Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Θα απατούσατε ή έχετε απατήσει ποτέ τον/την σύζυγο σας???


manoulina

Θα απατούσατε ή έχετε απατήσει ποτέ τον/την σύντροφο σας?  

142

  1. 1. Θα απατούσατε ή έχετε απατήσει ποτέ τον/την σύντροφο σας?

    • Ναι, θα τον/την απατούσα
      7
    • Όχι, δεν θα τον/την απατούσα
      81
    • Ναι, τον/την έχω απατήσει
      15
    • Όχι, δεν τον/την έχω απατήσει
      38


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

One-night stand δεν θα έκανα ούτε ελεύθερη. Τώρα, για το άλλο θέμα της παράλληλης σχέσης, δεν είναι του χαρακτήρα μου (χωρίς να θέλω να το παίξω υπεράνω και ηθικολόγος και και και). Με τα μυαλά που έχω δεν θα το έκανα. Τώρα αν "το χάσω", τί να πω...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μα ποτέ!!!

Πρώτα από όλα η επαφή μιας νύχτας είναι ασέβεια προς τον ίδιο μας τον εαυτό. Δεν είμαστε ζώα:Ζευγαρώνουμε και φεύγουμε!

Έχουμε συναισθήματα που δεν μπορούμε να τα εκφράσουμε μια νύχτα...

Η κάθε περίπτωση στο θέμα της απιστίας είναι διαφορετική. Δεν μπορώ να κρίνω για τους άλλους.

Εγώ θα θεωρούσα το λιγότερο αχαριστία προς το σύζυγό μου να τον απατήσω.

Όταν υπάρχει αληθινή αγάπη δεν τίθενται τέτοια θέματα. Τα προβλήματά μας τα λύνουμε οι δυο μας χωρίς να βάζουμε "τρίτους" στη σχέση...

Δεν είνα συντηρητισμός αλλά η αξία και η ηθική που πλέον χάνεται στις μέρες μας γιατί θεωρείσαι εξωγήινος όταν την υπερασπίζεσαι με πράξεις και όχι με ηθικολογίες ...


[url=http://lilypie.com][img]http://lmtf.lilypie.com/ns6Ip2.png[/img][/url]
[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/tt144d26.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μα ποτέ!!!

Πρώτα από όλα η επαφή μιας νύχτας είναι ασέβεια προς τον ίδιο μας τον εαυτό. Δεν είμαστε ζώα:Ζευγαρώνουμε και φεύγουμε!

Έχουμε συναισθήματα που δεν μπορούμε να τα εκφράσουμε μια νύχτα...

Η κάθε περίπτωση στο θέμα της απιστίας είναι διαφορετική. Δεν μπορώ να κρίνω για τους άλλους.

Εγώ θα θεωρούσα το λιγότερο αχαριστία προς το σύζυγό μου να τον απατήσω.

Όταν υπάρχει αληθινή αγάπη δεν τίθενται τέτοια θέματα. Τα προβλήματά μας τα λύνουμε οι δυο μας χωρίς να βάζουμε "τρίτους" στη σχέση...

Δεν είνα συντηρητισμός αλλά η αξία και η ηθική που πλέον χάνεται στις μέρες μας γιατί θεωρείσαι εξωγήινος όταν την υπερασπίζεσαι με πράξεις και όχι με ηθικολογίες ...

συμφωνώ απόλυτα!!

όχι δεν θα τον απατούσα..αν καποια στιγμή έφτανα στο σημείο να μην νιώθω

όσα τώρα,

θα προτιμούσα να χωρίσω, το θεωρώ τιμιότερο από το να ζω σε μια σχέση

που δεν με καλύπτει και να ψάχνω άλλον να καλύψει τα κενά μου..


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δεν θα μπορουσα να κοιταξω τα παιδια μου τον αντρα μου την μανα μου τα αδερφια μου στα ματια.εχτισα με κοπο μια οικογενεια που ειμαι περηφανη για αυτους ετσι θελω να ναι και αυτοι για μενα.αν ηθελα να παω με αλλον αντρα θα χωριζα και θα κανα οτι ηθελα μετα.και ειμαι σιγουρη γι αυτο που λεω γτ εχουμε και τις κατακτησεις μας χωρις να προσπαθουμε.γχκμ!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνώ απόλυτα!!

όχι δεν θα τον απατούσα..αν καποια στιγμή έφτανα στο σημείο να μην νιώθω

όσα τώρα,

θα προτιμούσα να χωρίσω, το θεωρώ τιμιότερο από το να ζω σε μια σχέση

που δεν με καλύπτει και να ψάχνω άλλον να καλύπτει τα κενά μου..

Δίκιο έχεις. Τι κενό άλλωστε να καλύψει και η εξωσυζυγική σχέση; Μόνο σεξ προσφέρουν άλλωστε.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα ομως να ακουσω μια αποψη απο μια κοπελα που εχει απατησει τον αντρα της κοριτσια.και χωρις να κατακρινουμε αν καποια το χει κανει ας γραψει!!!

Ε τολμάει καμία; Θα πέσουν να τη φάνε...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει όντως για περιπτώσεις όπου η σύζυγος απατάει τον σύζυγο με κάποιον που της τονώνει την αυτοπεποίθηση και την κάνει να νιώθει ξεχωριστή κτλ κτλ κτλ

Το θέμα της είναι αυτό ή να ψάξει να βρει που χάλασε η σχέση της με τον άντρα της;;

Εκτός αν ποτέ δεν ένιωθε να εισπράτει θαυμασμό, οπότε πάμε σε άλλο κεφάλαιο..

Ή περιπτώσεις όπου η γυναίκα "βαριέται" όλη μερα στο σπίτι να περιμένει έναν κατάκωπο από τη δουλειά σύζυγο που το μόνο που θέλει είναι να φάει και να κοιμηθεί, οπότε βρίσκει έναν εραστή σαν χόμπυ ένα πράγμα..

Από τα 2 παραδείγματα που ανέφερα (υπαρκτά από φιλικό χώρο) διαπιστώνω με λύπη ότι πλέον τα ζευγάρια ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΟΥΝ μεταξύ τους ώστε να βρουν μια λύση και χρησιμοποιούν δικαιολογίες τετοιες για την απιστία..

Νομίζω λένε ψέμματα πρώτα απ΄όλα στον ίδιο τους τον εαυτό χωρίς να τους ενοχλεί γιατί νομίζουν δικαιολογημένα κάνουν όσα κάνουν, οπότε κατά συνέπεια γιατί να ντραπούν να κοιτάξουν τον άντρα τους, αφού αυτός φταίει για όλα;;

Καλά θα μπορούσαμε να μιλάμε για μήνες για τα αίτια μιας εξωσυζυγικής απιστίας και πάλι άκρη δεν θα βγάζαμε!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα αίτια τα καταλαβαίνω... απλά η λύση δε νομίζω ότι είναι η απιστία. όπως λες, Ειρήνη, δεν συζητούν πλέον.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Ε τολμάει καμία; Θα πέσουν να τη φάνε...

συγνώμη αλλά γιατί να πέσω να την φάω;;

μιλάμε για τον εαυτό μας και αν εμείς θα απατούσαμε ή όχι..

δεν μπορώ να κρίνω και πόσο μάλλον ιντερνετικα για κάποια περίπτωση την οποία δεν γνωρίζω...

το μόνο που λέω για τον εαυτό μου είναι αυτό που είπα παραπάνω, αν πλεον ο ο συζυγος μου δεν με καλύπτει, χωρίζω γιατί δεν νιώθω όμορφα απέναντι του.

επίσης είμαι υπερ του διαλόγου όταν προκύπτει πρόβλημα, το να κουκουλώνουμε τα διάφορα προβλήματα που προκύπτουν μέσα σε μια σχέση και να ζητάμε διέξοδο αλλού μόνο φασαρίες μπορεί να φέρει..

είναι άποψη μου και μιλάω μόνο για τον εαυτό μου..:D


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

Τα αίτια τα καταλαβαίνω... απλά η λύση δε νομίζω ότι είναι η απιστία. όπως λες, Ειρήνη, δεν συζητούν πλέον.

ναι το πιστεύω ακράδαντα αυτό...δυστυχώς η έλλειψη διαλόγου και επικοινωνίας είναι πηγή πολλών κακών...


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites

κλ ειρηνη η αρνικολ ξερει τι λεει αλλα εδω εμεις δεν θα αφησουμε να της την πεσουν

α, οκ!!! ναι εννοείται πως δεν θα πεσουμε να την φάμε έλεος δλδ!!!

:D:D

συζήτηση κάνουμε!!


 

569129i0tzap526i.gif "Φεγγοβολάς βλαστάρι μου, στ' όνειρο ταξιδεύεις

τους γαλαξίες τριγυρνάς και το Θεό γυρεύεις"

my little angel 10/5/12

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...