Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΕΓΓΟΝΙ


Recommended Posts

Κορίτσια ήθελα να μοιραστώ με όλες σας ανεξαρτήτως ηλικιακής ομάδας cafe, ένα συγκλονιστικό γεγονός που έζησα σήμερα.

Είχα πάει με το παιδί μου στην παιδική χαρά και μία ώρα αργότερα ήρθε ένας παππούς με το 2,5 χρ. εγγονάκι του (την μικρή Νεφέλη). Κάποια στιγμη που την κούναγε, πήγα και εγώ να κάνω κούνια τον δικό μου. Τότε ο παππούς χωρίς να έχουμε ξαναμιλήσει ποτέ μου ζήτησε ευγενικά αν μπορώ να κρατήσω για 2 λεπτα την εγγονή του μέχρι να πεταχτεί στο αμάξι του να φέρει κάτι. Δεχτηκα και έτσι έφυγε. Η ωρα περναγε αλλά πουθενά ο παππούς, ΑΦΑΝΤΟΣ! Μια νταντά ελληνίδα που ήταν εκεί μου πρότεινε να πάρουμε την αστυνομία μην βρούμε το μπελά μας κιόλας. Είχαν περάσει 40 λεπτά. Είπα ας περιμένουμε λίγο ακόμα αν και είχα σοκαριστεί πως κάποιος αφήνει το εγγόνι του σε μια ΑΓΝΩΣΤΗ και φεύγει για ΜΙΑ ΩΡΑ . Όταν ήρθε μετά από μια ώρα, είπε ότι άργησε γιατί περίμενε ένα τηλεφώνημα από την κόρη του που είναι Πρωτοδίκης στην Ευελπίδων.

Δεν ζήτησε συγνώμη που με δόλο με άφησε να προσέχω την εγγονή του και μου είπε ψέμματα και δεν ντράπηκε που άφησε μωρό παιδί σε έναν άγνωστο τη σήμερον ημέρα. Έφυγα χωρίς να τον βρίσω, αλλά δεν ξέρω αν έκανα καλά. :-(:?::?::?::?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήμαρτον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ε μαλλον επρεπε να τον βρισεις ευγενικα!

Ειναι κατι ανθρωποι ρε παιδι μου ελεος δηλαδη!!!

Δεν επεκτεινομαι γιατι θα συγχιστω οερισσοτερο.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Θα τον είχα πάει στην Αστυνομία. Όχι για τίποτα άλλο, αλλά γιατί κάποιος του εμπιστεύτηκε το παιδί του και αυτός έβαλε εσένα να το προσέχεις. Που περίμενε το τηλεφώνημα και δεν μπορούσε να έχει το παιδί μαζί του. Τι να πω… επικίνδυνος άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα π..ρια τηλεφώνημα, με συγχωρείτε κοπέλες μου αλλά τα πήρα τελείως. Αυτός ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος για το εγγονάκι του. Αυτός έχει πει πως πάει τάχα μου με το μωρό στις κούνιες, ενώ τελικά το αφήνει σε μια γυναίκα που προφανώς δείχνει έμπιστος και καλός άνθρωπος αλλά που παρόλαυτα δεν γνωρίζει, με μια κουλή δικαιολογία, και πάει ποιος ξέρει που και μετά επιστρέφει σπίτι με το μωρό κυριλέ. Τι να πει κανείς όλα θα τα δούμε πια... Κι αν είναι αλήθεια για την κόρη πρωτοδίκη κι όχι άλλο ένα φέσι για να μην πας σε αστυνομία κλπ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

πηρα με 4 ευρω απο τα καταστηματα sfera στο mall (μαρουσι) τελεια ομως!!!!!και το ειχα αγχος και εψαχνα μεταχειρισμενα και τελικα δε πιστευα την τιμη φιλικα κελλυ :D:p


Pass4sure 1z0-051 Pass4sure 1z0-051 Pass4sure ccent Pass4sure ccent Pass4sure LX0-101 Pass4sure LX0-101 ecommerce hosting - envisionwebhosting.com ecommerce hosting - envisionwebhosting.com

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα είχα πάρει την αστυνομία στο 20λεπτο!!!

Οκ η μαμά με το παιδάκι στην παιδική χαρά φαίνεται "ασφαλής επιλογή" αλλά τολμάς να αφήσεις το παιδί σου σε μια άγνωστη?

Κι αν ήθελες εσύ να φύγεις? Θα παρατούσες το παιδί μόνο του? Κι αν κάτι Θεός φυλάξει πάθαινε κάτι το παιδάκι τι θα έκανες???

Απαράδεκτο γεγονός , εγώ θα καλούσα την αστυνομία για να ενημερωθεί και η μαμά-δικαστικός και ο μπαμπάς, διότι έτσι φοβάμαι ότι θα επαναληφθεί το σκηνικό...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...