Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Αριστεα, πρωτη φορα πηρα απο το Αmazon. Παντως, μου αρεσουν πολυ οι αγορες απο το internet, και εχω παρει απο βιβλια απο Ιταλια μεχρι το μενταγιον εγκυμοσυνης απο Ελλαδα, τα αυτοκολλητα απο Αμερικη και ο Αντ πηρε ηχοσυστημα εκ Γερμανιας (παιζει και μουσικη) το οποιο κοστιζε πολλα λεφτα. Και τα αεροπορικα ειστιτηρια που εχουμε κλεισει κατα καιρους (περασμενα μεγαλεια).. Ποτέ, μα ποτέ δεν ειχα προβλημα, ουτε με τα προϊοντα ουτε με παραπανω χρεωσεις στην πιστωτικη..

Οσον αφορα το Αμαζον, τα αυτοκολλητα, ηξερα οτι θα ερχοντουσαν απο Αμερικη, σκεψου οτι οσο κοστισαν τα αυτοκολλητα αλλο τοσο κοστισαν τα μεταφορικα, και μιλαμε για μηδαμινο βαρος.. :confused:, απλα τα ερωτευτηκα, και αμα μπει κατι στο στραβο μου το κεφαλι δε βγαινει..

Ηρθαν σχετικα γρηγορα.. Απο Αμερικη εκαναν λιγοτερο απο εβδομαδα, τα μηχανηματα του Αντ. απο Γερμανια (τεραστια και πολυ βαρια κουτια) εκαναν 10 μερες και το μενταγιον απο Αθηνα (μενω Λαμια, 200χλμ αποσταση :rolleyes:) εκανε σχεδον ενα μηνα.. :lol:


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

:o:o:o Παναγια μου!!!!! Ευτυχως ειστε καλα, Κυριακη.. Περαστικα για το χερι.. Πηγες σε κανεναν ορθοπεδικο να το δει μηπως χρειαζεται κανα ναρθηκα?? Κι εγω με την μπανιερα εχω τεραστια φοβια.. και δε βαζω το αντιολισθητικο χαλακι, ουτε ξερω που το εχω παρατημενο... Ειναι δυσκολο να εισαι μονη στο σπιτι.. Ευτυχως , ευτυχως Παναγιτσα μου, ολα καλα να λες...

Ντίνα μου σε ευχαριστώ πολύ.. προσπαθώ να το αφήσω πίσω μου.. Ήταν μεγάλο σοκ.. Φοράω τις περισσότερες ώρες ένα νάρθηκα που είχα ήδη στο σπίτι, ώστε να το κρατάει σταθερό.. Εχθές τη νύχτα πονούσα πολύ, σήμερα νομίζω ότι είναι καλύτερα.. Εμφανίστηκε και μία μικρή μελανία στο πλάι της κοιλιάς, στο σημείο που χτύπησα.. Όσο το σκέφτομαι.... :(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη μου τι λαχταρα ηταν αυτη που πηρες;;;

Πως να ηρεμησεις μετα;; Ευτυχως ολα καλα με το μωρο..

Αχ, κοριτσακι μου θελει πολυ προσοχη, σαν κοτουλα να πηγαινεις και ειδικα τωρα που εισαι μονη....

Φανταζομαι ο αντρας σου ε; Θα στεναχωρηθηκε..

Αχ Αριστέα μου και να πεις ότι δεν προσέχω.... Όταν μπαίνω στο μπάνιο, πάντα αυτό σκέφτομαι.. Αλλά χθες ήταν η κακή στιγμή.. Καλά, ο άντρας μου με άκουσε και πολύ χάλια και προσπάθησε να κρατήσει την ψυχραιμία του, αλλά στεναχωρήθηκε πολύ... Όταν του είπαν από τη δουλειά ότι θα λείψει εκτός Αθηνών, δεν ήταν καθόλου ευχάριστο νέο. Τρέχει όσο μπορεί να τα προλάβει όλα και να μην αργήσει περισσότερο από το αρχικό πλάνο.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε Kyriak περαστικα με το χερακι.. δυστυχως στους μηνες μας συχνα πυκνα συμβαινουν διαφορα μικροατυχηματα.. και θελει προσοχη.. ειναι ενα αγχος που εχω και μαλιστα στο εξοχικο επειδη εχουν βαλει απο παλια πλακακια εσωτερικου χωρου στο δαπεδο της βεραντας αρα με το πρωτο υγρο κατω γλιστρουν ειχα συνεχεια το νου μου.. στο δε μπανιο παντα τσεκαρω εξ αρχης αν το πατακι ειναι καλα κολλημενο..αλλα οσο προσεχεις καμια φορα τοσο το προκαλεις.. ξερω και εγω??

το θεμα ειναι οτι δεν χτυπησες στην κοιλιτσα σου και απλα το μωρακι αναστατωθηκε επειδη εσυ αναστατωθηκες..

προσπαθησε να το αφησεις πισω σου και αν σε ενοχλει το χερι καλο ειναι να το δει ορθοπεδικος αν και τωρα δεν θα μπορεις ουτε ακτινογραφια να κανεις ουτε αγωγη να παρεις αφου τα ορθοπεδικα φαρμακα ειναι πραγματικα στουκας..

Σε ευχαριστώ Prosperous.. Καμιά φορά λένε όσο περισσότερο προσέχεις, τόσο εύκολα μπορεί να την πατήσεις..

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να κάνω τώρα καμία εξέταση στο χέρι, μονάχα να το ξεκουράζω.. Θα δω πώς θα πάει..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια, μπορει να πω και βλακεια....

Εχετε ξανακουσει οτι νιοπαντρα ζευγαρια δεν πρεπει να πανε σε μυστηριο γαμου μεχρι να κλεισει χρονο ο δικος τους ο γαμος;;;

Υπερβολες;;

οταν παντρευτηκα πηγα καπακι σε 4 γαμους.. απλα για να τηρησω την..προκαταλειψη.. εμεινα εκτος της εκκλησιας δηθεν για να μην ακουμε τα ιδια λογια.. αλλα σε ολα τα αλλα ειμασταν μεσα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντίνα, πολύ ωραία αυτά που έχετε παραγγείλει για το δωματιάκι του μωρού! Με γεια σας!!! Θα γίνει πολύ όμορφο! Μπήκα στα λινκς του άμαζον και τα είδα και κάτι μου ήρθε στο μυαλό και θυμήθηκα ότι πριν από καιρό είχα πετύχει αυτά τα σχέδια σε ένα site:

http://www.wallforalldecals.com/build_a%20house_mega_pack.html

http://www.wallforalldecals.com/happy_forest_wall_decals.html

Πριν αποφασίσουμε ότι θα ζωγραφίσουμε τελικά τους τοίχους, σκεφτόμουν πολύ σοβαρά αυτό με το δέντρο! Φαντάσου!!

Με το καλό να τα φτιάξετε όλα και να τα χαρείτε με το μωράκι σας!!

Καλά, σήμερα η ζέστη δεν παλεύεται... Και σου λέει μέσα Σεπτέμβρη μετά.... Πότε επιτέλους θα δροσίσει...;

Πήγαμε τελικά σήμερα το πρωί να δούμε για τα ρουχαλάκια του μωρού και έκανα τις πρώτες αγορές!! Βασικά, στο Mothercare πήγα και διάλεξα λίγα κοντομάνικα κορμάκια και ολόσωμα φορμάκια και μετά πήγα και στο Λητώ για να πάρω κάτι μικροπραγματάκια! Μια ευχάριστη νότα! :-)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ντίνα, πολύ ωραία αυτά που έχετε παραγγείλει για το δωματιάκι του μωρού! Με γεια σας!!! Θα γίνει πολύ όμορφο! Μπήκα στα λινκς του άμαζον και τα είδα και κάτι μου ήρθε στο μυαλό και θυμήθηκα ότι πριν από καιρό είχα πετύχει αυτά τα σχέδια σε ένα site:

http://www.wallforalldecals.com/build_a%20house_mega_pack.html

http://www.wallforalldecals.com/happy_forest_wall_decals.html

Πριν αποφασίσουμε ότι θα ζωγραφίσουμε τελικά τους τοίχους, σκεφτόμουν πολύ σοβαρά αυτό με το δέντρο! Φαντάσου!!

Με το καλό να τα φτιάξετε όλα και να τα χαρείτε με το μωράκι σας!!

Καλά, σήμερα η ζέστη δεν παλεύεται... Και σου λέει μέσα Σεπτέμβρη μετά.... Πότε επιτέλους θα δροσίσει...;

Πήγαμε τελικά σήμερα το πρωί να δούμε για τα ρουχαλάκια του μωρού και έκανα τις πρώτες αγορές!! Βασικά, στο Mothercare πήγα και διάλεξα λίγα κοντομάνικα κορμάκια και ολόσωμα φορμάκια και μετά πήγα και στο Λητώ για να πάρω κάτι μικροπραγματάκια! Μια ευχάριστη νότα! :-)

kyriak που μενεις ειπαμε?? Εγω ειμαι ορια Κολωνου με Περιστερι και εχω κοντα μου το Λητω και το Mothercare.. μεγια τα ρουχαλακια!

Link to comment
Share on other sites

Σοφία, με το καλό ο γάμος σας!! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και με το καλό να δεχθείτε το μωράκι σας!!

Ευχαριστούμε πολύ και για τις πληροφορίες του rooming-in στο Ιασώ! Αν μάθω κι εγώ κάτι άλλο, θα σας πω!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Prosp μου, μένω Πετρούπολη και πήγα σε αυτό το Mothercare και Λητώ που λες κι εσύ!!

αααα.. ειμαστε.. κοντοχωριανες που λενε..χαχα!!

βασικα βρηκα ακριβα τα mothercare αυτη τη φορα..αν και τα προηγουμενα χρονια αγοραζα διαφορα, πλεον πιστευω οτι σε αντιστοιχη η σε καλυτερη ποιοτητα και ποιο ελκυστικες τιμες βρισκω αλλου πραγματακια..

πχ το premaman αν και δεν εχει πολλα καταστηματα και στο Λητω εχει μονο μερικα ειδη..

θελω απο εβδομαδα να παω σο Λητω και να αγορασω καποια πραγματα για τον μπεμπη, να πω οτι και εγω πηρα κατι βρε αδελφε!!

Ειναι εντελως ασυμφορο το Λητω στα ρουχα εγκυμοσυνης παντως.. σε αλλα ειδη ολο και κατι βρισκεις..

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορα περαστικα στο χερακι, Κυριακη μας.. Και το μωρακι θα ηρεμησει αμα εισαι εσυ ηρεμη... ;) Εγω μονο και μονο στη σκεψη του περιστατικου ανεβαζω παλμους... :shock: ποσο μαλλον εσυ που το βιωσες κι ολας... Τελειωσε, ομως, τωρα, παει, παει... ;)

Βρε κοριτσια, μπορει να πω και βλακεια....

Εχετε ξανακουσει οτι νιοπαντρα ζευγαρια δεν πρεπει να πανε σε μυστηριο γαμου μεχρι να κλεισει χρονο ο δικος τους ο γαμος;;;

Υπερβολες;;

Μολις ρωτησα την πεθερα μου γι' αυτο και μου το επιβεβαιωσε.. λεει ειναι παμπαλαια προκαταληψη.. κι οταν βρισκοντουσαν δυο νιοπαντρα ζευγαρια τοτε οι νυφες αλλαζαν τσιμπιδακια μαλλιων.. χαχα.. :lol: καλα μιλαμε τραγικο!!!! Και θυμηθηκα και την αλλη προκαταληψη, δεν ξερω αν την ξερετε, τουλαχιστον στη Βορεια Ελλαδα ισχυε , η μαμα μου δεν ηταν στη βαφτιση μου, ηταν στο σπιτι και περιμενε να παει ενα πιτσιρικι να της πει το ονομα που μου εδωσαν..:shock: το θυμηθηκε η μανα μου προχτες και νευριασε παλι... ο,τι να'ναι.. χαχαχα...

Γενικα, παντως, το θεμα της θρησκειας ειναι πολυ ευαισθητο.. Εμενα, προσωπικα, δε με αγγιζει καθολου, οποιαδηποτε λεξη ή ιδεολογια αρχιζει με το συνθετικο θρησκ- με αφηνει παγερα αδιαφορη.. Εννοειται οτι δε συγχεω τη θρησκεια με την πιστη.... Αλλα αυτο το συστημα των ρασοφορων, αχ, δεν το αντεχω..

Και με τον Αντ καναμε πολιτικο..και τελος...

Βρε Προσπ και Κυριακη, τι καλα που μενετε κοντα.. Μπορειτε και να πατε για καφεδακι, τυχερουλες...

Αρκετα χασομερησα.. Παω να κανω δουλιτσες να μπει μια σειρα στο σπιτακι μας σιγα σιγα ... και πραγματι.. αυτη η ζεστη σημερα δεν υποφερεται... ουφ!!


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ!!!!

Σοφια να ζησετε οτι καλυτερο με ενα γερο μωρακι!!!!!

(καποια ρωτουσε δε θυμαμαι ποια για το αν κανει να πασ σε γαμο αν δεν εχεισ κλεισει χρονο!ναι το εχω ακουσει απο πολλουσ εγω βεβαια πηγα δεν επαθα τιποτα προσ το παρον αλλα λενε πωσ δεν κανει να ακουσεισ παλει καποιο κομματι απο την λειτουργεια του γαμου)

Κυριακη περαστικουλια!!!αφου ειναι καλα το μπεμπε σου ηρεμησε κ ξεχασετο μην το αγχωνεις κιαλλο!!

Ντινα πολυ καλο το δωματιο μπραβο!!!!!

σημερα ψωνισα 2 σεντονακια για το μπεμπη που δεν ειχα παρει!!!κ ενα νυχτικο κοντομανικο με ρομπα με μακρυ μανικι 34 ευρω!!!!τα σεντονακια 34 το ενα μου πηγαν!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα, παντως, το θεμα της θρησκειας ειναι πολυ ευαισθητο.. Εμενα, προσωπικα, δε με αγγιζει καθολου, οποιαδηποτε λεξη ή ιδεολογια αρχιζει με το συνθετικο θρησκ- με αφηνει παγερα αδιαφορη.. Εννοειται οτι δε συγχεω τη θρησκεια με την πιστη.... Αλλα αυτο το συστημα των ρασοφορων, αχ, δεν το αντεχω..

αν και κατα καιρους θα με ακους να λεω οτι θα κανω αυτο και εκεινο, κατα τ'αλλα ειμαι της ιδιας αποψης.. αλλο η πιστη και αλλο η θρησκεια..και οσο μεγαλωνω αφηνω πισω αρκετα πραγματα που επεβαλλε η εκκλησια η οι ρασοφοροι γενικοτερα στην συνειδηση των ανθρωπων ειτε μορφωμενων ειτε αμορφοτων και ειδικοτερα των πιο ευαλωτων..

ειναι ομως προσωπικο ζητημα του καθενος και περι ορεξεως και πιστεως κολοκυθοπιτα που λενε..σεβαστη καθε σταση..καπου, καπως πρεπει να στηριζομαστε σε καποιες φασεις της ζωης μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...