Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Γύρισα από το Ιασώ, τι ζέστη πάλι και σήμερα, έλεος πια με αυτή την θερμοκρασία, δεν λέει να πέσει πια....

Λοιπόν, τα νέα μου από τον υπέρηχο είναι καλά αν και γύρισα σπίτι μες στα νεύρα, την απογοήτευση και το διχασμό. Πείτε μου κι εσείς τη γνώμη σας όταν τα διαβάσετε. Το doppler πήγε πολύ καλά, αρτηρίες και πίεση όλα καλά, αιμάτωση πλακούντα κι αυτή καλή. Ο μπέμπης συνεχίζει να είναι με το κεφαλάκι κάτω, όπως ήταν και τις άλλες φορές. Κάναμε και τις μετρήσεις μας, οι οποίες είναι στο μέσο όρο, κάποιες λιγάάάάκι πιο κάτω και από τις βασικές μετρήσεις που βγαίνει το βάρος, μας έβγαλε το μπέμπη 2 κιλά. Είναι ξανά στην ίδια καμπύλη που ήταν και την πρώτη-πρώτη φορά αν θυμάστε που εγω είχα ανησυχήσει μήπως είναι μικρούλης. Και ο γιατρός μου είπε ότι η διαφορά με αυτό που θα περίμενε είναι να ήταν 150 γρ. πιο μεγάλος. Ωστόσο κατάλαβε ότι ψιλοανησύχησα. Και μαζί με το γιατρό που έκανε το doppler, σύστησαν να κάνω ξανά τον ίδιο υπέρηχο σε περίπου 2-3 εβδομάδες. Βγαίνοντας από την αίθουσα, ήρθε ο γιατρός μου να με δει και μου πετάει και την βόμβα την οποία είχα αρχίσει από καιρό να ψιλιάζομαι ότι οδεύει προς αυτή την κατεύθυνση... Μου μίλησε για καισαρική, με το σκεπτικό ότι με θεωρεί, αν όχι υψηλού, μεσαίου κινδύνου και ο λόγος κορίτσια επειδή είχα μια παλίνδρομη (αν είναι ποτέ δυνατόν να είναι αυτός σοβαρός λόγος καισαρικής!) και επειδή κάνω ενέσεις αντιθρομβωτικές... Μα καλά, λέγονται αυτά ενάμιση μήνα πριν την πιθανή ημερομηνία;; Έπαθα σοκ όταν τα άκουσα... Το ίδιο και η πεθερά μου που ήμασταν μαζί.. Σε συνδυασμό λέει ότι αν το μωρό είναι σχετικά μικρό, να μην ζοριστεί λέει να γεννηθεί με φυσιολογικό και έχει προβλήματα... Εγώ όλα αυτά δεν τα έχω ξανακούσει... Ομολογώ ότι με απογοήτευσε και με έβαλε σε πολύ σοβαρό προβληματισμό.. Του είπα φυσικά πριν από όλα αυτά ότι είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού, όταν μάλιστα δεν είχα μέχρι σήμερα καμία σοβαρή ένδειξη ότι πρέπει να γεννήσω με καισαρική. Αυτός είπε τα δικά του και με άφησε με το διχασμό που μου προκάλεσε... Ποιός, ο γιατρός που πρέπει να έχουμε τόσο καλή σχέση μαζί του και τόση εμπιστοσύνη... Επίσης, μου είπε ότι τότε που θα ξανακάνω υπέρηχο -σημειωτέον θα είναι μόλις που θα έχω μπει στο μήνα μου- θα με εξετάσει και κολπικά για να δει τον τράχηλο.... Και θα ξέρει λέει καλύτερα με τι τρόπο πρέπει να γεννήσω. Μα δεν είναι πολύ νωρίς ο τράχηλος να είναι έτοιμος για τοκετό όταν αυτός αναμένεται στα τέλη εκείνου του μήνα;;; Σας παρακαλώ, πείτε μου τη γνώμη σας... Είναι τρομερή η απογοήτευση που πήρα σήμερα...

Μίλησα και με μια μαία σήμερα στο Ιασώ, μετά από όλα αυτά, η οποία είναι το άλλο άκρο, υπέρ του φυσιολογικού τοκετού (αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα μπορεί να συνεργαστεί με το δικό μου γιατρο, ξέρετε ότι σχεδόν ο κάθε γιατρός συνεργάζεται με τη δική του μαία). Με καθησύχασε για τις μετρήσεις του μωρού και μου είπε να πάρω και μια δεύτερη γνώμη κάνοντας έναν υπέρηχο έξω.

Θα σας διαβάσω και θα σας γράψω για όσα έχετε πει σήμερα. Σας φιλώ..

Κυριακη μου τι κανεις? Ο μπεμπακος σου ειναι μια χαρα μπραβο κοριτσακι μου πολυ ωραια τα νεα σας!

Αλλο και τουτο παλι...δεν μπορω να καταλαβω γιατι σου μιλησε ο γιατρος για καισαρικη αλλα μαλλον την εχουν για πιο ευκολη λυση! Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος σοβαρος λογος για να σε βαλει για καισαρικη και το μωρο σου δεν ειναι μικρο! Εμας ο μπεμπης ειναι 1750γρ. ενω αλλα μωρα σ'αυτη την εβδομαδα που ειμαι εγω ειναι μεγαλυτερα....και χθες που πηγαμε για ακομα μια φορα ειπε μακαρι να γεννησω μονη μου εννοωντας να μου σπασουν τα νερα και να γεννηθει ο μπεμπης φυσιολογικα, απ'το να μου κανει προκλιση και να περιμενω να γυρισει και να ποναω ωρες κτλ.!!!!!!

Η συνυφαδα μου που στο πρωτο παιδι εκανε αντιθρομβωτικες ενεσεις γεννησε με καισαρικη γιατι το μωρο δεν επαιρνε βαρος λογω πλακουντα και γεννηθηκε αρον αρον γιατι δεν ειχε καθολου αμνυακα υγρα η συνυφαδα μου και θα πεθαινε το μωρο.Εξαλλου γεννηθηκε 1 κιλο οποτε καταλαβαινεις τι παει να πει μικρο μωρο....

Τωρα η αποφαση ειναι δικη σου....αλλωστε ειναι νωρις για προβλεψεις! Αυτο ειναι που με κανει να νευριαζω με τον γιατρο σου.....να πω οτι ησουν στις μερες σου και εβλεπε οτι κατι δεν του αρεσει να πω εχει δικιο και μην το διακινδυνευεις! Εδω αλλες εχουν πολυ υψηλη μυωπια και γεννανε φυσιολογικα...εχω και τετοιο παραδειγμα ενω ηξερα οτι μονο με καισαρικη γεννανε οσες εχουν υψηλη μυωπια! Να που ολα γινονται.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανούλες και καλή εβδομάδα!!!!:P:p

Κυριακή με γεια τα πργματάκια και καλά αποτελέσματα στο ντόπλερ σήμερα!!!!!!!:P

Εγώ όλο το ΣΚ έβαζα πλυντήρια στα μωρουδιακά και χθες τα σιδέρωσα όλα!!!!!!!!:D Τα βόλεψα και τώρα περιμένω να στεγνώσουνε τα δικά μου (νυχτικά, σουτιέν θηλασμού κλπ), να τα σιδερώσω κι αυτά και τέλος!!!

Μια χαρά όπως σας είπα ήρθανε τα επιπλάκια, την κούνια θα τη στήσουμε μάλλον την Πέμπτη αλλά.....πήγαμε να στήσουμε τη ντουλάπα το Σάββατο και είδαμε πως δε μας έχουνε στείλει τις οδηγίες στησίματος κι ενώ είχαμε ζητήσει σαν χρώμα φυσικό με άσπρες πόρτες και άσπρα συρτάρια, τη στείλανε όλη την ντουλάπα σε χρώμα φυσικό!!:rolleyes:

Πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο και περιμένω να με πάρουνε να δούμε τι θα γίνει!!!! Έτσι κι αλλιώς, χρόνος υπάρχει!!!;)

Το Σάββατο κοιμόμουνα και κάποια στιγμή ξύπνησα γιατί είχε βάλει ο άντρας μου το χέρι του επάνω στην κοιλιά μου, φίλησε τον μπέμπη και του είπε να ρίξει καμία κλωτσίτσα κι ο μπέμπης ξεσάλωσε....άκουγα τον άντρα μου να γελάει σιγά για να μη με ξυπνήσει κι όταν άνοιξα τα μάτια μου του λέω: Καλά τι κάνετε πατέρας και γιος την ώρα που κοιμάται η μανούλα?? Τι σκαρώνετε πονηρούλια?? Ήτανε 3:30 ξημερώματα!!! χαχαχαχα...:tongue::tongue:

Μία άλλη μέρα τρώγαμε στο κρεβάτι, τσιμπολογούσαμε δηλαδή κι όταν τέλειωσα έβαλα το πιάτο επάνω στην κοιλιά μου κι άρχισε να κλωτσάει τόσο δυνατά ο μπέμπης που το πιάτο πήγαινε πέρα δώθε...χαχα...και είπα στον άντρα μου να βάλει καμία ζεμπεκιά για να σπάει πιάτα ο μπεμπης αχαχαχαχα...:tongue::tongue:

Αυτά τα νέα μας!!!!!!!

Φιλάκια στις κοιλουμπίτσες σας!!!!!!!:P:p

Ελενακι μου μεγεια τα επιπλακια του μωρου! Καλοριζικα και με το καλο να ερθει ο μπεμπακος σας και να τα ευχαριστηθει!!!!!!!

Λαθη βεβαια γινονται οποτε αφου υπαρχει χρονος μην ανησυχεις θα γινει η αλλαγη και ολα μια χαρα θα ειναι!

Παντως μπραβο σου που τα εχεις ολα ετοιμα....εγω δεν εχω καν ξεκινησει τις κανονικες αγορες σε ρουχα για τον μπεμπη αι σε δικα μου πραγματα για το μαιευτηριο! Καλ εγω δεν ξερω ακομα τι μου γινεται με το θεμα αυτο αλλα καποια πραγματα θα μπορουσα να τα ειχα παρει γιατι δεν παιζει ρολο σε πιο μαιευρητιο θα γεννησω γιατι π.χ. ειτε σε ιδιωτικο ειτε σε δημοσιο σιγουρα θα πρεπει να εχω παρει πιτζαμες τουλαχιστον 3....τιποτα σου λεω δεν εχω κανει! Αυτη την εβδομαδα ομως πρωτα ο Θεος θα ξεκινησουμε τις αγορες σιγουρα!

Οσο για τον αντρουλη σου πολυ τρυφερο και διασκεδαστικο η συνομωσια με τον μπεμπη...χααχχα! Και ο δικος μου αντρας επειδη ξυπναει πολυ νωρις το πρωι για την δουλεια και εγω υποτιθεται οτι κοιμαμαι αλλα δεν κοιμαμαι παντα και δεν το ξερει αυτο ο αντρας μου, τον χαιδευει και του μιλαει και οταν φευγει τον φιλαει λεγοντας του να προσεχει την μαμα! Μου ερχεται να βαλω τα κλαματα εκεινη την στιγμη!Αχ και που να γεννηθει τι εχουμε να παθουμε....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια :tongue:επιτελους απο σημερα σε αδεια!σας διαβαζω και απο αυριο θα μιλαμε παω να τελειωσω με τις δουλειες και τα λεμε!Α βαλτε με στην λιστα γιατι δεν ξερω 10-11-11 μητερα,φιλια

Καλως την! Τι κανεις καλη μου?Αντε καλη αδεια και φροντισε να την εκμεταλλευτεις δεοντος!!!!!!!! Περιμενουμε νεακια σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!

Κυριακή μου καταρχάς μην πανικοβάλλεσαι, έτσι και αλλιώς δεν συμβαίνει κάτι το τόσο σοβαρό. Κάποιες φορές αλλιώς έχουμε στο μυαλό μας πως θα γίνουν τα πράγματα και αλλιώς μας έρχονται. Εφόσον έχεις επιλέξει αυτό το γιατρό φαντάζομαι θα του έχεις εμπιστοσύνη. Μήπως ο άνθρωπος έχει τους λόγους του να σου λέει κάτι τέτοιο για να σε προφυλάξει? Κάποιοι γιατροί είναι ευτυχώς πολύ προστατευτικοί, παρόλο που μας βάζουν σε διαδικασίες που μας δυσκολεύουν, χωρίς αυτό να αναιρεί ότι κάποιοι με το παραμικρό αποφασίζουν καισαρική... Νομίζω πως χρειάζεται να του ζητήσεις περισσότερες διευκρινίσεις και να του πεις ανοιχτά τις αμφιβολίες σου όπως τις λες σε εμάς χωρίς να ντρέπεσαι και να φοβάσαι. Αν δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου... Προέχει να αισθάνεσαι ασφάλεια... Εμείς δεν έχουμε συνολική εικόνα της κατάστασής σου, ούτε γιατροί είμαστε. Πριν τον καταδικάσεις συζητήστε το!!

Ντίνα μου, νόμιζα πως ήταν ιδέα μου γιατί το ίδιο κάνει και η μπέμπα μου. Κλωτσάει , η κοιλιά πάει πέρα-δώθε και μόλις πω στον άντρα μου ή στα παιδιά "κοιτάξτε" αυτή σταματάει!! Το σκεφτόμουν αλλά δεν τολμούσα να το πω γιατί θα έλεγαν ότι δεν είμαι στα καλά μου και έχω τρελαθεί...!

Αριστέα μου μπράβο για τα ευχάριστα!! Θα μας ξετρελάνουν αυτά τα μωρά...!

Εγώ θα πάω για Ντόπλερ 32 εβδομάδα και ανυπομονώ να την ξαναδώ!!! Το υπέρηχο που έκανα στην 28+1 την είχε βγάλει 1200 γρ. Αλλά το βάρος στους υπερήχους είναι κατά προσέγγιση. Εγώ 2 μέρες πριν γεννήσω το γιό μου είχα κάνει υπέρηχο και μου είχαν πει 3200 και γεννήθηκε 2950.


NQt5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπάκια,

σας ευχαριστώ όλες για τις θερμές ευχές σας. Ο γάμος μου αν και πολιτικός ήταν πολύ ωραίος, τον χάρηκα, ήταν και η γιορτή μου και τα γενέθλια του άντρα μου, τριπλό το καλό....!! Η βέρα βέβαια λόγω πρηξίματος με το ζόρι μπήκε! Άσε τα πόδια μου....

Σοφια μου να ζησετε, να ευτυχισετε και με το καλο να ερθει το μωρακι σας γερο και δυνατο!!!!!!!Επισης χρονια πολλα και για τα γενεθλια του αντρα σου! Για σενα τα χρονια πολλα στα εγραψα το σαββατο, ελπιζω να τα ειδες γαιτι συνηθως οταν γραφεις δεν με αναφερεις....κι εγω ξεχναω αφανταστα παντως....!!!!!!

1375696otfg8wkv0f.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάρες!!

Χάθηκα το ξέρω!! Με το μαγαζί τρέχουμε και δεν φτάνουμε!! Είχαμε και προβλήματα με καταγγελίες λόγο ωραρίου, που μάλλον δεν θα λυθούν ποτέ!! Γιατί υπάρχει πολύ κακία στο κόσμο!! :(

Με την ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ τι κάνατε?

mp1979woman που την βάζεις την βαζελίνη στην κοιλιά? εσείς κάνατε ραγάδες? εγώ έκανα και έβαζα και κρέμα!! :mad:

Γεια σου snowflake τι κανεις?Σε χασαμε και ξερεις οταν καποια κανει καιρο να μπει το μυαλο παει στο κακο! Οχι οτι δεν ειχατε τρεχαματα με το μαγαζι βεβαια αλλα η ανησυχια πηγαινει προς το μωρο περισσοτερο! Ευχομαι να λυθουν τα προβληματα με το μαγαζι και οσο για τους αλλους η κακια θα τους μεινει...τσ τσ τσ τι να πεις, καποιοι δεν θελουν να βλεπουν τους αλλους να ειναι καλα....αμεσως να τους χτυπησουν!

Μια χαρα το μωρακι σου με το καλο να το ξαναδειτε!!!!!!Κι εμεις ενα μηνα πριν που ειχαμε παει 1010γρ ηταν και τωρα ειναι 1750γρ.μεγαλωνουν γρηγορα μωλε μου!!!!!!!!!!

Την βαζελινη την βαζω σε ολη την κοιλια και στα πλαγια μεχρι πισω την μεση αλλα και στο στηθος! Μεχρι στιγμης δεν εχω κανει καθολου ραγαδες αλλα νομιζω οτι ειναι θεμα δερματος και οχι επειδη βαζω βαζελινη! Αν ειναι να κανω θα κανω απλα ο ρολος της ενυδατωσης ειναι να μην γινουν πολλες ή βαθειες ραγαδες!

Εγω με ενδοεπικοινωνια κανονισα να μου την δωσει η συνυφαδα μου που δεν την χρησιμοποιησε καθολου αυτη γιατι το μωρο το ειχε συνεχεια διπλα της οχι μονο στον υπνο αλλα και την υπολοιπη μερα!!!!! Τωρα δεν ξερω αν κι εγω θα την χρησιμοποιησω αλλα μαλλον ναι γιατι αν θελω να κανω δουλειες στο σαλονι ας πουμε θα εχω το μωρο στην κουνια του αν κοιμαται για να μην μου ξυπναει...τεσπα βλεποντας και κανοντας!!!!!!!

Σε φιλω και περιμενουμε νεακια σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολύ!! Ότι επιθυμείς... με το καλό και εσύ να δεχθείς το αντράκι σου!

Δεν γνωρίζω το όνομά σου... ΜΡ 1979 θα σε λέω?:confused:

Ευχαριστω πολυ Σοφια μου! Να με λες με το ονομα μου οπως οι υπολοιπες....Ματινα με λενε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ματίνα σου ζητώ συγνώμη, που δεν αναφέρθηκα, σίγουρα δεν ήταν σκόπιμο.

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω να γράφω μην με παράθεση.

Πάω να δω στο forum πως γίνεται και επιστρέφω...


NQt5p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλιτεσ!!!!κ μπεμπακια!!!!

ολα καλα ελπιζω για ολεσ!!!

εγω δυο μερεσ τωρα προσπαθουσα μαζι με την κουμπαρα μου να καθαρισουμε το σπιτι δεν τελειωναν οι δουλειεσ!!ευτυχωσ ελαμψε κ εδωσε ο θεοσ κ τελειωσαμε!!βεβαια δεν εχουμε κανει πατζουρια δε προλλαβαμε αλλα δε πειραζει!!!τωρα ειμαι χωρισ κουρτινεσ σε ολο το σπιτι γιατι τησ πηγαμε καθαριστηρι αλλα θα το αντεξω για λιγο!!!!

δεν εχω διαβασει ολα τα νεα σασ!μονο για την κυριακη κ το γιατρο τησ διαβασα!!δεν καταλαβαινω αν ο λογοσ που θελει να σε παει με καισαρικη ειναι γιατι βλεπει κατι στισ μετρησεισ του μωρου που τον ανυσηχει η ο μονοσ λογοσ ειναι η παλινδρομη!!!??γιατι αν ολα ειναι καλα με το μπεμπε που ευχομαι τα καλθτερα τοσο ρολο παιζει η προυγουμενη ασχθμη εμπειρια!!!κ επειρεαζει τοσο πολυ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στη δικη μου βαλιτσα μαιευτηριου με τη προυποθεση οτι γενναω σε ιδιωτικο νοσοκομειο θα εχω τα εξης:

1.τρεις νυχτικιες με κοντο μανικι αφου στο μαιευτηριο σχεδον παντα κανει αφορητη ζεστη

2. ενα ρομπακι ψιλο με μακρυ μανικι

3. εσωρουχα βαμβακερα

4. εσωρουχα διχτακια (πουλανε στα καταστηματα βρεφικων) για τις πρωτες μερες που η αιμοραγια μπορει να απαιτει συχνες αλλαγες

5. παντοφλες με λαστιχενιο πατο για να μην γλιστραω στο μπανιο και να μην λερωνονται

6.σουτιεν θηλασμου

7. καθισματακια ναυλον μιας χρησης για το wc

8. αντισηπτικο σαπουνι για μενα και τους επισκεπτες

9. καλλυντικα περιποιησης δικα μου (σαμπουνα, αφρολουτρο, ξυραφακι, αφρο καθαρισμου ευαισθητης περιοχης, κλπ)

10. πανες αγκαλιας για το μωρο

11. αμπουλες φυσιολογικου ορου των 5ml για την περιποιηση του στηθους

12. γαζες αποστηρωμενες 17 επι 30 για τον καθαρισμο της θηλης

13. θηλες σιλικονης για τυχον χρηση τους σε περιπτωση πληγης

14. ρουχαλακια εξοδου για το μωρο

15. μια αλλαξια ρουχα για την εξοδο μου

16. επιθέματα στήθους επισης..

πανες, μωρομαντηλα, αλοιφη για το αλλαγμα κλπ ακομη και rooming in να κανω απο οτι ξερω τα δινει το μαιευτηριο συνεπως δεν χρειαζονται αμεσα

εχει μπολικα πραγματα το σακιδιο..διασωσης..χαχα

Καλημερα προσπ μου τι κανεις???????????

Παντα επεξηγηματικη και αναλυτικη οσο δεν παιρνει! Αρκετα πραγματακια για το μαιευτηριο ε? Οσον αφορα τα δικα μας πραγματα δεν νομιζω να χρειαστω κατι παραπανω επειδη θα γεννησω σε δημοσιο? Μονο μαλλον σερβιετες πρεπει να εχω επιπλεον ε?

Να σου ζητησω μια χαρη? Επειδη μαλλον οταν ειχες γραψει τι χρειαζομαστε για το μωρο εγω ελειπα ή δεν ειχα μπει για κανα 3ημερο δεν το ειδα....μπορεις να γραψεις παλι την λιστα?

Κατα τ'αλλα μπραβο για το κουραγιο σου με ολα οσα κανεις και συν οτι εχεις και την μικρη σου παντα μαζι....τι να πω? Δε εχω λογια!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ματίνα σου ζητώ συγνώμη, που δεν αναφέρθηκα, σίγουρα δεν ήταν σκόπιμο.

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω να γράφω μην με παράθεση.

Πάω να δω στο forum πως γίνεται και επιστρέφω...

Καλε μην ζητας συγνωμη...δεν εγινε τιποτα απλα δεν ειχαμε ξαναμιλησει και ηθελα να γνωριστουμε...!

Για να γραψεις μηνυμα με παραθεση πατας το QUOTE σε παει στο μηνυμα του αλλου και γραφεις απο κατω απο το δικο του...!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλιτεσ!!!!κ μπεμπακια!!!!

ολα καλα ελπιζω για ολεσ!!!

εγω δυο μερεσ τωρα προσπαθουσα μαζι με την κουμπαρα μου να καθαρισουμε το σπιτι δεν τελειωναν οι δουλειεσ!!ευτυχωσ ελαμψε κ εδωσε ο θεοσ κ τελειωσαμε!!βεβαια δεν εχουμε κανει πατζουρια δε προλλαβαμε αλλα δε πειραζει!!!τωρα ειμαι χωρισ κουρτινεσ σε ολο το σπιτι γιατι τησ πηγαμε καθαριστηρι αλλα θα το αντεξω για λιγο!!!!

δεν εχω διαβασει ολα τα νεα σασ!μονο για την κυριακη κ το γιατρο τησ διαβασα!!δεν καταλαβαινω αν ο λογοσ που θελει να σε παει με καισαρικη ειναι γιατι βλεπει κατι στισ μετρησεισ του μωρου που τον ανυσηχει η ο μονοσ λογοσ ειναι η παλινδρομη!!!??γιατι αν ολα ειναι καλα με το μπεμπε που ευχομαι τα καλθτερα τοσο ρολο παιζει η προυγουμενη ασχθμη εμπειρια!!!κ επειρεαζει τοσο πολυ??

Καλημερα Μαριαλενα τι κανετε μανουλα και μπεμπουλης??????

Πω πω μονο που το διαβαζω κουραστηκα! Αλλα τι να κανεις?Πρπει να γινει κι αυτο...εμεις αυτη την εβδομαδα εχουμε το βαψιμο του παιδικου δωματιου και την κυριακη πρωτα ο Θεος που εχουμε την επετειο του γαμου μας(ενος χρονου) λεμε να το τελειποιησουμε! Αχ πολυ συγκινηση θα πεσει την κυριακη....ο αντρας μου το ελεγε χθες και κοντευε να κλαψει!

Φιλια και χαδακια στην κοιλουμπιτσα σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οσο για τισ ραγαδεσ ουτε εγω εχω κανει μεχρι τωρα!βαζω μια κρεμα που μοθ χε δωσει ο γιατροσ κ ενα λαδακι με βιταμινι ε!αλλα ο γιατροσ μου μου ειπε πωσ βαλω δε βαλω αν ειναι να κανω θα κανω πωσ παιζει ρολο το δερμα κ η κληρονομικοτητα γιατι με ρωτησε για την μητερα μου αν εχει κανει!!ευτυχωσ οχι!αυτο που εχω κανει ειναι αρκετη κυτταριτιδα στο εσωτερικο του ποδιου μαζι με λιγο πριξιμο!αλλα δεν εχω πριστει πουθενα αλλου!!

Link to comment
Share on other sites

αχ ματινα μπραβο πολυ καλα σασ εκατσε!!επετειακο δωρακι μια χαρα!!!εμασ ο γιατροσ μασ ειπε οτι θα γεννησω τελει οκτωμβριου περιπου κ εμεισ τελει οκτωμβρη κλεινουμε 2 χρονια!!!τελεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...