Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!

Prosperous εχτες διαβασα για το Μητερα οτι τα δωματια rooming in εχουν αλλαξιερα μεσα με ολα τα κομφορ(πανες, μαντηλακια, γαζες, φυσιολ.ορο, σαμπουαν, και φορμακια!!!)

Φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει σε ολα τα ιδιωτικα!!

Σοφια με το καλο ο γαμος!!!! Και με το καλο και το μωρο φυσικα!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

α ρε Ματινα.. μας εχει αποχαυνωσει η εγκυμοσυνη..στανταρ και εγω κατι κουλα τετοια τα παθαινω συχνα.. ειλικρινα δεν εχω την διαυγεια που ειχα στα νορμαλ μου..βαλε και τα φαρμακα..χαχα!!

Και νομιζα ημουν μονο εγω... Εχω χαζεψει ντιπ για ντιπ που λενε!! Οι φιλες μου λενε " Αυτο το παιδι σου σου παιρνει το μυαλο" επειδη τους λεω οτι τωρα το μωρο φτιαχνει τα ανωτερα εγκεφαλικα στελεχη.. :rolleyes: Αφηστε που πεταω ολο βλακειες.. πραγματα ασυνδετα μεταξυ τους , εννοειται , επισης, οτι εχω μνημη χρυσοψαρου.. δε θυμαμαι τιποτα μετα απο πενταλεπτο... Ας ελπισω οτι θα επανελθω μετα τον τοκετο!! Αλλιως τη βαψαμε!!

Επισης, χτες που πηγα να κατσω στην αγκαλια του Αντ, για πρωτη φορα, βογγηξε απο τον πονο!!! :oops: Βαρυνα μαλλον λιγουλακι παραπανω!! :roll:

Εγω το δωματιο του παιδιου θα το κανω ως εξης... Τα επιπλα θα ειναι σε ασπρο χρωμα, εχω ασπρη πορτα και ασπρη ντουλαπα και ασπρα κουφωματα.. Η ντουλαπα εχει το ενα φυλλο μπλε (μετα απο λαθος συνεννοηση με το μαστορα) Ο ενας τοιχος ειναι φυστικι και θα εχει αυτο το αυτοκολλητο http://www.amazon.com/gp/product/B003NGTNFG?ie=UTF8&tag=badrimarkestr-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B003NGTNFG

κατω απο το δεντρο θα μπει η συρταριερα, η οποια θα ειναι και αλλαξιερα.. απεναντι θα μπει το κρεβατακι του μωρου το οποιο θα ειναι σε τοιχο με κιτρινο φοντο οπως ειναι στο λινκ και απο πανω θα εχει συννεφακια.. να, καπως ετσι...http://www.amazon.com/Fluffy-Cloud-Ceiling-Decals-Nursery/dp/B001MXTJ9C/ref=sr_1_5?s=hi&ie=UTF8&qid=1316079038&sr=1-5

Επισης, τη συρταριερα θα την παρω απλη, οχι παιδικη, την οποια θα διακοσμησω με αυτα.. http://www.amazon.com/RoomMates-RMK1398SCS-Woodland-Animals-Decals/dp/B002WRGYJA/ref=pd_bxgy_hi_img_c

Πηρα και αυτοκολλητακια απο το Τζαμπο με ζωα της ζουγκλας.... Να τελειωσουμε σιγα σιγα με τις δουλειες του σπιτιου και τα βαψιματα και τα καθαρισματα και μετα θα το φτιαξουμε τζι-τζι, που λενε..

Στα πλαισια του κοριτσιστικου τριημερου, ειχαμε κανονισει να κανουμε σπα στο Thalatta.. χαζευαμε με τα κοριτσια ποση ωρα τον καταλογο με τα προγραμματα και τις τιμες.. οποτε εγω , λογω κοιλιας, αποφασισα να κανω μασαζ κεφαλιου και ρεφλεξολογια, μασαζ πατουσας... Ειχα τοση χαρα.. Και με το που παμε εκει, μου λεει η υπευθυνη οτι δυστυχως, επειδη ειμαι στον 7ο μηνα δεν μπορω να κανω κανενα απολυτως προγραμμα... Μεγαλη απογοητευση..:-( Αλλα ενταξει, το ξεπερασα σχετικα γρηγορα, οι φιλες μου πιο πολυ παρεξηγηθηκαν απο μενα... :tongue:

Προσπ, η παραλια Αγ. Αννας, οταν πηγαμε εμεις, ηταν τελειως αδεια.. θα μου πεις, μεσα Σεπτεμβρη τι περιμεναμε!! Στην ταβερνα Αρματα παρηγγειλα τους τελευταιους καλοκυθοκεφτεδες!!:tongue: Το 70% των μαγαζιων ηταν κλειστο και τα αλλα ηταν στα κλεισιματα.. Το καμπινγκ Club Agia Anna ηταν κλειστο, κριμα, δεν το προλαβαμε!! Δεν πειραζει! Του χρονου να ειμαστε καλα... ;)

Αχ, το μωρο μου ανεβηκε προς τα πανω τωρα και κουνιεται, αυτο το καθετο με ειχε αγχωσει 2 μερες.. κοβει βολτες τωρα.. τι καλα!!!

(ασχετο!!) Ρε κοριτσια, αυτο το χαρατσι της ΔΕΗ τι μ@@@ που ειναι.. παμε καλα??? Και εξαιρειται το ιδιο το κρατος και η εκκλησια??? Μα θα το χασουμε και αυτο το λιγο που μας εμεινε!!!!:evil:


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ ειμαι 3 μερες χωρις τουαλετα και εχω πιει duphalac και εχω φαει ενα σωρο λαχανικα αλλα ακομη περιμενω..που θα παει!!!!

Αχχχχχ!!! Οταν οι φιλες μου πινανε μοχιτο, εγω κοπανουσα σφηνακια Nujol... Ευτυχως, επιασαν τοπο!!! :tongue:

:lol:


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολα τα κοριτσακια και τα μπεμπακια! Τι κανετε?

Σοφια μου με το καλο ο γαμος και ο ερχομος του μωρου σας!

Μολις γυρισα απο την αγορα...απα πα τι ζεστη ειναι αυτη?Σερνομουν πραγματικα μεχρι να φτασω σπιτι.....πολυ κουραστηκα! Δεν το ξανακανω με τοση ζεστη!

Εγω εχω μια απορια....στα δημοσια νοσοκομεια τι παρεχουν για τα μωρα?

Link to comment
Share on other sites

Και νομιζα ημουν μονο εγω... Εχω χαζεψει ντιπ για ντιπ που λενε!! Οι φιλες μου λενε " Αυτο το παιδι σου σου παιρνει το μυαλο" επειδη τους λεω οτι τωρα το μωρο φτιαχνει τα ανωτερα εγκεφαλικα στελεχη.. :rolleyes: Αφηστε που πεταω ολο βλακειες.. πραγματα ασυνδετα μεταξυ τους , εννοειται , επισης, οτι εχω μνημη χρυσοψαρου.. δε θυμαμαι τιποτα μετα απο πενταλεπτο... Ας ελπισω οτι θα επανελθω μετα τον τοκετο!! Αλλιως τη βαψαμε!!

Επισης, χτες που πηγα να κατσω στην αγκαλια του Αντ, για πρωτη φορα, βογγηξε απο τον πονο!!! :oops: Βαρυνα μαλλον λιγουλακι παραπανω!! :roll:

Εγω το δωματιο του παιδιου θα το κανω ως εξης... Τα επιπλα θα ειναι σε ασπρο χρωμα, εχω ασπρη πορτα και ασπρη ντουλαπα και ασπρα κουφωματα.. Η ντουλαπα εχει το ενα φυλλο μπλε (μετα απο λαθος συνεννοηση με το μαστορα) Ο ενας τοιχος ειναι φυστικι και θα εχει αυτο το αυτοκολλητο http://www.amazon.com/gp/product/B003NGTNFG?ie=UTF8&tag=badrimarkestr-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B003NGTNFG

κατω απο το δεντρο θα μπει η συρταριερα, η οποια θα ειναι και αλλαξιερα.. απεναντι θα μπει το κρεβατακι του μωρου το οποιο θα ειναι σε τοιχο με κιτρινο φοντο οπως ειναι στο λινκ και απο πανω θα εχει συννεφακια.. να, καπως ετσι...http://www.amazon.com/Fluffy-Cloud-Ceiling-Decals-Nursery/dp/B001MXTJ9C/ref=sr_1_5?s=hi&ie=UTF8&qid=1316079038&sr=1-5

Επισης, τη συρταριερα θα την παρω απλη, οχι παιδικη, την οποια θα διακοσμησω με αυτα.. http://www.amazon.com/RoomMates-RMK1398SCS-Woodland-Animals-Decals/dp/B002WRGYJA/ref=pd_bxgy_hi_img_c

Πηρα και αυτοκολλητακια απο το Τζαμπο με ζωα της ζουγκλας.... Να τελειωσουμε σιγα σιγα με τις δουλειες του σπιτιου και τα βαψιματα και τα καθαρισματα και μετα θα το φτιαξουμε τζι-τζι, που λενε..

Στα πλαισια του κοριτσιστικου τριημερου, ειχαμε κανονισει να κανουμε σπα στο Thalatta.. χαζευαμε με τα κοριτσια ποση ωρα τον καταλογο με τα προγραμματα και τις τιμες.. οποτε εγω , λογω κοιλιας, αποφασισα να κανω μασαζ κεφαλιου και ρεφλεξολογια, μασαζ πατουσας... Ειχα τοση χαρα.. Και με το που παμε εκει, μου λεει η υπευθυνη οτι δυστυχως, επειδη ειμαι στον 7ο μηνα δεν μπορω να κανω κανενα απολυτως προγραμμα... Μεγαλη απογοητευση..:-( Αλλα ενταξει, το ξεπερασα σχετικα γρηγορα, οι φιλες μου πιο πολυ παρεξηγηθηκαν απο μενα... :tongue:

Προσπ, η παραλια Αγ. Αννας, οταν πηγαμε εμεις, ηταν τελειως αδεια.. θα μου πεις, μεσα Σεπτεμβρη τι περιμεναμε!! Στην ταβερνα Αρματα παρηγγειλα τους τελευταιους καλοκυθοκεφτεδες!!:tongue: Το 70% των μαγαζιων ηταν κλειστο και τα αλλα ηταν στα κλεισιματα.. Το καμπινγκ Club Agia Anna ηταν κλειστο, κριμα, δεν το προλαβαμε!! Δεν πειραζει! Του χρονου να ειμαστε καλα... ;)

Αχ, το μωρο μου ανεβηκε προς τα πανω τωρα και κουνιεται, αυτο το καθετο με ειχε αγχωσει 2 μερες.. κοβει βολτες τωρα.. τι καλα!!!

(ασχετο!!) Ρε κοριτσια, αυτο το χαρατσι της ΔΕΗ τι μ@@@ που ειναι.. παμε καλα??? Και εξαιρειται το ιδιο το κρατος και η εκκλησια??? Μα θα το χασουμε και αυτο το λιγο που μας εμεινε!!!!:evil:

Ντινακι μου καλημερα! Τι φοβερο που θα το κανεις το δωματιο του μωρου? Μπραβο πολυ ωραιο θα ειναι,πολυ μου αρεσει! Εγω ειμαι ακομα σε διλλημα τι χρωματα να διαλεξω...ειμαι αναμεσα σε κιτρινοσιελ ή πρασινοσιελ! Η παντα ειναι κιτρινοπρασινη αλλα δεν θελω να κανω τα ιδια εντελως χρωματα και στους τοιχους....η αυτοκολλητη ταινια εχει πρασινο χρωμα ως επι το πλειστον με το μονο κιτρινο το χρωμα του tweety....Δεν ξερω θα δω....και εμας η συρταριερα που θα παρουμε ειναι σκετη λευκη και θα την διακοσμησω αναλογα με το θεμα του δωματιου...θα βαλω και απο πανω την αλλαξιερα και κομπλε θα ειναι!

Ρε γ@μ...να μην μπορεσεις να κανεις κατι απ'αυτα που ηθελες....δεν πειραζει μετα την γεννα υπομονη!!!!!!!

Οσο για αυτα που ειναι να πληρωσουμε δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι γιατι θα γεννησω πριν την ωρα μου....(Παναγια μου φτου φτου)

Εμεις απο δευτερα θα παμε στον γιατρο και ανυπομονω να δω το ζουζουνακι μου! Κοβει βολτες συνεχεια πρωι βραδυ και ριχνει κατι κλωτσομπουνιδια αλλο πραγμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχχχ!!! Οταν οι φιλες μου πινανε μοχιτο, εγω κοπανουσα σφηνακια Nujol... Ευτυχως, επιασαν τοπο!!! :tongue:

:lol:

χαχαχαχα....καλοοοοο! Τι να κανεις? Που θα παει θα ξελευθερωθουμε....ελπιζω να μην εχουμε δυσκοιλιοτητα και μετα (?)

Link to comment
Share on other sites

τετοια εποχη το camping Κλεινει αλλα κραταει μερικα τριημερα για διαμονη στα μπανγκαλοους που εχει.. να ειμαι ειλικρινης για την παραλια δεν εκοβα ποτε φλεβες ..οκ ειναι τεραστια, αχανης κλπ αλλα ειδικα με τη θαλασσα απο το 1992 ζητημα να χω κανει κανα μπανιο πανω απο 10 φορες.. μονιμα πετυχαινω κυματα που δεν τα συμπαθω καθοτι βορειο Αιγαιο.. συνεπως ειμαι fun της πισινας και συγκεκριμενα της παλια πισινας και οχι της νεας τυπου παραλιας που πεφτουν ολοι απο νωρις..

ξενερωμα να πηγαινεις ετοιμασμενη για spa και να σου λενε τελικα οτι δεν μπορεις αλλα ειναι και λογικο..

Ματινα.. στο Αλεξανδρας και στο Ελενα εκτος απο ορους και χαρτοβαμβακα, οινοπνευμα και βαμβακι δεν προσεφεραν κατι αλλο.. πανες και ρουχα ειναι του γονιου.. στο ιδιωτικο τα δινουν απο οτι ξερω και εχω μαθει αλλα τα χρεωνουν κανονικα και με το νομο..

και εγω βγηκα για να κουρεψω τη μικρη, να αφησω το νυχτικο μου αιευτηριου στη μοδιστρα και να ψωνισω κατι λιγα απο το σουπερ και γυρισα πτωμα..με τη μικρη παντα. ευελπιστω να την κανω να κοιμηθει μαζι μου γιατι τελικα η θεια και ο μπαμπας της θα ρθουν αργα σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στη γειτονια μας μοιρασαν τα εκκαθαριστικα που ζητουν χρηματα μεχρι τελος του μηνα για την εισφορα προς ανεργους και για την περαιωση που αφορα τους ελευθερους επαγγελματιες.. εγω δηλαδη και ο ανδρας μου μαζι πρεπει να δωσουμε 426 ευρω..

επισης επειδη εχει στο ονομα του καποια ακινητα απο κληρονομια περιμενει ακομη τα ΕΤΑΚ 2009 εως τωρα που δνε ξερουμε ποσο θα ειναι και μεχρι ποτε θα πρεπει να πληρωθουν, συν βεβαια οτι στους επομενους δυο λογ της ΔΕΗ θα μας ερθει το χαρατσι που λεει θα ειναι απο 0.50 εως 10 ευρω το μετρο..

πλακα εχουν..λεφτα δεν υπαρχουν εντωμεταξυ..οχι σε εμας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια..

Εγώ αν σας πω τι λαχτάρα πήρα εχθές... θα με λυπηθείτε όπως λυπήθηκα κι εγώ τον εαυτό μου.. Γλίστρησα στο μπάνιο, με αποτέλεσμα να πέσω, αλλά αντανακλαστικά έβαλα το χέρι μου το οποίο υπέστη και το μεγαλύτερο χτύπημα, στον καρπό, και ευτυχώς προστάτευσα την κοιλιά μου η οποία χτύπησε πιο λίγο και στο πλάι.... :(:(:( Έπαθα πολύ μεγάλο σοκ και σκεφτείτε ότι είμαι μόνη αυτό το διάστημα, ο άντρας μου λείπει με τη δουλειά... Ήρθε ευτυχώς πολύ γρήγορα η πεθερά μου, τα σπίτια μας είναι αρκετά κοντά. Πήρα και το γιατρό τηλεφ. και με ηρέμησε. Βέβαια το σοκ που τράβηξα άργησε να περάσει, όλη τη νύχτα ήμουν πολύ στεναχωρημένη που μου συνέβη αυτό και να έχω και το χέρι σε κακό χάλι.. Το μωράκι μετά το χτύπημα είχε αναστατωθεί πολύ αλλά σχετικά γρήγορα είχε ηρεμήσει. Τη νύχτα ήταν πάλι αρκετά ανήσυχο. Αφήστε κορίτσια, σας λέω λυπήθηκα τον εαυτό μου όταν κατάλαβα ότι έπεφτα και δεν μπορούσα να το σταματήσω.... Προσπαθώ ακόμη να συνέλθω ψυχολογικά..

Θα σας διαβάσω πιο μετά, τώρα θα πάω για ξεκούραση, και θα επανέλθω..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:o:o:o Παναγια μου!!!!! Ευτυχως ειστε καλα, Κυριακη.. Περαστικα για το χερι.. Πηγες σε κανεναν ορθοπεδικο να το δει μηπως χρειαζεται κανα ναρθηκα?? Κι εγω με την μπανιερα εχω τεραστια φοβια.. και δε βαζω το αντιολισθητικο χαλακι, ουτε ξερω που το εχω παρατημενο... Ειναι δυσκολο να εισαι μονη στο σπιτι.. Ευτυχως , ευτυχως Παναγιτσα μου, ολα καλα να λες...

Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη μου τι λαχταρα ηταν αυτη που πηρες;;;

Πως να ηρεμησεις μετα;; Ευτυχως ολα καλα με το μωρο..

Αχ, κοριτσακι μου θελει πολυ προσοχη, σαν κοτουλα να πηγαινεις και ειδικα τωρα που εισαι μονη....

Φανταζομαι ο αντρας σου ε; Θα στεναχωρηθηκε..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε Kyriak περαστικα με το χερακι.. δυστυχως στους μηνες μας συχνα πυκνα συμβαινουν διαφορα μικροατυχηματα.. και θελει προσοχη.. ειναι ενα αγχος που εχω και μαλιστα στο εξοχικο επειδη εχουν βαλει απο παλια πλακακια εσωτερικου χωρου στο δαπεδο της βεραντας αρα με το πρωτο υγρο κατω γλιστρουν ειχα συνεχεια το νου μου.. στο δε μπανιο παντα τσεκαρω εξ αρχης αν το πατακι ειναι καλα κολλημενο..αλλα οσο προσεχεις καμια φορα τοσο το προκαλεις.. ξερω και εγω??

το θεμα ειναι οτι δεν χτυπησες στην κοιλιτσα σου και απλα το μωρακι αναστατωθηκε επειδη εσυ αναστατωθηκες..

προσπαθησε να το αφησεις πισω σου και αν σε ενοχλει το χερι καλο ειναι να το δει ορθοπεδικος αν και τωρα δεν θα μπορεις ουτε ακτινογραφια να κανεις ουτε αγωγη να παρεις αφου τα ορθοπεδικα φαρμακα ειναι πραγματικα στουκας..

Link to comment
Share on other sites

Ντινα μου καλα τα αυτοκολλητα που διαλεξατε ειναι πανεμορφα!!!

Θα κανετε ενα κουκλιτσικο δωματιο!!!! Μπραβο κοριτσακι..

Να σε ρωτησω.. Εχεις κανει ξανα αγορες απο το αμαζον; Σε ποσο καιρο ερχονται; Μεταφορικα;;

Πολλες αποριες εεε;

Καλα το θεμα με το ''ξεβρακωμα'' ειναι απελπιστικο...

Περιμενουμε και μεις ποτε θα ερθει η εκτακτη εισφορα και κανουμε μαντεψιες.. Εμ, αυτο με τη ΔΕΗ;;;; Πεσανε ολα μαζεμενα... Ας τα κανανε με διαφορα εξαμηνου τουλαχιστον...

Αχ!!! Ελλαδα πως σε κανανε!!!!!!!!!!!

Ματινα σημερα βγηκα κ γω να πληρωσω ενα λογαριασμο και να παρω γαλα και εγινα παπι στον ιδρωτα... Ποτε θα ερθει το ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ;;;;οεο;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια, μπορει να πω και βλακεια....

Εχετε ξανακουσει οτι νιοπαντρα ζευγαρια δεν πρεπει να πανε σε μυστηριο γαμου μεχρι να κλεισει χρονο ο δικος τους ο γαμος;;;

Υπερβολες;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...