Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μωράκια Φεβρουαρίου 2011


annoula1987

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7/2 γεννήθηκε η κόρη μου. Έχω κι ένα αγοράκι 25 μηνών, οπότε γράφω και στο άλλο τοπικ. Θηλάζεις; Πώς πάτε από ύπνο; Σήκωσε το κεφαλάκι του; Εγώ αμέλησα να τη βάλω μπρούμητα τόσο καιρό και πρέπει να φορτσάρω τώρα, μέχρι και 3 ώρες τη μέρα μου είπε η γιατρός! Απαράδεκτο εκ μέρους μου, αλλά τι να σου κάνει ένα μυαλό με δυο μωρά; Και μετά μου ήρθε η επιφοίτηση ότι στον μεγάλο τον βάζαμε κάθε μέρα από το δεύτερο μήνα για 10 λεπτά. Αδικημένο μου κοριτσάκι...θα επανορθώσει η μανούλα!

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!Θηλάζουμε αποκλειστικά!!!!:D:D:D

Με τον ύπνο καλούτσικα,μέχρι 2 μηνών τον είχαμε στο κρεβάτι μας και έχει έναν μήνα τώρα που κοιμάται στην κούνια του.Τα ωράρια μας είναι 8:30-12:30, 12:40-3:30, 3:40-6:00-7:00

Το κεφαλάκι το σηκώσαμε εδώ και λίγες μέρες μιας και του αρέσει πολύ να κάθεται μπρούμυτα!!Σήμερα πάμε και για το δεύτερο εμβόλιο!!Πω πω...σε καταλαβαίνω..με δύο μωράκια είναι δύσκολο...Είμαι βρεφονηπιοκόμος και έχω κάνει πολλά babysitting οπότε έχω μια ιδέα!!!Βάφτιση πότε θα κάνετε??


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώτη θήλασα ένα μήνα μόνο και μετά σταμάτησα για ιατρικούς λόγους-πήρα φάρκαμα ασύμβατα με το θηλασμό. Δεν κατάλαβα τα ωράριά σας. Εμένα είναι μια έτσι μια αλλιώς. Με τον πρωτο είχα μεγάλο πρόβλημα με τον ύπνο και συνήθισα τα 4ωρα και τα 5ωρα στο 24ωρο. Με τη μικρή είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά κρατάω μικρό καλάθι! Αν δεν περάσουν 6 μήνες, δεν μπορώ να πω τίποτα...

Βάφτιση...ούτε καν κουμπάρο δεν έχουμε σκεφτεί. Προέχει η μετακόμιση μέσα στο καλοκαίρι. Πάντως θα ήθελα να τη βάφτιζα αρχές Σεπτέμβρη, ούτε καύσωνες, ούτε κρύο...και κλειστή βάφτιση!

Και η δικιά μου ευτυχώς το σηκώνει το κεφαλάκι της! Άρχισα να τη βάζω μπρούμητα, αν και δεν της πολυαρέσει...πάντως την κίνηση την κάνει ευτυχώς! Σήμερα την έβγαλα και βόλτα με το καρότσι πρώτη φορά...μια και έκανε καλό καιρό! Και να φανταστείς τον μικρό τον έβγαζα από 40 ημερών πρωί-απόγευμα...αλλά άλλος ο Μάιος του 2009 και άλλος του 2011!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βγαίνουμε από πριν σαραντίσουμε!!!Μιας και είχε πολύ καλό καιρό!!:D

Για να καταλάβεις,την ημέρα τρώει κάθε 2-3 ώρες και το βράδυ κάθε 3-4 και πολύ σπάνια κάθε 5 ώρες.Δεν έχω παράπονο!!Μετακόμιση ε....Τρέξιμο φαντάζομαι...Καλό κουράγιο!!Κι εμείς βάφτιση σκεφτόμαστε για Σεπτέμβριο αν είμαστε καλά οικονομικά,αλλιώς του χρόνου την Άνοιξη!Πως θα την πείτε?


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοούσα 4 ή 5 ώρες σπασμένου νυχτερινού ύπνου. Τεσπα, πονεμένη ιστορία, τα έχω γράψει αλλού...

Δήμητρα θα την πούμε, από τους γονείς μου. Και δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θέλω να φύγω από εδὠ! Δύσκολα θα είναι με δυο μωρά, αλλά τι να κάνουμε;

Ο καιρός συνεχίζει να είναι μια έτσι μια αλλιώς. Εκεί που βγάζει ήλιο, εκεί βρέχει. Άντε να δούμε πότε θα σταθεροποιηθεί ο ήλιος, γιατί ο γιος μου τρώγεται για έξω, δεν τον χωράει το σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εμεις ηρθαμε στον κοσμο 13/2 αλλα ειμαστε απο τους τυχερους κ η μικρη κοιμαται σερι το βραδυ και θηλαζει αποκλειστικα

Να την χαίρεσαι!!!:D


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Kαλησπέρα! Εμεις ηρθαμε στον κόσμο 9/2... Ειναι εδώ κανένα συνομίληκο μωράκι του ίδιου μήνα ?

Εμείς εμείς!!!6/2!!!Να σου ζήσουν!!!!!:D


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς εμείς!!!6/2!!!Να σου ζήσουν!!!!!:D

Κι εσυ να χαιρεσαι τον φαγανουλη σου annοula! Πως τα πατε?

Εμεις εχουμε ξενυχτι τωρα τελευταια με τη μεγαλη μου μπεμπα, ξυπναει στη μεση της νυχτας κ κλαιει σπαρακτικα...

Νομιζω ειναι απο τα ουλα που εχουν φουσκωσει...


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά...Μια χαρά τα πάμε,λίγο παραπάνω γκρίνια λόγω δοντιών κι εμείς!Στο ξενύχτη είμαστε συνηθισμένοι....Από τότε που γεννήθηκε,κανά δυο φορές έχω κοιμηθεί σερί όλη νύχτα!:shock:Ξυπνάει για μαμ άλλοτε κάθε 5-6 ώρες (τις καλές μέρες) αλλά συνήθως μου κάνει 2ωρα και 3ωρα!!


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά...Μια χαρά τα πάμε,λίγο παραπάνω γκρίνια λόγω δοντιών κι εμείς!Στο ξενύχτη είμαστε συνηθισμένοι....Από τότε που γεννήθηκε,κανά δυο φορές έχω κοιμηθεί σερί όλη νύχτα!:shock:Ξυπνάει για μαμ άλλοτε κάθε 5-6 ώρες (τις καλές μέρες) αλλά συνήθως μου κάνει 2ωρα και 3ωρα!!

2ωρα κ 3ωρα, ε?Τον θηλαζεις? Εμεις τη νυχτα δεν ξυπναμε για φαγητο,μονο οταν πονανε πεταγονται απο τον υπνο κ κλαινε...

Πινουν το τελευταιο γαλα 11.30-12 κ μετα το πρωι. Τις περισσοτερες φορες εγω τα ξυπναω για να φανε.

Με το φαγητο τους εχω προβληματιστει που το εχουνε μειωσει. Τους φτιαχνω 180-200 μλ 5 φορες τη μερα κ με το ζορι (βολτες στο σπιτι κ τραγουδακια) πινουν απο 150 ως 180(σπανια).

Εχω αγχωθει λιγο, αντε να παμε στην παιδιατρο να τα ζυγισει να δω πως παμε...


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά,για αυτό τραβάμε λίγο ζόρι παραπάνω γιατί δεν ξέρω πόσο πίνει,αλλά χαλάλι!!!Περιμένω να αρχίσουμε στερεές για να ηρεμήσουμε λίγο!Εγώ τον βάζω για ύπνο νωρίς 8 ή 9 το βράδυ και ξυπνάει συνήθως στις 7 το πρωί τη νύχτα που ξυπνάει τρώει και ξανακοιμάται αμέσως!


DTTDm7.png

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θηλάζουμε αποκλειστικά,για αυτό τραβάμε λίγο ζόρι παραπάνω γιατί δεν ξέρω πόσο πίνει,αλλά χαλάλι!!!Περιμένω να αρχίσουμε στερεές για να ηρεμήσουμε λίγο!Εγώ τον βάζω για ύπνο νωρίς 8 ή 9 το βράδυ και ξυπνάει συνήθως στις 7 το πρωί τη νύχτα που ξυπνάει τρώει και ξανακοιμάται αμέσως!

Φυσικα και δεν πειραζει που δεν ξέρεις ποσο πινει!!! Αφού πινει το δικό σου γαλα που είναι ότι καλύτερο...

Εμένα δε μου εκατσε το θεμα του θηλασμου και δεν ξέρω ποτε και αν θα το ξεπερασω... ήθελα πολύ να θηλασω. Αισθανομαι τυψεις, αλλα δυστυχως ήρθαν ετσι τα πραγματα που δεν τα καταφερα......:(:(:(


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...