει να κάνεις επαναληπτική εξέταση λίγο καιρό αργότερα. Καμιά φορά μπορεί να περνάμε και καμιά ίωση στο πόδι χωρίς να το καταλαβαίνουμε ή και λόγω κούρασης να έχει εξασθενήσει λίγο ο οργανισμός.

Dina εγώ πολλές φορές όταν νιώθω κλωτσιά (ή μπουνιά) χαμηλά προς τον κόλπο σκέφτομαι "πλάκα θα χει να δω κανένα χέρι ή πόδι". Τόσο έντονο είναι!

Συμπληρώνω και τη λίστα και βάζω την ΠΗΤ που μου έχει πει η γιατρός (ελπίζω βέβαια η γιατρός μου να μην επιβεβαιωθεί και να γεννήσω αργότερα!!!!!!)

Λια1111-----------03/11........Κορίτσι - Ιασώ

kyriak_------------05/11........Αγόρι - Ιασώ

marialena1--------09/11.......Αγόρι - Μητέρα

helen83-----------14/11........Αγόρι -

prosperous--------16/11.......Αγόρι - Ιασώ

mp1979woman---18/11......Αγόρι -

bee_2-------------20/11........Δίδυμα

SnowFlake--------25/11........

_Aristea-----------28/11.......Κορίτσι - Μητέρα

Dina:smile:-------------28/11........Αγόρι

loveboom--------- ........Κορίτσι -

Sofia*------------- ........Κορίτσι -

annpan------------17/11........Αγόρι -Λητώ

Αυτά για τώρα. Καληνύχτα προς το παρόν.


KOKmp2.png

PnX4p2.png

mxYqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

annpan καλησπερα!! εχεις δικιο περι της crp.. δεν ανησυχω απλα επρεπε να του το πω..δεν ξεκουραζομαι κιολας συνεπως τι να περιμενω..???

ειναι αβολο και μαλλον ανασφαλες αυτο το πηγαινε ελα που απο τα λεγομενα σου ζεις.. ολες θελουμε το σπιτι μας και τη βολη μας σε αυτη τη φαση αλλα αφου δεν μπορουσες διαφορετικα δεν υπαρχει και λογος να "τρεχεις"..

παντως εγω και στην κορη μου δεν ασχοληθηκα καθολου με το να φτιαξω το δωματιο της διοτι εξ αρχης ηξερα οτι θα την κρατησω στο δωματιο μου το πρωτο εξαμηνο και ετσι αφου θα καλοκαιριαζε τοτε θα αποφασιζα τι θα εκανα..βεβαια δεν ειναι κακο να τελειωνεις και πιο νωρις με αυτα τα θεματα..

παντως κοριτσαρες οτι κανετε οντως καλα το κανετε και με το καλο να το χαρειτε!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι prosp και να σου πω δεν το πολυσκέφτομαι. Αυτό που με απασχολεί αυτόν τον καιρό είναι ότι μου λείπουν τα παιδάκια μου (έχω να τα δω ένα μήνα και θα περάσουν ακόμα δύο πριν καταφέρω να γυρίσω:-() και φυσικά ο άντρας μου!!!! Όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούσα να τα αλλάξω σχολείο για τρεις μήνες και μετά πάλι αλλαγή!

Οπότε Skype, 10 τηλέφωνα την ημέρα και...όσο μπορώ να μην το σκέφτομαι γιατί νομίζω θα τρελαθώ. Θα περάσουν οι μέρες δε θα περάσουν?


KOKmp2.png

PnX4p2.png

mxYqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλα μιλαμε δεν θα πιστεψετε τι επαθα....βγηκα ξαφνικα και νομιζα οτι με πεταξε επειδη γραφω συνηθως εκθεσεις...μολις πηγα να ξαναμπω δεν εμπαινε με τιποτα...το προσπαθησα 2-3 φορες αλλα ματαια! Τελικα επειδη ειχα τραβηξει το τραπεζακι για να το φερω πιο κοντα για να ειμαι λιγο πιο ξαπλωτη, βγηκε το καλωδιο του ιντερνετ και γι'αυτο δεν μπορουσα να συνδεθω...ντοινγκ!

Μολις ηρθε ο αντρας μου και προσπαθησε να μπει το ειδε και μου το ειπε....παλι καλα γιατι ακομα θα νομιζα οτι κατι εχει παθει το δικτυο....

Ντινακι καλως ορισες απο το διημερακι! Μεγεια το δωματιο με το καλο να υποδεχτειτε το μωρακι σας!!!!!

Αnnpan ξανακαλωσορισες κι εσυ...καλα αποτελεσματα στον υπερηχο σου ευχομαι! Και γω νιωθω τον μπεμπακο πολυ εντονα οταν ξαπλωνω απο την δεξια μερια σαν να μου λεει να γυρισω γιατι τον ενοχλω...!Εχει πολυ γελιο!!!!!

Κοριτσακια μου παω για υπνο...εις αυριον τα σπουδαια!

Καληνυχτα και καλο ξημερωμα να εχουμε!!!!!

Goodnight-Glitter.gif

Link to comment
Share on other sites

annpan υπομονη κοριτσι μου.. μου φαινεται πολυ δυσκολο να σαι τοσο καιρο μακρυα απο τα παιδια σου και ας ειναι πιο μεγαλα.. εγω τις 4 διανυκτερευσεις σκεφτομαι στο μαιευτηριο και δεν ξερω πως θα μαι..

α ρε Ματινα.. μας εχει αποχαυνωσει η εγκυμοσυνη..στανταρ και εγω κατι κουλα τετοια τα παθαινω συχνα.. ειλικρινα δεν εχω την διαυγεια που ειχα στα νορμαλ μου..βαλε και τα φαρμακα..χαχα!!

εμεις σημερα μονες μας μεχρι το μεσημερι που θα ρθει η κουνιαδα μου και ο συζυγος θα γυρισει βραδυ απο το εξοχικο που κανουμε εργασιες..και αυριο μεσημερι γιατρο..αντε να δουμε!

εντωμεταξυ ειμαι 3 μερες χωρις τουαλετα και εχω πιει duphalac και εχω φαει ενα σωρο λαχανικα αλλα ακομη περιμενω..που θα παει!!!!

Link to comment
Share on other sites

α ναι.. και εχθες εβαλα τον ανδρα μου να ακουσει την κοιλια μου και ακουσε την καρδουλα του μωρου που χτυπουσε γρηγορα γρηγορα.. ηταν πολυ ενθουσιασμενος.. ειχα διαβασει οτι απο την 28η εβδομαδα μπορει κανεις να την ακουσει πολυ ευκολα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια!

Αυτές τις μέρες έχω χαθεί γιατί το Σάββατο παντρεύομαι!! :D Όποτε καταλαβαίνετε... Δεύτερος γάμος, τώρα κάνουμε μεταξύ μας τον πολιτικό και αργότερα, πρώτα ο θεός να είμαστε καλά, το θρησκευτικό με τη βάφτιση της μπέμπας.

Επικοινώνησα με το Ιασώ, με κάποια κυρία Καλαιτζάκη, η οποία ήταν πολύ ευγενική και εξυπηρετική, για το rooming-in. Ανησυχώ γιατί θα γεννήσω με καισαρική και δεν ξέρω αν θα είμαι τόσο καλά ώστε να έχω μόνη μου το μωρό. Μου εξήγησε πως οποιαδήποτε ώρα και για οποιοδήποτε λόγο μπορώ αν δεν νιώθω καλά να δίνω το μωρούλι μέσα στα κορίτσια. Μου είπε ότι τα δωμάτια rooming- in είναι σε ξεχωριστό όροφο. Επίσης τη ρώτησα σχετικά με το επισκεπτήριο τι γίνεται γιατί θα είμαι σε τρίκλινο και μου είπε ότι αν μαζευόμαστε πολλοί και δεν θέλω μπορώ να το δίνω μέσα το μωρό. Το σημαντικό είναι να είμαστε όσο πιο πολύ γίνεται με τα μπεμπάκια μας. Αυτή είναι η φιλοσοφία αυτού του συστήματος και όχι να αγχωνόμαστε. Νομίζω πως θα το προτιμήσω, εξάλλου δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα στα άλλα μου παιδιά οπότε θα το δοκιμάσω.

Συμπλήρωσα και το πινακάκι αλλά παρόλο που έχω ημερομηνία 02/12 σίγουρα θα γεννήσω νωρίτερα λόγω καισαρικής.

Λια1111-----------03/11........Κορίτσι - Ιασώ

kyriak_------------05/11........Αγόρι - Ιασώ

marialena1--------09/11........Αγόρι - Μητέρα

helen83-----------14/11.........Αγόρι -

prosperous--------16/11........Αγόρι - Ιασώ

mp1979woman----18/11........Αγόρι -

bee_2--------------20/11.......Δίδυμα

SnowFlake---------25/11........

Aristea-----------28/11..........Κορίτσι - Μητέρα

Dina:smile:-------------28/11........Αγόρι

loveboom--------- ..........Κορίτσι -

Sofia*------------- 02/12........Κορίτσι - Ιασώ

annpan------------17/11........Αγόρι -Λητώ

Σοφία


NQt5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Sofia μου καλημερα..

σε χιλιοευχαριστω για τις πληροφοριες.. αν ειναι ετσι οπως τα λενε και οτι εχουν ειδικο οροφο για το rooming in αυτο ειναι ενθαρρυντικο συν βεβαια το οτι τα παιρνουν οταν δεν μπορουμε.. γιατι εγω αυτο το ..δεν μπορω φοβαμαι απο θεμα σωματικης καταστασης..

αντε με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες!!! Τι ωραια μερα σημερα!!!

Σοφια, η ωρα η καλη... Ο,τι επιθυμειτε.. Να χαιρεστε την οικογενεια σας και με το καλο το μωρακι σας.... :D

Ουπς!! Με φωναζουν.. Κι ηθελα να γραψω πολλα.. τα λεμε μετα.. πολλα φιλια....


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...