Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

εγω θα εγραφα και εκει.. μεχρι τωρα ακομη και στη...γενικολογια τους δεν εχουν πεσει εξω η εστω με εχουν ενθαρρυνει να μην απογοητευομαι..

βεβαια δεν εχω παθησεις της δικιας σου καταστασης αλλα αφου ουτως η αλλως ο καλος αυτος μαιευτηρας σε εβαλε σε σκεψεις και σε ερωτηματικα τοτε δεν εχεις παρα να ρωτησεις..εις γνωσιν σου οτι και παλι θα εισαι διχασμενη και οτι εσυ τελικα θα πρεπει να παρεις την αποφαση με ποιον θα συνεργαστεις και πως θα πραξεις γενικοτερα προς οφελος της υγειας σου και του μωρου σου σαφως..

παντως το οτι δεν εχει παρει με προοδο καποιο βαρος δεν σημαινει απαραιτητα οτι ενεχει και κατι κακο απο πισω.. δεν θα εβλεπα τα πραγματα τοσο δυσκολα εκτος αν συντρεχουν αλλοι λογοι..

βεβαια εγω και οι λοιπες τη γνωμη μας λεμε κατα τα λαικα γνωστα.. τα πιο εξειδικευμενα και τις πιθανολογιες μονο οι ειδικοι μπορουν να στα πουν με σαφηνεια..

για την ωρα καταλαβαινω οτι εχεις φρικαρει αλλα προσπαθησε να ηρεμησεις και να κανεις οτι πιστευεις με τον ανδρα σου μεθοδικα, εγκαιρα και αποτελεσματικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια μου!!

Τελικα εχουμε και μεις σημερα επισκεψη στο γιατρο,στις 18:30 θα παμε να δουμε το λουλουδακι μας!!!

Κυριακη μου μαλλον δε μας τα λεει καλα ο γιατρος...

Αν ειναι μικρο το μωρο ισα ισα που θα ταλαιπωρηθει λιγοτερο στη γεννα, ετσι δεν ειναι; τα μεγαλα μωρα δε ζοριζονται παρα πανω;;

Και παλι μεσα σε εναμιση μηνα δε θα παρει τουλαχιστον 1 με 1μιση κιλο...; μια χαρα θα ειναι.. και μια χαρα ειναι και η αναπτυξη του μπεμπη σου!!

Τωρα για τη θρομβοφιλια δεν ξερω ουτε εχω ακουστα για να πω τη γνωμη μου..

Μηπως ο γιατρος γενικα καταφευγει ευκολα στην καισαρικη και βρηκε ασημαντους λογους να σου πει;;;

Σιγουρα θα πρεπει να παρεις 2η γνωμη και απο καποιον αλλο γιατρο..

Με ηρεμια συζητα το και με τον αντρουλη σου και θα βρεθειτε στο σωστο δρομο!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Loveboom καλη αδεια και καλη ξεκουραση απο δω και περα...

Σοφια μου και παλι χρονια πολλα σε σενα και τον αντρα σου.. Να ζησετε ευτυχισμενοι και να καμαρωσετε την κορουλα σας οπως επιθυμει...

Ντινακιιιιιιιι ειμαστε 30 εβδομαδων και προχωραμεεεεε..... χαχαχαχα!!!

Ελενη μου εχεις βαλει πρωτη και σαρωνεις ετσι;;;; Μωρε μπραβο..Ολα πλυμενα και σιδερωμενα;;;;;; Εισαι αστερι παιδι μου, τι να λεμε.. Καλα για τον αντρα σου δεν εχω λογια, που να γεννηθει ο μπεμπινιος!!!!

prosperous χαρα στο κουραγιο σου με την κορη,, αλλα τι να κανεις;; Τουλαχιστον σε κραταει σε φορμα, για τα ξενυχτια που θα ερθουν...

Ματινακι μαζι στο γιατρο εεε;;

Αντε περιμενουμε νεακια μετα!!!

Παω σιγα σιγα να ετοιμαστω και γω...:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Prosp μου, θα τους γράψω, δεν έχω να χάσω κάτι και σίγουρα μπορούν να βοηθήσουν, ακόμη και ψυχολογικά, μετά από τον ψυχολογικό πόλεμο που νιώθω ότι έζησα σήμερα..

Ακριβώς με αυτό τον όρο μπορώ να περιγράψω τα συναισθήματα μου σήμερα: ψυχολογικός πόλεμος..

Θα κοιτάξω και να ηρεμήσω ώστε να τα δω όσο γίνεται πιο καθαρά. Δυστυχώς ο άντρας μου λείπει αλλά τουλάχιστον μιλάμε στο τηλέφωνο και ήδη έχουμε μιλήσει αρκετές φορές σήμερα και προσπαθεί να με ηρεμήσει ο γλυκός μου..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα εγραψα στη κουνιαδα μια λιστα με πραγματα και μου πηρε απο ενα κεντρικο φαρμακειο συνεπως τωρα μου εχει μεινει μονο να σιδερωσω τα μωρουδιακα που εχω πλυνει και να αγορασω κανα ζευγαρι παντοφλες για το μαιευτηριο.. στα αλλα ειμαι κομπλε και μαλιστα λεω να φτιαξω και τη βαλιτσα να την εχω στην ακρη..ουτως η αλλως του μαιευτηριου τα πραγματα θα ειναι εκει και θα χρησιμοποιηθουν τοτε..

Link to comment
Share on other sites

Prosp μου, θα τους γράψω, δεν έχω να χάσω κάτι και σίγουρα μπορούν να βοηθήσουν, ακόμη και ψυχολογικά, μετά από τον ψυχολογικό πόλεμο που νιώθω ότι έζησα σήμερα..

Ακριβώς με αυτό τον όρο μπορώ να περιγράψω τα συναισθήματα μου σήμερα: ψυχολογικός πόλεμος..

Θα κοιτάξω και να ηρεμήσω ώστε να τα δω όσο γίνεται πιο καθαρά. Δυστυχώς ο άντρας μου λείπει αλλά τουλάχιστον μιλάμε στο τηλέφωνο και ήδη έχουμε μιλήσει αρκετές φορές σήμερα και προσπαθεί να με ηρεμήσει ο γλυκός μου..

ενταξει, τι αλλο να κανει και εκεινος?? και παλι καλα που δεν εχεις κανεναν σκηροπυρηνικο που θα σου εβαζε το μαχαιρι στο λαιμο να αποφασισεις εδω και τωρα να αλλαξεις γιατρο θες δε θες.. το χω δει το εργο με δικο μου ατομο και με εκνευρισε αφανταστα..ποσο μαλλον την εγκυο..

Link to comment
Share on other sites

στη δικη μου βαλιτσα μαιευτηριου με τη προυποθεση οτι γενναω σε ιδιωτικο νοσοκομειο θα εχω τα εξης:

1.τρεις νυχτικιες με κοντο μανικι αφου στο μαιευτηριο σχεδον παντα κανει αφορητη ζεστη

2. ενα ρομπακι ψιλο με μακρυ μανικι

3. εσωρουχα βαμβακερα

4. εσωρουχα διχτακια (πουλανε στα καταστηματα βρεφικων) για τις πρωτες μερες που η αιμοραγια μπορει να απαιτει συχνες αλλαγες

5. παντοφλες με λαστιχενιο πατο για να μην γλιστραω στο μπανιο και να μην λερωνονται

6.σουτιεν θηλασμου

7. καθισματακια ναυλον μιας χρησης για το wc

8. αντισηπτικο σαπουνι για μενα και τους επισκεπτες

9. καλλυντικα περιποιησης δικα μου (σαμπουνα, αφρολουτρο, ξυραφακι, αφρο καθαρισμου ευαισθητης περιοχης, κλπ)

10. πανες αγκαλιας για το μωρο

11. αμπουλες φυσιολογικου ορου των 5ml για την περιποιηση του στηθους

12. γαζες αποστηρωμενες 17 επι 30 για τον καθαρισμο της θηλης

13. θηλες σιλικονης για τυχον χρηση τους σε περιπτωση πληγης

14. ρουχαλακια εξοδου για το μωρο

15. μια αλλαξια ρουχα για την εξοδο μου

16. επιθέματα στήθους επισης..

πανες, μωρομαντηλα, αλοιφη για το αλλαγμα κλπ ακομη και rooming in να κανω απο οτι ξερω τα δινει το μαιευτηριο συνεπως δεν χρειαζονται αμεσα

εχει μπολικα πραγματα το σακιδιο..διασωσης..χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου!!! Ελπιζω εσεις και οι κοιλιτσες να ειστε καλα..Εμεις ειχαμε μουσαφιρη απο χτες , ενα φιλο του Αντ.. εφυγε σημερα..

Ματινακι, περιμενουμε νεα απο το γιατρο.. Λυσε μου μια απορια.. Πως ειναι οι οικολογικες μοκετες? Ουτε ηξερα οτι υπηρχαν.. Μεγεια και τα ψωνακια.. Πραγματι, αν ψαχνουμε, βρισκουμε καλα και οικονομικα πραγματα... Ασε, που στα μαγαζια πολλες φορες βλεπω τα σχεδια των κουρτινων της λαϊκης.. και το αντιστροφο... Μαλλον, θα τα προμηθευονται απο τις ιδιες βιοτεχνιες... :rolleyes:

Ελενη, πολυ συγκινηθηκα με τις κινησεις του μωρου και τον αντρα σου... Το αδικο μου το ατιμουλικο, οταν ειμαστε μονοι μας, ξεφαντωνει, κοβει βολτες πανω κατω... οταν ερχεται αλλος κοντα, λες και τον καταλαβαινει, ενα περιεργο πραγμα, σταματαει... Αλλα ενταξει, θελω να πιστευω οταν θα μεγαλωσει λιγο ακομη θα κουνιεται... ακομη εχει λιγο χωρο... Παντως, ειναι απιστευτο ποσο αυξηθηκε η κινητικοτητα του τις δυο τελευταιες μερες... :D

Σοφακι, να ζησετε.. Να ειστε παντα αγαπημενοι και ευτυχισμενοι και με το καλο το παιδακι σας...;)

Lοveboom, καλη αδεια και απο μενα.. ηρθε η ωρα να ξεκουραστεις μεχρι ναρθει το μωρακι σου ...

Κυριακη, στεναχωρεθηκα που ενιωσες ετσι.. Και νευριασα πολυ με το γιατρο.. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμπεριφερονται ετσι!! Εγω γνωμη περι θρομβοφιλιας δεν εχω.. Αυτο που εχω να πω ειναι να εισαι ηρεμη και να ζητησεις μια δευτερη γνωμη..

Ωρες-ωρες σκεφτομαι οτι οντως οι υψηλομισθοι θα υποφερουν περισσοτερο απο την κριση, διοτι ο μεσοαστος που εχει μαθει να ζει οικογενεια με 1000 ευρω, πχ, θα τα βγαλει περα και με τα 800... αυτοι ομως που εχουν μαθει να εχουν το μηνα τρελα λεφτα, και πεσουν απο τα 5000 στα 4500, θα τρωνε μεγαλη φρικη... Εδω, η Μενεγακη, λενε, δεν μπορω να το πιστεψω, πηγε να παρει επιδομα τριτεκνου απο ΟΓΑ!!! Μα ειναι δυνατον να ειναι αληθεια???:evil: Που εχει τρια παιδια και τρεις ντανταδες συν τη μανα της για να τα μεγαλωνουν?? Jesus Christt!!!

Prosperous, η λιστα σου καταχωρηθηκε στα things to do μου .. Και πρεπει να βρω και αλλη μια λιστα που ειχες φτιαξει για το μωρο.. μια που ελεγε η Αριστεα... Νασαι καλα, βρε κοριτσι μου για τα Tips...

Αριστεα, τι ειπε ο γιατρος??? Αντε να περασει μια εβδομαδα να παμε κι εμεις!!!!!


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


dina εμενα η κορη μου ηταν ετσι.. μολις πλησιαζε αλλος καναμε αμαν να την νοιωσουμε.. οταν ημουν μονη την ενοιωθα συνεχως.. βεβαια ο μπεμπης ειναι πιο ογκωδης και ειναι πιο εντονος.. το πρωι ξαπλωμενη η κοιλια μου τρανταζοταν και πηγαινοερχοταν ολοκληρη..

οσο για τα επιδοματα..πιστευω οτι ειναι δικαιωμα ολων εφοσον πληρουν προυποθεσεις.. δεν ξερω αν ο εκαστοτε επωνυμος η επιχειρηματιας τις πληρη η οχι, αλλα αν ειναι οκ προς τα ζητουμενα με δικαιο τροπο γιατι να μην επιδιωξει να το παρει..

θα μου πειτε τωρα με τοσα που βγαζουν τα λιγα χρηματα του επιδοματος τριτεκνων θα τους σωσει? οχι βεβαια αλλα ειναι συνηθισμενο φαινομενο οι εχοντες μαθει στα πολλα να μαζευουν και τα λιγα..εγω εχω τρεξει σε ΙΚΑ, στημενη σε ουρα για να εισπραξω μονο 1,5 ευρω για εργοδοτη μου...

εμεις της μικρομεσαιας και της εργατικης ταξης ειμαστε εξω καρδια με τα λεφτα..αλλα τα επιδοματα σαφως και τα εχουμε περισσοτερο αναγκη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!

Χάθηκα το ξέρω!! Με το μαγαζί τρέχουμε και δεν φτάνουμε!! Είχαμε και προβλήματα με καταγγελίες λόγο ωραρίου, που μάλλον δεν θα λυθούν ποτέ!! Γιατί υπάρχει πολύ κακία στο κόσμο!! :(

Εγώ έμπαινα και σας διάβαζα πολύ συχνά , αλλά δεν προλάβαινα να απαντήσω!

Την κοριτσάρα μου την νιώθω και εγώ πολύ συχνά πλέον!! Την ένιωσε και ο μπαμπάκας της και τρελάθηκε (άλλος ένας τρελομπαμπάς)

Αύριο το πρωί έχω και εγώ γιατρό να δούμε τι θα μου πεί!! Την τελευταία φορά ήταν 990 γρ. Να δούμε και σε τι θέση βρίσκετε!!

Θα του πω και για της κράμπες που έχω στα πόδια , μάλλον μαγνήσιο θα μου δώσει και για το βάρος που νιώθω χαμηλά!!

Εγώ καθυστερώ αρκετά με της προετοιμασίες ούτε το δωμάτιο έχω έτοιμο, ούτε της αγορές έχω κάνει όλες και με αγχώνει όλο αυτό!!

Χθες αγόρασα μια ισπανική κουβέρτα από της καλές , το βράδυ την έδειξα στον άντρα μου και το παντελόνι μου από μαύρο έγινε πουά!! ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ και ντρέπομαι να πάω να την αλλάξω, αλλά θα πάω!!!

Με την ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ τι κάνατε?

kyriakh Τι αναίσθητος που είναι ο γιατρός σου!! Δεν μας τα λέει καλά μου φαίνεται!! και ο δικός μου ώρες ώρες το κάνει πετάει κάτι χωρίς να σκεφτεί οτί εγώ θα το 1000αναλύσω μετά στο σπίτι και θα με χαλάσει!! Δεν ζητάς μια δεύτερη γνώμη και εσύ!!!

Το χέρι σου πως είναι??

Ντινάκι τα αυτοκόλλητα είναι σούπερ!!! :lol: Τέλειο θα γίνει το δωμάτιο στείλε φώτο μετά!! Εγώ έχω παραγγείλει από το sticky θα σας τα δείξω όταν είναι έτοιμο!!

Να μας κάνεις κανένα μάθημα για της αγορές μέσο eshops, είδα κάτι τιμές για pampers και έπαθα σοκ!!

Σοφία χρόνια πολλά για την γιορτή σου, να ζήσετε να ευτυχίσετε και να είστε πάντα αγαπημένη , να χαίρεσαι και το σύζυγο

Μαριαλενα μου με γεια τα πραγματάκια του μπέμπη. Ούτε και εγώ κοιμάμαι καλά τα βράδια με αποτέλεσμα να ξυπνάω το μεσημέρι ποια!!

mp1979woman που την βάζεις την βαζελίνη στην κοιλιά? εσείς κάνατε ραγάδες? εγώ έκανα και έβαζα και κρέμα!! :mad:

prosperous ο μπέμπης σου μεγάλωσε πολύ ε? τι καλά!! πλησιάζει η ώρα κορίτσια και αγχώνομαιιιιι!!! :D Εσυ τουλάχιστον έχεις παρέα την κοράκλα σου όταν ξαγρυπνάς , εγώ βαριέμαι δεν περνάει η ώρα!!

helen83 Μεγιά το καροτσάκι!! μεγάλωσε και εσένα ο μπέμπης!! :-P

Τι σημαίνουν οι ζώνες??

_Aristea , περιμένουμε και τα δικά σου νέα , για να δούμε πώς έγινε το λουλουδάκι σας!!

Λια1111-----------03/11........Κορίτσι - Ιασώ

kyriak_------------05/11........Αγόρι - Ιασώ

marialena1--------09/11........Αγόρι - Μητέρα

loveboom-----------10/11........Κορίτσι - Μητέρα

helen83------------14/11........Αγόρι - Γεν. Νοσοκομείο Βόλου

prosperous--------16/11........Αγόρι - Ιασώ

annpan-------------17/11.......Αγόρι -Λητώ

mp1979woman---18/11.......Αγόρι -

bee_2--------------20/11........Δίδυμα

SnowFlake---------25/11........ Κορίτσι - Γεν. Νοσοκομείο Ρόδου

_Aristea------------28/11.......Κορίτσι - Μητέρα

Dina-----------------28/11.......Αγόρι - Γεν. Νοσοκομείο Λαμίας

Sofia*---------------02/12.......Κορίτσι - Ιασώ

Σίγουρα ξέχασα κάποια μανούλα !! Έχω τόσο καιρό να γράψω!!

Σας γλυκοφιλώ, αύριο θα επανέλθω με τα νέα του doctor μου!!!


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε πριν λιγο στο σπιτι..

Πηγαμε μια βολτα απο την αδελφη μου και τη μανα μου που μενουν διπλα στο γιατρο....

Λοιποοοοον....

Ολα καλα με τη μπουμπου, μεγαλωνει μεσα στα φυσιολογικα πλαισια!

Ειναι 1600 γραμμαρια περιπου... Και το κεφαλακι συνεχιζει να ειναι κατω!!!

Την πετυχαμε σε τελεια θεση ΚΑΙ την ειδαμε να χασμουριεται... εκανε ολη την κινηση απο κει που ηταν κουλουριασμενη τεντωθηκε για να χασμουρηθει το μαναρι μου... Παθαμε πλακα χοντρη!!!!

Μετα εβγαζε εξω τη γλωσσιτσα της!!

Αχ κοριτσια εχω παθει ζημια σας λεω!!!!!!!!!!!

snowflake χαθηκες λιγακι αλλα εμεις εδω ειμαστε...οποτε εχεις χρονο να μας λες τα νεα σου!! Με το καλο και συ στο γιατρο!!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑ!!!!! Αριστεα, σουπερ ντουπερ καταπληκτικα νεααααα!!!!!!

Φτου φτου να μην τη ματιασω... :D:D:D:D

SnowFlake, καλως επεστρεψες... Εχεις χρονο να κανεις το δωματιακι και τα ψωνια του μωρου, μην αγχωνεσαι.. Με το καλο αυριο στο γιατρο.. Περιμενουμε νεα σου...

Να ρωτησω.. Τα μωρα ακομη κανουν τουμπιτσες μεσα, ετσι δεν ειναι?? Θελω να πω, οτι δεν ειναι με το κεφαλι κατω ετοιμα για οταν θα ερθει η ωρα...

Και τα εσωρουχα διχτακια, τι ειναι??:confused:

Πολλα φιλια, καληνυχτααααα...

Τα λεμε αυριο... :D


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια! Χθες δεν μπορεσα να μπω γιατι μετα τον γιατρο πηγαμε για καφεδακι και μολις γυρισαμε στρωθηκαμε στο φαγητο και περασε η ωρα....κοιμηθηκα ξερη...!!!!!!!!!!

Με τον μπεμπη ολα καλα μας ειπε ο γιατρος, αναπτυσσεται σωστα και καλα, ολες οι μετρησεις του αρεσαν και το βαρος του ειναι 1750 γραμμαρια! Θιξαμε το θεμα οτι δεν συμφωνει η υπερηχογραφικη ημερονημια τοκετου με την ημερολογιακη και η αληθεια ειναι κοριτσια οτι ο υπερηχος τελικα κανει λαθος....δεν ειναι δυνατον να ειχα τελευταια περιοδο 11 φεβρουαριου και ο υπερηχος να μου βγαζει οτι ειχα στις 5...δεν ξερω τι μου γινεται? Αφου παντα την σημειωνω και εκτος αυτου τα τελευταια 2 χρονια που εχουμε ελευθερες επαφες με τον αντρα μου κατεγραφα το παραμικρο γιατι ειχα αγχωθει πολυ που δεν πιαναμε! Οποτε οι μετρησεις ακομα και για μια εβδομαδα μεγαλυτερο το μωρο μας ειπε οτι ειναι καλες αλλα ο γιατρος το βλεπει μονο απο ημερολογιακης Πητ οποτε ακομα πιο σουπερ! Ειναι με το κεφαλι κατω αλλα οχι εντελως στην ευθεια...εχει κλιση προς τα δεξια!

Και επιτελους του μιλησαμε για το θεμα δημοσιου! Δεν ξεγενναει σε δημοσιο και οταν του ειπαμε οτι δεν μπορουμε να ανταπεξελθουμε στα εξοδα στης ιδιωτικης κλινικης εχασε το χρωμα του....μου ειπε οτι δεν ειναι οτι σε αναλαβμανει καποιος αλλος, απλα οταν ειναι η ωρα να γεννησεις πας στο νοσοκομειο που εχεις επιλεξει και σε ξεγενναει ο γιατρος της βαρδιας! Βεβαια μου ειπε κατσε να δουμε τι θα γινει εννοωντας με το κρατος και μας ειπε οτι βλεπουμε τον αλλο μηνα τι θα κανουμε.Δεν το καταλαβα αυτο βεβαια γιατι αφου δεν μπορουμε να ανταπεξελθουμε οικονομικα τι θα αλλαξει τον επομενο μηνα? Α! Σημειωτεον οτι μας ειπε γia την ιδιωτικη εδω οτι ενδεχεται μεχρι τελος του μηνα να κλεισει....τουτεστιν μονο στο Γαια ή στο Ιασω θα ξεγενναει....δηλαδη ακομα πιο ακριβα!Εγω σημερα θα παρω 3 γιατρους τηλεφωνο και μια μαια που γνωριζω και θα παω σε αλλον γιατρο! Δεν εχω αλλη επιλογη....τον επομενο μηνα θα παω και στον γιατρο μου παλι και θα του πω το τελειωτικο οτι θα γεννησω σε δημοσιο....και κατι που μου εκaνε εντυπωση ηταν οτι δεν μου ειπε τιποτα για το doppler!!!!!

Αριστεα μου πολυ ευχαριστα τα νεα απο την μπεμπουλα σου! Μπραβο κοριτσακι μου...κοντα ειμαστε στις μετρησεις ....γερα να ειναι τα μωρακια μας αυτο εχει σημασια! Οσο για την τρελα εγω να δεις τι επαθα χθες! Κλωτσαγε συνεχως την ωρα του υπερηχου και ανοιγοκλεινε τα χερακια του λες και μας χαιρετουσε! Απιστευτη εικονα!

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...