Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Καλλυντικά, νέα & παράπονα κτλ


Recommended Posts

oriflame εχετε βαλει?ψωνιζω εδω και ενα χρονο κρεμες αφρπλουτρα κολωνιες τσαντες μπιζου..και αλλα!εχουν πολυ καλες τιμες και σου κανουν μεγαλη εκπτωση..εχει και internet bazzar σε καθε καταλογο..ακομα πιο φθηνα πραγματα..εχει σκιες και λιπ γκλος ακομα και με 1 ευρω..

Εγώ ήμουν παλιότερα γραμμένη,όχι για να πουλάω,αλλά για να τα παίρνω πιο φτηνά.Δεν έμεινα ευχαριστημένη και αποχώρησα,αφού πρώτα με φώναξαν και με "μάλωσαν" γιατί δεν έφερνα κέρδος στην ομάδα.

Ένα έχω να πω,πρώτη φορά είδα κραγιόν που μετά από λίγους μήνες, χρησίμευε και ως παντοκολλητής!χαχαχα

Είχε αποκτήσει μία περίεργη υφή και δεν έβγαινε με τίποτα από τα χείλη, ούτε με οινόπνευμα,ούτε με ασετόν(σε τέτοιο σημείο είχα φτάσει από την απελπισία μου).Και δεν είναι ότι έτυχε σε ένα μόνο προϊόν,είχα πάρα πολλά χρώματα και με όλα έγινε το ίδιο.Από τότε δεν ξαναχρησιμοποίησα τίποτα δικό τους.

Οι σκιές πάντως ήταν σχετικά καλές,όχι με μεγάλη διάρκεια.Τις κρέμες θα τις χαρακτήριζα αδιάφορες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ώπα σορρυ οχι, δεν εννοούσα αυτό, εγω φταίω γιατι έγραφα γρήγορα,

εννοούσα ότι όταν πας και ρωτήσεις καποια αισθητικό ή υπάλληλο, όλες σου λένε ότι πρώτα βαζεις ενυδατική και μετά αντηλιακή. και στα περιοδικά όπου ειδικοί περιγράφουν πως τα χρησιμοποιείς εγω πάντα θυμάμαι ότι αυτό ήταν ο κανόνας, και μάλιστα έλεγαν ποτέ απευθείας την αντηλιακη...

Και εγώ έτσι ξέρω,πρώτα ενυδατική και μετά αντηλιακή.Αν και για τα πολύ λιπαρά δέρματα,όπως το δικό μου,νομίζω ότι είναι υπερβολή και τα δύο,την καλοκαιρινή περίοδο.Νομίζω ότι μπουκώνει το δέρμα,εκτός του ότι μοιάζει μονίμως λαδωμένο.

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν και κρέμες που είναι 2 σε 1 και είναι πιο πρακτικές,αλλά δεν θυμάμαι μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

η κορρές αντηλιακή με γιαούρτι που εβαζα εγω ήταν τέλεια χωρίς ενυδατική. ..όλες τις άλλες το δέρμα μου δεν τις αντεχε χωρίς ενυδατική. μου κανει εντυπωση που είπε η δερματολόγος οτι τις βαζεις χωρίς - παντου όπου τις αγοράζεις λένε πρώτα την ενυδατική και μετά την αντηλιακή...!(περίεργο!)

...εννοούσε οτι δε χρειαζεται απαραιτήτως να εχεις βαλει ενυδατική,

ή οτι δεν κανει μαζί με ενυδατική?

..φυσικα βέβαια, είναι άλλο η απλή ενυδατική πχ με φυσικά συστατικά και άλλο μια ενισχυμένη κρέμα ημέρας με τα άλλα χημικά μέσα..

ίσως ειναι αναλογο με αυτό..

Έχω λιπαρό δέρμα και συγκεκριμένα μου σύνεστησε την anthelios xl ,la roche posay.Και δεν είναι ο μόνος που μου είπε για την συγκεκριμένη ,γιατί είχα επισκεφτεί και άλλους δύο πριν από αυτόν.

Μου έκανε και εμένα εντύπωση ,λέω ,συννενοημένοι είναι?

Πήρα λοιπόν με δείκτη προστασίας 50 ,αυτή που έχει και χρώμα μέσα και είναι καταπληκτική.

Πριν την αγοράσω είχα πάρει της biotherm σέ μορφή κρέμας όμως ,στην αρχή ήμουνα ευχαριστημένη ,αλλά μετά κατάλαβα ότι γυάλιζα υπερβολικά και άφηνα παντού λιπαρούς λεκέδες.Ειδικά στο τηλέφωνο στο γραφείο ,έπρεπε κάθε φορά να το σκουπίζω αφού τελείωνα τη συνομιλία...

Και εγώ το βρίσκω υπερβολικό να φοράς πρώτα ενυδατική και μετά αντηλιακή ,πόσο να απορροφήσει πια αυτό το δέρμα...

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα μια καταπληκτική κρέμα για τις φτέρνες...Gehwol med Salve for cracked skin από φαρμακείο.

ήταν χάλια οι δικές μου κι επειδή δεν έβαζα συχνά κρέμα δεν είχα αποτέλεσμα...τον τελευταίο καιρό προετοιμάζω τα πόδια μου για τα πέδιλα...βάζω κάθε βράδυ και μετά κάλτσες. έχουν γίνει επιτέλους οι τέλειες φτέρνες.

Καλησπέρα κι από εμένα !!!

Όλο πάνω στο forum πέφτω βρε παιδί μου όταν πάω να googlάρω κάτι !!!! Τυχαίο ???? Δε νομίζω !!!

Λοιπόν: αναφέρω πως μετά από την πολύ μεγάλη ταλαιπωρία που τράβηξαν τα ποδαράκια μου στις παραλίες.... :rolleyes: και ήρθαν κι έγιναν οι φτέρνες χάλια.... ότι πήρα κι εγώ όλο το σετάκι της Gehwol από το φαρμακείο (εννοώ την σκόνη σε φακελάκια για ποδόλουτρο και την κρεμούλα που αναφέρει η miamama, μια καλή ξύλινη ράσπα) και ήρθε πάλι να ισιώσει η κατα-ταλαιπωρημένη φτέρνα !!!

Μήπως ξέρετε κανένα καλό προϊόν για scrub των ποδιών ????

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κανένα καλό προϊόν για scrub των ποδιών ????

Αλατάκι ή ζάχαρη σε συνδυασμό με μέλι!!

Ζάχαρη χρησιμοποιώ στο πρόσωπο,για τα πόδια μάλλον χοντρό αλάτι θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Einai aparaithto na xrhsimopoioume enydatikh krema proswpou ektos ths antiliakis kai ayto giati h antiliaki kanei alli douleia kai h enydatikh allh douleia. Aplwse prwta thn enydatikh, perimene 1 lepto na aporofithei kai tamponare to proswpo sou me manthlaki ZEWA gia na pareis ta upoloimata. meta aplwse thn antiliaki h opoia prepei na einai arketa "araih" kai oxi paxyreysth gia na apofygeis thn aisthisi oti "stokareis" to proswpo sou.

mia polu kalh maska gia to proswpo einai ayth pou fiaxnw me giaourti :D. Anakatepse giaourti plhres, me mia koutalia meli, ligo elaiolado kai merikes stagones rodonero. aplwse thn sto proswpo sou afhse thn na kserathei kai kseplune me xliaro neraki. kanei thaymata!:eek:

Gia thn kuttaritida proteinw ena spitiko scrub apo xontro alati kai elaiolado. Se opoia aresei mporei na prosthesei ligo xymo portokali h ligi trimmeni flouda portokaliou gia to arwma. (Ayto mporei na prostethei kai sth maska giaourtiou, giati dinei vitamini C sto derma kai endykneitai eidika gia kapnistries).

Gia make up to kalokairi protimw krema enydatiki me xrwma, h La Roche-Posay exei mia polu kalh seira thn Anthelios.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγαπητά μέλη γειά σας. Είχε συζητηθεί προγενέστερα το θέμα της απομάκρυνσης του makeup με ελαιόλαδο:

Δείτε το νέο βίντεο της Michelle Phan με θέμα eye make up remover

απο νερό αλοης βέρα και ελαιόλαδο.

(το νερό αλόε βέρα μπορεί να αντικατασταθεί και απο σκέτο νερό φυσικά)

bMSKRpiUZWE


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας! Ξερει μήπως κανεις σχετικά με την νεα λειζερ αποτριχωτικη μηχανη που κυκλοφορεί στο εμπόριο (κοτσόβολο)? την έχει πάρει κάποια κοπέλα ? έχει δει κάποια αποτελέσματα θετικά ? σκεφτομαι να την αγοράσω αλλα φοβάμαι μήπως δεν κάνει δουλειά και είναι πεταμένα λεφτά.


MAROUSO:)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια ξεκίνησα και χρησιμοποιώ προϊόντα της BIOTEN τώρα τελευταία..ο βασικός λόγος είναι οτι έχω άμεση πρόσβαση -σε σχέση με τα προϊόντα που υπάρχουν μόνο στα φαμακεία..

Ειδικά μετά που γέννησα το σ/μ μου ερχόταν πιο εύκολο..


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάποιο προϊόν για τοπική εφαρμογή σε σπυράκια μηπως γνωρίζετε?

το μόνο που έχω βρει τόσα χρόνια που να κάνει όντως δουλειά είναι αυτό, που το βάζεις τοπικά και σε 3-6 ώρες "ξεραίνει" το σπυράκι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αντιρυτιδική κρέμα ματιών, έχετε καμία πρόταση?

Νομίζω ότι είναι δύσκολο να προτείνεις κάποια κρέμα ματιών, έχω δοκιμάσει αρκετές, αλλα με καμια δεν ενθουσιαστηκα. Της clinique είναι οκ, αλλά θααύματα δεν κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αντιρυτιδική κρέμα ματιών, έχετε καμία πρόταση?

εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο του ντιορ μια RX 66/80 .πολυ καλη!:D:D:D


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...